Jump to content

60's


ironside

Recommended Posts

1 hour ago, ironside said:

 


Dzeriju svaka cast ali treba se napiti sveze vode pravo sa izvora - Otha Tuner, poslednji preziveli originalni izvodjac najstarije forme americke crnacke muzike - fife and drum blues, prvi put snimljen u studiju kad je vec debelo zagazio u devetu deceniju zivota, ostavio iza sebe dva albuma i unuku Sharde Thomas koja danas nastavlja tradiciju.
 

 

 

Potrazite Othu Turnera na netu, ima dosta toga da se vidi, upoznacete mnoge kasnije standarde blues i r'n'r muzike u svojim embrionskim formama, ogoljene do srzi i destilovane na samu svoju sustinu. Muzika van vremena i prostora, jednom nogom u pretkolonijalnoj Zapadnoj Africi, drugom u modernom 21. veku...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Koncert u cerkinoj skoli. Ucenici izvode  The Beatles "While my guitar gently weeps". Ta pesma je izasla 1968-me.

 

Moja cerka za klavirom, taktovi koje svira Paul McCartney izvela je ona, kao original.

 

2019gentlywheeps.jpg

 

Profesional grade instrumenti.

 

Inace, originalan snimak te pesme, gitaru je svirao Eric Clapton, veliki prijatelj Harisona Dzordza. On ga uveo u studio, stidljivog, plasio se da ga The Beatles nece prihvatiti. Legendarna pesma, legendaran guitar solo.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Yoyogi said:

Koncert u cerkinoj skoli. Ucenici izvode  The Beatles "While my guitar gently weeps". Ta pesma je izasla 1968-me.

 

Moja cerka za klavirom, taktovi koje svira Paul McCartney izvela je ona, kao original.

 

..

 

Profesional grade instrumenti.

 

Inace, originalan snimak te pesme, gitaru je svirao Eric Clapton, veliki prijatelj Harisona Dzordza. On ga uveo u studio, stidljivog, plasio se da ga The Beatles nece prihvatiti. Legendarna pesma, legendaran guitar solo.

Imas li ti dozvolu da objavljujes sliku teenagera sa skolskog koncerta ovako javno?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Yoyogi said:

 

Non identifiable. Ti kao i tvoj Kiseljak odmah dodjoste.  Da shoderisete volite.

NIsta, ja samo pitam. Da li znas da mogu tebe i 4um da tuze sto je ovo postovano?

Nemoj da odgovaras.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...