Jump to content

(Ne)sportski komentatori


zoe Bg

Recommended Posts

3 minutes ago, Dracarys said:

I ja sam bio iznenađen kada sam video koliko ima mečeva u nedelju, ali 'ajde da kažem da ima logike zbog vremenskih uslova koji mogu da stvore probleme, jer ipak imaju i 64 meča u prvom kolu.

 

Takođe sam video i da je u nedelju bio baš prilično popunjen čitav kompleks RG, što je i očekivano, jer je nedelja, pa su organizatori videli da se i na tome može zaraditi veći novac.

pa totalno je logicno da nedelju ispune koliko god mogu: em sto mnogo vise ljudi moze da dodje i gleda meceve (nedelja - neradni dan - ljudi slobodni da odu na meceve u svoje slobodno vreme), em ce se (zbog poznatih problema s vremenom) obezbeditti da se mecevi prvog kola, koji su najkriticniji, zavrse na vreme i manje-vise svi oni koji prodju u 2. kolo imaju iste, fer uslove.

 

pored toga, u sedmici pred RG na "programu" su samo 250 turniri koji imaju manje kola, pa se mogu bez problema zavrsiti u subotu (ATP) odnosno u petak (WTA) umesto dan kasnije nego sto se obicno desava. znaci, nisu nesto ostetili ni manje turnire pred RG (ovde se moze argumentovati da su ovi izgubili jedan dan za prodaju karata, ali bi tu trebalo da bude moguca nekakva kompenzacija od strane RG - bar bi tako bilo fer i poslovno ispravno da je tenis neki sistem koji funkcionise kako treba :classic_dry:)

 

a jedan dan vise da se prodaju karte, tv prava itd. znaci vise para za RG.

 

zato su i ustogljeni Britanci sad resili da se igra i u nedelju na kraju 1. sedmice - mani glupavu tradiciju kad mogu da se zarade pare a i da se obezbedi relaksiraniji program u ponedeljak potom (koji je bio ludilo i uvek kritican sto se tice zavrsavanja meceva).

 

Mene nervira kruto drzanje za tradiciju i opiranje smislenoj modernizaciji.

Mislim da sam vec nekoliko puta pisala kako me nervira stav Viskovica koji je protiv "robota" iliti HE i ekvivalentnih sistema koji eliminisu ljudsku gresku kod sudjenja. Njemu se svidja kad se igraci svadjaju i prepiru :twak: i u sustini gube koncentraciju na igru. Imali smo prosle godine nekoliko turnira gde su svuda imali HE i kako je sve bilo super i bez problema: samo pratis tenis, a ne neke neteniske stvari (svadju). I sad u Madridu je bilo super kad su koristili onaj specijalni sistem za sljaku, pa jos igraci nisu imali ogranicenje kod chelendza. Milina!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko god je logicno sto su ukinuli slobodnu srednju nedelju, a i realno meni vise ogdovara jer sam kuci, mogu ceo dan da gledam, toliko mi je zao sto vise ne postoji manic monday, ubedljivo najbolji teniski dan u godini.

Link to comment
Share on other sites

Kao da nema trenutno dovoljno materijala za skandale nego treba i izmisliti još neki pride :classic_laugh: sreća što je Fric uspeo to da prihvati s humorom, a ima bogami pravo da se ljuti i on i ostali. U suštini treba svi da odgovaraju na pitanja sa da i ne i da govore samo o meču, pa i tada bi im našli nešto da izvrnu.

Link to comment
Share on other sites

stavicu ovde:

umirem od smeha kako Gill Gross izgovara ime Aljaž Bedene-a. :lol_2:

Polomi jezik i kaze "Alžaz" :lol_2: 

Uvek mi je smesno kad anglosaksonci pokusavaju da zakljuce kako se u "nasim" jezicima izgovara "j" (u raznim kombincijama).

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, wwww said:

stavicu ovde:

umirem od smeha kako Gill Gross izgovara ime Aljaž Bedene-a. :lol_2:

Polomi jezik i kaze "Alžaz" :lol_2: 

Uvek mi je smesno kad anglosaksonci pokusavaju da zakljuce kako se u "nasim" jezicima izgovara "j" (u raznim kombincijama).

 

Pa iskreno, i meni stvara muku neko ime ili prezime, konkretno, to ŠvjoNtek-slova n nema u pisanoj verziji.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Drug Crni said:

Ili KrajAnovic

dok je KrajAnovic jos je i dobro, mozes da prepoznas, ali cula sam i takvih varijanti da ja nisam imala pojma o kome govore.

 

Inace, Nemci lepo i pravilno izgovaraju i Krajinovic i Djere i Aljaz Bedene. Pretpostavljam da su se dovoljno susretali s nasim prezimenima (a i j se u nemackom izgovara kao kod nas, jelte).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ozmo na instagramu kaze kako je bo na sastanuku Udruzenja teniskih novinara (onim kojim dominiraju UK, USA i svajcarski novinari) gde su raspravljali o tome kako im je Ameli uskratila pristup onim terenima van RG kompleksa, a gde igraci inace treniraju kad nisu na kompleksu. Pa im sad to mnogo smeta i guruca im je tema. Za razliku od kvaliteta profesionalnog rada sopstvenih clanova. :classic_dry:

Link to comment
Share on other sites

Caro Wozniacki i Devenport su bile odlicne u komentarima na tennis ch.

Sad ih zamenile Navratilova i Shriver - koja su to matora gundjala! Sve im nesto smeta, samo nesto pametuju. Jos Shriver tvdi da je ovo simonu poslenji turnir, a Simon rekao da ce se penzionisati tek na kraju sezone (sta god da je jos planirao da igra).

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, wwww said:

Ozmo na instagramu kaze kako je bo na sastanuku Udruzenja teniskih novinara (onim kojim dominiraju UK, USA i svajcarski novinari) gde su raspravljali o tome kako im je Ameli uskratila pristup onim terenima van RG kompleksa, a gde igraci inace treniraju kad nisu na kompleksu. Pa im sad to mnogo smeta i guruca im je tema. Za razliku od kvaliteta profesionalnog rada sopstvenih clanova. :classic_dry:

Rothenberg će tražiti da uđe u mušku svlačionicu pride :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Zar i ti, sine Ozmo? :ajme:

Quote

Otkad je došla na mesto direktorke turnira, Ameli Morezmo ukinula je tamo pristup novinarima, tamo gde su uvek mogli da dođu, a kao razlog je navedeno – mentalno zdravlje igrača.

Niko nije pitao za mentalno zdravlje novinara, no dobro.

kakvo sad mentalno zdravlje novinara? :twak::ajme:

 

a kad pisu gadosti o teniserima onda se ni jedan novinar ne brine za mentalno zdravlje doticnih tenisera (narocito Djokovica).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

trenutno drustvo s tennis podcasta drami kako su zene nepravedno zapostavljene sto se tice nocnih sesija na RG i to objasnjavaju mizogonijom (iako je Ameli zensko). elem, Olegov komentar:

misli na Catherine Whitaker.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...