Jump to content

FK Crvena zvezda 2018/2019


Drug Crni

Recommended Posts

1 hour ago, taliesin said:

 

Moze da bude tacno pod jednim uslovom za koji se iskreno nadam da moze biti slucaj ali sumnjam. Taj uslov je da je Milojevicu dopizdelo da deli autoritet sa tom privilegovanom grupom igraca i da je zahtevao cistku da bi stvorio novu generaciju i bolji tim, neopterecen tom burazerskom filozofijom kakva danas vlada. To bi podrazumevalo da je i on pored klupe video sta se desava i bio nezadovoljan ali da nije hteo u toku sezone da pravi rezove i rizikuje sukobe u timu.

 

Primetno je, na primer, da je Marin izuzetno nervozan na poslednjih par utakmica, na poslednjoj je cak dosao u sukob sa nekim saigracima. Za mene je to bio no brainer da ce da se desi pre ili kasnije jer covek je fudbal ucio u Nemackoj i pretpostavljam da ne moze da se pomiri s tim da celu polusezonu on i Ben rade da bi se ostatak tima zajebavao po terenu. Marin je za nase uslove superzvezda koliko je Mesi za uslove Barselone, ne mogu da zamislim situaciju da se Mesi lomi po terenu a ostali igraci lade jaja, a repliku toga gledamo citavo prolece s Marinom i njegovim saigracima. Vidic je imao isti problem u reprezentaciji u vreme kad je bio kapiten Junajteda i jedan od najboljih igraca na svetu, krilo se to od javnosti ali covek je bio skoro u konstantnom sukobu sa jednim brojem saigraca koji su se ponasali u fazonu "lako cemo za utakmicu, hajdemo sad na splav".

To moze da bude, al po meni tesko u ovoj situaciji. Donekle je i on odgovoran za situaciju o kojoj pises u vezi Marina, koji kao klasa za sebe najjace vuce, ocekujuci reakciju ostatka tima, koja je kako sam i pisao, na ovaj/onaj nacin izostajala. Nije to uvek bilo samo neznanje i losa anticipacija na terenu.

Uz to, moj utisak je da dize sidro i odlazi posle dve uspesne sezone, a iz tog ugla posmatrano - nije za ocekivati da radi ii dela isto kao u slucaju da ostaje, mislim moze o tome da se diskutuje sa moralnog aspekta al nije da je i sam Milojevic radio u izrazito profi sredini.

 

Misljenja sam da ce krcag puci u slucaju da ode, a u momentu kada na evro sceni Zvezda itekako moze da iskoristi momentum i popravi svoju poziciju.

Uz to nije zanrmarljiva cinjenica da nece doci covek jednak Mojevicevom profilu, a to je sa strane pripreme ekipe i rada na razlicitim poljima (ne samo fudbalskim)jako vazno.

Link to comment
Share on other sites

Ebisilio je bolji od Causica.

Kafu i Jevtovic su bolji od Simica i ostalih nasih krila. Nama krila glume Ben i Ivanic, a oni najbolje igraju iza napadaca.

 

Zasto nisu igrali to je veliko pitanje, ali to je i pitanje za Molinu, Barkosa, Parkera, Ruiza, Moucea, Rikardinja.

Ja se plasim da mi ne umemo da sacekamo i uklopimo igraca kad dodje. Kafu je igrac s najvecom reputacijom koji je jako dobar, gledao sam ga na desetine puta, covek pravi razliku u LS i LE bez problema. Evo sad je iz Ludogoreca Vanderson slobodan igrac, odlican tehnicar, tvrdim da kod nas ne bi odigrao nista, a nije do njega.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Manoly said:

To moze da bude, al po meni tesko u ovoj situaciji. Donekle je i on odgovoran za situaciju o kojoj pises u vezi Marina, koji kao klasa za sebe najjace vuce, ocekujuci reakciju ostatka tima, koja je kako sam i pisao, na ovaj/onaj nacin izostajala. Nije to uvek bilo samo neznanje i losa anticipacija na terenu.

Uz to, moj utisak je da dize sidro i odlazi posle dve uspesne sezone, a iz tog ugla posmatrano - nije za ocekivati da radi ii dela isto kao u slucaju da ostaje, mislim moze o tome da se diskutuje sa moralnog aspekta al nije da je i sam Milojevic radio u izrazito profi sredini.

 

Misljenja sam da ce krcag puci u slucaju da ode, a u momentu kada na evro sceni Zvezda itekako moze da iskoristi momentum i popravi svoju poziciju.

Uz to nije zanrmarljiva cinjenica da nece doci covek jednak Mojevicevom profilu, a to je sa strane pripreme ekipe i rada na razlicitim poljima (ne samo fudbalskim)jako vazno.

 

Znas kako, mi dolazimo u kritican period sezone i to Terzic veoma dobro zna. Da bi radio ono sto radi cele sezone njemu je apsolutno neophodno da tim dobro izgleda u tih par meseci kvalifikacija jer, ako ne bude toga, onda nema ni sta da se deli u ostatku sezone. Klub je ustrojen (to jest, tako Terzic zeli da ga ustroji) tako da prolaskom u grupe evropskih takmicenja zaradi za celu sezonu a onda da krcka pare i pokusava na minimumu obrtaja da osvoji ligu, kako bi cela praksa mogla da se ponovi i sledece godine. To je i Partizan radio u ono vreme kad je bio dominantan. Da bi se to ostvarilo sav fokus kluba ce biti bacen na taj period kvalifikacija i sve ovo sto sada gledamo necemo gledati dok traju do or die utakmice, tada ce igrati najbolji igraci. Tek kad se ta faza zavrsi i mi budemo sigurni da cemo odigrati odredjeni broj utakmica u grupi, krenuce ponovo izdrkavanje sa guranjem raznih causica i simica i tumbanja tima da bi se naslo mesta za svakojake dunstere koji treba da se prodaju. Krace receno, kvalifikacije su borba na zivot i smrt, igranje u grupama je izlog, docim je takmicarski motiv u drugom planu. Naravno, igrace se takmicarski ali nije o glavu, sta se uradi dobro je.

 

Zato mislim da se Terzic nece zajebavati u tih par meseci i da ce uraditi sve sto je do njega da te kvalifikacije prodjemo, makar do Lige Evrope. Igranka ce krenuti tek posle toga. Problem sa tom strategijom je to sto je rizicna i dugorocno neodrziva jer u sportu nema rezultatskih garancija. Dovoljan ce biti jedan user u zrebu, neki glupi crveni karton protiv slabog ali motivisanog i dobro organizovanog protivnika, i ceo taj sistem bez rezervnog polozaja ce pasti u vodu. Mislim da je Terzic toga itekako svestan i ne bi me zacudilo da Milojevicu ispuni svaku zelju i izobecava brda i doline kako bi ovaj i treci put doneo ogroman novac klubu. A Milojevic, sta god on govori na konferencijama za stampu, trenutno nije ni srecan ni zadovoljan kako mu ekipa izgleda.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, taliesin said:

 

Jos uvek cekamo da das bilo kakav argument za tezu da Causic nije izbacio Ebesilija iz tima i da je Kafu bio nedisciplinovan. Prvo ti je razvalio Markoss, za drugo te je demantovao niko drugi do Vladan Milojevic. Dakle, ako zelis da prodas nesto kao cinjenicu daj makar nekakav argument, kako bi izgledalo ozbiljno ono sto pises.

 

U ove pokusaje da se poturanjem nekakvog sovinizma prema domacim igracima objasni necije pisanje uopste necu da ulazim, niti cu na tu bljuvotinu da odgovaram. Ovo je ozbiljan forum, nije navijacka tribina gde takve stvari prolaze. Standardna je praksa da je patriotizam poslednje utociste za hulje, pisao je o tome jos Semjuel Dzonson (evo ti jos jedna istorijska licnost da naucis nesto), ali to nije tema. Tema su pojedinacna imena i pojedinacni igraci.

Milojevic je demantovao i tebe rekao je da se nije uklopio..a da to ne vazi samo ono kad demantuje nekig drugog, ioak si ti u pravu znas bolje od trenera.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dulematic said:

Daj mi jedan meč u kojem je Čaušić bio dobar, a dobio je zilion prilika do sada?

Niko ne kaze da je Causic Kante i da ima sjajnu sezonu, samo da osim tvrdnje da menadzeri guraju te igrace mozda postoji i nesto drugo da se doveo posto se mislio da ce biti dobar, kao sto i Miloje rece greske se dogadjaju, ali pogodis npr sa Savicem koji je zestoko kritikovan kad je dolazio. Da ponovim Causic ima losu sezonu ali za mene je Milojevic ozbiljan trener koji se dokazao doneo nam dve grupne faze gde nismo mogli da privirimo i odbijam da ga napadam da gura nekog zbog menadzera.

Link to comment
Share on other sites

Just now, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Milojevic je demantovao i tebe rekao je da se nije uklopio..a da to ne vazi samo ono kad demantuje nekig drugog, ioak si ti u pravu znas bolje od trenera.

 

Da, ali ja ne tvrdim da Kafu nije trebalo da igra iz ovog ili onog razloga ili da znam zasto nije igrao, tvrdim da je trebalo da igra i da je zlocin prema navijacima FK Crvena Zvezda to sto smo ga ispustili i nista nismo pokusavali s njim. Drugim recima, za mene Milojeviceva objasnjenja ne vaze jer se ne slazem s njim oko toga da li je ili nije Kafu uopste trebalo da igra. Trecim recima, za mene je njegovo objasnjenje glupo koliko i tvoje, samo naglasavam da je razlicito od tvog. A valjda on bolje od tebe zna da objasni zasto Kafu nije igrao jer je u pitanju njegova odluka.

Link to comment
Share on other sites

Just now, taliesin said:

 

Da, ali ja ne tvrdim da Kafu nije trebalo da igra iz ovog ili onog razloga ili da znam zasto nije igrao, tvrdim da je trebalo da igra i da je zlocin prema navijacima FK Crvena Zvezda to sto smo ga ispustili i nista nismo pokusavali s njim. Drugim recima, za mene Milojeviceva objasnjenja ne vaze jer se ne slazem s njim oko toga da li je ili nije Kafu uopste trebalo da igra. Trecim recima, za mene je njegovo objasnjenje glupo koliko i tvoje, samo naglasavam da je razlicito od tvog. A valjda on bolje od tebe zna da objasni zasto Kafu nije igrao jer je u pitanju njegova odluka.

Tako je, zna bolje i od tebe slazem se nismo mi treneri niti smo svaki dan tamo sa njima, samo smo fanovi, navijaci sta god. On covek ima rezultate, da je igrao Kafu poteglo bi se pitanje nekog drugog, ili bi na istoj tekmi jednom igracu nipodostavao sto daje gol i mi mu se radujemo a drugog hvalio, razumem ja potrebu da se stalno kritikuje, pa ljudi su hteli da smene Djordjevica nakon Estonije a covek doneo nekoliko medalja, ali malo samo malo vise poverenja u tim i trenera koji je doneo dve titule, i dve grupne evro faze i pobedu nad nadam se novim prvakom Evrope. Inace ti jesi u pravu to sam gore i naveo i Caus i Simic su losiji igraci od Ebisilija i Kafua , ovi vise znaju ali nisu to pokazali kod nas, u drugim klubovima itekako jesu, osim Kafuao on od Ludogoreca ne moze da se sastavi .

Link to comment
Share on other sites

Braco & sestre, drugovi proleteri, radnici, seljaci i postena inteligencijo, kao i domaci izdajnici & strani placenici, ugursuzi, kacioci po BG tramvajima, mlatioci prazne slame, vidjeni policijski funkcioneri & njihovi slavni potomci, krcunovci & tirnanicevci, bugarcici, cosici, miljanici & dr obradovici, barijevci i vesicevci, prva, druga, treca, cetvrta, peta i lazna sesta Zvezdina zvezdo, cigani, delije i vi izmedju, srecna vam jubilarna 30 titula koju smo osvojili u postenoj borbi za zelenim stolom protiv mocnog FK VVuletic.

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Tako je, zna bolje i od tebe slazem se nismo mi treneri niti smo svaki dan tamo sa njima, samo smo fanovi, navijaci sta god. On covek ima rezultate, da je igrao Kafu poteglo bi se pitanje nekog drugog, ili bi na istoj tekmi jednom igracu nipodostavao sto daje gol i mi mu se radujemo a drugog hvalio, razumem ja potrebu da se stalno kritikuje, pa ljudi su hteli da smene Djordjevica nakon Estonije a covek doneo nekoliko medalja, ali malo samo malo vise poverenja u tim i trenera koji je doneo dve titule, i dve grupne evro faze i pobedu nad nadam se novim prvakom Evrope. Inace ti jesi u pravu to sam gore i naveo i Caus i Simic su losiji igraci od Ebisilija i Kafua , ovi vise znaju ali nisu to pokazali kod nas, u drugim klubovima itekako jesu, osim Kafuao on od Ludogoreca ne moze da se sastavi .

 

Naravno da zna bolje od mene ali imam pravo na svoje misljenje, Znam i ja bolje od tebe pa se ni ti ne ustezes da izneses svoje. Drzi se tvog stava i to je OK sto se mene tice, samo nemoj da nam vredjas inteligenciju i "objasnjavas" sta mi navijaci treba da radimo, koga da postujemo i sta da podrzavamo. Svako bira za sebe.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, taliesin said:

Braco & sestre, drugovi proleteri, radnici, seljaci i postena inteligencijo, kao i domaci izdajnici & strani placenici, ugursuzi, kacioci po BG tramvajima, mlatioci prazne slame, vidjeni policijski funkcioneri & njihovi slavni potomci, krcunovci & tirnanicevci, bugarcici, cosici, miljanici & dr obradovici, barijevci i vesicevci, prva, druga, treca, cetvrta, peta i lazna sesta Zvezdina zvezdo, cigani, delije i vi izmedju, srecna vam jubilarna 30 titula koju smo osvojili u postenoj borbi za zelenim stolom protiv mocnog FK VVuletic.

Pa nek vam je sa srećom treća zvezdica 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Constantin said:

Jel uspeo ko da u jednoj godini osvoji dve titule 😉

 

Cekaj da vidimo sto ce Sud udruzenog rada Upravni sud da kaze, Mudri Pravnik Elmer je rekao da ce traziti pravdu za svoj, tada nepostojeci klub, do Intergalakticke Federacije Pravnika ako treba.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milijaš #10 said:

Silovanje istorije.

 

Biće nas sramota ovog silovanja SNS rukovodioca kluba.

 

Kad stignemo do 39 titula trazicemo i ovu iz 1986., da ne bismo predugo cekali da prisijemo i cetvrtu zvezdicu. Za sada nam ne treba, nije okrugao jubilej.:classic_happy:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

FKCZ, tačnije Dr Tvorzan i sns rukovodioci ovim priznali nezavisnost Vojvodine 1946, a danas nezavisnost Kosova.

 

O majko na šta su sveli nekada veliki i narodni klub.

 

Zvezda nastala '45 a već '46 postala prvak s 5 utakmica 😂😂😂

Welcome to SNSland.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milijaš #10 said:

FKCZ, tačnije Dr Tvorzan i sns rukovodioci ovim priznali nezavisnost Vojvodine 1946, a danas nezavisnost Kosova.

 

O majko na šta su sveli nekada veliki i narodni klub.

 

Zvezda nastala '45 a već '46 postala prvak s 5 utakmica 😂😂😂

Welcome to SNSland.

 

Terzic ce ovim potezom da obezbedi sebi dodatnu reputaciju kod jednog dela navijaca, sto ce da nas kosta cirka oko 2-3 milionceta, bez da neko postavlja ikakva pitanja o tome gde se dedose te pare. Zna on sta radi. Uopste nije bitno da li ima ili nema osnova da se priznaje ta titula, priznali su je i Hajduku u Hrvatskoj, poenta je da se ovakve stvari rade zbog promocije jednog alavog coveka koji time sebi kupuje reputaciju kod navijaca Zvezde. Tako nam danas izgledaju i najveci klubovi, svakakvog cirkusa cemo se nagledati zato sto uprave niceg nije sramota i ni oko cega ne razmisle dva puta. OK, prisicemo mi i trecu zvezdicu pre vremena ali nas to nece napraviti vecim klubom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...