Jump to content

Boks


threepwood

Recommended Posts

45 minutes ago, Crni Bombarder said:

Tako nekako..ja nisam bio navijacki raspolozen,ali zaista dodje coveku zao sto ga nije poslao na pod zbog svega navedenog. Slazem se i sa ostatkom posta.

 

Zato sto su smorili hajpovanjem Ruiza, kao da je u pitanju neki bokserski genije-ninja, a u stvari je debeli ustipak malo brzih ruku. Nakon prvog meca, kada je sretnim udarcem poljuljao Dzosuu i oborio ga nekoliko puta, koga god da su pitali, predvidjali su da ce Dzosua opet najebati, mozda i gore nego prvi put; Fury, Eubank sr, Haye, Froch i jos neki koje sam pogledao sta imaju da kazu u build up do revansa. Eubank sr je rekao kako se boji da Dzosua trajno ne dobije neku povredu jer se kasno poceo baviti sportom i promasio je vazan 'skolski' period. Fury je proglasio Ruiza Dzosuinim bugie-man. Nasrali se ko je stigao, nafurali lika od 200 kila, kao da je novi Sugar Ray Robinson, a ne debeli, neizivljeni journyman. 

 

Kada je Tarver pitao Roy Jones Jr-a, prije nego ce ga poslati na spavanje: "do you have any excuses now, Roy?", tako ce i Ruiza ako dobije ikakav iole hi profile mec, s pravom pitati: je si li se spremio za fajt ili si zdrao tacos? Izgubio je respekt, tesko ce ga vratiti.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Negde sam citao da su pojedini britanski mediji,ali pre svega bokseri cak likovali nakon Dzosuinog poraza..mozda bas Fury..sto je meni bas onako nonsens. Na stranu rivaliteti (koji su u svetu boksa vrlo izrazeni i razumljivi),ali mislim da citav britanski boks zapravo ima koristi od toga da je Joshua svetski sampion.

Ti sigurno znas vise o ovome, pa baci koji red ako ti nije mrsko @Honey Badger

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Crni Bombarder said:

Negde sam citao da su pojedini britanski mediji,ali pre svega bokseri cak likovali nakon Dzosuinog poraza..mozda bas Fury..sto je meni bas onako nonsens. Na stranu rivaliteti (koji su u svetu boksa vrlo izrazeni i razumljivi),ali mislim da citav britanski boks zapravo ima koristi od toga da je Joshua svetski sampion.

Ti sigurno znas vise o ovome, pa baci koji red ako ti nije mrsko @Honey Badger

 

Nakon tog poraza svi su otpisali Dzosuu. Kao da ga je Ruiz osakatio, trajno ostetio, neki su govorilii da se krije i da zeli ili bi trebao napustiti boks. kao nije to za njega. Blebetali ljudi svasta. Razumljiv mi je Tyson Fury, njemu je Dzosua direktan rival i normalno je da sipa drvlje i kamenje po njemu, da mu udje u psihu jer ocekuje da ce prije ili kasnije ukrstiti rukavice. Meni nisu bili jasni Haye, Froch, Eubank Sr, koji su upozoravali na mogucnost da Ruiz ubije Dzosuu, kao i totalno osustvo vjere u njega, kao da je Dzosua do tad boksovao protiv ljudi od sapunice, sto je kretenluk. Pogledaj ako ti se da:

 

 

 

Dzosua je popularan sportista u UK. Ne znam koliki je kapacitet Wemblija ali Dzosua to popuni bez problema. Inace je OK lik, ne glupira se, odnosi se sa postovanjem prema protivnicima i generalno je solidan lik. Kad uz to dodas da izgleda kao maneken i da je jako brzo napravio ogromne pare (zasluga Eddie Hearna)  i da je u prvih 20 profesionalnih meceva, nokautirao ako se ne varam sve do jednog protivnika, do Parkera, a lik je prvi puta navukao bokserske rukavice sa 18 godina. I onda ih sve povaljao ih kao malu djecu. Toliko je Dzosua bio perfektan da nisu mogli docekati da ga neko patosira i da mogu malo da uzivaju. 

 

Nisam ja neki njegov fan, kao sto nisam fan ni Furija ni Wildera. Kazu da Wilder ima najjaci udarac ikad. Vrlo vazno da li udari jace od George Formana ili Earny Shaversa, za koje njihovi protivnici kazu da kad udare da tu nema bola jer posalju tijelo u stanje shoka. Koji god teskas da udari, ako potrefi dugme, svako pada. A Wilder se razmase kao vjetrenjaca i mlatara onim dugackim rukama i neko poput Mike Tysona bi to vrlo lako eskivirao i onda bi mu dao lijevi hook pod rebra, a zatim upercut u bradu i good night Deontay do iduce sedmice.

 

Jedini cestiti mec u karijeri koji je Fury dobio je protiv Klicka i onda je poludio, prozdrao je sve kebabe Manchestera i popio sve piva i posmrkao sav kokain dok se zamalo nije slupao u novom Porseu. Nije nikada dao Klicku revans jer bi izgubio. Bilo mu je lakse da pobudali, nabaci 60kg extra i glupira se po twiteru. Kad je malo uspio doci sebi dobio je Seferija i Swarca i jos neke likove kojima boks nije jedini izvor prihoda, ljudi rade full time posao jer su shit bokseri. Hajde, da ne budem skroz negativan, zamalo je dobio Wildera na poene ali ga nije nikada mogao pretuci jer njegovi udarci nemaju snage. 

 

Mene njih trojica ne uzbudjuju mnogo ali ipak mi je Dzosua je najuzbudljiviji jer je manje predvidljivo sta se moze desiti. Hajde da dam Furiju jedan plus, podigao se nakon dva knock-downa protiv Wildera, a i Wilder izgleda ima jaku bradu, samo docekamo da se pojavi neko ko ce ga malo bolje isprobati. 

Edited by Honey Badger
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Biće zanimljivo kad Dubois dobije priliku da boksuje na najvećoj sceni. Ne znam koiko je trenutno taktički spreman za najjače protivnike, ali mali izuva kako udara. Nije još uvek imao neke jače provere, ali istina je da se mnogi sklanjaju i izbegavaju da se sretnu sa njim.

 

Sledeći protivnik mu je Fujimoto za desetak dana.

Edited by Wook
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Wook said:

Biće zanimljivo kad Dubois dobije priliku da boksuje na najvećoj sceni. Ne znam koiko je trenutno taktički spreman za najjače protivnike, ali mali izuva kako udara. Nije još uvek imao neke jače provere, ali istina je da se mnogi sklanjaju i izbegavaju da se sretnu sa njim.

 

Sledeći protivnik mu je Fujimoto za desetak dana.

 

Primijetio sam ga prije par godina i djeluje obecavajuce. Mlad je djecko i jos je sirov ali za godinu-dvije, sto da ne. Fujimoto je slab protivnik, topovsko meso. 

 

Dillian Whyte je takodje solidan bokser i mislim da on ima jos da ponudi. Jeste izgubio od Dzosue i napakovali su mu doping nedavno i to ni krivom ni duznom pa je trenutno ispizdjen i nezadovoljan ali dobio je borbu na undercard neki dan u Arabiji, na Dzosuinom mecu. Njega je uvijek zadovoljstvo gledat, tehnicki je solidan i ima dobar udarac. Mozda bi se on i Usyk mogli upariti, to bi bio dobar test za obojicu i odlican mec.  Ne bi mi bilo zao platiti PPV za to.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bilo je samo pitanje vremena kad ce ga Dubois zakaciti kako treba, Fujimoto je ovdje bio samo glorifikovana vreca za lupanje. 

 

 

Vrijeme mu je da krene napadati malo jace protivnike iduce godine. Ne vjerujem da ima sanse stati u ring sa AJ, Furijem ili Wilderom u 2020 ali mozda bi se moglo organizovati nesto ako su bilo koji izmedju Joseph Parker, Dillian Whyte, Kubrat Pulev ili Usyk raspolozeni. Joshua ima neke mandatory izazivace koje ce morati prihvatiti ili izgubiti pojas pa i od toga dosta zavisi kako ce se protivnici rasporediti. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Quote


Mike Coppinger

@MikeCoppinger
Source: Joe Joyce has agreed to terms to meet Daniel Dubois on April 18 at the O2 in London. Now, the ball is in Dubois’ court to complete his side of the deal to finalize an intriguing heavyweight fight between undefeated big men from the U.K.

733
18:59 - 24 Jan 2020

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Interesuje li ikoga vecerasnji mec?

 

Wilder - Fury 2

 

Neka predvidjanja ishoda meca?

 

Predvidjam da ce mec biti slican proslom, posto ne vidim da Fury ima sansu da nokautira Wildera niti da Wilder nadboksuje Furija. 

 

Ili Fury dobija na poene ili ga Wilder ovoga puta patosira za stalno, koje od toga vjerujem da ce biti, ne mogu da se odlucim. Moze se desiti da se Furiju opet otvori arkada i da sudija zaustavi mec, sto je realna mogucnost takodje.

 

Doduse, grijesio sam i ranije u predvidjanjima pa me ne bi zacudilo da pogrijesim i ovog puta ali ako je Fury radio na snazi i trenirao bolje i vise nego u prethodnom mecu, onda bih mu dao marginalno vecu sansu da izadje kao pobjednik. Wilder je previse jednodimenzionalan i nije mogao nauciti boksati za tako kratko vrijeme i morace se i dalje oslanjati na desnu i na Furyija da ce mu se namjestiti na zicer.

 

 

Edited by Honey Badger
Link to comment
Share on other sites

Sve što si napisao je od a do š.

 

Mislim da ovog puta Tajson neće uspeti da se podigne, jer ne verujem da će Tajson moći da nokautira Wildera ili da odboksuje 12 rundi, a da ne bude na patosu, samo što ovog puta mislim da nema ustajanja. No nikada se ne zna, a Fury fizički izgleda da je u top formi. 

 

Navija se za Furyja. Ne mogu da navijam za klasičnu sirovinu. 

Link to comment
Share on other sites

OK su obojica, nema im se sta zamjeriti, domacini ljudi. Nego, kao bokseri su prilicno neinteresantni. Jedan je sirovina koji ima udarac ali mlatara pa dok ne pogodi, a drugi je tehnicar koji nema snage. Kazu da Wilder ima najjaci udarac u istoriji. Ernie Shavers, George Forman, Ron Lyle... su tukli jako ali su imali i stila. 

 

Ni Wilder ni Furyi nisu imali bogzna kakve protivnike da se vidi od cega su stvarno napravljeni. Fury je na guzove dobio ostarjelog Klicka, a ni jednom nakon toga nije odbranio pojas, nego je poludio. Wilder je izmlatio neke part-timere, ljude koji jedva da se mogu racunati u profesionalne boksere. 

 

Teska kategorija je bila puno bolja prije pocetka milenijuma; ovi sad djeluju polu-retardirano ako se porede sa velikanima kao sto su Iron Mike Tyson, Lennox Lewis, Bowe, Holifield, da ne idem dalje, samo ove koji su harali zadnjih desetak godina proslog stoljeca. Ne bih se kladio na Wildera ili Furija da boksuju protiv bilo kojeg od ovih koje sam nabrojao iznad. A to jos i nisu najbolji u istoriji sporta.

 

Fury i Wilder su prilicno meh. Joshua takodje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na Usyka bih stavio pare da boksuje Wildera, sa Furijem bi imao vise problema, ovaj bi nalegavao na njega, padali bi po ringu. 

 

Wilder je visok jedva preko 2m (201cm) i tezak svega 96kg, Usyk bi ga vjerovatno premlatio kao vola. Fury je veliki i brz, bio bi problematicniji. Za Furija ce lijek biti mladjani Dubois ako se djecko otisne u malo ozbiljnije vode.

 

Usyk moze da napravi nesto na kratko, slicno kao i David Haye. Preveliki su zalogaji u HW, mada ko zna. Ni Mike Tyson nije bio gigant pa znamo kako su njegovi mecevi zavrsavali dosta dugo.

Link to comment
Share on other sites

Prilicno se Fury utovio, imao je preko 270 lbs na merenju. 

 

Mnogo se glupira i najavljuje brzi nokaut, kao zato je nabacio masu, ali mislim da ako se otvori, ima brzo da popije patos, a onda je kraj.

 

Ova za najjaci udarac je moguce, ali to je sa distance iz punog zamaha, kad se protivnik otvori. Za mene su ipak umetnost oni kratki polukruzni zamasi Tajsona, ne vidis ni kad je zamahnuo, a protivnik vec spava na podu : )

 

Ne verujem da ce Fury docekati Duboisa. Kaze covek da hoce da odradi taj ugovor, jos nekoliko borbi i kraj.

Edited by Wook
Link to comment
Share on other sites

Ja se nadam da cemo uskoro vidjeti Usyka u HW, malo zivosti da unese. Jedino se pitam hoce li iko iz ove top trojke imati muda da mu se suprotstavi? 

 

Wilder se usudio pustiti Furija jer je mislio da je ovaj skroz mentalno labilan, inace ne bi sigurno. Joshua se boji obojice i izbjegavao ih je toliko da je izasao u ring sa Ruizom kojeg je podcijenio i platio je pojasima koje je kasnije nekako i vratio ali je izgubio nulu na rekordu i auru nepobjedivog. 

 

Opet je Joshua od njih trojice imao najjace protivnike; Klitchko, Whyte, Parker, Povetkin, pa i Ruiz Jr... da ne nabrajam manja imena, dok je Wilderov najjaci protivnik matori Ortiz. Fury osim Klictchka i nema nikog jaceg na rezimeu. Moze se povuci kako kaze za jos 3 ili 4 borbe ali iza njega nece bogzna sta ostati. Jel' neko ikad vidio klip na YT The Best of Tyson Fury KOs"? Egzactly. Ima klip gdje sebe udara u lice.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...