Jump to content

Zdravstveni sistem u Srbiji - lečiti se ili ne, pitanje je sad...


DJ_Vasa

Recommended Posts

3 hours ago, Kronostime said:

Parocistac i udri!

Posle je sve lakse.

:classic_biggrin:

Dok sam radio te poslove, osnovno je bilo, flaša loze, Vekija ili vinjak, gajba piva, kad se to sredi onda sve ide lakše.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Div said:

Dok sam radio te poslove, osnovno je bilo, flaša loze, Vekija ili vinjak, gajba piva, kad se to sredi onda sve ide lakše.

Sav visak drvenarije 2km unaokolo zavrsi kod babe u prizemlju, Bog da joj dusu prosti a Njegos sa 3. sprata udara ritam u bubnjeve.

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
9 minutes ago, Helena said:

Ne znam šta se dešava sa vakcinacijom protiv gripa, vakcine smo dobili 30. septembra, a rečeno je da se ne kreće dok zavod za javno zdravlje ne kaže.

Zavod i dalje ćuti.

Jel negde počelo?

Evropa?

Moj muz se vakcinisao pre desetak dana.

Link to comment
Share on other sites

U swe zvanicna kampanja vakcinacije pocinje 15 oktobra. Informacija se vec neko vreme moze dobiti svuda, ukljucujuci i google. Oni kojima je preporucena (svi 65+ kao i razne hronicne bolesti) dobice poziv i za njih je vakcina besplatna. Ostali mogu da bukiraju sami i placaju oko 89 evra.

Link to comment
Share on other sites

Ovde je potpuno besplatna za sve, s tim da prednost imaju 65+, hroničari etc

 

Moja ambulanta je dobila 120 doza, bez ikakvih konsultacija, pošto smo ove godine vratili skoro 40 doza.

Inače je stigao i mejl od ministarstva da će stići i torlakova vakcina koja se ne daje mlađima od 18 godina.

Od ponedeljka zvanično počinje imunizacija.

 

Link to comment
Share on other sites

On 10/3/2024 at 9:16 PM, Helena said:

Ne znam šta se dešava sa vakcinacijom protiv gripa, vakcine smo dobili 30. septembra, a rečeno je da se ne kreće dok zavod za javno zdravlje ne kaže.

Zavod i dalje ćuti.

Jel negde počelo?

Evropa?

U Francuskoj pocinje 15 og oktobra

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Helena said:

Ovde je potpuno besplatna za sve, s tim da prednost imaju 65+, hroničari etc

 

Moja ambulanta je dobila 120 doza, bez ikakvih konsultacija, pošto smo ove godine vratili skoro 40 doza.

Inače je stigao i mejl od ministarstva da će stići i torlakova vakcina koja se ne daje mlađima od 18 godina.

Od ponedeljka zvanično počinje imunizacija.

 

Čija je ta što ste dobili? 

Link to comment
Share on other sites

Influfac tetra, Abbotova valjda, stigle su u kutijama po 60.

Sutra dežuram, pa ću ih raspakovati i upisati u ček liste, treba da odvojim dečje vakcine od ovih.

Torlakove stižu naknadno, nije navedeno precizno.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam primio u petak, nemem pojma kakav je koktel, itd. Pokusali su da me ubede i u petu COVID vakcinu ali sam je ovaj put izmakao. Ne vidim poentu kada sam posle cetiri doze ipak prelezao . Kod mene osiguranje pokriva vakcinaciju 100%.

Link to comment
Share on other sites

Pogledao šta kažu u mom DZ:

Quote

У склопу организованих превентивних прегледа у недељу 06.10.2024. године, у централном објекту Дома здравља "Вождовац", ул. Устаничкa 16, у периоду од 8 до 17 часова радиће се:
....


•    У Служби за здравствену заштиту одраслог становништва:

                  - вакцинација против сезонског грипа.

Sad je pitanje, da li učestvovati u SNS propagandnoj kampanji.

Edited by Div
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...