Jump to content

UEFA Champions League 2019/20


Xpert

Recommended Posts

29 minutes ago, Crni Bombarder said:

Bezveze. Zar nije bilo "rečeno" da se igračima automatski produžavaju ugovori do kraja sezone?

Sezona za njegov klub nije završena..

 

Ne znam kakav je slucaj sa igracima kojima su isticali ugovori, ali Wernera su prodali uz obestecenje. Mogli su da sacekaju da zavrse takmicenje u CL, ali verovatno nisu hteli da rizikuju masnu lovu koju su dobili

Link to comment
Share on other sites

Jedva čekam Nagelsmanna u nekom velikom klubu. Real/Barsa bi zatvorili pitanje trenera na deceniju, ako bi se poklopilo sve. 

Ne znam kako bi mu bilo na Ostrvu, ima potencijal da postane Aleks Ferguson nekog tima. Iskreno se nadam da neće u Bajern, iako bi to bilo sasvim logično. 

Stvarno se uvek oduševim njegovim uspesima i koliki je genije. Toliko trenerskog znanja za njegove godine, kontinuitet rezultata, a uz sve to, lep i moderan fudbal. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Ko je dao ovu genijalnu loptu za Angelina na krilo? Totalno je prepolovio odbranu. 

Mislim Sabicer.

 

Bilo bi sramno da je ovde prosao Atletiko, nista nisu odigrali van onih 10tak minuta gde je Feliks imao nekoliko prodora. Lajpcig na visem nivou celu utakmicu.

 

Uvek je uzivanje videti da ekipa koja igra ovakav uzasan fudbal ide kuci. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Svidja mi se ovaj turnirski sistem. Cao Atletiko. Sve se iz korena menja kada se igra jedna utkamica. Svaka utakmica je finale nema revansa. Verovatno bi Atletiko u dve prosao ali ovako, sa ruznim fudbalom u 90. minuta vracaju se kuci kao izujedane hijene.

Link to comment
Share on other sites

Izbaciš prvaka Evrope na Enfildu da bi ispao od debitanta u takmičenju. Gotivan fudbal igra Lajpcig, da se razumemo, ali sramota da te izbace Šik i Poulsen.

Čolov poraz 1/1. 

 

Ovaj tim Atletika ima materijala da drugačiji, kreativnih fudbal. Ako Čolo to ne ume da postavi i izvuče od njih, onda je vreme za promenu na klupi. 

 

Očekujem rutinski prolaz PSŽ. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Crni Bombarder said:

Izbaciš prvaka Evrope na Enfildu da bi ispao od debitanta u takmičenju. Gotivan fudbal igra Lajpcig, da se razumemo, ali sramota da te izbace Šik i Poulsen.

Čolov poraz 1/1. 

 

Ovaj tim Atletika ima materijala da drugačiji, kreativnih fudbal. Ako Čolo to ne ume da postavi i izvuče od njih, onda je vreme za promenu na klupi. 

 

Očekujem rutinski prolaz PSŽ. 


Pa nisu oni izbacili Liverpul zato sto su bili bolji nego zato sto je Liverpulov front3 imao najgori mec u poslednje 3 godine a i pored toga trebao im je Adrian da resi mec.

Jednostavno ovaj Atletiko je ekipa koja moze da izbaci nekog favorita na bunker ako ih pogleda sreca i to je to, osvojiti nesto sigurno nece. Po meni, Atletiko uopste nije ni bio neki veliki favorit za prolazak u ovom mecu.

Link to comment
Share on other sites

Ovo sto igra Lajpcig je ono sto bi moglo da se nazove "pravi fudbal", onakav kakvim ga je Bog zamislio da treba da se igra. Npr, ovaj pas koji je, kako rece kolega iznad, "prepolovio odbranu", ali i (nista losiji ili manje vazan) preinteligentan "centarsut" iz prve, te prijem i sut (1-2) igraca koji je dao gol (pa i varka telom igraca koji je u zacetku trocinke propustio loptu do Sabicera) su potezi materijalizovani direktno iz (kako bi Platon kazao) cistog "sveta fudbalskih ideja/formi" (i to sve u 1/4 Lige sampiona, ne na treningu protiv cunjeva):

 

 

 

 

38 minutes ago, Crni Bombarder said:

Očekujem rutinski prolaz PSŽ. 

Ne bih se kladio na ovakav ishod, narocito obzirom na utakmicu koju je Pariz odigrao sinoc i nacin na koji je pobedio (zahvaljujuci individualnom (fudbalskom i fizickom) kvalitetu par igraca i fizickom kolapsu protivnickih fudbalera, sto nije izgledno da se desi narednom protivniku)...

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam i dalje impresioniran partijom Upamecana.  Nestvarno zrela i dominantna partija, dobio je maltene sve duele, ali kako je samo otvarao napade. Dodavanja hirurski precizna, kratke i duge lopte jednako tacne sa obje noge. Kad mu zatvore ugao dodavanja decko uzme loptu, pretrci nekoliko igraca Atletika i prenese loptu sam na protivnicku polovinu. Ima tek 21 godinu, a vec pruza ovakve partije na najvecem nivou fudbala.

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tek u sestom mecu u evropskim takmicenjima se dogodilo prvo iznenadjenje.

 

Zasluzeno RB Leipzig, a i mnogo bolja i organizovanija odbrana od Atalante juce.

 

U vezi rasprave o PSG i Manchester City - ju, ne vidim po cemu su ti klubovi manje antipaticni od Barcelone i Reala? I jedni i drugi i treci i cetvrti kupuju i trose ogromne pare na pojacanja i na taj nacin postaju bolji od konkurencije. Meni se PSG tu najmanje svidja jer im je koncept grozan - daj jednu ili dve zvezde i ostatak tima nije bitan dok je City dobro podmazana masina u kojem najbolji igrac ne odskace toliko od levog beka, stopera ili defanzivnog veziste.

 

Klubove i trenere cenim na osnovu sistema koji postave i uklapanja svakog igraca u tim. Neymar i slicne zvezde su razlog zasto PSG i Brazil nista nece osvojiti, jer timovi postoje zbog njih, umesto da bude obrnuto.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ocekiva(n)o sam neko iznenadjenje i evo ako se moze to reci za igru Lajpciga veceras i ne igru Atletika koji je pokazao svu blentavost nakon prolaska u utakmici sa Liverpulom. Ono sto je takodje bilo jasno je da vrhunski golman kao sto je Oblak nema sanse ni u jednoj situaciji da brani sut ka golu.

Za razliku od igre Atalante protiv PSZ, Lajpcig nije imao taktickih gresaka, igrali su do kraja kretali se ka golu protivnika i nisu cuvali rezultat i takva igra je nagradjena zasluzenom pobedom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Ja bih pored Upamekana i Sabicera dodao i Kampla u tu pricu. Covek je odigrao fantastican mec, svuda ga je bilo na sredini, dok su sa druge strane Koke i Saul bili potpuno nevidljivi kroz celu utakmicu.

Slazem se, Kampl je bas radio sve one sitne, ali vazne stvari na sredini terena.  Nagelsman je strava trener, vide se jasni mehanizmi u iznosenju loptu, Upamecano i Halstenberger kao stoperi ispucavaju loptu samo kad bas mora. Drugo, kombinatorika na sredini terena je sjajna, brza razmjena pasova, igraci odlicno rasporedjeni na terenu, odlicno trcanje i pridodavanje u napadu. Jedino sto isticem kao neku manu ove ekipe je to sto nemaju toliko individualnog kvaliteta u napadu, u tih poslednjih 20-30 metara nijesu bas toliko jaki. Steta sto nema Wernera, sa njegovom brzinom i napadanjem praznog prostora bi bili dosta opasniji. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...