Jump to content

VN Austrije 2019


Radoye

Recommended Posts

@borko, kao sto vidis, nista posebno. Seb sa 9 tog nesto napravi. Ovaj cista staza i corak.

 

A drugo, dje vam pobeda Meklarenovci? :)

 

Ne volim Maxa, ali nanizao sve redom u cistoj trci. Bez SC, udesa i to sa kiksom na startu. Ono kapa dole.

 

 

Ako uzmu pobedu Maxu, stvarno bi bili dzukci. Lekler je isao tamo gde nema staze.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Xpert said:

Steta za Charlesa, al njegova je krivica. Imao je ogromnu prednost. 

 

Licno ne vidim nikakvu krivicu Charlesa vec ovo gore sto sam napisao...... pitati Ferari zasto je isao sa mekim gumama na startu i otisao celih 10 krugova pre u box u odnosu na Max-a.

Link to comment
Share on other sites

Seb manje vise, al Max je svakako vozac dana, samo nikakve potrebe nije bilo za onim guranjem, moglo je to malo cistije, sto naravno ne baca senku na pobedu ni malo. Maestralna voznja, nema sta. Ferari je Ferari, ni sa pola ne mogu da pobede...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta/gde je to  Seb pokidao?

U prvom stintu na crvenim gumama je jedva skidao po 0.1-0.2 sec po krugu u odnosu na vozace sa zutim.

U zavrsnom stintu mu je trebalo 18 krugova (8 sec) da sa novim mekim gumama (pre)stigne Lusina sa 25-30 starim tvrdim

 

Edit: Uzimajuci u obzir gresku Mercedesa sa kasnom promenom guma, Seb ne bi zavrsio ispred Lusia ...

Edited by Filthy McNasty
Link to comment
Share on other sites

Ja sam samo zadovoljan sto je bila odlicna cista trka. Dakle nije bilo SC, ispadanja zbog udesa, kvarova. Dakle vozilo se muski.

Max je cesto upitan na stazi, ali danas, skidam kapu za sve. Kiksnuo, vratio se, stigao, obisao, jbg retka trka gde mogu da kazem svaka cast.

Ferrari je napravio kiks sa Vetelom, jbg, ali strateski nisu toliko uprskali koliko su mogli. Strategija za Leklera je bila rizicna ali opet ispravna (reper Mercedes) samo sto je neko drugi pokusao nesto bolje.

Kapiram da je se mecka muci na ovim temperaturama zbog guma. cim je hladnije, oni su nezaustavljivi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ne volim Verštapena kao osobu, ali danas smo gledali nešto što se ne viđa svaki dan. Fantastična vožnja Maxa, ali fantastična!

Ako ga kazne za onaj potez, onda su neviđeni smradovi.

Ferari je danas pokazao koliko je u dubiozi što se box-a tiče. Danas su vozači u crvenom uradili što je bilo u njihovoj moći. Iz poštovanja prema tifozima, neću dalje, znam da im je trenutno grozno.

Botas...meh

Hamilton je morao da ima jedan off vikend. Sada ide spektakl.

 

Čestitke Hondi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Dzoni_m said:

@borko, kao sto vidis, nista posebno. Seb sa 9 tog nesto napravi. Ovaj cista staza i corak.

 

A drugo, dje vam pobeda Meklarenovci? 🙂

 

Ne volim Maxa, ali nanizao sve redom u cistoj trci. Bez SC, udesa i to sa kiksom na startu. Ono kapa dole.

 

 

Ako uzmu pobedu Maxu, stvarno bi bili dzukci. Lekler je isao tamo gde nema staze.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Odlican je bio Lekler. Mozda se malo opustio. Svakako, nije pomoglo to sto je Ferari juce odlucio da ga kao lagano najbrzeg stavi na meke u Q2.

 

Mi smo vec pobedili. 20 bodova prednosti u odnosu na petoplasirani tim, i napredujemo iz vikenda u vikend. Sada smo dosli do toga da budemo lagano cetvrti najbrzi tim, sto je bio cilj za Abu Dabi. 12 trka smo poranili sa ciljem. Ja hiperzadvoljan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Filthy McNasty said:

Ne znam sta/gde je to  Seb pokidao?

U prvom stintu na crvenim gumama je jedva skidao po 0.1-0.2 sec po krugu u odnosu na vozace sa zutim.

U zavrsnom stintu mu je trebalo 18 krugova (8 sec) da sa novim mekim gumama (pre)stigne Lusina sa 25-30 starim tvrdim.

Krenuo P9, Hamilton P4, imao stop vise i opet zavrsio ispred. Odvezao je bez greske, agresivno i precizno. I da ga mehanicari nisu sjebali, bio bi i na podijumu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ima smisla to sto kazes, al za sada se mercedes drzi iako su pravila menjana stalno, ono jeste, novi motori bi mozda promesali karte, al to ne znaci da Mercedes nece opet ubosti razvoj! Sa resursima kojim raspolazu vrlo je izvesno da ce biti u vrhu opet, a Max je vozac koji pravi razliku, to se videlo vise nego jasno danas

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Xpert said:

Krenuo P9, Hamilton P4, imao stop vise i opet zavrsio ispred. Odvezao je bez greske, agresivno i precizno. I da ga mehanicari nisu sjebali, bio bi i na podijumu.

 

 

1. Sto se tice kretanja,  pa treba da zahvali Maxu sto je blokirao Gasley-a u prvoj krivini i ovaj izgubio mesto. U isto vreme imao je crvene gume u odnosu na ostatak ...

2. Kako je to kidao sa mekim gumama ako nije uspeo drasticno da smanjuje ralziku u odnosu na vozace sa zutim gumama u prvom stintu?

3. Ako pricamo o greskama mehanicara/tima, da Mercedes nije kasno doveo Lusia u box , bio bi spred Seba

4. Procitati opet gornje objasnjenje zavrsnog stinta

Edited by Filthy McNasty
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...