Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

Mi cemo poprilicno da izmenimo tim na zimu, bar prema prvim najavama.

 

Gavric je prvo pojacanje, on se sigurno ne vraca u Graficar, nit ide na drugu pozajmicu. Erakovic, pa i Stanojev, zavise od priprema i ostatka tima. Mada moguce da ce Cupa i ostati, jer je Babic planiran za prodaju. Btw, Van La Para ne igde nigde, vec je igrao za dva kluba, tako da je tu do leta, sto mozda i nije lose. Odnosno, mozda i pokaze da nesto zna. 

 

Mislim da cemo da prodamo: Borjan, Rodic, Ben, Boaci.

 

I da cemo se ratosiljati: Babic, Zander, Kanjas, Jovancic, Simic, Jevtovic.

 

To je prakticno 10 igraca. Topica i Birmancevica bas hocemo, kao i Crnog iz Cuke. Cumic nije toliko zanimljiv koliko se gura po medijima ta prica, al je jeftiniji od Birme, a i od Crnog. Elem, videcemo dal ce i u praksi da se desi to podmladjivanje.

 

@Ikac na Saleta Stankovica se ne racuna, zbog nekih nefudbalskih stvari, a rekao bih sasvim opravdano. Vasiljevic ce biti prvi golman na prolece. 

Edited by Markoss
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakav crni Stankovic na golu, prvi golman ce da bude Pop

 

Ovo u odbrani je ok, tacno nam trebaju jos dva beka i stoper ako ode Babic ali Mrkela je vec najavio da nece nikog dovoditi, a mozda ode Gobelja. Sto samo dokazuje da je covek totalni duduk

 

Petrovic moze da se ceka jos 20 godina, necemo ga docekati, Racic je Jaja Ture licno za njega... ali ajde. Tu je najbitbije da se nadje kvalitetan boxtobox veznjak pa mozda i zadnji vezni. Dok ne sastavimo stabilan duo na sredini, nema nista od nase igre. Svidja mi se kako si rascistio krila, ostavio bih i Vukana jer moze da igra i spica i vratio Jirku u tim... 

 

U napadu je teski rusvaj, fale nam bar dva igraca ili jedan kvalitetan + Krstovic i Vukan po potrebi

 

Ali dzaba sve ako ostane Miloje mada je i ovo sf, znamo vec kako ce izgledati prelazni rokovi

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Markoss said:

Mi cemo poprilicno da izmenimo tim na zimu, bar prema prvim najavama.

 

Gavric je prvo pojacanje, on se sigurno ne vraca u Graficar, nit ide na drugu pozajmicu. Erakovic, pa i Stanojev, zavise od priprema i ostatka tima. Mada moguce da ce Cupa i ostati, jer je Babic planiran za prodaju. Btw, Van La Para ne igde nigde, vec je igrao za dva kluba, tako da je tu do leta, sto mozda i nije lose. Odnosno, mozda i pokaze da nesto zna. 

 

Mislim da cemo da prodamo: Borjan, Rodic, Ben, Boaci.

 

I da cemo se ratosiljati: Babic, Zander, Kanjas, Jovancic, Simic, Jevtovic.

 

To je prakticno 10 igraca. Topica i Birmancevica bas hocemo, kao i Crnog iz Cuke. Cumic nije toliko zanimljiv koliko se gura po medijima ta prica, al je jeftiniji od Birme, a i od Crnog. Elem, videcemo dal ce i u praksi da se desi to podmladjivanje.

 

@Ikac na Saleta Stankovica se ne racuna, zbog nekih nefudbalskih stvari, a rekao bih sasvim opravdano. Vasiljevic ce biti prvi golman na prolece. 

 

1 hour ago, vepar said:

Kakav crni Stankovic na golu, prvi golman ce da bude Pop

 

Ovo u odbrani je ok, tacno nam trebaju jos dva beka i stoper ako ode Babic ali Mrkela je vec najavio da nece nikog dovoditi, a mozda ode Gobelja. Sto samo dokazuje da je covek totalni duduk

 

Petrovic moze da se ceka jos 20 godina, necemo ga docekati, Racic je Jaja Ture licno za njega... ali ajde. Tu je najbitbije da se nadje kvalitetan boxtobox veznjak pa mozda i zadnji vezni. Dok ne sastavimo stabilan duo na sredini, nema nista od nase igre. Svidja mi se kako si rascistio krila, ostavio bih i Vukana jer moze da igra i spica i vratio Jirku u tim... 

 

U napadu je teski rusvaj, fale nam bar dva igraca ili jedan kvalitetan + Krstovic i Vukan po potrebi

 

Ali dzaba sve ako ostane Miloje mada je i ovo sf, znamo vec kako ce izgledati prelazni rokovi

 

 

Stanković kada god sam ga gledao bio je vrlo dobar s obzirom na svoje godine i manjak minutaže. Ali ako je do nefudbalskih stvari onda šta da se radi, iskreno ni ne interesuje me šta su, pošto on nema kredit da mu se nešto trpi, iako i on koliko vidim ima nastupe za U21 reprezentaciju.

 

Popović bi trebalo da bude prvi golman po kvalitetu, ali njemu ističe ugovor na kraju sezonu plus je doveden ovaj Vasiljević u kojeg nemam poverenja uopšte. Ukoliko bi došlo do šanse da se dovede Radunović ne bih čekao sekundu. Đorđe Nikolić koji je takođe prerano otišao u Bazel je zanimljiva opcija isto.

 

Krila je bilo vrlo lako raščistiti, samo sam zaboravio da je Van La Parra već igrao za Huddersfield. Svejedno, on je tu kao četvrta/peta opcija. Garsija, Gavrić i Jirka moraju imati prednost, a tu je Vukanović ako dođe do neke povrede.

 

U špicu meni bi igrao Boaći, ali ako je tačno ono što navodi Markoss da mu se ide a ima ponudu, onda bih ga pustio. Nemotivisan igrač nije potreban. Ali jbg postoji veliki problem što Terza i Mrkela ne mogu da nađu boljeg stranca, a nema ozbiljnog domaćeg rešenja na toj poziciji koje nam je dostupno, uglavnom su to igrači ranga Stojiljković.

 

Sačekao bih sa Petrovićem čisto zbog stava i želje, nešto što Račić nikad nije imao, nego se ponašao kao uvređen svaki put kada je bio na terenu. Naravno ako bi se ukazala šansa da se vrati Krstičić, platio bih koliko treba. Zato sam otpisao i Van La Paru, nije problem što ne šta toliko koliko me nervira indolentnost.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam čuo da postoji šansa da dovedemo Ranđelovića obzirom da trener nije zadovoljan njegovim igrama, a i Marinakis nema ništa protiv da ga puste. Naši ganjaju pozajmicu sa pravom otkupa, tako sam barem ja načuo.

 

Pokušavamo vratiti Krleta, a ako se ne uspe neće se dovoditi drugi igrač već će se Vulić i Nikolić boriti za mesto startera na toj poziciji.

 

Navodno postoji ponuda za Babića, ali nećemo vratiti uloženo.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Helmet said:

Iskreno, ja nisam uopste odusevljen Milojevicevom zaostavstinom, nije uspeo da stvori neki sistem igre, mnogo je lutao sa igrackim kadrom, zestoko izmasio sa strancima.

 

Na sta je dosao (u bankrot-klub), zaostavstina mu je vrijedna klupske historije.

Vjerovatno najupecatljiviji trag u klubu jos od mandata Ljupka Petrovica. Ako Zvijezda i poslije njega nastavi u ovom pravcu - pricat ce se o njemu kao treneru koji je udario temelj rezultatskom i finansijskom oporavku kluba, povratka na veliku scenu (za jos bolje evropske rezultate treba jos jest hljeba). Ako Zvijezda poslije njega krene opet rezultatski nizbrdo - zalice se za njim.

Nema izmedju.

Kao covjek: za primjer. Profesionalac 100 %. Kulturan. Obrazovan. Skroman. Porodican. Da ga klinci gledaju na treninzima i da im ga navodis za primjer kako bi trebalo da izgleda fudbalski radnik. Kod sopstvenih igraca autoritet - sasvim dovoljno. Ne treba dalje.

Edited by Mensur Dogan
  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Moze mnogo bolje, to je najveci problem. Igramo bas tako kao sto si napisao - dovoljno.

Mnogo bolje od čega? Može, naravno, recimo Real može mnogo mnogo mnogo bolje, i ne samo oni.

Ono što mi moramo jednom da naučimo i da se suočimo je realnost, ona često nije ni lepa, ni prijatna, ni popularna, ali je realnost. Rezultate koje je ostvarila Zvezda u zadnje tri sezone, je ostvatio još samo Dinamo i to donekle. Zvezda je prvi tim koji se iz prvog kola kvalifikacija, kvalifikovao u LŠ (i to dva puta), prvi koji je došao iz prvog kola kvalifikacija i prezimio u Evropi. zvezda pre Milojevića nije prezimila u Evropi 25 godina. Da  li može bolje? Pa naravno uvek može bolje, samo je dobrano pitanje koliko je to realno. Mi možemo da živimo naše navijčke snove do iznemoglosti, možda tako i treba, ali san je jedno, a realnost je nešto sasvim drugo

 

edit. nemoj samo molim te ono čuveno - "mi smo Zvezda, mi smo gigant, itd,", takve mitološke postavke i predstave su nas i dovele tamo gde smo sada.

Edited by Don Laki Juan
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, laki perkos said:

Otkud toliko opčinjenost igrama Pankova?

Sem dobro izvedenih penala u Kopenhagenu i solidne igre na toj utakmici na ostalim mečevima nije pokazao ništa više od jednog Milunovića ili Babića a to je sve slabo za evropsku Zvezdu 

Potpuno se slažem. Gledao sam ga uživo kad god je igrao ove sezone na Marakani i osećaj koji se nameće je da se ozbiljno gubi u odbrambenim rotacijama i pokrivanju terena. I na zadnjoj utakmici protiv Čuke je ispao 2-3 puta kao iz voza.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Don Laki Juan said:

Mnogo bolje od čega? Može, naravno, recimo Real može mnogo mnogo mnogo bolje, i ne samo oni.

Ono što mi moramo jednom da naučimo i da se suočimo je realnost, ona često nije ni lepa, ni prijatna, ni popularna, ali je realnost. Rezultate koje je ostvarila Zvezda u zadnje tri sezone, je ostvatio još samo Dinamo i to donekle. Zvezda je prvi tim koji je iz prvog kola kvalifikacija, kvalifikovao u LŠ (i to dva puta), prvi koji je došao iz prvog kola kvalifikacija i prezimio u Evropi. zvezda pre Milojevića nije prezimila u Evropi 25 godina. Da  li može bolje? Pa naravno uvek može bolje, samo je dobrano pitanje koliko je to realno. Mi možemo da živimo naše navijčke snove do iznemoglosti, možda tako i treba, ali san je jedno, a realnost je nešto sasvim drugo.

Realnost je da od kako je Milojevic dosao igramo sve losije kako vreme prolazi. Nama vrhunac bude u avgustu, kada za Evropu i jeste najbitnije, ali tad koristimo mozda neku neuigranost protivnika, koji ne pocinju kvalifikacije kada i mi. Posle avgusta nas fudbal je ocajan toliko da je apsolutno bez veze reci da je to realnost i da ne moze bolje u okviru kvaliteta koji posedujemo. Postoje izuzeci, jedna ili dve utakmice gde odigramo ok i to je to. 

 

A s druge strane, opet cu da napisem, Zvezda pre Borjana nije prezimila u Evropi 25 godina, nije usla u LS dva puta iz prvog kola kvalifikacija i sve to ostalo sto si nabrojao. Kada se nekad u buducnosti budem prisecao ovog perioda, on ce mi biti prva asocijacija na ovaj uspeh, a ne trener, jer ja trenerski vrhunski kvalitet ne vidim poslednje 2 godine osim u 2-3 utakmice maksimalno.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, laki perkos said:

Otkud toliko opčinjenost igrama Pankova?

Sem dobro izvedenih penala u Kopenhagenu i solidne igre na toj utakmici na ostalim mečevima nije pokazao ništa više od jednog Milunovića ili Babića a to je sve slabo za evropsku Zvezdu 

 

Možda se nisam dovoljno dobro izrazio. Nema nikakve opčinjenosti, samo smatram da je odnos uloženog novca i igara realan i voleo bih da vidim Pankova u kontinuitetu 10ak utakmica u tandemu sa Degenekom i to posle priprema pa da prosudim. Ovako kad igra 2 cele, pa ulazi sa klupe, pa ne igra 2 uopšte pa opet igra ali jednom sa Degenekom a jednom sa Milunovićem ne mogu lepo da procenim, pogotovo pošto u poslednjoj liniji je mnogo bitna uigranost. Ono što je pokazao do sada je da se ne boji u bitnim trenucima što jeste bitno. Na kraju krajeva, više mu verujem nego Milunoviću i Babiću, ali ako se naravno ukaže šansa da se Degenek upari sa ozbiljnim igračem ne bih imao ništa protiv. Ali s obzirom da sam skeptičan na sposobnost dvojca zaduženog za transfere da to učini, išao bih sa Radovanom na početku proleća i tražio bih šansu za Erakovića.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Markoss said:

 

Mislim da cemo da prodamo: Borjan, Rodic, Ben, Boaci.

 

 

 

Умјесто Родића да продају Марина и онда ће комплетирати ногобуљ свим фудбалерима. Било би фино и да наставе гомилати дрвну грађу, мало је 52 на платном списку, па да се додатно апгрејдује ова сјајна стратегија.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Константин said:

 

Умјесто Родића да продају Марина и онда ће комплетирати ногобуљ свим фудбалерима. Било би фино и да наставе гомилати дрвну грађу, мало је 52 на платном списку, па да се додатно апгрејдује ова сјајна стратегија.

 

 

Onda presaltamo na americki fudbal. Tu ce tehnika Vukanovica, Ivanica itd... doci do punog izrazaja. Odlicno pretvaraju.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, laki perkos said:

Otkud toliko opčinjenost igrama Pankova?

Sem dobro izvedenih penala u Kopenhagenu i solidne igre na toj utakmici na ostalim mečevima nije pokazao ništa više od jednog Milunovića ili Babića a to je sve slabo za evropsku Zvezdu 

 

Treba nam bolji stoper, ali nema potrebe da se zuri. Nek gurnu Erakovica malo na prolece, ako vec nemaju drugo resenje. Na leto cemo imati dosta vise opcija, ali da, realno ni Pankov nije za 11. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Markoss said:

Mi cemo poprilicno da izmenimo tim na zimu, bar prema prvim najavama.

 

Gavric je prvo pojacanje, on se sigurno ne vraca u Graficar, nit ide na drugu pozajmicu. Erakovic, pa i Stanojev, zavise od priprema i ostatka tima. Mada moguce da ce Cupa i ostati, jer je Babic planiran za prodaju. Btw, Van La Para ne igde nigde, vec je igrao za dva kluba, tako da je tu do leta, sto mozda i nije lose. Odnosno, mozda i pokaze da nesto zna. 

 

Mislim da cemo da prodamo: Borjan, Rodic, Ben, Boaci.

 

I da cemo se ratosiljati: Babic, Zander, Kanjas, Jovancic, Simic, Jevtovic.

 

To je prakticno 10 igraca. Topica i Birmancevica bas hocemo, kao i Crnog iz Cuke. Cumic nije toliko zanimljiv koliko se gura po medijima ta prica, al je jeftiniji od Birme, a i od Crnog. Elem, videcemo dal ce i u praksi da se desi to podmladjivanje.

 

@Ikac na Saleta Stankovica se ne racuna, zbog nekih nefudbalskih stvari, a rekao bih sasvim opravdano. Vasiljevic ce biti prvi golman na prolece. 

A Ivanic ce da ostane da nam pokazuje izvrsnu tehniku?

Link to comment
Share on other sites

Terzicev cilj je bio da se visokim cenama ulaznica izbace oni siromasniji sa stadiona, jer je tako i sansa manja za incidente. Uskoro ce Zvezda izgubiti jako mnogo publike,vec je i ove godine dosta izgubila, a navijanje kod kuce ce biti kao u pozoristu. Nece vise od stare Zvezde nista da ostane osim imena.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, StephenBob said:

Terzicev cilj je bio da se visokim cenama ulaznica izbace oni siromasniji sa stadiona, jer je tako i sansa manja za incidente

Izvini druže, ali ja besmisleniju stvar nisam pročitao odavno. Na stranu to što inicijatori 90% incidenata imaju besplatne karte, ali da su oni sa skromnim primanjima opasniji od drugih...???

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...