Jump to content

FK Crvena zvezda 2018/2019


Drug Crni

Recommended Posts

5 minutes ago, Martin Mystere said:
9 minutes ago, taliesin said:
 
Moze on mnogo bolje od ovoga ali je mrcina i foilirant, zabole ga da igra. Njemu se sezona zavrsila kako se zavrsila Liga Sampiona, ovo posle toga je odigrao kao po kazni. Uvek sam mrzeo takve igrace, nista ne pokazuje preciznije los sportski moral i manjak pobednickog duha od toga da biras utakmice i takmicenja. Kod Tomica jedan KC Rivers, koji je osvajao Evroligu, protiv Dunava i Zlatibora na 20 razlike se spusta u stav i pegla odbranu, a Zuletu Stojkovicu koji nista veliko nije uradio u karijeri je ispod casti da igra srpsko prvenstvo. Jebi ga, to je sportska kultura, zato je KC igrac a Zule izgovor za igraca.

Što je najgore, svaki meč je obeležilo njegovo džibersko ponašanje i qrčenje i mogao je da iskoristi vreme i od Milijaša nauči kako treba da se ponaša neko ko nosi kapitensku traku.

 

Te dve stvari, dzibersko ponasanje i biranje utakmica, su samo dva aspekta jednog istog karaktera i obicno idu jedna sa drugom. Ako ne postujes loptu i dres koji nosis naravno da neces postovati ni saigraca, trenera, sudiju ili protivnika. Za to su navijaci krivi, narocito ovi sa severa, da su ga jednom izvizdali kad je dolazio posle ovakvih utakmica da im se slihta, automatski bi promenio ponasanje.

Edited by taliesin
Link to comment
Share on other sites

Miloje usrao celu polusezonu forsiranjem kombinacija i piksli.

 

Zule Stojkovic je najgora sabancina, sramota je da on nosi kapitensku traku. 

 

Mnogo smo se zajebali jer smo produzili i preplatili gardiste, kao da takve igrace zadatka ne mozemo da nadjemo u bilo kom jsl timu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Danas je inace jos jedna zabluda prdnula u cabar, da ne mozemo da igramo sa dva ofanzivno orijentisana igraca u vezi nego moramo sa dva osiguraca. Danas smo bez problema izvukli 4-1-4-1 sa Ebesilijem i Ivanicem ispred Causica. Ko zna na sta bi licilo da smo makar jednom izasli sa Jovancicem u vezi i Marinom, Ebijem, Ivanicem i Benom ispred njega ali imam neki cudan osecaj da bismo danas citali mnogo manje kriticnih postova na racun igre.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, taliesin said:

 

Te dve stvari, dzibersko ponasanje i biranje utakmica, su samo dva aspekta jednog istog karaktera i obicno idu jedna sa drugom. Ako ne postujes loptu i dres koji nosis naravno da neces postovati ni saigraca, trenera, sudiju ili protivnika. Za to su navijaci krivi, narocito ovi sa severa, da su ga jednom izvizdali kad je dolazio posle ovakvih utakmica da im se slihta, automatski bi promenio ponasanje.

Oni jebeno ne prate tok meca, niti znaju bilo sta o taktici, trcanju, zalaganju.

Nikakvog zvizdanja tu nema, stvari su naopako postavljene i kraj.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Pobeda ok, vise zbog nekog ritma i mentaliteta, igra ocekivana u ovom delu sezone kad he i sve reseno, bravo za Jevtovica , dobra igra, nadam se da ce biti starter u Lucanima i zadnjem kolu.

Bice toga, ali sutra...

Razumem navijacku subjektivnost, nemogucnost da opljunes po losim stvarima koje su evidentno tu, al moram reci da je mene to drzalo do pola sednje skole, posle toga sam "progledao".

Link to comment
Share on other sites

Moram da iskazem postovanje kolegi Valteru, koji je u skladu sa svojom izuzetnom revolucionarnom reputacijom hrabro dosao na topik posle ovog skolovanja od strane Jevtovica i Ebesilija i isturio junacke grudi pred streljacki stroj. Than again, nema nam nigde red-vajta da nas pita sta su to tako bitno pokazali Jevtovic i Kafu da bi imali mesto u timu.:classic_biggrin:

 

Valtere, ljudino.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

 

6 hours ago, taliesin said:

 

 

Zato mislim da se Terzic nece zajebavati u tih par meseci i da ce uraditi sve sto je do njega da te kvalifikacije prodjemo, makar do Lige Evrope. Igranka ce krenuti tek posle toga. Problem sa tom strategijom je to sto je rizicna i dugorocno neodrziva jer u sportu nema rezultatskih garancija. Dovoljan ce biti jedan user u zrebu, neki glupi crveni karton protiv slabog ali motivisanog i dobro organizovanog protivnika, i ceo taj sistem bez rezervnog polozaja ce pasti u vodu. Mislim da je Terzic toga itekako svestan i ne bi me zacudilo da Milojevicu ispuni svaku zelju i izobecava brda i doline kako bi ovaj i treci put doneo ogroman novac klubu. A Milojevic, sta god on govori na konferencijama za stampu, trenutno nije ni srecan ni zadovoljan kako mu ekipa izgleda.

 

A šansa za ovo je čini mi se jedno 50%.

 

A kada se to desi, slatko ću se nasmejati i reći "Napušite se kurca, govnari." A onda sesti ovde da uživam u kuknjavi kako eto nismo imali sreće, sudija nas mrzi, lopta nema dršku i tako to.

 

2 hours ago, taliesin said:

 

Dva igraca vise su velika stvar u fudbalu. Ebesilio i Jevtovic su se kvalitetno posrali po Milojevicu danas, prvi je pokazao svima kako i na ovakvom terenu moze da se poveze ekipa a drugi kako igra konkretan igrac na krilnoj poziciji. Kako su njih dvojica usli bukvalno smo prodisali, rasirili igru, spustili loptu, odmah su i Ivanic, pa cak i Causic, izgledali mnogo bolje na terenu. Da Pavkov ima makar malo osecaja za igru i postavljanje mogli smo bar tri komada da im damo za tih dvadesetak minuta. Steta sto nije umeo da se otvori za pas posle onog prodora Jevtovica kada je promesao celu odbranu Proletera, glupo je sto je propala onakva individualna akcija. Plus onaj sumanuti promasaj Savica sa dva metra i dzomba koja je izjebala Jirku na onaj strasan pas Jevtovica. Jos da smo imali mogucnost za pet izmena pa da izadju i Stojkovic i Savic bilo bi idealno.

 

Jebi ga, tuga je ovo sto se radi. Uzeli smo ovom decku Jevtovicu godinu dana karijere da bismo gurali onog tupana iz Zemuna, danas je za 25 minuta pokazao vise fudbala nego Simic Veljko za celu sezonu. Svi znamo sta se radi, svi znamo zasto se radi ali, jebi ga, ne mozes nista osim da pizdis po forumima i svadjas se bezveze sa Terzicevim botovima. Ali, eto, uzeli smo titulu i valjda to sve objasnjava i opravdava. Naravno, ni Ebesilio ni Jevtovic posle ovoga nece vise videti teren dok ne odu iz kluba. Uvedeni su na ovo sranje od terena da bi sve bilo isto i tako umirila savest a sve su promenili cim su krocili nogom na teren. To se ne oprasta. I jos posle meca Milojevic tugaljivo konstatuje kako mu je, eto, zao sto mnogi igraci koji su zasluzili da igraju nisu igrali. Pa, care, zasto su ti igrali ovi koji nisu zasluzili? Mi navijaci treba da zalimo sto nisu igrali oni koji zasluzuju, ti si se pitao za to i nemas za cime da zalis.

 

Zbog ovih govnarija Milojević kod mene bukvalno nemaj jedan jedini gram simpatija, bez ozbira na titulu, prolazak u elitnu grupu takmičenja...

 

Ne bih imao ni da je osvojio Ligu šampiona. Jednostavno, ušao je u kolo sa govnima, slizao se s njima, duvaju u istu tikvu, i kada je tako, ko ga jebe. Za mene kao čovek ne postoji, ostalo me mnogo manje zanima.

 

2 hours ago, Martin Mystere said:
2 hours ago, taliesin said:
 
Moze on mnogo bolje od ovoga ali je mrcina i foilirant, zabole ga da igra. Njemu se sezona zavrsila kako se zavrsila Liga Sampiona, ovo posle toga je odigrao kao po kazni. Uvek sam mrzeo takve igrace, nista ne pokazuje preciznije los sportski moral i manjak pobednickog duha od toga da biras utakmice i takmicenja. Kod Tomica jedan KC Rivers, koji je osvajao Evroligu, protiv Dunava i Zlatibora na 20 razlike se spusta u stav i pegla odbranu, a Zuletu Stojkovicu koji nista veliko nije uradio u karijeri je ispod casti da igra srpsko prvenstvo. Jebi ga, to je sportska kultura, zato je KC igrac a Zule izgovor za igraca.

Što je najgore, svaki meč je obeležilo njegovo džibersko ponašanje i qrčenje i mogao je da iskoristi vreme i od Milijaša nauči kako treba da se ponaša neko ko nosi kapitensku traku.

 

Ovaj govnar je najveća sramota koja je ikada u bilo kom sportu navukla Zvezdin dres, a nije da je konkurencija mala.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sta uradi Jevtovic danas Miloju pre svega. 😄

 

Kontam da nam je trenera pojeo blam kad je ovaj za 10 minuta uspeo da bude najbolji igrac na terenu i da resi utakmicu. Pogotovo kad se uzme u obzir da su mu poslednji minuti bili oni kad je dao gol iz slobodnjaka protiv Napretka. 

 

Elem, sve ovo sto se dogadja, i sto moze da se cuje, ukazuje na to da Miloje ide na kraju sezone. Ima dve dobre ponude sa Istoka, mi bi takodje dobili obestecenje za njega, plus kad je produzio ugovor bilo je dogovoreno da mu se ne pravi problem ukoliko izrazi zelju da ide. Mozda ga Terzic nagovori da ostaje, ali vidno je i da je on energetski ispraznjen. 

Edited by Markoss
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne secam se da li sam pisao ovo, poznata je prica a mozak mator pa mi se pomesalo, pricao je Seki kako ga je, kad je tek pocinjao, njegov tadasnji kapiten osamario i poslao u svlacionicu zato sto je, kao sto je Seki umeo, maltretirao i vozao nekog beka driblinzima, sto je kapiten shvatio kao ponizavanje i nepostovanje protivnika. Posto u to vreme nije bilo izmena Zvezda je zavrsila utakmicu s igracem manje, jer je Seki u svlacionici razmisljao zasto mu se desilo to sto mu se desilo. Taj kapiten Zvezde je njena prva zvezda, eno mu je bista ispred stadiona koji nosi njegovo ime.

 

To je bio klub za koji je vredelo navijati. Jesu druga vremena ali ipak, nema takvog vremena u kojem je normalnije biti nevaspitani dziber nego dostojanstven covek.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Markoss said:

Sta uradi Jevtovic danas Miloju pre svega. 😄

 

Kontam da nam je trenera pojeo blam kad je ovaj za 10 minuta uspeo da bude najbolji igrac na terenu i da resi utakmicu. 

 

Elem, sve ovo sto se dogadja, i sto moze da se cuje, ukazuje na to da Miloje ide na kraju sezone. Ima dve dobre ponude sa Istoka, mi bi takodje dobili obestecenje za njega, plus kad je produzio ugovor bilo je dogovoreno da mu se ne pravi problem ukoliko izrazi zelju da ide. Mozda ga Terzic nagovori da ostaje, ali vidno je i da je on energetski ispraznjen. 

 

Sto je najludje, Jevtovic, kao i Jirka, je bas lose poceo utakmicu, sto ne cudi kad se zna koliko dugo je trulio na tribinama. Tek kad je Ebesilio usao umesto Simica otvorila se igra, plus je Jevta dao onaj user gol i samopouzdanje mu je otislo skyhigh, pa mu je bukvalno sve polazilo za nogom posle toga. Ova reakcija Milojevica sve govori. Bilo mi ga je pomalo i zao, iako nije da nije zasluzio da mu Jevta servira ovakvih 25 minuta, ipak nije zasluzio ovakav samar dva kola pred kraj.

 

Danas se kao na dlanu videlo sta znaci jos jedan krsten igrac u vezi, bukvalno ti se sve otvori. Napisao sam vec, cak je i Causic proigrao cim je Ebi zamenio Simica. Problem sa takvim igracima kao sto je Simic su njihova takticka nedisciplina i manjak inteligencije, oni ne samo da lose igraju nego ti potpuno razvale koncepciju, poremete kretnje, podvaljuju lose i alibi pasove, pa onda i ostale igrace gurnu u nesigurnost i kanal. Njega je danas bilo bukvalno svuda i nigde, to saigrace cini jako nervoznim. Kad su Ebi i Ivanic stali jedan pored drugog igra je cak i vizuelno istog trenutka dobila neke obrise, do tog trenutka na losem strimu skoro da nisi mogao da prepoznas koji tacno igrac je onaj kojeg tog trenutka gledas sa loptom.

 

Meni se inace ne dopada toliko ta Milojeva koncepcija sa krilima koji ulaze unutra da bi otvarali strane bekovima, za to bi bekovi morali vise i cesce da ponavljaju ali i da znaju sta ce s loptom kad je dobiju. Danas smo sa dva klasicna krilna igraca u poslednjih 25 minuta razvukli Proleter kao pitu i odmah se otvorilo dosta prostora za pas igru, osvajanje terena igrom do noge, iz cega smo i napravili nekoliko lepih napada. Nije to bilo bas toliko dobro koliko je izgledalo u odnosu na tim koji je igrao prvih sat vremena ali da smo ovo igrali od pocetka prolecnog dela mogli smo gledati mnogo lepih utakmica i ubedljivih pobeda.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, taliesin said:

Ne secam se da li sam pisao ovo, poznata je prica a mozak mator pa mi se pomesalo, pricao je Seki kako ga je, kad je tek pocinjao, njegov tadasnji kapiten osamario i poslao u svlacionicu zato sto je, kao sto je Seki umeo, maltretirao i vozao nekog beka driblinzima, sto je kapiten shvatio kao ponizavanje i nepostovanje protivnika. Posto u to vreme nije bilo izmena Zvezda je zavrsila utakmicu s igracem manje, jer je Seki u svlacionici razmisljao zasto mu se desilo to sto mu se desilo. Taj kapiten Zvezde je njena prva zvezda, eno mu je bista ispred stadiona koji nosi njegovo ime.

 

To je bio klub za koji je vredelo navijati. Jesu druga vremena ali ipak, nema takvog vremena u kojem je normalnije biti nevaspitani dziber nego dostojanstven covek.

Ovo poslednje definitivno je istina, al za normalan svet. Mnogo se nevaspitanja i dziberstva natalozilo, tesko da bi se ista nazovi slicno desilo u savremenim uslovima.

Inace, pricu sam cuo od starih zaljubljenika u fudbal.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

53 minutes ago, taliesin said:

Moram da iskazem postovanje kolegi Valteru, koji je u skladu sa svojom izuzetnom revolucionarnom reputacijom hrabro dosao na topik posle ovog skolovanja od strane Jevtovica i Ebesilija i isturio junacke grudi pred streljacki stroj. Than again, nema nam nigde red-vajta da nas pita sta su to tako bitno pokazali Jevtovic i Kafu da bi imali mesto u timu.:classic_biggrin:

 

Valtere, ljudino.

Сад ће ред вајтији, само док се врате са одласка по мишљење.

 

34 minutes ago, Laki21 said:

 

 

 

 

Ovaj govnar je najveća sramota koja je ikada u bilo kom sportu navukla Zvezdin dres, a nije da je konkurencija mala.

Е такви још продужавају увећане уговоре.

 

 

Ћера ми прати YT канал Звезда Кидс, биће циркуса са гардистима, живи били па видјели...

Link to comment
Share on other sites

Braco forumasi, po uzoru na proslu godinu, pokrecemo anketu u kojima cemo izglasavati najbolje. Jeste da sezona nije gotova, ali meni licno misljenje ne mogu da promene ove dve nedelje, a verujem ni vama. 

 

Kao sto smo rekli, glasa se za najboljeg igraca, najboljeg mladog igraca (u obzir dolaze igraci rodjeni posle 1.1.1996. godine, jer su to zvanicno i dalje mladi reprezentativci), transfer sezone (glasa se za dolazni transfer, tako da npr moze i za Degeneka da se glasa, bez obzira sto je otisao), gol sezone, idealnih 11 sezone. Prosle godine smo ovako glasali: Najbolji igrac- Ricmond Boaci, Najbolji mladi igrac- Nemanja Radonjic, Transfer sezone- Milan Borjan, Gol sezone- Kanga vs Krasnodar, Najboljih 11: Borjan- Stojkovic, Savic, Le Talek, Rodic- Donald, Krsticic, Kanga- Ben, Radonjic, Boaci.

 

Pravilo 1: U obzir dolaze igraci koji su bili tu makar polusezonu, tako da nemojte glasati za Radonjica recimo, bezveze je.

 

Pravilo 2: Glasajte za najboljih 11 po kojim god ubedjenjima, da li mislite da bi to bio najboljii tim, da li mislite da je to tim koji je najvise doprineo ovosezonskim uspesima (ja licno ovo biram) ili je to nesto trece.

 

Pravilo 3: Glasanje traje do srede u 23:59. Verujem da cemo svi stici do tada da iskazemo svoje misljenje o ovom. Rezultati ovog ispitivanja ce pomoci pri otvaranju nove teme, za koju cemo se jos dogovoriti ko ce da je otvara.

 

Pa da dam svoj glasove:

 

Najbolji igrač: Marko  Marin

 

Najbolji mladi igrač: Srđan Babić

 

Transfer sezone: Miloš Degenek 

 

Gol sezone: Milan Pavkov vs Liverpul, drugi gol

 

Najboljih 11: Borjan- Stojković, Degenek, Babić, Gobeljić- Jovančić, Ivanić, Ebisilijo- Ben, Marin, Pavkov

 

Ajmo ljudi, svi na glasanje. 

 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

Najbolji igrač: Marko Marin

 

Najbolji mladi: Dejan Joveljić

 

Transfer sezone: Marko Marin

 

Gol sezone: Milan Pavkov drugi vs Lpool

 

Najboljih 11: Borjan - Stojković, Degenek, Savić, Rodić - Jovančić, Krstičić, Marin, Ebisilio, Ben - Pavkov

Link to comment
Share on other sites

Najbolji igrač: Марко Марин (убједљиво)

 

 

Najbolji mladi igrač: Алекса Терзић (Бабић има 23 године, а дао сам предност у односу на Јовељића само зато јер ми се чини да је тренутно могао дати више на свом мјесту, остали не постоје)

 

Transfer sezone: Марко Марин (бинго+лото)

 

Gol sezone: Павков 2. против Ливерпула (да је било не знам колико љепших ово је гол сезоне)

 

Najboljih 11: Борјан,  Гобељић, Дегенек, Бабић, Родић (Терзић)- Крстичић, Ебисилио - Бен, Марин, Кафу-Боаћи  (оставио сам 4-2-3-1 а ово је била моја жеља, сигуран сам да се овај тим изгурао уз мале измјене, да бисмо гледали најбољи фудбал ко зна од када)

 

Edited by Константин
Link to comment
Share on other sites

Igrac: Marin

Mlad igrac: Joveljic

Transfer: Marin

Gol sezone: Pavkov, drugi protiv Liverpula

Mojih 11: Borjan - Stojkovic, Babic, Degenek, Rodic - Krsticic, Ivanic - Marin, Ebesilio, Ben - Boaci

Edited by taliesin
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Mislim da vec imamo za igraca i gol sezone konsenzus 😀

 

Realno mi je tesko da zamislim da neko drugacije glasa. Marin je bez ikakve sumnje najbolji igrac koji je obukao nas dres jos od Vidica i Stankovica a, koliko god ja ne voleo igrace tipa Pavkova, taj njegov drugi gol je cista epska poezija. Trenutak, protivnik, nacin egzekucije, njegova licna reputacija do tada, na kraju i rezultat utakmice, sve to zajedno cine jedan lep trenutak za istoriju. Ja mislim da su i gol koji smo dali u Parizu i gol koji smo dali u Napulju fudbalski lepsi ali iz raznih razloga ne mogu da udju u konkurenciju bombi Pavkova koja je probusila Alisona.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...