Jump to content

(Ne)sportski komentatori


zoe Bg

Recommended Posts

Predsednik ITWA bi takodje da sudi na osnovu pretpostavljenih misli drugih ljudi:

FJVaM9hXIA8uI1y?format=png&name=small

:puke:

u ovom slucaju je bitna namera, ali zato nameru NDj nije uzimao u obzir kad je isao na intervju s francuskim novinarem. :classic_dry:

 

(i molim dezurne... da me se prodju zamene teza i prebacivanje fokusa na sam cin odlaska na intervju s francuzima. ovde iskljucivo govorim o totalnoj promeni kriterijuma za osudu od jednog istog coveka, a samo u zavisnosti od toga ko je osoba koju treba osuditi)

FJVceyiXIAERPpN?format=png&name=small

 

samo se pitam ko je taj ko presudjuje da li je neciji razlog za izuzece validan ili ne: twiter "mislioci", novinari, ministar imigracije ili mozda 2 panela medicinara? :smiley33:

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice prica o pandemiji, Viskovic je jos pre vise godinu dana lupetao kad je prenosio Premijer Ligu bez publike. Tada su pustali sa razglasa navijace i to generalno ni meni nije bas sjajna ideja, ali razumem da su hteli bar nesto da probaju i vestacki tako da stvore od atmosfere, umesto da odjekuje dernjava trenera na praznom stadijumu bas ceo mec.

 

I sad, pada gol, i mislim da je bio Ricarlison iz Evertona (mada nije ni bitno) koji je igrao jedan od prvih meceva, pa se nije "navikao" na tu atmosferu (vec je proslo nekoliko utakmica u takvoj atmosferi), i daje gol i otisao da "proslavi" sa navijacima uz osmeh, valjda mu je bilo zanimljivo.

 

Viskovic u fazonu dobro Ricarlison je propustio pocetak sezone pa mu je ovo i dalje zanimljivo iako je prestalo da bude zanimljivo posle pet minuta prve utakmice i ne znam iskreno kome je uopste pala ovakva ideja na pamet.

 

Kasnije u toku meca igrac izlazi i pustaju snimak aplauza i on u fazonu okrece se ka tribinama i gestikulira kao da zeli jacu podrsku i smeje se pritom. Viskovic u fazonu dobro ovo je stvarno previse, neki bi voleli da zive u Orvelovom svetu tako nesto, a ja u fazonu

 

:classic_ninja::classic_ninja::classic_ninja:

 

I od tad kad god ga slusam, sta god da prenosi, ima takve komentare, tako da mi ovo gubljenje uopste nije iznenadjenje.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

meni ide na zivce kad se buni protiv "robota", tj. live HE. A meni je to najbolji deo koji je donela ova pandemija: izbacili su subjektivnost linijskih sudija, kao i nepotrebne svadje i dramljenej igraca. Nego svi lepo prime k znanju "presudu" i igraju dalje.

 

ima jos par stvari koje vrti u ovom podcastu a koje mi idu na zivce. no i takav mi je bolji od Govedarice koji glumi kandidatkinju na izboru za mis, pa je stalno u nekom pomirljivom tonu i stalno nesto filozofira (pa se onda totalno pogubi i nema pojma sta je uopste i hteo da kaze, pa ga onda obicno Viskovic prekida i pokusava da vrati na pocetak price). Komedija su.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To radi i za VAR u fudbalu, na nesrecu je u pravu za Premijer ligu, ali ispada da je u pravu zbog ljudskog faktora, jer su sudije koje pregledaju snimak cesto neverovatne (ne izaberu dobar snimak da posalju glavnom sudiji, povlace lose linije za ofsajd, bas onako amaterski), pa prica kako to ubija draz fudbala.

 

Meni nije draz da gubis utakmice jer sudija nije dobro procenio najbitniju situaciju, meni nije draz fudbala Maradonina bozja ruka i slicne stvari. Draz fudbala je da pobedi onaj koji je zasluzio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

upravo tako.

za sport (a i generalno) je najbolje izbeci sto je vise moguce greske i nefer sudjenje. pa nek pobedi ko je bolji, a ne kome sudija vise pomaze.

neverovatno mi je za jednog sportskog komentatora da zeli da u sportu ima sto vise gresaka, a da svu draz sporta vidi upravo u greskama i drami oko toga, umesto u majstorskim potezima igraca i njihovoj vestini s odgovarajucim sportskim rekvizitom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wwww said:

upravo tako.

za sport (a i generalno) je najbolje izbeci sto je vise moguce greske i nefer sudjenje. pa nek pobedi ko je bolji, a ne kome sudija vise pomaze.

neverovatno mi je za jednog sportskog komentatora da zeli da u sportu ima sto vise gresaka, a da svu draz sporta vidi upravo u greskama i drami oko toga, umesto u majstorskim potezima igraca i njihovoj vestini s odgovarajucim sportskim rekvizitom.

A nije on jedini takav, mada se to više vidi u fudbalu gde non stop neko kuka na VAR, kao da je VAR kriv što ga ne gledaju kad i kako treba.

Ali stvarno je dosadio i Bogu i narodu sa non stop pričom o punim tribinama u svakom prenosu i kako tenis nije bio tenis za vreme mehurova, a samo treba pogledati kineske i arapske turnire u prvim kolima.

 

Link to comment
Share on other sites

dvojica nekackih ES komenatora prenose Beretinijev mec. Jedan krenuo da objasnjava kako je Beretini poznata faca i kako je vec dugo u vrhu, pa kaze:

on je izgubio finale RG od Djokovica,

drugi ga ispravlja: nije RG vec Wimbldona.

prvi: da, da, on je igrao SF na RG protiv Djokovica

drugi ga ponovo ispravlja: nije SF nego QF.

 

eto, ima i nemackih Kostunica komentatora :classic_rolleyes: nije samo Viskovic :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...