Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

Just now, Pavaroti said:

Mozda, ali ako meni ne fali nista za sad, nece ni njima, ali nivo rizika koje zele da daju je max 0.5%

Ne znam da li radis u javnom sektoru nije ni bitno...

Ne hvali ni meni jer nisam zavistan od plate iz budzeta,mogu jedino da me izlemaju na ulici...

Ali jednostavno ima ljudi koji imaju porodice i koji zive od te plate koju primaju i ne opravdavam ih ali shvatam njihov strah....

Naravno kao sto sam napisao i ranije ne odnosi se to na sve ,jedan deo njih su goveda koja su ciljno zaposlena po partijskoj liniji da daju deo zarade stranci i botuju...

Njima po promeni vlasti najiskrenije zelim momentalni otkaz,krivicnu prijavu i dozivotnu zabranu zaposljavanja bilo gde u javnom sektoru....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mare80 said:

Ne znam da li radis u javnom sektoru nije ni bitno...

Ne hvali ni meni jer nisam zavistan od plate iz budzeta,mogu jedino da me izlemaju na ulici...

Ali jednostavno ima ljudi koji imaju porodice i koji zive od te plate koju primaju i ne opravdavam ih ali shvatam njihov strah....

Naravno kao sto sam napisao i ranije ne odnosi se to na sve ,jedan deo njih su goveda koja su ciljno zaposlena po partijskoj liniji da daju deo zarade stranci i botuju...

Njima po promeni vlasti najiskrenije zelim momentalni otkaz,krivicnu prijavu i dozivotnu zabranu zaposljavanja bilo gde u javnom sektoru....

Vecina je preko stranke. Nisam sa drzavnog posla i ako da Bog necu biti nikad. 

 

Razumem sta pises, ali mora se izaci iz zone komfora ako imas bilo kakvu zelju da se nesto promeni. Cist kukavicluk.

Link to comment
Share on other sites

Savijaju se oni koji se svesni da im je taj drzavni poslic maximum, ne zele da traze niti znaju kako da nadju drugi posao. Cuti sedi, dobro je i tih 40k-50k, gde da nadjem drugi posao, radio ne radio da mi svira radio. Znam ih takvih koliko hoces.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ras kass said:

Savijaju se oni koji se svesni da im je taj drzavni poslic maximum, ne zele da traze niti znaju kako da nadju drugi posao. Cuti sedi, dobro je i tih 40k-50k, gde da nadjem drugi posao, radio ne radio da mi svira radio. Znam ih takvih koliko hoces.

 

To je, izmedju jos nekih, jedan od osnovnih razloga zasto se kod nas demokratija zasnovana na institucijama sistema nije "primila" niti ce. Jer svako gleda samo sebe da "uhlebi". Taj sitan, sebican cilj je jedino o cemu brinu. Time prave visestruku stetu tako sto nikad nece sebe gurati da postanu najbolji sto mogu, uglavnom ce se svesti na kancelarisjkog mastiljara koji "do podne mrze sebe, od podne ceo svet", i umesto da bude koristan clan drustva koji stvara dodatnu vrednost, vrtece jedne iste pare iz budzeta, u svoj dzep i nazad u budzet.

 

Mi nismo hrabar narod. Mi smo infantilan narod, ne spreman da uzme svoju sudbinu u svoje ruke. Tako ce nam, naravno, ovaj diktator, kao i Sloba pre njega, biti kriv za sve. A nije. cak i da je 90% njegova krivica, opet smo 10% mi krivi.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ras kass said:

....ne zele da traze niti znaju kako da nadju drugi posao. Cuti sedi, dobro je i tih 40k-50k, gde da nadjem drugi posao.........

Ne želim da ih opravdavam, ali samo malo realnosti......

Ja živim u Nišu i plata od 40-50 hiljada je više nego dobra....

Ponuda....skoro nikakva...ponešto od fizikalija i za baš mlade i obrazovanje ljude u IT....ostalo ravno nuli.

Zamisli da imaš 45+ i počneš da konkurišeš za posao, znaš kad ćeš da ga nađeš.....? Možeš ev. u Češku ili Mađarsku da sklapaš TV i autosedišta...ev na Aljasci da čistiš ribu.

Zato ih pomalo i razumem, što ćute kao "prdež u gaće"...jer svako ko je malo "podigao glas" ukazao na nepravilnosti, lopovluk, našao se iza kapije "firme". Manje više svi dele sudbinu onog inspektora policije koga MUP Srbije neće da vrati na posao i pored naloga i izvršnog rešenja SUD_a....to je Srbija, sadašnja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim na moj kraj, predgradje Beograda, gde moze da se nadje posao, ali mora da se putuje malo duze od 5 minuta kolima a i da se radi.

 

Naravno da im ne pada na pamet, sto mi rece moj rodjak, ne bi menjao posao u vodovodu ni za duplo vecu platu. Tu zvalonja dobije veci procenat nego sto dobije u Nisu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ras kass said:

Ja mislim na moj kraj, predgradje Beograda, gde moze da se nadje posao, ali mora da se putuje malo duze od 5 minuta kolima a i da se radi.

 

Naravno da im ne pada na pamet, sto mi rece moj rodjak, ne bi menjao posao u vodovodu ni za duplo vecu platu. Tu zvalonja dobije veci procenat nego sto dobije u Nisu.

Ja ti, naravno, sve ovo pričam iz iskustva, evo 3. godinu se vucaram po Sudovima. Da će biti srećan kraj, po mene, ne sumnjam, jer evo pokušavaju da iznađu dokaze da sve vreme dok traje postupak ostvarujem prihode, nebi li umanjili deo isplate odštete koja će mi pripasti. Postupak će trajati još nekih 3-6 meseci, plus žalbeni postupak oko 6 meseci. No, tek su se o jadu zabavili kad se vratim :smiley2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj problem sa javnim preduzecima ce ostati dok se ne privatizuju...

A jaaako sam skeptican,da ce i garnitura posle SNS to uraditi...

Tako da ce se taj sistem glasova javnog sektora opciji na vlasti nastaviti i posle pada SNS...

Nadam se samo ne u ovolikom obimu i ovako bahato...

Link to comment
Share on other sites

Just now, mare80 said:

Ovaj problem sa javnim preduzecima ce ostati dok se ne privatizuju...

A jaaako sam skeptican,da ce i garnitura posle SNS to uraditi...

Tako da ce se taj sistem glasova javnog sektora opciji na vlasti nastaviti i posle pada SNS...

Nadam se samo ne u ovolikom obimu i ovako bahato...

SNS se zalaže za "privatno partnerstvo" u JP.....mnogo lep način da se tališ. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Laki John Terry said:

@mare80 Brate, pravi nacionalista nece bukvalno NIKAD da glasa za Vucica, ovakvog sad. Za Seselja da, za Vucica ne. Moras biti tupavi penzos, zaposlen u javnoj instituciji i uplasen za posao ili neki kriminalac sa direktnim interesom u SNS da bi glasao za Vucica. Slobodan covek, neucenjen i neuslovljen, za Vucica sigurno ne glasa. Istina je, nazalost, da malte ne nema ni za koga. I tu je jos jedna Vuciceva velika prednost. Opozicija je malte ne nepostojeca. Neujedinjena, bez ikakve strategije i dogovora. Takvu opoziciju Vucic bi potpisao svaki put.

 

Nacionalisti su mozda glasali za Seselja 2014. kad se vratio iz Haga.

 

Oni su sada statisticka greska. Ti mozes da kupis glasove zaludjenih ovaca, ali one ce onda da glasaju za SNS, a ne za tebe jer prica "ove tamo protiv Vucica finansira CIA, Vucic je mnogo bolji" ionako odzvanja u glavi mnogih glasaca SNS.

 

Za ostalo se slazem.

 

Nije normalno da SNS vodi istu politiku kao i DS i URS i da nema ostre desnicarske opozicije osim Dveri, da nema skoro nijedne artikulisane pro - EU stranke koja je ostro protiv Sarumana i orkova i da sve sto je ostalo jesu mnogobrojni oblici DS koji su vise desni centar i ultrakonzervativci i populisti iz Dveri.

 

Pritom, kad kazes da je opozicija nepostojeca i da to ide Vucicu na ruku - ne mislis li da sam vladar ima nekakve veze sa tim sto mu je opozicija nepostojeca i sto mu svi, od krajnje levice, do liberala i krajnje desnice ljube skute? Sve sto je ostalo u opoziciji su ljudi koji nisu mogli da progutaju da vicu "Aco, Srbine", sto moras ako zelis da budes deo rezima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Constantin said:

Eh, sad...što bi u Nišu rekli "do mojega"...

 

Da citiramo: 

„Dakle, u svim tim novim okolnostima predložio sam rešenje koje prevazilazi očigledne manjkavosti oba izbora. U skladu je i sa principima onih koji su za bojkot, a istovremeno i onih koji su za izlazak na izbore, jer bismo tako zapravo izlaskom na izbore osnažili i nastavili bojkot parlamenta, koji je ogledalo Vučićevog slamanja demokratije. To bismo, za razliku od lažne opozicije, učinili tako što bismo se obavezali na to da ćemo odmah nakon izbora ući u bojkot parlamenta i da ćemo budžetska sredstva preusmeriti u humanitarne svrhe“, objašnjava Tadić.

-------------------------------------------------------

Ako se dobro secam, nesto slicno, ako ne i isto, su pricale i predlagale one (preostale) devojke iz 1od5milki? Tada ih zestoko napljuvase i optuzise da su uzele pare...

 

A, sa druge strane, Trifunovic danas obznanio da izlazi na izbore... pre par meseci odbio pola milki evrica za ucesce, tako je bar rekao, a sad za Dz ulazi u trku... pa ovo je da vam se mozak veze u cvor od logika i strategija opozicije ( sa i bez navodnika). 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Laki John Terry said:

Jel ovo Bosko Obradovic pristupio kampanji Aleksandra Vucica ili je "samo" najgluplji politicar koji je na planeti postojao?

 

Boško Obradović je još one večeri, ispred stana gde žive Đilasova deca najavio da će javno izražaviti svoj bunt protiv AV i ovog režima. Zato se pojavio u Skupštini Srbije i ometao rad Skupštine.

 

Priključio se i pozivu Građanskog otpora i sinoć je održan protest Građanskog otpora ispred Skupštine. Tu je pored Boška bio i Lutovac.

 

Danas su poslanici SP Dveri protestvovale ispred Skupštine. Zašto je bilo varnica sa Lončarom i sa nekim poslanicima?  

 

Nijedan medij nije preneo šta se dešavalo Mariji Janjušević, kako je napao Decun i šta joj je sve rekao..

 

Oko 15 funkcionera i članova Dveri je uhapšeno posle tog protesta.

 

Edited by Devojka Luke Razića
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A pa evo ga Bosko upravo na N1...kaze ili pobuna ili izlazak na izbore...to je i juce na sastanku izjavio

Vidim ja da je ovo ovih dana bila njegova kampanja...izacice on na kraju

Edited by Zvezdarac
Link to comment
Share on other sites

Sta god da opozicija uradi, ispade e to je bas Vucic hteo, samo mu pomazete.

 

Ajde lakse, malo, ispade taj  metuzalem suvi genijalac.

 

Obradovic ocigledno zeli na izbore i da privuce desnicu sebi. A na toj ultradesnici ima prostora za privlacenje glasova, dss vise ne postoji, radikali su cirkuzanti.

Edited by ras kass
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Boško Obradović je još one večeri, ispred stana gde žive Đilasova deca najavio da će javno izražaviti svoj bunt protiv AV i ovog režima. Zato se pojavio u Skupštini Srbije i ometao rad Skupštine.

 

Vise on ometa rad opozicije nego skupstine.

 

Ceda danas, dok se svadjao sa Boskom i ekipom: "sad kod Djilasa, plakace mu deca..."

 

Kompletno ludilo.

 

Ovde jedino ekipa okupljena u pokretu ( ili sta god da je) "Samoodbrana" uliva neko poverenje, ali oni ne zele politicki da se angazuju. Nadam se da ce im puci film zbog svih ovih budalastina i da ce promeniti odluku.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ras kass said:

Sta god da opozicija uradi, ispade e to je bas Vucic hteo, samo mu pomazete.

 

Ajde lakse, malo, ispade taj  metuzalem suvi genijalac.

 

Obradovic ocigledno zeli na izbore i da privuce desnicu sebi. A na toj ultradesnici ima prostora za privlacenje glasova, dss vise ne postoji, radikali su cirkuzanti.

Vidi ovako...dve opcije Vucicu ne odgovaraju:da svi izadju i da svi bojkotuju

Ubedljivo mu najvise odgovara da neki izadju a neki bojktotuju.

Pa ko tu onda ispada metuzalem?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Belgrade said:

 

Vise on ometa rad opozicije nego skupstine.

 

Ceda danas, dok se svadjao sa Boskom i ekipom: "sad kod Djilasa, plakace mu deca..."

 

 

Da..čula sam..Ne znam šta da kažem...

 

Na početku teme o bojkotu koja je posle spojena sa još nekom temom ili temama u ovu jednu, iznela sam svoje stavove. Pomalo se razlikuju od stavova Dveri čiji sam član..Ali mislim da svako od nas ima pravo na svoje mišljenje i da ne mora da klima glavom kad zna da nešto nije u redu u stranci- to je moj stav..

 

Ovo Boškovo ponašanje razumem jer se pa..skoro slično, impulsivno i nervozno tako ponašao i Dragan Đilas kad je bio gradonačelnik.

 

Što se opozicije, tačnije SZS tiče nisam videla ni pročitala da je neko napao Boška..ranije su mu skretali pažnju na neke tvitove..

 

Sve stranke u okviru SZS imaju zajedničke ali i samostalne akcije.

 

Evo npr Narodna  stranka Vuka Jeremića je pre pandemije koronavirusa gotovo svakodnevno imala štandove svuda- štandove za bojkot...više od svih ostalih u SZS.

 

Đilas i Marinika snimaju one video klipove, snimao je i Borko Stefanović...

 

Jednom rečju radi se i zajednički ali  i stranke imaju samostalne akcije.

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...