Jump to content

KK Crvena Zvezda MTS -Prelazni rok 2019/2020


Gudura

Recommended Posts

5 minutes ago, Dobar Los Milos said:

Ovo oko Tea smatram samo jinxom, a Cigani imaju svoju listu, pa makar i Lebron dosao. Teo ide pod 2.08 -> ispušena muštikla i 3.12 -> krava muzara, sto bi trebalo dobrano da poveca sansu da ce igrati u njemu i nama omiljenim bojama. 

 

Brate mili, zašto svaka ozbiljna kritika mora da se podvede pod to?

 

Ajmo redom. Teo nije Lebron niti išta slično. Da ne bude zabune.

 

Drugo, Teo je bio jedan od najboljih evropskih plejmejkera. Sa naglaskom na BIO. Ja igrače procenjujem po očinjem vidu, odnosno po onome šta prikazuju na terenu u datom treutku, odnosno određenom vremenskom periodu. Takođe posmatram i igračev stav na terenu, ponašanje, želju. To je ono što mi daje smernice za procenu šta se od nekog igrača može očekivati.

 

A šta je on prikazao na terenu u poslednjih godinu i po dana? Skoro ništa sem nezainteresovanosti. I to u NBA klubu, za jako velike novce.

 

Ako je NBA daleko, kvalifikacije su bile tu, gledali smo ga valjda svi kako igra. Koja su tu opravdanja? Prejak protivnik, pritisak, šta? Čak na tom nivou nije bio igrač koji konstantno pravi razliku.

 

Dakle, postavlja se RAZUMNO i LEGITIMNO pitane - ŠTA JE TO ŠTO GARANTUJE DA ĆE SE OZBILJNO POSVETITI KOŠARCI?

 

Da li su to pare? 

 

Nisu, drugi mogu više da plate?

 

Da li je to motiv igranja u najdražem dresu™?

 

Možda, ali onda ispada ekstremno neozbiljan jer za ogromne novce nije ispoštovao bivše poslodavce.

 

Dakle, ostaje samo efemerna nada da će se eto, uozbiljiti i početi da se interesuje za teren. Za mene je to prilčno tanko.

 

Zašto? Zato što ako bude doveden biće ubdeljivo najskuplji igrač tima. Ukoliko bude pružao loše partije, to svakako ne može dobro uticati na timsku hemiju, pogotovu znajući ga, budući da jako često prikenjava saigračima na terenu.

 

Drugo, digao bih i ruke i noge da dođe kada bi mu zamena bila neki Jovićoliki igrač koji kada se Veličanstvu ne igra može da povuče kako treba i vodi ekipu na terenu.

 

No, skoro sam siguran da ako njega dovedemo, da će drugi plej biti Junior i neko tipa Pota i slično, ukoliko uopšte bude doveden, ili će se vruć krompir uvaliti Đenki. A to je bukvalno put u propast*.

 

*Put u propast - ovaj tim je legitimni napadač na TOP 8, i to bi trebala da bude ambicija u ovoj sezoni, rezultat koji bi drastično odskakao od toga bio bi daleko ispod realnih očekivanja po snazi tima.

 

Ja sam siguran da će biti mađije, no look pasova, trojki sa svih pozicija, ali sam još više ubeđen da će biti širenja ruku i prikenjavanja sudiji kada neko jače krene na njega i uzme mu loptu, sudija ostane nem, a protivnik za to vreme sa druge strane zakucava.

 

O impaktu u odbrani ne vredi ni treošiti slova, valjda je svima jasno da će čitav tim morati da zalegne za njega.

 

S druge strane, jasno je da bi se hajp oko tima popeo do ivice usijanja, da bismo prodali hrpu sezonskih, dovukli nove sponzore...

 

No, opet ponavljam, plašim se da bi to imalo veliku cenu u rezultatima, a to je ono što me iskreno govreći najviše zanima.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, CLASH said:

 

eto vidite da laza nema vise od 200k :lol_2:

 

znaci oko 4 milke ce biti izdvojeno za plate, to je 100 pobeda u grupnoj fazi el, tako da nam od drzave sponzorstvo nece ni trebati.

Link to comment
Share on other sites

Just now, kalistenika u rutini said:

 

eto vidite da laza nema vise od 200k :lol_2:

 

znaci oko 4 milke ce biti izdvojeno za plate, to je 100 pobeda u grupnoj fazi el, tako da nam od drzave sponzorstvo nece ni trebati.

I to bez majica.

Link to comment
Share on other sites

Pesimista je optimista sa iskustvom. 😄

 

Laki, ima u tom VuduTM logike i mogucnosti, samo cisto sumnjam da bi se ponovila Perosituacija, sto zbog Tomica, koji je licno radio sa Teom i najbolje zna ko i sta je Milos, sto zbog cele situacije i rostera sa iskusnim igracima. Ali no frks, em ce Filip redovno da nam ostavlja remindere da nije profesionalni kosarkas, em bi sigurno navratio na po koju utakmicu u BG, pa bih te tesio pivom. 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Za komšije info da će i ove, kao prethodne sezone imati veći budžet, pa njima je Gagić imao 12k mesečno plus bonuse, a bio treći centar. Ovo je informacija iz advokatske kancelarije koja ga razvodi.

 

Gordić ima oko 300-350k.

 

O Paprenom da i ne govorim, jedno 4. Tomića.

 

Ali borićemo se kao i do sada radom i ljubavlju prema Zvezdi.

Edited by Milijaš #10
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milijaš #10 said:

Ne znam kad smo postali gadljivi na igrače poput KC? Do juče smo ih sanjali. 

 

Neki ste ih sanjali a neki smo ih i nismo 🙂

 

Ako bi imali 3 lopte u napadu onda bi imalo smisla u ovoj konstelaciji pojacanja ubaciti i njega da odradi svoj petominutni kreni stani i ne dodaj nikom step bek promaseni sut, ovako ne vidim gde ima mesta za njega pa bih mu pozeleo da u nekom drugom timu dokaze svoje znam koliko vredim uverenje. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Milijaš #10 said:

Ja vam rekoh juče, vi se smejete.

Skromniji budžet od Budućnost skoro za 50 posto.

Razlika je u tome što nama nije GM Miško Ražnatović.

Fantastičan posao kluba.

 

ma budžet na lebu i vodi. samo fali darkelja da viče daj leba 

 

 

nemojte molim vas, vređa bazicnu inteligenciju a budi u meni najgore porive 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Na stranu budžeti, kamioni, avioni, valjda Čović zna šta radi u pogledu toga.

 

Sva pojačanja mi se sviđaju na papiru.

 

Međutim, pojma nemam kako će se to uklopiti sve na terenu. Realno je da u rotaciji bude do 10 igrača, plus dvojica koja igraju manje ili ne igraju. Deluje da za Dobrica, Davidovca, Simanica, pa i Oja (ako dođe Gist) - neće biti puno minuta u EL. U tu grupu spada i sin.

 

To je maltene petorka koja je osvojila ABA ligu i koja će u istoj i imati više minuta naredne sezone.

 

Podigli smo ulog, ovo postaje tim koji mora da napada top 8.

 

Takođe treba dobro upravljati timom, kako se ne bi stvarali klanovi. Tu je ključna uloga par igrača koji poznaju sistem i nadam se da su ljudski kvaliteti dobro procenjivani..

 

Ipak, kapa dole za zagrevanje atmosfere.. Ako Tomić budeš kadar da sve lepo vodi, a Čova da plaća, onda je ovo zaista ceo paket isporučen navijačima.

Edited by medobrundo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kad smo postali gadljivi na igrače poput KC? Do juče smo ih sanjali. 
 
1. Tomić ga želi i ceni.
2. Čovek je elitni EL defanzivac, uz Dženkins najbolji u sastavu.
3. Uz Berona najbolji šuter.
4. U ovakvom sastavu, njegova uloga bi bila mnogo korisnija nego da je on tim lider.
5. Sezona je preduga, a KC lako kroz sezonu može da ispadne i prvi čovek ekipe.
 
U svakom slučaju KC>Simon
 
 

na kojoj se tacno poziciji vidi KC
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...