Dzistrou Posted Sunday at 08:50 PM Posted Sunday at 08:50 PM Kosanović je znao fudbal, bio je pametan, rečit čovek, koji je lako razgovarao i prenosio znanje igračima. Njega je zanimalo da igrači napreduju, a da rezultat dođe kao rezultat tog napretka. Nije voleo da radi u slabim organizacijama, tako da je drugi mandat u Zvezdi odradio čisto zbog prilike da igra prvi put LŠ; niti je bio zadovoljan igračkim kadrom, niti je mogao nešto da promeni, niti je klub realno imao poverenja u njega, niti je bilo vizije. Znalo se da nema nikakvog igračkog kapitala, da su sve linije tima išarane nekvalietom ili zasićenjem. Spočitava mu se Solun, pri čemu, spremnog napadača objektivno nije imao. Držao se dobro do 15 min pred kraj, a s druge strane je Bajević imao strašan motiv da dobije Zvezdu nakon neslavnog odlaska šest meseci ranije. Prethodno je Kosan sjajno spremio ekipu za Bajern, imao 2:1 do 86. minuta, sa 10/11 istih igrača u postavi kao i u Solunu. To mu se zaboravlja, recimo. U svakom slučaju, a naročito zbog sezone 97/98 u kojoj je Zvezda igrala strašan fudbal u senci Obilićevog nesportskog pohoda na titulu, Kosanović ima značajno mesto u istoriji kluba. Zbog titule sa Vojvodinom, ima značajno mesto u istoriji našeg fudbala. Svakako, posebna i retka figura u istoriji loptanja na ovim prostorima. I za kraj samo podsećanje da je Kina jedini plasman na SP imala tokom njegovog trogodišnjeg niza osvajanja titule sa Dalianom. Glavni igrač Milutinovićeve reprezentacije bio je Haidong, ujedno je bio i glavni igrač i kapiten kod Kosana.
Perkos2 Posted Sunday at 08:56 PM Posted Sunday at 08:56 PM "O pokojnicima sve najbolje" Miša Kosanović nije ostavio neki značajan trag u FKCZ, o njegovom radu i "radu" pisao sam godinma unazad. Nek počiva u miru!
Petkovic Miroslav97 Posted Monday at 12:10 AM Posted Monday at 12:10 AM 07/08 Stranci kod Kosana - Kastiljo, Salas, Bronovicki, Gaj, Lukaš, Barkos, Molina Iskusni domaći igrači: Jestrović, Koroman, Trišović, Ranðelović, Bajalica, Trajković, Pantić, Rašković.. Igrači u najboljim godinama, svi navedeni igrali za reprezentaciju makar jedan meč u tom periodu ili su bili pozivani za kvalifikacione mečeve - Milovanović(Kapiten) Basta (Zamenik Kapitena), Burzanović(CG) Anðelković, Tutorić, Milijaš, F. Ðorðević.. U to vreme sasvim solidan tim. Više je bio problem jer je kasno preuzeo ekipu ( nakon poraza od Levadije, čuveni gol sa centra ) od B. Ðurovskog. Jedna od žešćih ispala je bilo dovodjenje Jestrogola da pomogne protiv Glazgova, ali naši nisu znali da vuče suspenziju iz Metza ili Anderlehta, ne držite me za reč. Nažalost, morao je sa golobradim F. Ðorðevićem u Glazgovu protiv Kueljara, Hatona, matorog Weira ništa nije mogao.. u revanšu se obrukao Burza - Maradona u 1. Minutu.. I tu se videlo koliko je falio iskusan špic da utera gol. U tada Kup Uefa smo mogli da se obrukamo protiv Groclina, neki spic makedonac, čini mi se Ivanovski je mogao da nas uništi tamo, ali se bas ispromašivao. Kući je Kastiljo rešio meč. u grupi smo se brukali bez boda od Boltona, Bajerna, Brage i već pomenutog Arisa nakon čega je i podneo ostavku. Većina stranaca su bili kvalitetni igrači (Izuzev pijanog Bronovickog, mada je i on imao neke ok partije) što su i dokazali u karijerama posle Zvezde. Jednostavno, nije uspeo da sredi svlačionicu tako da su domaći igrači faktički “izbušili” strance, sećam se da se i Barkos žalio da saigrači ne žele da dodaju loptu njemu, Molini i Salasu.. Bilo, ne ponovilo se.
božija noga Posted Monday at 08:41 PM Posted Monday at 08:41 PM (edited) 20 hours ago, Petkovic Miroslav97 said: 07/08 Stranci kod Kosana - Kastiljo, Salas, Bronovicki, Gaj, Lukaš, Barkos, Molina Iskusni domaći igrači: Jestrović, Koroman, Trišović, Ranðelović, Bajalica, Trajković, Pantić, Rašković.. Igrači u najboljim godinama, svi navedeni igrali za reprezentaciju makar jedan meč u tom periodu ili su bili pozivani za kvalifikacione mečeve - Milovanović(Kapiten) Basta (Zamenik Kapitena), Burzanović(CG) Anðelković, Tutorić, Milijaš, F. Ðorðević.. U to vreme sasvim solidan tim. Više je bio problem jer je kasno preuzeo ekipu ( nakon poraza od Levadije, čuveni gol sa centra ) od B. Ðurovskog. Jedna od žešćih ispala je bilo dovodjenje Jestrogola da pomogne protiv Glazgova, ali naši nisu znali da vuče suspenziju iz Metza ili Anderlehta, ne držite me za reč. Nažalost, morao je sa golobradim F. Ðorðevićem u Glazgovu protiv Kueljara, Hatona, matorog Weira ništa nije mogao.. u revanšu se obrukao Burza - Maradona u 1. Minutu.. I tu se videlo koliko je falio iskusan špic da utera gol. U tada Kup Uefa smo mogli da se obrukamo protiv Groclina, neki spic makedonac, čini mi se Ivanovski je mogao da nas uništi tamo, ali se bas ispromašivao. Kući je Kastiljo rešio meč. u grupi smo se brukali bez boda od Boltona, Bajerna, Brage i već pomenutog Arisa nakon čega je i podneo ostavku. Većina stranaca su bili kvalitetni igrači (Izuzev pijanog Bronovickog, mada je i on imao neke ok partije) što su i dokazali u karijerama posle Zvezde. Jednostavno, nije uspeo da sredi svlačionicu tako da su domaći igrači faktički “izbušili” strance, sećam se da se i Barkos žalio da saigrači ne žele da dodaju loptu njemu, Molini i Salasu.. Bilo, ne ponovilo se. Iz te generacije, ako me sećanje služi, preminuo je Lukaš. Imao je probleme sa srcem. Edited Monday at 08:42 PM by božija noga
Petkovic Miroslav97 Posted Monday at 09:07 PM Posted Monday at 09:07 PM 21 minutes ago, božija noga said: Iz te generacije, ako me sećanje služi, preminuo je Lukaš. Imao je probleme sa srcem. Da, Lukaš je prekinuo sezonu. 2015 je preminuo zbog srčanog udara, baš kao i njegov kapiten iz tog perioda Dejan Milovanović. 1
Milko Miller Posted Monday at 10:25 PM Posted Monday at 10:25 PM Zvanican stručni štab Stankovića: Pomocni treneri: Nenad Sakic, Nikola Mikić, Miloš Stojcev Analitičari: Vincenco Saso, Andrea Fardone Treneri golmana: Pjerluidji Brivio, Nemanja Supic Kondicioni treneri: Federiko Panoncini, Marko Vasiljević, Nikola Todorić, Nikola Perisic Uz prvi tim nisu više Nebojša Milosevic, Zoran Rendulic, Vladimir Simic, Bojan Ofenbeher, Dušan Gašić i Ivan Vucetic. 1
Petkovic Miroslav97 Posted yesterday at 12:08 AM Posted yesterday at 12:08 AM Nenad Sakić iskusna glava. trenirao samostalno: Napredak ( dva mandata ) Srbija do 17 Srbija do 19 Trayal Kao pomoćnik: Srbija Sampdorija (dva mandata) Milan Zvezda (drugi mandat) Ferencvaros Spartak Mikić je već bio tu, a priključen je i Stojčev, koji je trenirao mlađe kategorije Grafičara.
Petkovic Miroslav97 Posted yesterday at 12:14 AM Posted yesterday at 12:14 AM Prva pripremna utakmica danas na Badnji dan protiv Nemačkog Mannheima od 15 h! Nemački trećeligaš, trenutno na sredini tabele.
Don Dusko Posted yesterday at 05:37 PM Posted yesterday at 05:37 PM 2-0 strelci Katai i Radonjic ako nekog zanima. 1
Guru Posted 22 hours ago Posted 22 hours ago Mnogo je ovo tanko, ekipa deluje potpuno zapušteno i neuigrano, vide se kao neki obrisi koji mi se u teoriji sviđaju, al' je u praksi to miljama daleko od ozbiljnog fudbala. Puno posla je pred Stankovićem, a vremena i nema baš puno.
Summerfunk Posted 22 hours ago Posted 22 hours ago 14 minutes ago, Guru said: Mnogo je ovo tanko, ekipa deluje potpuno zapušteno i neuigrano, vide se kao neki obrisi koji mi se u teoriji sviđaju, al' je u praksi to miljama daleko od ozbiljnog fudbala. Puno posla je pred Stankovićem, a vremena i nema baš puno. Pa zato što je ekipa sama po sebi tanka. Gledao sam ja utakmicu. Doduše, sastavi su isto bili razmešani dosta. Ali oni ako misle da prodaju Duartea, Tiknizijana i Seola, Rodrigaa, Milsona i tu ekipu a da ne dovedu nikog i čekaju leto, onda smo ga najebali
Petkovic Miroslav97 Posted 9 hours ago Posted 9 hours ago Nesebična asistencija Kostova, svako drugi bi uputio šut iz one situacije. Ima štofa mali.
Petkovic Miroslav97 Posted 1 hour ago Posted 1 hour ago Drago mi je zbog ovog serijala, jer neki navijači su prosto zaboravili šta znači “ugnjetavanje”. Godinama pre te titule situacija je bila i gora. “Mnoge bitke zbog nje prošli smo, na staze stare da je vratimo”
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now