Jump to content

Bliski Istok


A sad

Recommended Posts

1 hour ago, Bu iz džungle said:

Pravo je pitanje koliko % 'civila' podržava Hamas i Hesbolah... vjerojatno 》80%

 

Priče o Perzijancima i starom Bejrutu su za malu dečicu... toga nema više

80% od recimo 4 miliona i nije neka brojka. Ili mislis da ih i neko u Iranu podrzava ili uopste i zna ( osim mula i garde) ko su oni?

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, DameTime said:

Da ne dođe do zabune, haha reakcija je zbog ovog dela u kom se odgovornost za napad iranskog ekstremističkog režima na Izrael direktno pripisuje Kamali i Bidenu. Usput se ponovo provlači besmisao i neistina kako bi Trump bio nekako zastrašujuć za njih. 

 

Takođe se zaboravlja činjenica da je upravo ova, meka administracija USA, pružila apsolutnu podršku Izraelu na BI. I to ne samo verbalno

 

S jedne strane je dobro da si najzad sama uvidela i cak tacno citirala moje mnogo puta ispisane reci: da ne bude zabune, haha reakcija je` zbog toga i toga ...jer to znaci da se konacno uvidelo da je neartikulisano ostaviti ha-ha ispod ozbiljnog posta i to bez objasnjenja sta je tacno smesno. Ovo smatraj (ako zelis da nesto oko toga uopste smatras) da sam prvi deo posta u kome citiras moj stav rekla da mi se dopada. 

 

Ali vec u sledecem pasusu nemamo onaj minimum minimuma obavestenosti na sta sam takodje mnogo puta apelovala i to pokazujes time sto mislis da na ovoj temi neko nesto zaboravlja. Dok zapravo ucesnici na ovoj temi uglavnom dobro znaju istovetan i ujednacen stav svake americke administracije prema Izraelu. Znaci s-v-a-k-e i to jos od Trumana. Harry Truman je u pitanju da ne dodje do zabune.

Tako da zbog toga kazem da nema mesta podvlaciti da Bidenova admin pruza podrssku Izraelu jer to je nesto podrazumevano i samo je pitanje na koji nacin ce da se odnosi prema nepriatelju Izraela kao i u kojoj meri i sa koliko volje ce da pruza podrsku.

 

Mogla bih i da kazem zbog cega je podrska Izraelu nesto sto postoji od samog pocetka nastanka ove drzave. Ali nije ovo pacja skola niti sam ja instruktor za voznju po bliskoistocnom pesku....Ali mogla bih da odrzim neki cas ako me lepo zamole (sala je to... u neku ruku i ne)

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Mama_mia said:

 

S jedne strane je dobro da si najzad sama uvidela i cak tacno citirala moje mnogo puta ispisane reci: da ne bude zabune, haha reakcija je` zbog toga i toga ...jer to znaci da se konacno uvidelo da je neartikulisano ostaviti ha-ha ispod ozbiljnog posta i to bez objasnjenja sta je tacno smesno. Ovo smatraj (ako zelis da nesto oko toga uopste smatras) da sam prvi deo posta u kome citiras moj stav rekla da mi se dopada. 

 

Ali vec u sledecem pasusu nemamo onaj minimum minimuma obavestenosti na sta sam takodje mnogo puta apelovala i to pokazujes time sto mislis da na ovoj temi neko nesto zaboravlja. Dok zapravo ucesnici na ovoj temi uglavnom dobro znaju istovetan i ujednacen stav svake americke administracije prema Izraelu. Znaci s-v-a-k-e i to jos od Trumana. Harry Truman je u pitanju da ne dodje do zabune.

Tako da zbog toga kazem da nema mesta podvlaciti da Bidenova admin pruza podrssku Izraelu jer to je nesto podrazumevano i samo je pitanje na koji nacin ce da se odnosi prema nepriatelju Izraela kao i u kojoj meri i sa koliko volje ce da pruza podrsku.

 

Mogla bih i da kazem zbog cega je podrska Izraelu nesto sto postoji od samog pocetka nastanka ove drzave. Ali nije ovo pacja skola niti sam ja instruktor za voznju po bliskoistocnom pesku....Ali mogla bih da odrzim neki cas ako me lepo zamole (sala je to... u neku ruku i ne)

 

Naravno da je politika US prema Izraelu uvek ista, to niko ne spori. Upravo zbog toga je besmisleno govoriti o odgovornosti Kamale i Bidena za poslednji potez mula, s obzirom na osetljivost situacije i da oni ne mogu tek tako da umarširaju u Iran kako bi pokazali čvrstu ruku Iranu koju priželjkuju ljudi na internetu. 

 

Što se tiče prvog dela upisa, prošli put si povela lov na veštice na forumaša koji je ostavio haha reakciju na tvoj komentar, pa čisto da izbegnem optužbe da se smejem bombardovanju Izraela i sl. :') 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Mama_mia said:

 

S jedne strane je dobro da si najzad sama uvidela i cak tacno citirala moje mnogo puta ispisane reci: da ne bude zabune, haha reakcija je` zbog toga i toga ...jer to znaci da se konacno uvidelo da je neartikulisano ostaviti ha-ha ispod ozbiljnog posta i to bez objasnjenja sta je tacno smesno. Ovo smatraj (ako zelis da nesto oko toga uopste smatras) da sam prvi deo posta u kome citiras moj stav rekla da mi se dopada. 

 

Ali vec u sledecem pasusu nemamo onaj minimum minimuma obavestenosti na sta sam takodje mnogo puta apelovala i to pokazujes time sto mislis da na ovoj temi neko nesto zaboravlja. Dok zapravo ucesnici na ovoj temi uglavnom dobro znaju istovetan i ujednacen stav svake americke administracije prema Izraelu. Znaci s-v-a-k-e i to jos od Trumana. Harry Truman je u pitanju da ne dodje do zabune.

Tako da zbog toga kazem da nema mesta podvlaciti da Bidenova admin pruza podrssku Izraelu jer to je nesto podrazumevano i samo je pitanje na koji nacin ce da se odnosi prema nepriatelju Izraela kao i u kojoj meri i sa koliko volje ce da pruza podrsku.

 

Mogla bih i da kazem zbog cega je podrska Izraelu nesto sto postoji od samog pocetka nastanka ove drzave. Ali nije ovo pacja skola niti sam ja instruktor za voznju po bliskoistocnom pesku....Ali mogla bih da odrzim neki cas ako me lepo zamole (sala je to... u neku ruku i ne)

 

 

 

 

 

Dzabe krecis i to pogresne duvare.

 

Ljudi ne shvataju da barem po pitanju Izraela nema razlika izmedju demokrata i republikanaca, ministarka finasija Jelen je

Jevrejka, njen muz Nobelovac, Jevrejin, a i sarmantni gospodin Blinken je Jevrejein.

 

 

 

Secretary Antony Blinken

@SecBlinken

Shanah Tovah to all who celebrate Rosh Hashanah. From my family to yours, may you have a happy, healthy, and sweet New Year.

 

 

Edited by Selina
Link to comment
Share on other sites

...da naravno sana tova koliko god je to moguce

 

 

Ali ipak, Selina, priznaj da krecenje nikada nije sasvim dzabe, ni sto godina nije mnogo da se dodje do onoga sto se danas `kreci` ....Spor je to proces kao pravda, ali dostizan. Ranije smo imali da ljudi ostavljaju haha smajlice bez objasnjenja sta je tacno smesno, sada se i to promenilo. Verujem u te promene na bolje i neodustajanje od pokusaja.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, djura.net said:

Po meni nema potrebe da ukljuce 'nuklearni kisobran', dovoljno je da posalju s300 i s400 pvo sisteme Iranu, sto bi skupocene izraelske f35ice (i slicne avione) drzalo na sigurnoj udaljenosti.

Sad, s obzirom sta sve Ukrajna gadja po Rusiji i sopstvenoj okupiranoj teritoriji, nisam siguran jos koliko tih sistema ima, a da njihovi izvoz ne ugrozi vec prenapregnutu pvo.

S400 su u Iranu vec. Uz S400 Rusija je isporucila i  najnapredniji sistem za elektronsko ometanje. Postoje izvestaji o tome.

Edited by suptil
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, shonke said:

Sve vojni i geostrateski strucnjaci...

 

Što bi naš narod rekao, lake je tudjim .... gloginje ,mlatiti.

 

Da ti pošalju sina u tu neku pripizdinu da pokaže "tvrdu" politiku prema iranu, baš bih te video kako nema proporcionalnog odgovora, mekane politike i ostalih gluposti koje si ovde iznela u tom pogledu.

Danas sam dobila vest da je neko blizak jednom od mojih najboljih prijatelja poginuo u Libanu, I od njega sam dobila isti odgovor, rasturiti Hezbollah I napasti Iran.

Tako da ne bih se ja na tvom mestu busala izrekom "lako je tudjim .... gloginje mlatiti". Nikad ne znas ko sta ima u tom sukobu.

I da je moj sin isao u IDF, bio bi gde treba da bude kao I deca svih ljudi ovde koje znam kojima su deca sluzila. Tako da ne lupati gluposti. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, suptil said:

S400 su u Iranu vec. Uz S400 Rusija je isporucila i  najnapredniji sistem za elektronsko ometanje. Postoje izvestaji o tome.

Nisam to znao, onda je napad na Iran visokorizican posao cak i za izraelsku sofisticiranu vojnu tehniku. Isporukom tog oruzja Rusija je sigurno prekrsila brdo sankcija koje su uvedene Iranu.

Link to comment
Share on other sites

U Gazi su ubijena dva visoka rangirana zlocinca Hamasa (svi zaboravili na Gazu), a oslobodjena je mlada jezidi devojka koju je ISIS oteo iz Iraka pre 11 godina (kada je imala 10 godina) I prodali je Hamasovcima, gde je godinama silovana I drzana u ropstvu. Izraelci su je sad vratili porodici. 

Da znamo o kakvim zverima pricamo. 

  • Like 6
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Angelia said:

U Gazi su ubijena dva visoka rangirana zlocinca Hamasa (svi zaboravili na Gazu), a oslobodjena je mlada jezidi devojka koju je ISIS oteo iz Iraka pre 11 godina (kada je imala 10 godina) I prodali je Hamasovcima, gde je godinama silovana I drzana u ropstvu. Izraelci su je sad vratili porodici. 

Da znamo o kakvim zverima pricamo. 

Zveri koje se skrivaju ispod suknji civila

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Angelia said:

Danas sam dobila vest da je neko blizak jednom od mojih najboljih prijatelja poginuo u Libanu, I od njega sam dobila isti odgovor, rasturiti Hezbollah I napasti Iran.

Tako da ne bih se ja na tvom mestu busala izrekom "lako je tudjim .... gloginje mlatiti". Nikad ne znas ko sta ima u tom sukobu.

I da je moj sin isao u IDF, bio bi gde treba da bude kao I deca svih ljudi ovde koje znam kojima su deca sluzila. Tako da ne lupati gluposti. 

 

"Da je moj sin..." Pošto nije, šta onda?

 

Pri čemu pričamo o američkoj ili drugoj deci čije države nisu ni blizu tog područja.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Angelia said:

Izgleda da je Nazralin naslednik imao veoma kratku karijeru kao vodja Hezbollah. Nije potvrdjeno...

Izrael bi morao da se uzdrzi od rusenja zgrada po Bejrutu. Ne ide da zbog jednog, dvojice hezbola terorista

unistavas citave kvartove. To sve navlaci gnev i ne samo Libanaca nego celog sveta. Iz jednog terora radja se drugi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Selina said:

Izrael bi morao da se uzdrzi od rusenja zgrada po Bejrutu.

...

navlaci gnev i ne samo Libanaca nego celog sveta.

 

Ovo što sledi nije nužno moj odgovor tebi već samo moje unutrašnje razmišljanje.

 

Kako to da se niko od tog celog gnevnog sveta nije dosetio da poruči braći iz Hezbolaha da bi, recimo, mogli da se uzdrže od pravljenja tunela ispod stambenih zgrada?

 

Vidi ovako - kad je bilo ono 1999, ja nisam navukao gnev na NATO već na bagru koja je svojom zločinačkom politikom dovela do toga.

 

Da li mogu da očekujem isto stanje svesti Libanaca i tog gnevnog celog sveta?  Verovatno ne, ali, da se ne lažemo, ljudi su podjednako glupi i mozak im jednako ne funkcioniše na sve 4 strane sveta. 

Zato... sorry but jebiga.  Hemoterapija je pakao (na žalost, ponekad i smrt) za organizam, ali je jedini način borbe protiv raka. 

A ovi protiv kojih se izrael bori su - rak. Civilizacije.

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, fancy said:

 

Ovo što sledi nije nužno moj odgovor tebi već samo moje unutrašnje razmišljanje.

 

Kako to da se niko od tog celog gnevnog sveta nije dosetio da poruči braći iz Hezbolaha da bi, recimo, mogli da se uzdrže od pravljenja tunela ispod stambenih zgrada?

 

Vidi ovako - kad je bilo ono 1999, ja nisam navukao gnev na NATO već na bagru koja je svojom zločinačkom politikom dovela do toga.

 

Da li mogu da očekujem isto stanje svesti Libanaca i tog gnevnog celog sveta?  Verovatno ne, ali, da se ne lažemo, ljudi su podjednako glupi i mozak im jednako ne funkcioniše na sve 4 strane sveta. 

Zato... sorry but jebiga.  Hemoterapija je pakao (na žalost, ponekad i smrt) za organizam, ali je jedini način borbe protiv raka. 

A ovi protiv kojih se izrael bori su - rak. Civilizacije.

 

 

 

Sve se slazem s tobom, tako i ja i mislim i rezonujem, ali ja ovde mislim na neki kao civilizovan svet i partije po Evropi pa i

u USA koje vladaju koje u prvoj liniji imaju na umu svoje birace, a biraci su u medjuvremenu jako cudan svet pa se i partije

priagodjavaju njima pa tako imamo levicu a u levici silne mrzitelje Izraela ( valjda su ga uvek mrzeli ali je ta mrznja danas

postala i drustveno prihvatljiva pa i politicki korektna) imamo godinu dana izgubljenog vremena gde su se sastajalio i Kurta

i Murta i lupetali o prekidu "vatre", a nikome nije palo na pamet da se silom sprovede Rezolucija iz 2007. Pre tri dana predsednik

Libana predlaze da se ta Rezolucija sprovede, 18 godina se sprovodila ali onako neobavezno.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, fancy said:

 

...

 

Vidi ovako - kad je bilo ono 1999, ja nisam navukao gnev na NATO već na bagru koja je svojom zločinačkom politikom dovela do toga.

...

 

 

 

 

Nekorektno ti je poređenje. Nato, izuzev nekoliko ratnih zločina (hint: bacanje kasetnih bombi u po bela dana po pijaci u Nišu), je izveo hirurški precizno bombardovanje sa minimalnim civilnim žrtvama. Ja ne znam za podatak da je i jedna bomba pala na neku stambenu zgradu, a kamoli da su čitava naselja sravnjena sa zemljom, onako kako to Izrael radi. Zato si imao "emotivni luksuz" da adresiraš problem na pravog krivca, tj. Miloševićev režim. Da je Nato umesto toga bombama ravnao novobeogradske blokove, ili limane po Novom Sadu i pravio ogromne civilne žrtve, onako kako to Izrael radi, sumnjam da bi i ti i ostatak sveta ostao imun na gnev kakav se danas javlja prema Izraeu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ilija Pandurović said:

 

Nekorektno ti je poređenje. Nato, izuzev nekoliko ratnih zločina (hint: bacanje kasetnih bombi u po bela dana po pijaci u Nišu), je izveo hirurški precizno bombardovanje sa minimalnim civilnim žrtvama. Ja ne znam za podatak da je i jedna bomba pala na neku stambenu zgradu, a kamoli da su čitava naselja sravnjena sa zemljom, onako kako to Izrael radi. Zato si imao "emotivni luksuz" da adresiraš problem na pravog krivca, tj. Miloševićev režim. Da je Nato umesto toga bombama ravnao novobeogradske blokove, ili limane po Novom Sadu i pravio ogromne civilne žrtve, onako kako to Izrael radi, sumnjam da bi i ti i ostatak sveta ostao imun na gnev kakav se danas javlja prema Izraeu.

 

Za svakog je coveka u Srbiji bila situacija ista kao sto je i za ljude u Bejrutu. Ko je mogao u martu 99-te da zna da li ce mozda

i njegova kuca/stan/zgrada da odleti u vazduh. Uostalom i ljudi u Libanu imaju taj kako ga ti zoves "emotivan luksuz", krivac

je iskljucivo i samo Hezbola i Iran, ali oni to iz ovih ili onih razloga tolerisu.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Selina said:

ja ovde mislim na neki kao civilizovan svet i partije po Evropi pa i

u USA koje vladaju koje u prvoj liniji imaju na umu svoje birace

 

Ja nemam tih "moralnih" dilema, fripalestajneri kao i te razne oportunističke partije po EU, US i gdegod, sa sve svojim biračima, za mene nisu civilizovani svet.

Nemam ni obavezu prema nekome ni potrebu nikome da se uvlačim u dupe zarad ičega, so.... ko je slep da vidi i glup da shvati stvarnost... nije moj problem.

 

12 minutes ago, Ilija Pandurović said:

Da je Nato umesto toga bombama ravnao novobeogradske blokove, ili limane po Novom Sadu i pravio ogromne civilne žrtve

 

Misliš kao "mi" u Vukovaru? Sarajevu?

Misliš na civilne žrtve u Srebrenici, u hladnjačama u Batajnici..?

 

Ne, siguran sam da ne misliš na to, nešto sam očigledno pobrkao.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, fancy said:

Ja nemam tih "moralnih" dilema, fripalestajneri kao i te razne oportunističke partije po EU, US i gdegod, sa sve svojim biračima, za mene nisu civilizovani svet.

 

Trpanje u isti koš svih ljudi koji imaju sopstvene standarde (moralne) i kojima se u najmanju ruku ne dopada to što radi Izrael, koji ti smatraš civilizacijom a trenutno se ponašaju upravo suprotno - fujčina.

 

9 minutes ago, fancy said:

Nemam ni obavezu prema nekome ni potrebu nikome da se uvlačim u dupe zarad ičega, so.... ko je slep da vidi i glup da shvati stvarnost... nije moj problem.

 

Zaista je šteta što moderatore ne možemo da stavimo na IL nego moramo da čitamo ovakve sintagme i rečenice.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Selina said:

 

Za svakog je coveka u Srbiji bila situacija ista kao sto je i za ljude u Bejrutu. Ko je mogao u martu 99-te da zna da li ce mozda

i njegova kuca/stan/zgrada da odleti u vazduh. Uostalom i ljudi u Libanu imaju taj kako ga ti zoves "emotivan luksuz", krivac

je iskljucivo i samo Hezbola i Iran, ali oni to iz ovih ili onih razloga tolerisu.

 

Teško je voditi se razumom u situaciji kad te jednog dana probudi BOOM, pa saznaš da je naselje pored tvog sravnjeno sa zemljom i da svako koga si odande znao više ne postoji. To nama Nato nije priuštio, zato i kažem da su normalni ljudi imali "emotivni luksuz" da se fokusiraju na pravog krivca. Izrael tako ne nastupa i otud gnev prema njemu bez obzira na povod.

 

4 minutes ago, fancy said:

 

Misliš kao "mi" u Vukovaru? Sarajevu?

Misliš na civilne žrtve u Srebrenici, u hladnjačama u Batajnici..?

 

Ne, siguran sam da ne misliš na to, nešto sam očigledno pobrkao.

 

 

Da na to mislim, mada ne razumem šta tačno hoćeš da kažeš. Da bi hipotetičko ravnanje NBG blokova i limana i 10-tine hiljada civilnih žrtava koje bi iz toga proisteklo, bila adekvatna kazna za genocid u Srebrenici, granatiranje Sarajeva ili etničko čišćenje na Kosovu?

 

Ne, siguran sam da ne misliš na to, nešto sam očigledno pobrkao.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mi zaista jesmo prošli fenomenalno 1999 (koja je ovde pomenuta kao paralela upravo za foksiranje na prave krivce) u odnosu na zločine koje "smo" počinili.

Ali sa druge strane postoji par razlika u odnosu na situaciju na BI...

Ovde je, ne sećam se tačno gde, neko kaže baš u Bgd, pala bomba pored bolnice pa su ljudi digli dreku "Ua genocid, pobiše nas, gađaju nam bolesne i decu, blabla..." na kraju se ispostavilo da je gađana, beše, jedinica pokretnog PVO radara na vozilu koje je bilo pored (u dvorištu?) bolnice... 

E, tamo se teroristi bukvalno skrivaju iza (što voljnog, što nevoljnog) živog štita ljudi, tamo je bukvalno teroristička infrastruktura (tuneli) ispod i u okviru naselja. I..?

Ko je za to kriv?  Da li im je to Izrael instalirao?

 

S druge strane, na žalost, teroristički HR je ukorenjen i duboko isprepletan s narodom tamo.  To sve već i nije bilo toliko slučaj kod nas.  Kažem, možda smo mi i imali luksuz da se fokusiramo na prave krivce, ali nije teško ni u Libanu povezati 2 i 2 i dobiti 4... samo ako se želi.

 

Na žalost ni kod nas logičko razmišljanje i povezivanje činjenica nisu dali previše racionalnog rezultata.  Nisam ni lud ni naivan da očekujem da će i tamo.

Ali logika je neumitna i nepobitna.

 

3 minutes ago, Ilija Pandurović said:

Teško je voditi se razumom u situaciji kad te jednog dana probudi BOOM, pa saznaš da je naselje pored tvog sravnjeno sa zemljom i da svako koga si odande znao više ne postoji. To nama Nato nije priuštio, zato i kažem da su normalni ljudi imali "emotivni luksuz" da se fokusiraju na pravog krivca. Izrael tako ne nastupa i otud gnev prema njemu bez obzira na povod.

 

Sve je to OK, samo se stavi u poziciju Izraela i razmisli šta ti ostaje da radiš kad u komšiluku imaš krvožednu grupu čijoj je jedini smisao svog postojanje tvoje uništenje.

OK, živiš i kuliraš neko vreme, praviš se mrtav, nema veze, proći će... i onda dođe 7.10.2023.

Isto kao i u Ukrajini... pre i posle 24.2.2022.

 

Rusija i Iran nisu slučajno na istoj strani.  I, gle, slučajno, akteri oba gorepomenuta sukoba.

Nije rat na BI, nije rat u Ukrajini, svet je u ratu i nije mi jasno kako to nije očigledno i kojim se lekovima ljudi kljukaju da bi zaobišli i blokirali stvarnost koju ne žele da vide.

I ja bih ponekad da gledam sve kroz roze naočare.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...