Jump to content

KK Crvena Zvezda MTS -Prelazni rok 2019/2020


Gudura

Recommended Posts

Koliko je apsurdno kada shvatite da ce nam par plejmejkera biti Teodosic i Covic. Setite se gde smo bili 2011. godine i zamislite da vam je neko tada rekao da ce njih dvojica biti dva pleja za osam godina. Ok, za Covica bih svatio, u kurcu smo i dalje, nemamo kesa za bolje, borimo se da prezivimo, ali otkud nam Teo onda skk?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalistenika u rutini said:

 

kc-ja da tolerisemo zbog 20 poena u jednom polvremenu, doduse na inpresivan nacin postignutih, ipak nece da moze. :classic_biggrin:

 

 

ne treba da ga tolerises zbog toga, vec zbog odbrane, sto je valjda preduslov da se igra.

 

nije ni vazno, djenka je tu, nema mesta za riversa

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uini said:

 

hajde malko da se prisetimo sta se sve jenkinsu tolerisalo u napadu zbog dobre odbrane kada je usao u DRUGU sezonu.

 

ali jebiga, jenkins postuje sarme i tri prsta. dobric ima taj borbabre izraz lica

 

i tako

 

Šta mu se to tolerisalo u napadu? Igrao svoju standardnu rolu, uopšte nije forsirao i stavljao sebe u prvi plan kao Rivers, pritom igrao duplo bolju odbranu. Kada je bilo najpotrebnije odigrao vrhunski, opet sušta suprotnost od Riversa.

 

I Dobrić nema samo borbabre izraz lica, nego je elitni spot up i tranzicioni igrač, u ovom trenutku bolji i korisniji od penzionera Riversa koji igra sve vreme u istom ritmu i šutira step bekove, jer ne može više nikoga da probije, a i kada probije ne može da završi na obruču. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Moram reci da je postalo tesko pratiti diskusiju i ovde i na reprezentaciji.

 

Ne znam uopste kako se doslo u poziciju Dobric ili KC. Nekako sma KC vezao ili sa Perperom ili Dzenkinsom. Posto smo obojicu potpisali prije, ja stvarno ne znam gdje bi KC upao.

KC moze igrati i dva i tri. Ako je na tri pa tu vec imamo Lazica koji ce sigurno da pocinje, instant strijelca u Perperu i Dobrica da unese promjenu, ponekad sut, ponekad energiju i trcanje. Ako ce zbog toga da mijenja Dobrica onda je to cist luksuz.

 

Na dva bi vec imao vise smisla jer je fizicki bolji i od Dzenkinsa i Berona. Eh sad, defanzivno jeste dobar, ali ne kao Dzenkins, a napadacki mislim da je Beron pouzdaniji suter. Definitivno je neuporedivo bolji od obojice na ulazu, ali ni to nije njegov forte, vec napad gradi na sutu. Posebna prica je da mi tu imamo i DeDu, izgubili bi njega sa ostankom KC. 

 

Istina je da nam u ovakvoj spoljnoj liniji fali prodornosti, ali jbg ne moze se sve imati. Zato se i nadam Jovicu jer mislim da bi nam valjao i u tom segmentu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Guru said:

 

Šta mu se to tolerisalo u napadu? Igrao svoju standardnu rolu, uopšte nije forsirao i stavljao sebe u prvi plan kao Rivers, pritom igrao duplo bolju odbranu. Kada je bilo najpotrebnije odigrao vrhunski, opet sušta suprotnost od Riversa.

 

I Dobrić nema samo borbabre izraz lica, nego je elitni spot up i tranzicioni igrač, u ovom trenutku bolji i korisniji od penzionera Riversa koji igra sve vreme u istom ritmu i šutira step bekove, jer ne može više nikoga da probije, a i kada probije ne može da završi na obruču. 

 

šutirao je neretko 1-8 i ja mu nisam zamerio, sve je bilo rezonski (jenkins) 

 

 

ako je igrao DUPLO bolju odbranu od riversa, svaka čast, džaba diskusija 

 

"Dobrić nema samo borbabre izraz lica, nego je elitni spot up i tranzicioni igrač, u ovom trenutku bolji i korisniji od penzionera Riversa koji igra sve vreme u istom ritmu i šutira step bekove, jer ne može više nikoga da probije, a i kada probije ne može da završi na obruču. "

 

uff 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa igrao je duplo bolju odbranu od Riversa, kao što su igrali i recimo Dangubić, Lazić... Rivers je igrao korektnu odbranu i ništa više od toga.

 

Umesto uff možeš da ponudiš i neke argumente, osim da je Dobrić krš i da nije dobar košarkaš. Meni je isto tako Rivers u ovoj fazi karijere kršina i bivši igrač (ne samo Zvezde, nego uopšte).

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, uini said:

 

hajde malko da se prisetimo sta se sve jenkinsu tolerisalo u napadu zbog dobre odbrane kada je usao u DRUGU sezonu.

 

ali jebiga, jenkins postuje sarme i tri prsta. dobric ima taj borbabre izraz lica

 

i tako

 

Prvo, Čarls je uvek ginuo za svaku loptu. Drugo, nerezonski šutevi mogu se nabrojati bukvalno na prste jedne ruke za sve vreme boravka kod nas.

 

Čovek je raznovrstan, koristi i ulaz, i šut sa poludistance i za tri poena. Kompletan je timski igrač u svakom zamislivom pogledu.

 

Dakle, njegov doprinos na terenu je UVEK postojao, pa i kada je šutirao 1-8.

 

 

I na kraju krajeva, Đenka kada ubacuje ubacuje i na početku i na kraju.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Guru said:

Pa igrao je duplo bolju odbranu od Riversa, kao što su igrali i recimo Dangubić, Lazić... Rivers je igrao korektnu odbranu i ništa više od toga.

 

Umesto uff možeš da ponudiš i neke argumente, osim da je Dobrić krš i da nije dobar košarkaš. Meni je isto tako Rivers u ovoj fazi karijere kršina i bivši igrač (ne samo Zvezde, nego uopšte).

 

E hebiga sad ako je Dobric igro bolju odbranu od KC?

Trud i lomljenje po terenu nije jednako dobra odbrana, a s druge strane ispadas na prvu prednju promenu.

Karikiram malo, ali Dobric je lako lomljivim na driblinge, nema on to u nogama , dosta krute noge ima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Upravu ste, KC je mnogo bolji igrac od Dobrica kad igraju na KLS nivou. KC za ono sta je prikazao na ABA nivou je za njega vec bila svemirska kosarka, i naravno za to mu je trebalo vreme da se pokaze, bio je kratko u timu, ipak Italijanska liga je znacajno slabija od ABA lige. 

Naravno ako ne produzi ugovor ( nisam u toku da li je produzio ugovor ili nije, ali po pisanju UINIa sam skontao da nije), nikad necemo znati kolko moze da se pruzi, i uvek ce nam biti u secanju sta je mogao dok je bio legitiman igrac u EL timu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalistenika u rutini said:

 

E hebiga sad ako je Dobric igro bolju odbranu od KC?

Trud i lomljenje po terenu nije jednako dobra odbrana, a s druge strane ispadas na prvu prednju promenu.

Karikiram malo, ali Dobric je lako lomljivim na driblinge, nema on to u nogama , dosta krute noge ima.

 

Nisam to ni napisao za Dobrića, nego za Dzenkinsa. :classic_smile:

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Guru said:

Umesto uff možeš da ponudiš i neke argumente, osim da je Dobrić krš i da nije dobar košarkaš. Meni je isto tako Rivers u ovoj fazi karijere kršina i bivši igrač (ne samo Zvezde, nego uopšte).

 

Dobric je u ovom sastavu najgori defanzivac u timu (racunam samo kosarkase, nemojte Covica da mi spominjete). Sut mu je streaky, jedino sto je konstantno u njegovoj igri je fino zavrsavanje sa obe ruke oko obruca, igra u tranziciji i lozenje. To je sve radio i Jaka Blazic na malo visem nivou pa forumase nije sprecavalo da ga mazu kofama govana...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, threepwood said:

 

Dobric je u ovom sastavu najgori defanzivac u timu (racunam samo kosarkase, nemojte Covica da mi spominjete). Sut mu je streaky, jedino sto je konstantno u njegovoj igri je fino zavrsavanje sa obe ruke oko obruca, igra u tranziciji i lozenje. To je sve radio i Jaka Blazic na malo visem nivou pa forumase nije sprecavalo da ga mazu kofama govana...

 

Nemojte da mi dirate Jaku Blazica 😁  Jaka Blazic, jaka Zvezda .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, threepwood said:

 

Dobric je u ovom sastavu najgori defanzivac u timu (racunam samo kosarkase, nemojte Covica da mi spominjete). Sut mu je streaky, jedino sto je konstantno u njegovoj igri je fino zavrsavanje sa obe ruke oko obruca, igra u tranziciji i lozenje. To je sve radio i Jaka Blazic na malo visem nivou pa forumase nije sprecavalo da ga mazu kofama govana...

Ne mogu Dobric i Blazic u isti kos po pitanju suta. Ne znam procente, mada mislim da je i to na Dobricevoj strani, ali u situaciji kada poredis prvog beka i nominalno trece krilo onda se na sporadicnost gleda potpuno drugim ocima. Bek koji je prva opcija i koji ima nestabilne procente iz utakmice u utakmicu naravno da je veci strukturni problem za napad od nominalno desetog igraca u rotaciji koji kada dobro udje u mec zna da veze 3-4 trojke bez promasaja.

 

Istina, Dobricu uzasno fali odbrana i tu je Blazic koliko god se zalijetao kao bik na crveno neuporedivo bolji. Da Dobric ima bar neke naznake da moze odigrati odbranu kao Danga ne bi mi pricali o Lazicu kao vaznom igracu za Zvezdu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, threepwood said:

 

Dobric je u ovom sastavu najgori defanzivac u timu (racunam samo kosarkase, nemojte Covica da mi spominjete). Sut mu je streaky, jedino sto je konstantno u njegovoj igri je fino zavrsavanje sa obe ruke oko obruca, igra u tranziciji i lozenje. To je sve radio i Jaka Blazic na malo visem nivou pa forumase nije sprecavalo da ga mazu kofama govana...

 

Jaka Blažić je za dve sezone u Zvezdi šutirao trojke 28%, Dobrić za tri sezone u Zvezdi šutira trojke 41%. Uz to, Blažić je itekako pokušavao da igra sa loptom i to baš i nije izgledalo najbolje, gubio je dosta lopti i birao loša rešenja, Dobrić se profilisao kao igrač koji igra bez lopte i to što radi (spot up, tranzicija, katovi) mu je na top nivou.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Stratos je ostao verovatno zbog svlačionice i ljudskih kvaliteta. KC je dosta bolji igrac. Ako Stratos misli da ce moci da post-uje EL igrace kao sto je to radio u Aba izolacijama i 1na1 onda smo u kurcu i mi i on. 

Uz to videcemo koliko ce njegovo telo moci da prati mocne EL trojke u odbrani. Bojim se da on moze biti veliko razocarenje na obe strane terena. Prosle sezone je dao mnogo iako je imao periode raspada, ali ova sezona je drugo par cipela.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, pepe sancez said:

Moram reci da je postalo tesko pratiti diskusiju i ovde i na reprezentaciji.

 

Ne znam uopste kako se doslo u poziciju Dobric ili KC. Nekako sma KC vezao ili sa Perperom ili Dzenkinsom. Posto smo obojicu potpisali prije, ja stvarno ne znam gdje bi KC upao.

KC moze igrati i dva i tri. Ako je na tri pa tu vec imamo Lazica koji ce sigurno da pocinje, instant strijelca u Perperu i Dobrica da unese promjenu, ponekad sut, ponekad energiju i trcanje. Ako ce zbog toga da mijenja Dobrica onda je to cist luksuz.

 

Na dva bi vec imao vise smisla jer je fizicki bolji i od Dzenkinsa i Berona. Eh sad, defanzivno jeste dobar, ali ne kao Dzenkins, a napadacki mislim da je Beron pouzdaniji suter. Definitivno je neuporedivo bolji od obojice na ulazu, ali ni to nije njegov forte, vec napad gradi na sutu. Posebna prica je da mi tu imamo i DeDu, izgubili bi njega sa ostankom KC. 

 

Istina je da nam u ovakvoj spoljnoj liniji fali prodornosti, ali jbg ne moze se sve imati. Zato se i nadam Jovicu jer mislim da bi nam valjao i u tom segmentu.

Meni  Jenkinsov ulaz bolji od KC/ja, normalno da ne uzimam u obzir prvu godinu kod nas kad ga je lepio ko je stigao, kasnije je poceo da upotrebljava ramena, ulazio je u protivnike telom i retko je neko mogao da ga isprati do kraja, KC je vise zavrsavao flouterima i generalno je izbegavao fizicki kontakt, a moguce je da sam i previse pristrasan😃

Edited by profaarmor
padezi jebiga
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Vredni mrav said:

Stratos je ostao verovatno zbog svlačionice i ljudskih kvaliteta. KC je dosta bolji igrac. Ako Stratos misli da ce moci da post-uje EL igrace kao sto je to radio u Aba izolacijama i 1na1 onda smo u kurcu i mi i on. 

Uz to videcemo koliko ce njegovo telo moci da prati mocne EL trojke u odbrani. Bojim se da on moze biti veliko razocarenje na obe strane terena. Prosle sezone je dao mnogo iako je imao periode raspada, ali ova sezona je drugo par cipela.

MIslim da je Stratos tu samo jedna karika u lancu i da je vise zbog svlacionice i nekih posebnih trenutaka tu. Ima ogromno iskustvo i sigurno zna koji su mu limiti u EL. Ne verujem da ce igrati duze od 10-12 minuta u EL i da cemo ga traziti kroz teze periode kada se treba izmisliti kosevi, na iskustvo i slicno. Generalno, iskusni igraci poput njega, KC ( ako ostane ) Gista, Brauna itd ce se najvise pokazati ako se dovucemo do f8 ili zdravlje Boze f4  jer tu na scenu stupa iskustvo koje neke ekipe nemaju, osim mozda na klupi poput Zalgirisa.

Link to comment
Share on other sites

Jenkinsova sezona 14-15 je bila kompletni ofanzivni kanal do polufinala ABA sa Partizanom posle čega mu je sve oprošteno. Evroligu je mahom odigrao skandal, samo mu je protiv Macc u Areni išlo al tad su svi uhvatili vatricu. To je ta "druga" koju Uini spominje. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, profaarmor said:

Meni  Jenkinsov ulaz bolji od KC/ja, normalno da ne uzimam u obzir prvu godinu kod nas kad ga je lepio ko je stigao, kasnije je poceo da upotrebljava ramena, ulazio je u protivnike telom i retko je neko mogao da ga isprati do kraja, KC je vise zavrsavao flouterima i generalno je izbegavao fizicki kontakt, a moguce je da sam i previse pristrasan😃

 

Jenkins je u Zvezdi imao 60.7% na obruču, Rivers katastrofalnih 47.1% (gore čak i od Čovića). I češće je išao na ulaz i što kažeš - mnogo je više i bolje koristio telo, inicirao je kontakt i sa centrima, neretko izvlačio i 2+1...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...