Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

18 minutes ago, Issey said:

 

Već počinješ da budeš naporan sa ovim...

 

Pa jbt taj dan u Lučanima je bilo bukvalno opsadno stanje. Grad mesec dana bio prepun sns-ovaca sa džipovima bez tablica, obilazili kuće sa spiskovima glasača, direktno i indirektno pretili ljudima i vršili pritisak na njih. Ljudi imaju strah u tim manjim mestima jer se tamo maltene sve zna, ko je ko i ko je za koga. Tako su svi sns glasači bili primorani da izađu i glasaju, dok veći broj opozicionih nije. Policijska stanica je na izborni dan bila bukvalno zauzeta od strane Dijane Hrakolvić koja je izdavala naređenja. Policija nije smela da reaguje uopšte na brojne nepravilnosti, na sns-ovce sa biračkim spiskovima koji su kružili gradom. Lučani su bili bukvalno zauzet grad na taj dan.Medije da i ne spominjem u celoj priči i mogućnost za neku smislenu kampanju. Vučić je hteo da u Lučanima na sve moguće načine nabije procenat kako bi pokazao da je moćan i da ga ljudi podržavaju. Podržavaju ga mahom ucenjeni, plaćene bitange i nekoliko procenata boodala... 

 

I onda u tim uslovima, gde su ti vezane i ruke i noge, gde ne postoji minimum minimuma za fer, poštene izbore, ti dođeš i bubneš da je opozicija sama kriva za to i samo u tri reći uzmeš u obzir okolnosti koje sam naveo (AV kupio određen broj glasova). Dajte ljudi, skinite te maske više... ako ste za SNS ok je to, vaše je pravo, ali nemojte da se predstavljate šatro opoziciono nastrojenim glasačima, a ovamo vam je svaki post henjanje po opoziciji u koju ste kao razočarani. Razočaran sam i ja mnogim stvarima, ali treba realno sagledati neke stvari i konstatovati da su uslovi za bilo kakav ozbiljan opozicioni rad i aktivizam danas u Srbiji svedeni na minimum, jer vučić i ekipa svesno i u korenu guše svaku moguću alternativu, svim mogućim zakonskim i nezakonskim sredstvima... 

Slazem se sve sa tobom,zbog toga su bojkotovani izbori u ostala 3 grada taj dan ali je sam Bosko rekao da imaju jaku organizaciju itd u Lucanima i zato idu tamo na izbore...Ma neka je Vucic osvojio i 70% ali problem je u 9% SZS a sledeca opcija GG 7%,samo 2% razile izmedju stranke koalicije gde je bivsi gradonacelnik BG,GSUN,Boska iz kraja.Ko je hteo da izadje i glasa za SZS izasao je i glasao...Izlaznost je bila 70% ko to od opozicionih nije izasao i glasao?

Link to comment
Share on other sites

Komentarisem samo prvi pasus tvog posta @Issey

Ako je tacno to sto pises, a verujem da jeste, onda je izlazak na lokalne izbore samo u Lucanima takticka greska. Btw. tamo Milan Blagojevic jos radi i koliko znam solidno izvozi. Sto bi talasali?

 

Trebali su infrastrukturno da se podele i imaju svoj tim na svakom mestu u lokalu gde su bili raspisani izbori i da "desantne" jedinice iz centrale razvuku malo po terenu. Verovatno ne bi bilo nista posebno, ali bi bilo bolje od toga. A tu malu sto je dala ostavku bi morali u fotokopir da ubace da bude u svim policijski, stanicama.

 

Sta su radili tim opozicioni biraci, kad su ostali kod kuce? Pretili?

 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Plavi Golub said:

Komentarisem samo prvi pasus tvog posta @Issey

Ako je tacno to sto pises, a verujem da jeste, onda je izlazak na lokalne izbore samo u Lucanima takticka greska. Btw. tamo Milan Blagojevic jos radi i koliko znam solidno izvozi. Sto bi talasali?

 

Trebali su infrastrukturno da se podele i imaju svoj tim na svakom mestu u lokalu gde su bili raspisani izbori i da "desantne" jedinice iz centrale razvuku malo po terenu. Verovatno ne bi bilo nista posebno, ali bi bilo bolje od toga. A tu malu sto je dala ostavku bi morali u fotokopir da ubace da bude u svim policijski, stanicama.

 

Sta su radili tim opozicioni biraci, kad su ostali kod kuce? Pretili?

 

Koji ostali?izlaznost bila 70%...od toga vise ne moze

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Plavi Golub said:

Komentarisem samo prvi pasus tvog posta @Issey

Ako je tacno to sto pises, a verujem da jeste, onda je izlazak na lokalne izbore samo u Lucanima takticka greska. Btw. tamo Milan Blagojevic jos radi i koliko znam solidno izvozi. Sto bi talasali?

 

Trebali su infrastrukturno da se podele i imaju svoj tim na svakom mestu u lokalu gde su bili raspisani izbori i da "desantne" jedinice iz centrale razvuku malo po terenu. Verovatno ne bi bilo nista posebno, ali bi bilo bolje od toga. A tu malu sto je dala ostavku bi morali u fotokopir da ubace da bude u svim policijski, stanicama.

 

Sta su radili tim opozicioni, kad su ostali kod kuce? Pretili?

 

 

Rečeno je da izlaze na izbore u Lučanima samo da bi prikupili dokaze o svim nepravilnostima, što su i uradili... Sam rezultat je nebitan jer je i slepcu jasno da su ti izbori bili sve samo ne demokratski... samim tim su neregularni i nelegitimni, kao i čitava sns vladavina... gde god zagrebeš je korupcija, krše se zakoni i ustav na dnevnom nivou, sve institucije su u blokadi i u službi jednom čoveku... svaki izborni proces je farsa... e u takvim uslovima je prilično licemerno pljuvati po opoziciji koja navodne ne radi ništa i krivicu za rezultate pripisati samo njima, a ne sagledati realne okolnosti...

 

Zato bojkot svih budućih izbora, pa neka vladaju koliko hoće sa svojom lažnom, ucenjenom ili plaćenom opozicijom... 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Issey said:

 

Rečeno je da izlaze na izbore u Lučanima samo da bi prikupili dokaze o svim nepravilnostima, što su i uradili... Sam rezultat je nebitan jer je i slepcu jasno da su ti izbori bili sve samo ne demokratski... samim tim su neregularni i nelegitimni, kao i čitava sns vladavina... gde god zagrebeš je korupcija, krše se zakoni i ustav na dnevnom nivou, sve institucije su u blokadi i u službi jednom čoveku... svaki izborni proces je farsa... e u takvim uslovima je prilično licemerno pljuvati po opoziciji koja navodne ne radi ništa i krivicu za rezultate pripisati samo njima, a ne sagledati realne okolnosti...

 

Zato bojkot svih budućih izbora, pa neka vladaju koliko hoće sa svojom lažnom, ucenjenom ili plaćenom opozicijom... 

 

Dokumentovali kome i u koju svrhu? Ko su bili posmatraci, sem zainteresovanih strana?

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Plavi Golub said:

 

Dokumentovali kome i u koju svrhu? Ko su bili posmatraci, sem zainteresovanih strana?

Gde je receno?ja koliko se secam prica je bila sasvim suprotna...da su tamo jaki,imaju dobrog kandidata...https://infobrif.rs/2018/11/11/savez-za-srbiju-podneo-listu-za-lokalne-izbore-nosilac-iz-dveri-9915/izdvajamo/naslovna/                    Doduse posle izbora su rekli da su samo radi prikupljanja nepravilnosti izasli,a pre izbora ni reci o tome

Edited by Zvezdarac
Link to comment
Share on other sites

Pa pise u njegovom postu. Ja samo pokusavam da shvatim logiku i cini mi se da im nije bila dobra taktika.

 

Ono sto ja vidim je da uslovno receno gradjanska opcija nema svoju opciju tu. LDP biracko telo je uglavnom u Beogradu. Lutovac gura to sto je ostalo od DS u DSS light. Za koga uopste da glasaju oni kojima to nije cup of tea? 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, GlennGould said:

*i da me opet ne smaraš sa DSom i kako je bilo bolje. Jeste, ali ne njihovom zaslugom. Jednostavno je okruženje bilo drugačije i vremenski period bio povoljniji. Nešto kao titoizam 60/70’s vs 80/90’s. Da su Latinka & co. uspeli sa reformama na vreme - predupredili bi sve ovo što nas je upropastilo, a to je bila srž sistema. Tako i sada. Drugim rečima, nema veze Tito - problem je u sistemu vrednosti koje je nametnuo/forsirao. Ovaj kolektivističko-nacionalistički pir se jednog dana mora završiti ako zaista želimo da nam se sistem vrednosti i društvo menja/promeni. Ne treba se vanda izmišljati rupa na saksiji. Déjà vu...

 

Zavisi na sta mislis kada kazes da je bilo bolje. Sigurno ni vlast ni opozicija nisu predstavljale licnosti koje su bile olicenje postenja i odgovornosti, pola tadasnje vlade sada i dalje vlada sa bivsim radikalima u SNS.

 

Bilo je bolje jer si mogao da cujes kritiku vlasti, bilo je bolje jer si imao predsednika kome su huligani sa tribina porucivali da se ubije i on nije zbog toga sazivao konferenciju za stampu. Za razliku od ovog sadasnjeg koji kaze da daje "i jednima i drugima, pa neka mi i dalje vicu pederu".

 

Bilo je bolje jer se nije svaki napad na predsednika i njegove orkove iz stranke posmatrao kao napad na drzavu, gradjane, narod. Samim tim morao je postojati, makar i u primitivnom obliku neki oblik odgovornosti koji se ogledao u gubitku glasova, pa je Dinkic morao da trosi milione evra iz drzavne kase pred svake izbore da bi dogurao do 6-7%.

 

Drugim recima, mozda neko preferira nedemokratsko drustvo u kome ce Dveri biti nazivane fasistima, a DSS izdajnicima nacionalnih interesa (paradoksalno, dve sasvim suprotne stvari). Ja preferiram demokratsko drustvo u kome ce i Dveri i DSS imati ucesca na izborima i u predizbornim debatama i gde ce njihove ideje biti pobedjene argumentima, a ne koriscenjem batinasa, Vojislava Seselja, krajnje nenormalnog recnika i lazi.

 

7 hours ago, Zvezdarac said:

@Belgrade...nikada ama bas nikada taj neki normalan put Srbije nije imao vecinsku podrsku na izborima(cak i kada su mediji naginjali ka DS & co).Posle 2000 morali su da oduzmu mandate DSS da bi imali vecinu(jedna od najvecih gresaka Zorana Djindjica,klasicna kradja volje gradjana),2004 su pukli na izborima lagano,2007 takodje,2008 su malo bolje prosli ali svaki put su laganu vecinu imali SRS,DSS i SPS ...Vlada DS i SPS bila vestacka i totalno nije bila u skladu sa voljom naroda(glasaci SPS ne verujem da su bili za da to da se pravi vlada sa DS umesto sa SRS)...Imali su znaci podrsku medjunarodne zajednice,da se ne lazemo mediji jesu bili slobodniji mnogo ali su naginjali ka njima itd i opet nikada nisu uspeli da imaju podrsku na izborima,nego su se pravile neke neprirodne koalicije...Ne znam zasto neko misli da bi na slobodnim izborima sada bilo drugacije.Opet bi SNS i SPS imali laganu vecinu naravno mnogo manju nego sada.E sada je pitanje na koju bi stranu SPS otisao ali onda se opet vracamo na pocetak i tako u krug

 

A zasto ti stavljas u isti kos DSS i SRS? Sustina demokratskog drustva i jeste pluralizam ideja, pojava razlicitih partija koje posle izbora mogu u koaliciju sa srodnim partijama. Taj DS je u vreme Tadica bio siroki front raznih ideja, od onih bliskih LDP, do onih bliskih SNS.

 

Ne mozes sve birace (ako vec stavljas partije) koji su glasali za DSS, SRS, SPS da stavljas u isti kos, a pogotovo to ne mozes da kazes za sadasnji SNS. Pa taj SNS je iznudom, zaposljavanjem ili preletanjem dosao do toga da deli pola birackog tela sa DS i G17+ iz neke 2008. ili 2012.

 

Najlakse je misliti da su biraci sa desnice svi idioti i da sad masovno glasaju za SNS i da je to to biracko telo i previdjati cinjenicu da smo i dalje predideolosko i preddemokratsko drustvo u kome se glasovi iznudjuju, kupuju, gde se glasa zbog (obecane ili stvarne) koristi, interesa ili straha.

 

I zato razni Vucici, Seselji, Martinovici, Stefanovici i svi ostali sadasnji i bivsi radikali moraju da napuste politiku zauvek jer je nemoguce u isto vreme da se oni bave politikom i da ovo bude normalno drustvo.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, goldberg said:

I zato razni Vucici, Seselji, Martinovici, Stefanovici i svi ostali sadasnji i bivsi radikali moraju da napuste politiku zauvek jer je nemoguce u isto vreme da se oni bave politikom i da ovo bude normalno drustvo.

 

Ne mozes da ih uklonis sa politicke scene kad jedan dobar deo gradjana smatra da je njihov nacin bavljenja politikom sasvim legitiman....

Dakle veliki broj stanovnika Srbije smatra :

-da je sasvim normalno dobiti posao preko X stranke

-da je sasvim normalno izvrdavati placanje poreza i dazbina drzavi jer je clan X stranke

-da je sasvim normalno da X stranka na vlasti gusi nezavisno misljenje,jer boze moj zato valjda dolazak na vlast i sluzi

-da je sasvim normalno dobijati poslove na tenderima jer tvoja x stranka ce se pobrinuti za to

-da je sasvim normalno da ti odanost x stranci bude jedan i jedini pricip u zivotu

Uklanjanje njih ne donosi nista jer bi se brzo pojavili neki novi koji bi podpomognuti ovim slojem drustva opet uzjahali vlast za par godina...

Problem mnogo dublji od SNS i SRS i tesko resiv....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, goldberg said:

zato razni Vucici, Seselji, Martinovici, Stefanovici i svi ostali sadasnji i bivsi radikali moraju da napuste politiku zauvek jer je nemoguce u isto vreme da se oni bave politikom i da ovo bude normalno drustvo.

 

Znas kad ce oni da napuste politiku? Nikad. Vidis da spremaju juniore da ih naslede, pa ce da dobijete “Kenedijeve” u nasoj produkciji. Onaj mali Seseljev nas bruka u Savetu Evrope. Dacic sprema svog. Zoka aka roze slem vodi svog malog na prijem u americku ambasadu. 

 

Ljudi moji tu stranke sluze poradi dekoracije ukljucujucisve programe koji nista ne znace dok se svi medjusobnonr iztale.

 

Mozete vi Vojvodu od zvrdjale kasike da posaljete u penziju, ali ideja ostaje da zivi kroz mladunce.

 

 

 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

...

 

14 minutes ago, goldberg said:

... svi ostali sadasnji i bivsi radikali moraju da napuste politiku zauvek  ... 

 

Kazes da zastupas 'demokratske principe' a kako mislis da 

>> ... svi ostali sadasnji i bivsi radikali moraju da napuste politiku zauvek ... <<

:classic_blink:

Zar takvo ogranicenje postoji u ovdasnim zakonima?

I gde bi tu bila 'normalnost drustva'?

 

Ti likovi mogu samo da napuste politiku (eventualno) posle nekih izbora. A ne mora ni to.

Ko sve ovde nije izgubio izbore pa nije napustio politiku.

 

Ovde je bavljenje politikom bukvalno pitanje zivota ili smrti.

Vidi samo pretnje sudovima, presudama, robijama. Normalno - niko nije lud da popusti.

:classic_cool:

 

...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mare80 said:

... 

 

Ja mislim da gresis.

Ne smatraju oni da je to normalno - niko nije blesav, osim ociglednih budala-krimosa.

Jednostavno, svi principi su odavno pogazeni, 'posteni' prolaze lose, a svako gleda da mu bude bolje, pa makar negde nosio kafu / cokoladu (u najblazem slucaju).

 

Ovo oko 'gusenja nezavisnog misljenja' je ocigledno preterivanje, jer kako da se pouzdas u necije 'nezavisno misljenje' kad ga menja ko prljave carape? Juce za 'bojkot / nema razgovora sa diktatorskim rezimom' - danas glancanje 'okruglog stola' i to sa likovima koji su po svim kvalifikativima bili proglasavani za najgore moguce predstavnike vlasti!

Ko u tom galimatijasu, moze da se snadje?

 

Ocigledno je da je opozicija sama sebi skocila u usta, tj. upala u zamku koju je postavila vlast.

SNSu je jasno da opozicija vise voli vlas' nego leba da jede.

Zato je i cima na koncic, za saku zrnevlja.

 

...

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Kinik said:

...

 

 

Kazes da zastupas 'demokratske principe' a kako mislis da 

>> ... svi ostali sadasnji i bivsi radikali moraju da napuste politiku zauvek ... <<

:classic_blink:

Zar takvo ogranicenje postoji u ovdasnim zakonima?

I gde bi tu bila 'normalnost drustva'?

 

Ti likovi mogu samo da napuste politiku (eventualno) posle nekih izbora. A ne mora ni to.

Ko sve ovde nije izgubio izbore pa nije napustio politiku.

 

Ovde je bavljenje politikom bukvalno pitanje zivota ili smrti.

Vidi samo pretnje sudovima, presudama, robijama. Normalno - niko nije lud da popusti.

:classic_cool:

 

...

To se zove narodski receno " lov na vestice"! Gubljenje vremena i energije. 

Cak iako bi to neke uspeo da sprovede- vratilo bi Srbiju unazad i ponistilo i ovo malo sto je uradjeno.

To oni ne shvataju.

S jedne strane deklarisu se kao " demokrate" - sa druge zastupaju neke ideje " kulturne revolucije" po uzoru na Pol Pota??? 

Link to comment
Share on other sites

Znam do tancina kako rade za mesne zajednice.Ljudi vi niste svesni kakav je to nivo, kriminala, zastrasivanja, pritiska...Kriminal posto znaju svacij broj, gde zivi i da li je glasao,paih zovu i voze ako sumnjaju da ne zele, pa onda lokalni mangupi kad krenu da cimaju klince, ajde da se glasa p vam m itd, itd.

 

Moj drug sa kojim sam isao u osnovnu i srednju je bio u Lucanima sniman i sve je to bilo dato i javno ali dzabe. Oni dobiju 10 dana pre iz firme,placeno, tamo dobiju dnevnice i dobar hotel i onda rade za izbore. Vi niste ni svesni koja je to masinerija.

 

Ionda dodju ljudi i palamude da li je ovaj uradio nesto vamo ili tamo, kako ce biti kad dodju ovi itd..Ne moze biti ovako nema trika bukvalno. Ovo je bukvalno talog Srbije, dno dna dna.

 

Opozicija ne moze da bude jedinstvena ni oko bojkota. Vidim Jelena Macic je opet aktivna, sad je za bojkot,sumnjam da je vrbovana budala i sve sto ona kaze ja sam kontra nje. Bukvalno diskriminise opoziciju. Ne znam sta je stav,ali treba biti jedinstven, sve ostalo ima strasne posledice. Videcemo ko je Vuk Brankovic veoma uskoro. Svemu cemu se nadam su zatvori za svu stoku koja se ogresila o zakon.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Kinik said:

 

Ja mislim da gresis.

Ne smatraju oni da je to normalno - niko nije blesav, osim ociglednih budala-krimosa.

Jednostavno, svi principi su odavno pogazeni, 'posteni' prolaze lose, a svako gleda da mu bude bolje, pa makar negde nosio kafu / cokoladu (u najblazem slucaju).

 

Ovo oko 'gusenja nezavisnog misljenja' je ocigledno preterivanje, jer kako da se pouzdas u necije 'nezavisno misljenje' kad ga menja ko prljave carape? Juce za 'bojkot / nema razgovora sa diktatorskim rezimom' - danas glancanje 'okruglog stola' i to sa likovima koji su po svim kvalifikativima bili proglasavani za najgore moguce predstavnike vlasti!

Ko u tom galimatijasu, moze da se snadje?

 

Ocigledno je da je opozicija sama sebi skocila u usta, tj. upala u zamku koju je postavila vlast.

SNSu je jasno da opozicija vise voli vlas' nego leba da jede.

Zato je i cima na koncic, za saku zrnevlja.

 

...

Mozda sam se pogresno izrazio : Ne misle da je normalno ali ih boli ....

Otprilike jedna ista masa glasova koja se preliva od "90 od jedne do druge stranke na vlasti i koja ce se sutra opet preliti iz SNS kada izgube izbore...

Struktura koja cini ovaj sistem tesko promenljivim ma ko dobije izbore...

Zato je meni ideja "lustracije" nerealna, posledica bi se uklonila,uzrok bi ostao...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Stondisha said:

Ne bi trebala @Džudi da obraćaš potencijalnim glasačima SzS kao da su SNS botovi. Ovi tvoji upisi đuka zamrzao funkcije nije on u SNS više, pre toga SRS i NDM BGD su ista opozicija i slično... samo nas guraš sve dalje i dalje.

 

 

Ja se nikome ne obraćam kao da je SNS bot. Botova možda ima među gostima, mislim na SNS botove. 

 

O SRS-u nikada nisam imala lepo mišljenje, niti ga imam i sada.

 

Što se NDM BGD tiče, ja mislim da taj Pokret ili Udruženje deluje samo u Beogradu. Stvarno nemam ništa protiv njih.

 

Znam otprilike zašto DSS nije ušao u SZS, za ostale stranke opozicije-sem Čanka i SRS-a ne znam.

 

Da li su stranke opozicije dobile poziv da uđu u SZS? 

 

Znam da su Sporazum sa narodom potpisale i stranke koje nisu u SZS.

 

Što se pregovora tiče, jedno sto puta je ponovljeno što na TV N1Info, što na društvenim mrežama, a možda i na TV Šabac- da pregovora NIJE bilo.

 

Đuku više neću da komentarišem, bio mi je komšija, znam dosta, ali neću da komentarišem...   

Edited by Devojka Luke Razića
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Što se pregovora tiče, jedno sto puta je ponovljeno što na TV N1Info, što na društvenim mrežama, a možda i na TV Šabac- da pregovora NIJE bilo.

 

Rekao bih da mozemo ovaj sastanak nazvati kako hocemo,ovo JESTE uvod u pregovore o izbornim uslovima....

Nesto ne verujem da su npr. Djilas i Djuka odjednom dobili zelju da malo procaskaju o dnevnopolitickim temama uz kafu i kolace...

I da,samo me interesuje ko je pokrenuo ovo EU ili SAD,ne bi me cudilo da se neki njihov diplomata u dogledno vreme ukljuci kao medijator...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iako je, na prvi pogled, okrugli sto delovao kao potpuno besmislen potez SzS, vrlo je moguće da je kao što kaže @mare80 uklju;ena u Amerika. To bi svakako bilo dobro, po[to bi yna;ilo da su na neki na;in objasnili Đilasu i Marinici da će biti nečega, tj nekakve koristi za njih. Dosta eksplicitno ćutanje mudrih sfing iz SPS je takođe indikativno. Videćemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Okrugli sto, tribinu, prvu u nizu organizovao je rektor FPN a brojni profesori sa tog fakulteta potpisali su neku peticiju protiv SNS-a i simpatizeri su SZS.

 

Pregovori su kada za sto sednu svi predsednici političkih stranaka koje čine SZS i oni koji su potpisali Sporazum sa narodom i kada krene priča o zahtevima koji postoje u tim Sporazumu sa narodom i kada počnu da se razmatraju preporuke vezane za izbore koje je napravio stručni tim. To su pregovori.

 

Ono je bila tribina na kojima se pričalo o izborima i izbornim uslovima i gde su predstavnici SZS ponovili ovo što sam gore napisala...A tu je bio prisutan i nevladin sektor i brojni profesori..

 

Ovo je link do tih preporuka, kad stigneš, pročitaj  https://savez-za-srbiju.rs/strucni-tim-protest-1-od-5-miliona/#.XUSId-gzbIU  jeste dugačak tekst ali je sasvim u redu..i tu se stručni tim poziva i na neke zakone i pravila EU.

 

A što se tiče SAD i EU...znam jedino da je SNS pozvao OEBS da pregleda biračke spiskove, tj njihovo ažururanje i da valjda budu prisutni na biračkim mestima na dan izbora.

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, freethrow said:

Iako je, na prvi pogled, okrugli sto delovao kao potpuno besmislen potez SzS, vrlo je moguće da je kao što kaže @mare80 uklju;ena u Amerika. To bi svakako bilo dobro, po[to bi yna;ilo da su na neki na;in objasnili Đilasu i Marinici da će biti nečega, tj nekakve koristi za njih. Dosta eksplicitno ćutanje mudrih sfing iz SPS je takođe indikativno. Videćemo.

 

Slažem se. Takođe mislim da mi, običan narod i ne moramo sve da znamo i ne treba. Đilas, Lutovac, Obradović i Trifunović su boravili..ili u Briselu ili...ne znam gde, zaboravila sam, tamo su se sastajali sa određenim funkcionerima EU i posle toga gotovo ništa nije saopšteno javnosti.  

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, freethrow said:

Iako je, na prvi pogled, okrugli sto delovao kao potpuno besmislen potez SzS, vrlo je moguće da je kao što kaže @mare80 uklju;ena u Amerika. To bi svakako bilo dobro, po[to bi yna;ilo da su na neki na;in objasnili Đilasu i Marinici da će biti nečega, tj nekakve koristi za njih. Dosta eksplicitno ćutanje mudrih sfing iz SPS je takođe indikativno. Videćemo.

 

E sad,ocigledno je da pre svega EU treba parlament koji ce ratifikovati dogovor sa Kosovom,a taj parlament ne sme biti sastavljen od poslanika izglasanih na sumljivim izborima...

Sada videcemo do jeseni koliko je SNS spreman da popusti i koliko SZS namerava da bude uporan u borbi za koliko toliko jednake uslove...

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mare80 said:

... rekao bih da mozemo ovaj sastanak nazvati kako hocemo,ovo JESTE uvod u pregovore o izbornim uslovima....

... nesto ne verujem da su npr. Djilas i Djuka odjednom dobili zelju da malo procaskaju o dnevnopolitickim temama uz kafu i kolace...

... i da,samo me interesuje ko je pokrenuo ovo EU ili SAD,ne bi me cudilo da se neki njihov diplomata u dogledno vreme ukljuci kao medijator...

 

Sve je u ocima posmatraca: 'poluprazna casa ili polupuna casa'.

:wink2:

Siguran sam da ovi iz 'pozicije' nisu imali zelju da procaskaju o dnevnopolitickim temama. Za lavavog Djitlera ne bih bio siguran - taj se oko 'vlasti' vrti kao lija oko grozdja.

:smiley2:

Nijedan strani diplomata ne bi se usudio da zalozi svoj autoritet za ovakvu srpsku opoziciju - nikome ne treba, cak ni imaginarni postizborni haos od 50:50%. Drugo, moze AV da malo smanji retoriku - ali da nizim nivoima to ce biti klanica / prljave igra do besvesti. Kako ce to Zapad da spreci? Da zapreti intervencijom?

Nada 'u zapadnog tatka velika ...' je jednostavno smesna.

A i politicki spektar u EU se jako promenio.

 

AV jos i moze da demfuje priznanje koCoBa (ima vise resursa) ovi opoziciJoni ciketani da ih Zapad natera na to, pa osudio bi ih na politicko samoubistvo, em bi doslo do gradjanskog rata.

:smiley5:

 

...

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Slažem se. Takođe mislim da mi, običan narod i ne moramo sve da znamo i ne treba. Đilas, Lutovac, Obradović i Trifunović su boravili..ili u Briselu ili...ne znam gde, zaboravila sam, tamo su se sastajali sa određenim funkcionerima EU i posle toga gotovo ništa nije saopšteno javnosti.  

 

Da biram ko sto ne biram, ja se sa ovim ne bih slozila. Ako trazis glas hocu da znam gde ti tasta od muske tetke spava. Ovo je pomalo uvredljivo za svakog biraca kome je IQ i informisanost i obrazovanje za nezanemarivanje. Vrlo nemudro i paternalisticki. 

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...