Jump to content

Migracije - legalne i ilegalne


zoran59

Recommended Posts

1 minute ago, DJORDJE said:

Da ne citiram sve...

Slazem se oko marketinga. Najveci deo te imigracije  su ekonomski emgranti iz centralne Amerike. Ono sto sam napiso u prethodnom postu nije neki predlog koji ja podrzavam , vec jedan od nacina kako bi ta imigracija mogla sa vremenom da se smanji. Uvek ce biti ilegalaca, kao sto ima i u evropskim zemljama, gde nemaju nikakva prava.

Ilegalni imigranti su postali znacajan deo ekonomije, a pojedine grane kao sto su poljoprivreda ili gradjevinarstvo ne bi mogle da funkcionisu bez njih.

 

Pa upravo to. Eno, bio je eksperiment u Arizoni, pola se pozatvaralo, jer su sa ilegalcima odselili i legalni. Nije bilo kupaca, radnje i restorani se pozatvarali, ekonomija fakticki stala. Zar to treba prosiriti na celu drzavu? Manje ljudi, manje potrosaca, manje potrebe za proizvodima, sporija i slabija ekonomija...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Baby said:

 

Pa upravo to. Eno, bio je eksperiment u Arizoni, pola se pozatvaralo, jer su sa ilegalcima odselili i legalni. Nije bilo kupaca, radnje i restorani se pozatvarali, ekonomija fakticki stala. Zar to treba prosiriti na celu drzavu? Manje ljudi, manje potrosaca, manje potrebe za proizvodima, sporija i slabija ekonomija...

Nije samo potrosnja , nego i rast cena. Neki farmer iz Arizone je to jednostavno objasnio. Ako neces radnike iz Centralne Amerike , spremi se da lubenice platis $5 per lbs.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Baby said:

Andjo, napisala sam isto sto i ti, ali u kontrirajucem tonu. O tom trigeru ti pisem. 

 

Da, da oprostis onima koji zive po dve decenije i nisu napravili ni jedan jedini prekrsaj, zasto ne? I sta milion ilegalaca znaci na 330 miliona ljudi? To je moje misljenje i da se ja pitam, kao sto se ne pitam tako bi uradila, pa bi bar znala ko se sve muva okolo. 

Nisi napisala isto, tek kasnije si se slozila sa mnom da verovatno zloupotrebljavaju azil. 

Ja samo stvari nazivam pravim imenom, ako su zahtevi za azil lazni, to su ekonomski emigranti.

Rekla si:

 Ilegalnim imigrantima zovu vecinu onih koji dodju na granice da traze azil, jer mnogo je manje onih koji su se samo usunjali nego azilanata. Ti sto nemaju nameru da traze azil ne prelaze u grupama, idu tunelima, camcima..

 

I cela izjava nije tacna. Prvo vecina pretrcava granicu a ne dolazi da podnese zahtev za azil na granici. Zahtev za azil je otkriven kao pravna rupa da bi bili pusteni iz pritvora, i da onda nestanu u zemlji. Ti sto nemaju nameru da traze azil, ulaze u grupama - prebacuju ih sverceri, potpuno organizovano, pa ako budu uhvaceni tvrde azil.

 

Znaci uopste se ne radi o tebi, ili kontrirajucem tonu, ja se sa tvojom izjavom ne slazem :classic_smile: Nije do tebe.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Baby said:

 

Da, da oprostis onima koji zive po dve decenije i nisu napravili ni jedan jedini prekrsaj, zasto ne? I sta milion ilegalaca znaci na 330 miliona ljudi? To je moje misljenje i da se ja pitam, kao sto se ne pitam tako bi uradila, pa bi bar znala ko se sve muva okolo. 

Zaboravih da ti odgovorim na ovo - ne radi se o milion postojecih, nego je problem u milionima koji ce onda da krenu jer si napravila novi loophole za legalizaciju ilegalnog ulaska u zemlju. Nemam ja nista protiv da se napravi neka viza za uvoz nekvalifikovane radne snage, ustvari to vec postoji, ali ajde.

Ako US ima potrebu za tom radnom snagom, ok

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Angelia said:

Nisi napisala isto, tek kasnije si se slozila sa mnom da verovatno zloupotrebljavaju azil. 

Ja samo stvari nazivam pravim imenom, ako su zahtevi za azil lazni, to su ekonomski emigranti.

Rekla si:

 Ilegalnim imigrantima zovu vecinu onih koji dodju na granice da traze azil, jer mnogo je manje onih koji su se samo usunjali nego azilanata. Ti sto nemaju nameru da traze azil ne prelaze u grupama, idu tunelima, camcima..

 

I cela izjava nije tacna. Prvo vecina pretrcava granicu a ne dolazi da podnese zahtev za azil na granici. Zahtev za azil je otkriven kao pravna rupa da bi bili pusteni iz pritvora, i da onda nestanu u zemlji. Ti sto nemaju nameru da traze azil, ulaze u grupama - prebacuju ih sverceri, potpuno organizovano, pa ako budu uhvaceni tvrde azil.

 

Znaci uopste se ne radi o tebi, ili kontrirajucem tonu, ja se sa tvojom izjavom ne slazem :classic_smile: Nije do tebe.

 

1. Nema veze, nisi pratila... verovatno

2. Pravo ili nepravo ime ima svoje mesto u real life i nije bez razloga tako kako je

 

Nije tacna jer selektujes ono sto ti se dopada ili ne dopada pa onda to komentarises. Nije tacna u 100% naravno, ima debila koji misle da ce ilegalno uci u drzavu sa njih 2000 jos, naravno. Oni sto razmisljaju ne rade tako. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

Zaboravih da ti odgovorim na ovo - ne radi se o milion postojecih, nego je problem u milionima koji ce onda da krenu jer si napravila novi loophole za legalizaciju ilegalnog ulaska u zemlju. Nemam ja nista protiv da se napravi neka viza za uvoz nekvalifikovane radne snage, ustvari to vec postoji, ali ajde.

Ako US ima potrebu za tom radnom snagom, ok

 

Da, fantastican nacin da dodjes do papira posle par decenija skrivanja po rupama, mislim bas zivot za pozeleti... 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

 

Da, fantastican nacin da dodjes do papira posle par decenija skrivanja po rupama, mislim bas zivot za pozeleti... 

Mislim da ovde nisi u pravu sa svojim sarkazmom. Zbog cega su toliki mucenici opljackani posle 1945, zbog cega su toliki ljudi iz exYU cekali na odobrenje vize i niko se nije pitao, da li je to zivot koji bi oni pozeleli, a sada je ovde to pitanje. Zivot nije pisan po nekom algoritmu, vec je splet okolnosti koje zakace pojedinca. Svakako je tacno da je nas, ali zivot svih nas posledica  nasih roditelja, ali tu mora da se stane. 

Nije krivica razvijenih zemalja to sto je u nekim zemljama kriminal na visokom nivou. Tako je i to je aksioma. Ne vidim zbog cega je problem cekati na papire 10+godina?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Baby said:

 

Da, fantastican nacin da dodjes do papira posle par decenija skrivanja po rupama, mislim bas zivot za pozeleti... 

To ako bi ti bila u pravu da se tako zivi zivot ilegalca - po rupama.

Pisala ja vec jednom o tom problemu, ilegalac vozi bez osiguranja i dozvole, napravi sudar i udari tebe legalnog imigranta (gradjanina). On tebe tuzi za obestecenje jer ti imas osiguranje, a ti njemu mozes da pljucnes pod prozor.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Baby said:

 

1. Nema veze, nisi pratila... verovatno

2. Pravo ili nepravo ime ima svoje mesto u real life i nije bez razloga tako kako je

 

Nije tacna jer selektujes ono sto ti se dopada ili ne dopada pa onda to komentarises. Nije tacna u 100% naravno, ima debila koji misle da ce ilegalno uci u drzavu sa njih 2000 jos, naravno. Oni sto razmisljaju ne rade tako. 

ok, ja ne znam drugacije nego da selektujem ono sto mi se dopada ili ne dopada pa da to komentarisem. Kad nemam komentar - ne komentarisem.

To mi je logicno. 

Nije ima debila nego imas negde da nadjes statistiku, koja ce ti reci da od trazilaca azila ima manje od 10% njih (ne secam se sad tacne cifre) koji se ikad vise pojave za svoj zahtev.

Znaci ogromna vecina su ilegalci.

Uopste ne ulazim cak u pricu koliko se kasnije ispostavi kao legitimnih azilanata.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Baby said:

 

Da, fantastican nacin da dodjes do papira posle par decenija skrivanja po rupama, mislim bas zivot za pozeleti... 

ZZa veliki broj tih ljudi to je sasvim prihvatljivo. Neki od njih su nedeljama hodali kroz pustinju da bi se domogli SAD, pa skrivanje po nekim podrumima i nije toliko strasno, uz dodatak da se velika vecina uopste ne skriva. Bez proveravanja podataka, mislim da je Regan amnestirao 3 miliona ilegalaca, 30 godina kasnije govorimo o 14 miliona novih.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mrd said:

Mislim da ovde nisi u pravu sa svojim sarkazmom. Zbog cega su toliki mucenici opljackani posle 1945, zbog cega su toliki ljudi iz exYU cekali na odobrenje vize i niko se nije pitao, da li je to zivot koji bi oni pozeleli, a sada je ovde to pitanje. Zivot nije pisan po nekom algoritmu, vec je splet okolnosti koje zakace pojedinca. Svakako je tacno da je nas, ali zivot svih nas posledica  nasih roditelja, ali tu mora da se stane. 

Nije krivica razvijenih zemalja to sto je u nekim zemljama kriminal na visokom nivou. Tako je i to je aksioma. Ne vidim zbog cega je problem cekati na papire 10+godina?

 

Nisam ni rekla da sam u pravu, nego da bi ja to uradila. 

 

7 minutes ago, Angelia said:

ok, ja ne znam drugacije nego da selektujem ono sto mi se dopada ili ne dopada pa da to komentarisem. Kad nemam komentar - ne komentarisem.

To mi je logicno. 

Nije ima debila nego imas negde da nadjes statistiku, koja ce ti reci da od trazilaca azila ima manje od 10% njih (ne secam se sad tacne cifre) koji se ikad vise pojave za svoj zahtev.

Znaci ogromna vecina su ilegalci.

Uopste ne ulazim cak u pricu koliko se kasnije ispostavi kao legitimnih azilanata.

 

Zato sto mi se cini da demonizujes ljude zato sto su prekrsili zakon prelaskom granice, pravdajuci boljom americkom ekonomijom, dok se pare na zatvorenike, amerikance, godisnje potrosi 80 milijardi dolara... a oni su isto prekrsili zakon. Sad, razlika je sto jedne imas gde da vratis, druge nemas, ako je do kresenja zakona i ilegalnih rabota. Ja i rekoh da ove ilegalce sto su prekrsili zakon treba iz taka deportovati, ne drzati ih po americkim zatvorima. 

 

5 minutes ago, DJORDJE said:

ZZa veliki broj tih ljudi to je sasvim prihvatljivo. Neki od njih su nedeljama hodali kroz pustinju da bi se domogli SAD, pa skrivanje po nekim podrumima i nije toliko strasno, uz dodatak da se velika vecina uopste ne skriva. Bez proveravanja podataka, mislim da je Regan amnestirao 3 miliona ilegalaca, 30 godina kasnije govorimo o 14 miliona novih.

 

Pa realno se ne skrivaju naravno, ali zive u konstantnom strahu. Pritom rade slabo placene poslove koji im omogucavaju za nijansu bolji zivot nego u maticnoj zemlji, pa verovatno imaju razlog zasto na to pristaju. 

Ni ne treba amenesitrati sve, nego odredjeni mali procenat, kao sto je s vremena na vreme praksa sa zatvorenicima. Od tih 14 miliona novih, sigurno nema ni 10% onih koji su u US decenijama bez prekrsaja. Znaci, pricam o decenijama, ne o par godina provedenih u US.  Jel propala Amerika posle Reganove amnestije, nije... moglo bi da se svakih desetak ili 15 godina napravi krug amenestije za taj mali opseg ljudi. Eto to je moje misljenje, ne vidim generalno problem u tome, nista drasticno nece izmeniti ekonomiju, niti oteti ikome posao. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Baby said:

Zato sto mi se cini da demonizujes ljude zato sto su prekrsili zakon prelaskom granice, pravdajuci boljom americkom ekonomijom, dok se pare na zatvorenike, amerikance, godisnje potrosi 80 milijardi dolara... a oni su isto prekrsili zakon. Sad, razlika je sto jedne imas gde da vratis, druge nemas, ako je do kresenja zakona i ilegalnih rabota. Ja i rekoh da ove ilegalce sto su prekrsili zakon treba iz taka deportovati, ne drzati ih po americkim zatvorima. 

 

 

Pa cini ti se. 

Nemam pojma kakva je to demonizacija kad ocekujes da se postuju zakoni zemlje u kojoj zivis?

Vise od milion ljudi godisnje emigrira u US legalno.  Neki cekaju godinama na odobrenje, vize, rade da ispune uslove .....

I sad treba da podrzavam one sto naprave precicu krsenjem zakona, koje btw kasnije nastavljaju najcesce da krse (kao recimo voznja bez dozvole).

 

Razmisli, neko je radio 4-5 godina, placao skolarinu, polagao ispite da bi dosao do diplome. A neko drugi ode plati mito i dobije diplomu, i to treba da bude ok? da se ne sakcionise?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelia said:

Pa cini ti se. 

Nemam pojma kakva je to demonizacija kad ocekujes da se postuju zakoni zemlje u kojoj zivis?

Vise od milion ljudi godisnje emigrira u US legalno.  Neki cekaju godinama na odobrenje, vize, rade da ispune uslove .....

I sad treba da podrzavam one sto naprave precicu krsenjem zakona, koje btw kasnije nastavljaju najcesce da krse (kao recimo voznja bez dozvole).

 

Razmisli, neko je radio 4-5 godina, placao skolarinu, polagao ispite da bi dosao do diplome. A neko drugi ode plati mito i dobije diplomu, i to treba da bude ok? da se ne sakcionise?

 

Demonizacija zato sto ispadaju oni jedini koji prekrsuju zakon i ostecuju ekonomiju. Evo par postova pre smo zakljucili da i poslodavci prekrsuju zakon, pa cesto tj. uglavnom bi bila bolja rec, nisu ni kaznjeni. 

Da, mislim da mali broj ljudi od tih prekrsioca treba podrzati iz prostog razloga sto ce oni uglavnom ostati tu gde su, samo ti neces znati da oni postoje jer nema njihova evidencija, sve dok te neko zvekne na prelazu (ne mislim tebe licno naravno) i ode, a policija ne moze da ga nadje u evidenciji (recimo jedan primer). Drugo, posto se ilegalna emigracija nikada nece zaustaviti u potpunosti, vid da stimulises ljude da se bar nadaju da ako ne prekrse neki drugi zakon i ne naprave kriminal mogu uci u krug onih koji ce jednog dana biti na spisku za amenestiju bi bio stimulans da se kriminal smanji u tom delu populacije. Ovako samo moze da se drvi i baca kamenje, a u sustini se nece promeniti nista. Izbacice jedne, uci ce novi, zid ih nece spreciti, od Kube su se dovozili na traktorskim gumama... Treci nacin stimulacije je da dobra ekonomska drzava ulaze u okolne zemlje i podize standard i na taj nacin visestruko profitira. To izmedjuostalog stimulise to stanovnistvo tih zemalja da ostanu u svojim kucama, a ne da im objavljuje i preti trgovinskim ratom, jer je kontraproduktivno i dobija se neki fiktivni dogovor koji se nikada nece ispostovati. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Baby said:

 

Demonizacija zato sto ispadaju oni jedini koji prekrsuju zakon i ostecuju ekonomiju. Evo par postova pre smo zakljucili da i poslodavci prekrsuju zakon, pa cesto tj. uglavnom bi bila bolja rec, nisu ni kaznjeni. 

Da, mislim da mali broj ljudi od tih prekrsioca treba podrzati iz prostog razloga sto ce oni uglavnom ostati tu gde su, samo ti neces znati da oni postoje jer nema njihova evidencija, sve dok te neko zvekne na prelazu (ne mislim tebe licno naravno) i ode, a policija ne moze da ga nadje u evidenciji (recimo jedan primer). Drugo, posto se ilegalna emigracija nikada nece zaustaviti u potpunosti, vid da stimulises ljude da se bar nadaju da ako ne prekrse neki drugi zakon i ne naprave kriminal mogu uci u krug onih koji ce jednog dana biti na spisku za amenestiju bi bio stimulans da se kriminal smanji u tom delu populacije. Ovako samo moze da se drvi i baca kamenje, a u sustini se nece promeniti nista. Izbacice jedne, uci ce novi, zid ih nece spreciti, od Kube su se dovozili na traktorskim gumama... Treci nacin stimulacije je da dobra ekonomska drzava ulaze u okolne zemlje i podize standard i na taj nacin visestruko profitira. To izmedjuostalog stimulise to stanovnistvo tih zemalja da ostanu u svojim kucama, a ne da im objavljuje i preti trgovinskim ratom, jer je kontraproduktivno i dobija se neki fiktivni dogovor koji se nikada nece ispostovati. 

Sad ti mene vredjas :classic_smile: ne brini oprosteno ti je.

Ispada da sam ja glupa pa smatram da su ilegalni imigranti jedini koji krse zakon i ostecuju ekonomiju, a da ja tako nesto nisam nikad izjavila.

Sad bi ja ovde trebala da obrazlazem sta je mislim je veci problem a sta manji u US, da bih pokrila sve eventualnosti ko sve nije u pravu, a to ovde nije tema. Nisu zatvorenici tema, zato sam i obisla taj tvoj komentar.

Dozvolices da ja imam misljenje o razlicitim temama koje ne moram da sve stavljam u disclaimer jer razgovaramo o legalnoj/ilegalnoj migraciji. OK poslodavci pridonose problemu, slazem se, i treba ih kazniti, slazem se. Ali oni nisu pretrcali granicu, pa nemam sta da raspravljam da li je to legalno ili ne. Svi znamo da je ilegalno zaposljavati ilegalce, samo nisam sigurna da li neko hoce da opravdava kako je to dobro za ekonomiju ili ne?

 

I sad da ti ispravim zabludu da ja necu znati da su tu. Ja to znam, zato sto njihovo postojanje utice na mene licno, losije :classic_biggrin: znam strasno nepopularno misljenje da gledam svoj interes. Kad moram da platim veci premium na osiguranje jer moze da me klepi neosigurana budala, kad moram da cekam u ERu na uslugu jer oni koriste ER kao GPja, kad mora da se od mog poreza odvoji vise da bi se finansiralo procesuiranje milion vise laznih aplikacija za azil, a nedavno sam saznala da ako unajmim firmu da uradi neki posao i oni zaposljavaju ilegalce onda sam odgovorna i za njihovo osiguranje ....itd

 

Da ne poverujes. E sad sta ja mislim, vozis bez dozvole i osiguranja, corka, a jos si ilegalac, deportacija. A ne na to jos ima pravo da tuzi zrtvu jer ima osiguranje. 

Ali to moje misljenje ne vredi mnogo, zato sto ovi nasi ilegalci ne zive po rupama i podrumima, jok, on unajmi advokata i dodje na sud da svedoci, sanctuary city.

 

Eto, ja sam protiv ilegalne emigracije, naravno najvise za to krivim - pa zakone, i advokate. Ali za njih nemam kratkorocno resenje, a za ilegalce imam, ko nije legalno usao u zemlje, iz nje treba da izadje.

 

Krivim i gradonacelnika sto imamo rupe na putu, ali to vec nije tema ovde.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da budem sad jasan. Jednostavno je nemoguće navesti činjenice, a da ih neko ne iskrivi i tumači na sebi prijatan način.
1) Kad sam naveo da ne bi bilo toliko ilegalaca da business trpi consaquence za zapošljavanje ilegalacae ni jednom reči nisam nagovestio da je business razlog za ilegalnu imigraciju. Molio bih da se ne iskreću činjenice.
2) Činjenica je takođe da ilegalni imigranti obično nemaju vozačku dozvolu, osiguranje, ili bilo koji drugi vid identifikacije.
3) Zbog čega obični US državljani, smrtnici ne vole ilegalce? Kao prvo skuplje im je osiguranje, kao drugo ne plaćaju tax, a deca im idu u školu, treće teško ih je locirati u slučaju nužde. Ima tu i još drugih, ali mi se čini da ova 3 najviše znače.
Osnovno je praviti razliku između ilegalnog i legalnog.
Ima tu puno promenlivih, koje nismo dodali u jednačinu. Polako, tek smo počeli.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@Angelia

Prvo, uopste te ne vredjam, oprastala ili ne oprastala, niti mi je to bila namera ako si se na bilo koji nacin osecala povredjenom. Nemam razloga za to. 

Drugo, uopste ne mislim da si glupa, da mislim nikada ti ne bi replicirala duzim postom od dve reci, naprotiv...

Trece, ne opravdavam niti ilegalce niti one koji ih zaposljavaju, nego konstatujem cinjenice da postoje i ovi i oni i da ce tesko to da se iskoreni, potogovo ako je cilj ekonomski napredak zemlje, u kojim oboje ucestvuju, samo na razlicite nacine, a i oboje ostecuju na razlicite nacine. Dobro je dok je u pozitivi. 

Cetvrto, da ti neces znati da su ilegalci tu, neces, jer ih neces naci u sistemu, ali ces znati da su tu iz nekih drugih razloga.

Peto, osiguranje raste pa raste, raslo bi i bez Obame, jer su gramziva gamad kojima se moze, samo traze razloge da povecaju cenu osigurnja. 

Sesto, ti nemas apsolutno nikakvu kontrolu nad tim gde pare iz tvog poreza idu. Jedno je sigurno, ti moras da platis, oni ce rasporedjivati po nahodjenju koje moze da ima benefite za tebe, a i ne mora (npr. Vijetnamski rat, ko je profitirao iz toga, zaustvili komuzam, ah da)

Sedmo, da vozis bez dozvole mozes, dok te ne uhvate. Da bi te uhvatili moraju da imaju razlog da te zaustave. 

 

Neka si protiv ilegalne imigracije, nemam ja nista sa tim, samo sto je to postala tema no. 1 od Trampa, pre se nije ni pominjala, sada se ljudi gloze oko toga, a u sustini se stanje nije izmenilo. Bacena koska, kao i sve ostalo sto on radi dok mu je jedini i glavni cilj da burgija za parama, sto sebi, sto onima oko njega koji ga drze tu gde je. Zato ga i ne podrzavam.

 

Tvoj gradonacelnik i tvoje rupe su tvoj lokalni problem, ja nemam ni jednu rupu u siroj blizini, svaka travka na svom mestu, pa opet mnogo toga ipak ne stima ako se malo zagrebe ispod povrsine, na oko milina. 

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem u čemu je ovde problem. Svaka država ima pravo da odredi koga će primiti, a koga neće, baš kao što važi za svakoga ko prima goste. Ako Angeli Merkel odgovara da primi i pet miliona useljenika, uključujući i ove sa Balkana, neka samo izvoli, ja nemam ništa protiv. Isto tako, nemam ništa protiv ni ako SAD ne žele da prime plivače preko reke ili mora, gologuziju iz shithole countries, ako Mađarska hoće da se ogradi žicom ili ako Slovačka nema nameru da menja svoju demografsku sliku. Njihova kuća - njihova pravila i njihova dobra volja. Da neke države hoće da spreče zapošljavanje ilegalnih imigranata, to bi mogle da urade za 24 sata samo ako hoće - zaposliš ilegalca, kao kaznu platiš bar 200.000 dolara/evra, firma se automatski oduzima, dobiješ deset godina zatvora i odmah bi se sve sredilo. Isto tako, ako neko uđe ilegalno, bar pet godina zatvora gde mora da se radi kako bi se isplatio pansion, pa bi se sve sredilo. Bilo bi onda koristi i za države - besplatna radna snaga za čišćenje klozeta, gradnju puteva ili nešto slično, ali za tako nešto treba stati levatorskoj gamadi za vrat.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DJ_Vasa said:

Ne razumem u čemu je ovde problem. Svaka država ima pravo da odredi koga će primiti, a koga neće, baš kao što važi za svakoga ko prima goste. Ako Angeli Merkel odgovara da primi i pet miliona useljenika, uključujući i ove sa Balkana, neka samo izvoli, ja nemam ništa protiv. Isto tako, nemam ništa protiv ni ako SAD ne žele da prime plivače preko reke ili mora, gologuziju iz shithole countries, ako Mađarska hoće da se ogradi žicom ili ako Slovačka nema nameru da menja svoju demografsku sliku. Njihova kuća - njihova pravila i njihova dobra volja. Da neke države hoće da spreče zapošljavanje ilegalnih imigranata, to bi mogle da urade za 24 sata samo ako hoće - zaposliš ilegalca, kao kaznu platiš bar 200.000 dolara/evra, firma se automatski oduzima, dobiješ deset godina zatvora i odmah bi se sve sredilo. Isto tako, ako neko uđe ilegalno, bar pet godina zatvora gde mora da se radi kako bi se isplatio pansion, pa bi se sve sredilo. Bilo bi onda koristi i za države - besplatna radna snaga za čišćenje klozeta, gradnju puteva ili nešto slično, ali za tako nešto treba stati levatorskoj gamadi za vrat.

 

Lako, problem je spora administracija koja vuce probleme i time smanji nesto sto moze. Problem je i sto ne mozes zaustaviti ilegalnu imigraciju, ne postoje zidovi (koji su simboli ogranicavanja, ne oslobadjanja) koji mogu zaustaviti nekog ko naumi da ode negde. Znaci, nadjes najbolji nacin da dilujes sa tim, pogotovo sto se zemlja okrece i vreme tece, pa ne mozes napraviti od drzave logor da bi se zatvorenici bolje osecali (figurativno naravno). 

Do sada u US je emigracija ista kao sto je bila uvek, sa nekim malim amplitudama kroz istorijsi period. Odjednom sa Trampom to postaje problem no. 1 jer on gradi politiku na tome. Znaci nista razlicito kao ranije, ilegalno je uvek bilo ilegalno, nego jedan posto nema nista pametnije u rukama, nasao carobni stapic da ocara masu i njihove realne probleme koje ne moze da resi okrene im pogled na drugu stranu i kaze im (slaze ih) da su ustvari ono (imigranti) njihovi problemi i da njih nema Amerika bi bila kao nekad (iako jos ne znamo na koji period Amerike cilja, jer Amerika je uvek bila great). 

 

Bezveze politika koja vodi nigde, eventualno stagnaciji. Ilegalce i azilante treba resavati brze, i treba naci nacin za bolju kontrolu a ne zidove, i ne rendom ukidati vize drzavama i komplikovati turisticke vize (ljudima koji idu da potrose pare) pitanjima koja treba da valjda daju rezultat podobnosti, jer svi mi sto volimo oko Amerike je sloboda, e pa tako se suzava, ne prosiruje. Ne moze biti great. 

 

Odlutala sam sa teme, izvinjavam se, ali kada mi je to usko povezano sa danasnjom politkom. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Baby said:

Neka si protiv ilegalne imigracije, nemam ja nista sa tim, samo sto je to postala tema no. 1 od Trampa, pre se nije ni pominjala, sada se ljudi gloze oko toga, a u sustini se stanje nije izmenilo. Bacena koska, kao i sve ostalo sto on radi dok mu je jedini i glavni cilj da burgija za parama, sto sebi, sto onima oko njega koji ga drze tu gde je. Zato ga i ne podrzavam.

 

Baby ta tema je bila i ranije, i Obamu zvali Deporter in Chief. To je tema o kojoj se prica vec decenijama, Tramp je samo uzeo zato sto je znao da je siguran zicer, A siguran je zicer jer su ljudi protiv ilegalne imigracije bas zbog svih ovih razloga koje smo naveli.

Verovatno gubim vreme, jer jednostavno ignorises sta pisem. Nema ni danas ilegalaca u sistemu, pa ja znam da su tu.

I znam sta pricam o dozvolama, to se odnosilo na fiktivnu situaciju koju sam ti opisala, a kad dodje do sudara, policija izlazi da napravi izvestaj, nadje tog bez dozvole i osiguranja i puste ga kuci

 

4 minutes ago, Baby said:

 

Bezveze politika koja vodi nigde, eventualno stagnaciji. Ilegalce i azilante treba resavati brze, i treba naci nacin za bolju kontrolu a ne zidove, i ne rendom ukidati vize drzavama i komplikovati turisticke vize (ljudima koji idu da potrose pare) pitanjima koja treba da valjda daju rezultat podobnosti, jer svi mi sto volimo oko Amerike je sloboda, e pa tako se suzava, ne prosiruje. Ne moze biti great. 

 

Imas daleko veci priliv sada ljudi nego u prethodnim godinama, rekose maj rekordni mesec ikad zabelezen.

Tramp je pricu poceo zahtevom da se razgovara o novom zakonu koji ce smanjiti priliv, i zatvoriti loopholes, ali nazalost demokrate su to odbile

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Baby said:

 

...

Ma da se to srediti - birokratama smakneš platu, plivačima i skakačima lepo teška robija sa radnim zadacima, onima ko ih zaposli oduzimanje firme i velika kazna, pa da vidiš kako bi problem bio rešen. Jedino nedostaje politička volja. Nema je ni Tramp, a to sa zidom mu je samo za one rednecks sa niskim IQ.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, DJ_Vasa said:

Ne razumem u čemu je ovde problem. 

 

Nema razloga za zabrinutost :classic_biggrin: ….. to nikome nije jasno jos od proslog foruma. A po svemu sudeci nece ni biti …… iz vrlo jednostavnog razloga …… nema nikakvog problema osim u glavama onih koji bi ukinuli granice …….. Americi. :s_d: Da joj bude bolje …… dobri neki ljudi.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, mrd said:


1) Kad sam naveo da ne bi bilo toliko ilegalaca da business trpi consaquence za zapošljavanje ilegalacae ni jednom reči nisam nagovestio da je business razlog za ilegalnu imigraciju. Molio bih da se ne iskreću činjenice.
2) Činjenica je takođe da ilegalni imigranti obično nemaju vozačku dozvolu, osiguranje, ili bilo koji drugi vid identifikacije.
3) Zbog čega obični US državljani, smrtnici ne vole ilegalce? Kao prvo skuplje im je osiguranje, kao drugo ne plaćaju tax, a deca im idu u školu, treće teško ih je locirati u slučaju nužde. Ima tu i još drugih, ali mi se čini da ova 3 najviše znače.
 

 

Potpuno si to bespotrebno iskomplikovao, ocigledno ti nije cista savest :classic_biggrin:

 

Sve se to zove mnogo jednostavnije i sve stane u jednu rec ……. rasizam ! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Nema razloga za zabrinutost :classic_biggrin: ….. to nikome nije jasno jos od proslog foruma. A po svemu sudeci nece ni biti …… iz vrlo jednostavnog razloga …… nema nikakvog problema osim u glavama onih koji bi ukinuli granice …….. Americi. :s_d: Da joj bude bolje …… dobri neki ljudi.

 

Šta ćeš, jedan pametni čika je davno napisao delo pod imenom Utopija, ali to se dešava kad neko više čita statuse na FB nego ono što su pametni ljudi pisali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, DJ_Vasa said:

Ma da se to srediti - birokratama smakneš platu, plivačima i skakačima lepo teška robija sa radnim zadacima, onima ko ih zaposli oduzimanje firme i velika kazna, pa da vidiš kako bi problem bio rešen. Jedino nedostaje politička volja. Nema je ni Tramp, a to sa zidom mu je samo za one rednecks sa niskim IQ.

 

Pa bi, ali na ekonomsku stetu. Kako onda predstaviti ekonomsko poboljsanje, ako popunis zatvore za koje jos treba da izdvojis kintu, ukines gomilu radnih mesta jer je gazda u zatvoru ili ga oderes pa otpusti nekolicinu, jos gore ako zatvori firmu, onda ni taksu ne placa. Jednostavno u teoriji, ali kod prakse i krajnjeg rezultata zapne. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...