Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

22 hours ago, mare80 said:

...bice dza-bu dva dana,mozda neki miting(ic) po Bg i teraj dalje...

Zna to vlast,zna i opozicija (osim mozda Boska) tako da ovo oko bojkota nema bas mnogo veze sa Kosovom...

 

...sve ima veze s kosovom, cak ne moramo kosovo da zovemo kosovom, zovimo ga damoklov mach, taj mac visi na onoj tankoj niti

i ceka na koga ce da se obrusi...zato se svi jedan za drugim izmicu, probosce onog ko ostane da stoji ispod.

 

kakogod, i da bojkot naizgled nema veze sa damoklovim macem, jos gore ima veze sa procentima...da su bojkotasi sigurni u sebe i svoje glasace, bas bi ih bilo briga za to da li ce vucic da krade izbore ili za izborne uslove ili bilo sta - izasli bi na njih i ako pobede proglasili KRADJU. Zar to ne bi bilo nesto sto bi svaka opozicija jedva docekala. Da pobedi a da je Vlast ocigledno pokrade ...ono kao kad je sloba otisao da cuva unuka posle kradje ili kako bese...

 

edit/s

Edited by Mama_mia
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Mama_mia said:

 

...sve ima veze kosovom, cak ne moramo kosovo da zovemo kosovom, zovimo ga damoklov mach, taj mac visi na onoj tankoj niti

i ceka na koga ce da se obrusi...zato se svi jedan za drugim izmicu, probosce onog ko ostane da stoji ispod.

 

kakogod, i da bojkot naizgled nema veze sa damoklovim macem, jos gore ima veze sa procentima...da su bojkotasi sigurni u sebe i svoje glasace, bas bi ih bilo briga za to da li ce vucic da krade izbore ili za izborne uslove ili bilo sta - izasli bi na njih i ako pobede proglasili KRADJU. Zar to ne bi bilo nesto sto bi svaka opozicija jedva docekala. Da pobedi a da je Vlast ocigledno pokrade ...ono kao kad je sloba otisao da cuva unuka posle kradje ili kako bese...

 

 

Sloba uhvacen 2x u kradji i oba puta na kraju priznao

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Mama_mia said:

 

...sve ima veze s kosovom, cak ne moramo kosovo da zovemo kosovom, zovimo ga damoklov mach, taj mac visi na onoj tankoj niti

i ceka na koga ce da se obrusi...zato se svi jedan za drugim izmicu, probosce onog ko ostane da stoji ispod.

 

kakogod, i da bojkot naizgled nema veze sa damoklovim macem, jos gore ima veze sa procentima...da su bojkotasi sigurni u sebe i svoje glasace, bas bi ih bilo briga za to da li ce vucic da krade izbore ili za izborne uslove ili bilo sta - izasli bi na njih i ako pobede proglasili KRADJU. Zar to ne bi bilo nesto sto bi svaka opozicija jedva docekala. Da pobedi a da je Vlast ocigledno pokrade ...ono kao kad je sloba otisao da cuva unuka posle kradje ili kako bese...

 

edit/s

Ne slazem se,ocigledno da je SNSovsko unistavanje institucija i ubijanje ono malo demokratije sto je bilo u Srbiji dobija ubrzanje...

Sadasnja opozicija na izborima ne moze da smeni SNS,makar oni i bili fer.

Ovde je problem da opozicija u buducnosti pri ovakvom sistemu kakav upravo "instalira" SNS nece moci da ih smeni ni ako bude imala mnogo vecu podrsku od njih...

Link to comment
Share on other sites

Ko ima vremena i ko želi, naravno, neka "baci" pogled na Program Nove Srbije Velimira Ilića. 

 

U skoro svakoj oblasti iz Programa spominje se Evropska unija, ali ne u negativnom smislu. Iznenađena sam...i zapanjena što se zalažu za monarhiju...ma..u celini je Program iznenađujući. 

 

Zanimljivo je i što nude koaliciju opozicionim strankama i što planiraju da izađu na izbore.

 

I molim vas, nemojte sada da komentari idu u pravcu "Velja selja" i slično..jer ću dobiti novi warn ukoliko ga budem branila..🙂 Čoveka poznajem skoro 30 godina i imam pozitivno mišljenje o njemu, a Program sam gledala jer na svom blogu, pored tekstova radim i intervjue...ne samo sa piscima i blogerima...

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Kako to misliš? Misliš da je smena AV jedino moguća revolucijom, onom pravom, ili..

 

 

Ne,nego mislim da opozicija mora da kaze da ne zeli na izbore pod ovakvim uslovima,jer ako na njih pristane daje legitimitet SNS u daljem unistavanju institucija...

Ako se sa razgradnjom sistema nastavi dalje svaki sledeci izbori ce liciti sve vise na one u npr. Rusiji ili Belorusiji...

Nikakvu revoluciju ne pominjem....

Link to comment
Share on other sites

On 8/30/2019 at 10:18 PM, Vredni mrav said:

Izbori ne mogu da se dobiju bez harizmatcnog i uoecatljivog lidera. Pitanje da li igde mogu. Kako nije lider Merkel koja vlada 15 godina, ili Putin koji vlada 20? U Madjarskoj svi znaju za Orbana, u Turskoj je Erdogan simbol. Ima jos primera. Makron sad loše stoji, ali je imao veliku podršku. 

 

Hilari je čist primer koliko loš kandidat može da izgubi ono što je unapred dobijeno.

 

Poredis neuporedivo.

 

Da, ima i jedan takav jak lider u Crnoj Gori, ime mu je Milo Djukanovic i pobedjuje uvek jer je jaca licnost od svih protivnika do sada. U Belorusiji Lukasenko, u Kazahstanu Nazarbayev.

 

Macron ti je dobar primer. Pre njega je Hollande imao veliku podrsku kao izabran predsednik, kasnije se totalno srozao i nije hteo ni da ucestvuje na novim izborima za predsednika. U uredjenim i demokratskim zemljama cak i iza tih jakih lidera stoji citav tim u stranci bez kojih oni ne bi imali nikakve sanse.

 

Rusija, Crna Gora, Srbija, Madjarska, Belorusija, Turska nikako nisu primer uredjenih demokratskih drustava.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemacka je potpuno drugacija prica.

 

Merkel je na celu jedne od dve velike stranke, masinerije koja uvek dobija milione glasaca. Na svakim izborima je dobijala i sastavljala vladu, prvo, zato sto je trend u Evropi da vladaju uglavnom konzervativci, a drugo, zbog sopstvenih zasluga, a ne zato sto nema opozicije. Cak i ona je pre dve godine imala znacajan pad popularnosti.

 

Srbija je negde na dnu ako se vidi koliko glasaca je protiv vlasti. Cak i u Turskoj je moguce da AKP izgubi u velikim gradovima.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mare80 said:

Ne,nego mislim da opozicija mora da kaze da ne zeli na izbore pod ovakvim uslovima

 

Pa oni su to i rekli, Narodna stranka i Dveri su najavile bojkot. Očekuju se odluke Predsedništva DS, SSP -od poznatijih stranaka u SZS-u. ..i ostalih..manjih stranaka članica.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

Poredis neuporedivo.

 

Da, ima i jedan takav jak lider u Crnoj Gori, ime mu je Milo Djukanovic i pobedjuje uvek jer je jaca licnost od svih protivnika do sada. U Belorusiji Lukasenko, u Kazahstanu Nazarbayev.

 

Macron ti je dobar primer. Pre njega je Hollande imao veliku podrsku kao izabran predsednik, kasnije se totalno srozao i nije hteo ni da ucestvuje na novim izborima za predsednika. U uredjenim i demokratskim zemljama cak i iza tih jakih lidera stoji citav tim u stranci bez kojih oni ne bi imali nikakve sanse.

 

Rusija, Crna Gora, Srbija, Madjarska, Belorusija, Turska nikako nisu primer uredjenih demokratskih drustava.

Pa poenta i jeste u tome da bez jakog lidera ne moze da se srusi Vucic i da se kasnije izgradjuje neki uredjeni sistem gde to ne bi bilo presudno.Cak i u godinama kada bi se gradio taj sistem pozeljno je da bude neki jak lider na celu drzave inace je pitanje koliko bi snage imali da promene korenito bilo sta a da ne budu porazeni na prvim izborima pa onda opet u krug

Link to comment
Share on other sites

Velimir Ilić, ministar za građevinu i urbanizam u Vladi RS, 2013. godine :

 

"Da mi je neko 5. oktobra rekao da ću nekada biti u vlasti s Ivicom Dačićem, Tomislavom Nikolićem i Aleksandrom Vučićem, ne bih mu verovao i najverovatnije bih tada odustao. Međutim, danas je to drugačija stvar. Desila se promena u glavama tih ljudi i meni je jako drago zbog toga. Rejting i podrška koju ova Vlada Srbije ima u svetu i kod građana, a koja se može porediti s onom koju je imao Zoran Đinđić, sve govori. Ova vlada s Vučićem i Dačićem na čelu će uvesti Srbiju u EU, izboriti se protiv korupcije i kriminala, srediti stanje u finansijama u državi i uraditi sve ono što 5. oktobra nismo uradili."

 

Velimir Ilić, predsednik opozicione Nove Srbije, 2019. godine :

 

"Vučić je jedаn obični cirkuzаnt koji svom nаrodu piše pismа. Dа je sаmo polovinu sredstаvа kojа je uložio u svoju kаmpаnju 'Budućnost Srbije' opredelio zа pomoć poljoprivredi, ne bi bilo problemа sа mаlinаrimа. Srbiji je potrebаn ozbiljаn predsednik, а ne ovаj 'rijаliti šou' mаjstor."

 

Desila se promena u glavi Velimira Ilića kada je ostao bez fotelje 2016. godine. Do tada mu je Vučić valjao, jer mu je dao da bude ministar u dve vlade. A onda, maltene preko noći, Vučić postade zlikovac. I ko posle svega toga može Ilića da smatra za ozbiljnog političara?

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Ko ima vremena i ko želi, naravno, neka "baci" pogled na Program Nove Srbije Velimira Ilića. 

 

U skoro svakoj oblasti iz Programa spominje se Evropska unija, ali ne u negativnom smislu. Iznenađena sam...i zapanjena što se zalažu za monarhiju...ma..u celini je Program iznenađujući. 

 

Zanimljivo je i što nude koaliciju opozicionim strankama i što planiraju da izađu na izbore.

 

I molim vas, nemojte sada da komentari idu u pravcu "Velja selja" i slično..jer ću dobiti novi warn ukoliko ga budem branila..🙂 Čoveka poznajem skoro 30 godina i imam pozitivno mišljenje o njemu, a Program sam gledala jer na svom blogu, pored tekstova radim i intervjue...ne samo sa piscima i blogerima...

Vidi ovako,mogu i ja da obucem dres Golden Stejta,ali to me nece pretvoriti u Stef Karija....

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites



...
I molim vas, nemojte sada da komentari idu u pravcu "Velja selja" i slično..jer ću dobiti novi warn ukoliko ga budem branila..[emoji846] 
...



Evo ja neću Velja selja.
Velimir Ilić je jedan neopevani ološ, primitivac i ono najgore što čini srpski mentalitet.
Ako sam propustio da kažem i da je lopina, bahati skot i đubre od čoveka, to je samo zato što sam hteo da poruka bude kratka i efektna.

Zaključak: Svoje pominjanje EU može da si nabije u čačansku obilaznicu, a s monarhijom može da se jebe dok što se tiče opozicionog delovanja može da odjebe.

Hvala na pažnji :)

Sent from my SM-N950F using...

  • Like 5
  • Thanks 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, mare80 said:

Vidi ovako,mogu i ja da obucem dres Golden Stejta,ali to me nece pretvoriti u Stef Karija....

 

Uh, nemoj tako. Ugledni gospodin Ilić je magistar nauka, a poznat je i kao veoma fin i kulturan čovek još iz vremena kada je bio na vlasti. Svojim evropskim ponašanjem je pokazao svima kako jedan ugledan i ozbiljan političar treba da se ponaša, a svakako da njegovi maniri odaju utisak bečke škole u najboljem svetlu. Dovoljno je videti nekoliko fotografija ovg finog gospodina da bi se videla njegova uglađenost.

 

spacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.png

Ima i jedan lep članak iz 2011. o Veljinoj školi lepog ponašanja:

Svi prostakluci Velimira Ilića: Od šutiranja novinara, do psovanja poslanika

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Uh, nemoj tako. Ugledni gospodin Ilić je magistar nauka, a poznat je i kao veoma fin i kulturan čovek još iz vremena kada je bio na vlasti. Svojim evropskim ponašanjem je pokazao svima kako jedan ugledan i ozbiljan političar treba da se ponaša, a svakako da njegovi maniri odaju utisak bečke škole u najboljem svetlu. Dovoljno je videti nekoliko fotografija ovg finog gospodina da bi se videla njegova uglađenost.

....

 

Kao da su ovi na vlasti, sumarno, bolji. Ne znam, vi znate.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Devojka Luke Razića said:

I molim vas, nemojte sada da komentari idu u pravcu "Velja selja" i slično..jer ću dobiti novi warn ukoliko ga budem branila..🙂 Čoveka poznajem skoro 30 godina i imam pozitivno mišljenje o njemu, a Program sam gledala jer na svom blogu, pored tekstova radim i intervjue...ne samo sa piscima i blogerima...

 

sve vreme mislim kako pises suhoparno ozbiljne postove, ali ima tu dosta svega pa i humora 👍 (kvot je dokaz)

 

ps. znaci ako neko ode u pravcu `veljaselja` ti ces dobiti opomenu jer ces ga braniti? mislim da gresis...

npr. meni kad neko napadne moje omiljene politicare a samo ih je dvojica, pritom jedan od njih nije ziv - ja ih `branim` i

ne brinem za ban, opomenu, nista ...

ma moze i da me ubiju ...

 

34 minutes ago, Yoyogi said:

....

 

Kao da su ovi na vlasti, sumarno, bolji. Ne znam, vi znate.

 

tacno tako - neko zna da je neozbiljno opravdavati ovu politicku pojavu zvanu cika velja - rechima da ovi na vlasti nisu nista bolji

 

zapravo o cemu se to ovde prica...moracu da pogledam genezu, kako se stiglo do velje ilica...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Vince Carter said:

Jeste da je to bilo davno, ali zanimljivo je pročitati šta je Vučić mislio o bojkotu parlamentarnih izbora 1997. godine.

 

 

 

 

...izgleda kao da vreme stoji i da su isti `medijski uslovi` danas nekoj stranci odlicni, a sutra vec nisu

i obrnuto...zar niko ne moze da promeni te uslove da svim bojama budu prihvatljivi...

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Kako to misliš? Misliš da je smena AV jedino moguća revolucijom, onom pravom, ili..

 

 

 

nema smene AV-a dok se ne zavrsi sa Kosovom..  to je jasno stavio do znanja i onaj EU izaslanik..  pre svega opoziciji kad je rekao da bojkot nije dobar...   Zapad bi dao podrsku opoziciji da  ona jasno da do znanja da hoce da zavrsi sa Kosovom i , naravno, da se odrekne price o Rusiji....   ( mada je sad i AV dobio samar od Lajcaka za ovo sa EA-unijom ). 

 

Sve dotle opozicija nece dobiti podrsku onih koji se za sve pitaju...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mama_mia said:

 

sve vreme mislim kako pises suhoparno ozbiljne postove, ali ima tu dosta svega pa i humora 👍 (kvot je dokaz)

 

ps. znaci ako neko ode u pravcu `veljaselja` ti ces dobiti opomenu jer ces ga braniti? mislim da gresis...

npr. meni kad neko napadne moje omiljene politicare a samo ih je dvojica, pritom jedan od njih nije ziv - ja ih `branim` i

ne brinem za ban, opomenu, nista ...

ma moze i da me ubiju ...

 

 

tacno tako - neko zna da je neozbiljno opravdavati ovu politicku pojavu zvanu cika velja - rechima da ovi na vlasti nisu nista bolji

 

zapravo o cemu se to ovde prica...moracu da pogledam genezu, kako se stiglo do velje ilica...

 

 

1. Ja imam više omiljenih političara...zbog prvog sam dobila warn, drugog i ne branim mnogo iako mi je veoma drag...jer bi i to bilo botovanje a ja nisam bot.

 

2. Ne postoji geneza. Ja sam podigla temu "iz mrtvih" jer sam spomenula Velju Ilića.

 

3. Neću sada Velju da branim, branila sam ga javno, pod imenom i prezimenom, i na Tviteru i napisala ceo tekst na blogu- blog ne pišem pod pseudonimom.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Doc Holiday said:

nema smene AV-a dok se ne zavrsi sa Kosovom.

 

Od onog slavlja sa šampanjcem ( posle jednog od poslednjih sastanaka ) koji su pili i Albanci i Ana Brnabić, stekla sam utisak da je sve završeno.. Čeka se samo pravi tajming da se to javno pokaže i javno obavesti javnost..sve vreme razmišljam o tome, da je sve već gotovo, od trenutka kada se pio šampanjac i kada je Đuka u svojim emisijama počeo da priprema narod koji ga gleda..

 

To je neko moje mišljenje..možda i pogrešno..

 

Što se bojkota tiče, i Glavni odbor SSP je doneo odluku o bojkotu izbora...a očekujem uskoro i saopštenje DS-a.

 

O svim detaljima vezanim za bojkot izbora, javnost će biti na vreme obaveštena- ovo su moje reči, nije citat nekog političara. 🙂 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devojka Luke Razića said:

 

Od onog slavlja sa šampanjcem ( posle jednog od poslednjih sastanaka ) koji su pili i Albanci i Ana Brnabić, stekla sam utisak da je sve završeno.. Čeka se samo pravi tajming da se to javno pokaže i javno obavesti javnost..sve vreme razmišljam o tome, da je sve već gotovo, od trenutka kada se pio šampanjac i kada je Đuka u svojim emisijama počeo da priprema narod koji ga gleda..

 

To je neko moje mišljenje..možda i pogrešno..

 

Što se bojkota tiče, i Glavni odbor SSP je doneo odluku o bojkotu izbora...a očekujem uskoro i saopštenje DS-a.

 

O svim detaljima vezanim za bojkot izbora, javnost će biti na vreme obaveštena- ovo su moje reči, nije citat nekog političara. 🙂 

 

 

to nisam gledao, ne stizem sve da vidim....  Ali svakako je ocigledno da opozicija nece mnogo ozbiljnije reagovati dok se ta stvar ne zavrsi...

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...