Jump to content

Recommended Posts

5 minutes ago, jedibojan said:

Danas test za Nakica, Pokua i Balsu. Morace da izguraju ozbiljne minute

A zasto da se ne otvori i Lakic da se pokaze 🙂 Ne vidim Denzela na Tegijevim snimcima. Steta, mogao je i on da potegne.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Stiletto said:

Ima li vesti o Majku, kad će on moći da potegne?


valjda je spreman.. treci put ga najavljuju… od Bayerna moze, al ne verujem da hoce

 

mislim da ce Bosnjakovic umesto Vanje u 12

 

inace, ocekujem bas tesku i zajebanu utakmicu i ne bi me cudio kiks

Edited by ScepanScekicSto
Link to comment
Share on other sites

Napisao sam posle Reala, da ocekujem jako tezak mec protiv Derby-a, ali kada sam malo bolje razmislio blizi sam misljenu da cemo ih dobiti 15+. Proslogodisnja ekipa bi danas glat izgubila, ova danas nece. Razlika je u motivu, i zelji za dokazivanjem. Lundberg nije odigrao nista protiv Reala od njega ocekujem najvise danas, uz Balsu, Mitra, Pokua i Brauna koji je low IQ ali ima mozda i najvecu zelju za dokazivanjem i ne deluje kao neko ko bira meceve, rutiniracemo ih. 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, mipivi said:

ja volim u pobedama mracim, trazim dlaku u jajetu, u porazima pricam koe bio dobar, dese vidi ce bude bolje...moz se nadje koe bio dobar. al bolje biti nece, zato sto ne moze. verujte mi, na moju zalost. ne zelim patim vake tekme, pisem vake postove,  budem jbni mesindzer koga svi mrze, sto vice dae trajan go. 

dan mrmota. 

kapiram ja sto je zeljko i dalje u 2016/17. ozbiljno pogan basket je to bio. jedan od 5 najozbiljnijh koje sam gledao. revolucionaran, onaj koji menja igru, onaj koji cini zeljka najvecim. 

u tom basketu je igrao udoh koi u odbrani 1 na 1 drzi kampaca, u napadu terorise tavaresa. 35+ minuta po gejmu. na 4, jan stize na svaki sut, obaska se vraca i kupi svaku loptu, posto jelte, udoh je na perimetru, a i on odatle stize pokupi. na 3 su datome i kalinic, enough said. na 2 bogdan, na 1 slukas... dzokeri, jos nisam ni uso, a sasuo sam ti trojku bobi, kasius klej, pero antic da ova dvoica samo uvate vazduha, naneli u fullu...

kapiram i kako je ono onomad zalicilo na to. lesor - nicim izazvani udoh, poludeli leday - jan, papapetru - kalinic, punter - bogdan, ludi alexa - slukas 🙂 dzokeri slicni. i kapiram zasto je igrano to.

ne kapiram da drugu godinu zaredom, dovodis izuzetno kvalitetne igrace, ali potpuno drugacijeg profila, teras ih da igraju to, oni naravno nmg zato sto, jbg niko ne moze igra sto su igrali ovi. nie kretnja i kvalitet udoha pravilo, no se igrom slucaja naso jos jedan koi ga moze glumi (lesor). ne moze to kaminski. ni beli, ni crni. pa jbm mu mtr, nemoj ih teras. promeni odbranu. nemoj da vise na perimetru. ispadaju sabani, gube samopostovanje i uzdanje, postaju kese od igraca. postavi drugu odbranu, dovedi defanzivnu 4 i 3 da ih stite. iskoristi njjihov off potencial. kad si ih vec doveo. ako si sve vreme planiro igras svoje, koi si ih qrac dovodio. 

a tu na 5 samo pocinju problemi. sad na 4 nemas nista. a taj bi trebo faca lopte posto petice lelujaju na 7m od kosa. a i ta 4 bi morala bude rodman za ovu vrstu odbrane. zato nam skok i jeste ovakav, nikakav. 

fuck. prastajte na mracenju. necu vise. na jbnu zalost, nothing to see here. ne moze taj vasington i majk promeni bitno ovo. osim ako taj majk nie neka dabl-dabl masina. de su oba dabl skokovi.

a kao sto kartagina mora pasti, davis je qrac. i namesten od zeljka da bude majmun, mora bude mnogo kvalitetniji majmun. ovo sto on igra je bezveze. necu vise ni da ga vredjam ni da ga pominjem. ne zaluzuje. bezveznjak.

ostali momci... a ok. toeto. dilema sto imah oko browna - vcrs je bilo jako dobro. svidza mi se. sudan jones se raspo (thanks zeljko), bas lose. 

idu 2 pobede (valjda) i onda dalje klaj klaj. nista gore od ekipe koju tacno znas kako ce igra svaku. koga ce dobie, od koga izgubi. (ako ce vise da gubi 🙂 ). 

ae 

 

Meni je tvoja naracija jako simpatična, uvek me oraspolože ovi komentari. I ne mislim da mračiš, ali smatram da prerano svodiš račune. Taj mentalitet da se posle dve-tri utakmice treneri teraju (u penziju), igrači su kese i već se nazire kraj sezone koja je jedva počela mi baš nije jasan (ovo pišem generalno, ne odnosi se nužno na tebe).

 

Naravno da trener dovodi igrače da igraju ono što on planira. Tako stvari funkcionišu u klubovima u kojima trener ima potpuno odrešene ruke. Isto tako, trener razgovara sa tim igračima o njihovoj ulozi i predoči im kako zamišlja njihovu poziciju u timu. Čisto sumnjam da je Želimir doveo Daviesa, Carlika, Nilikinu, Iffea ili Pokuševskog bez da im je sve to iskomunicirao, pa su oni sada blindsided svojom ulogom na terenu. 

 

Da li će se oni prilagoditi i zaigrati to što je on zamislio je drugi par patika i zavisi od milion faktora (i njega između ostalih), samo to će se videti na kraju sezone.

 

That being said, ne sećam se da je on imao instant rezultate. Uvek je tu bilo dosta "mučenja", teških poraza, nerviranja; i sa tim Fenerom koji si spomenuo je imao dva teška poraza na F4 pre nego što su osvojili Evroligu. Tako da osim finansijskog aspekta, može biti skupo i sa navijačke strane gde čupaš kosu s glave za jedan plejof, F4 ili titulu :57:

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Coz29 said:

Brauna koji je low IQ ali ima mozda i najvecu zelju za dokazivanjem i ne deluje kao neko ko bira meceve

Na osnovu cega tvrdis da je low IQ? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mrk said:

Na osnovu cega tvrdis da je low IQ? 

Konstantno ponavlja iste greske iz utakmice u utakmicu..dosta puta prekida protok lopte u napadu ( ne zna sta je extra pas, cim lopta stigne do njega on racuna da on mora da sutne ili krene u dribling ka kosu), sklon je ishitrenoj realizaciji u ranom napadu, nema osecaj za momenat i vreme, srlja u kontrama.. Najmanje 5x je popio vaspitno klupu zbog ovih stvari, a ponavljanje istih gluposti na koje mu je sigurno mnogo puta skrenuta paznja je odraz niske kosarkaske inteligencije. 

 

Dok je npr kod Pokusevskog IQ strasno visok ali telo to ne moze da isprati na El nivou, dok je na ABA nivou lagani cheat code.

Edited by Coz29
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Dame, ostacu ti duzan jedan kvalitetniji post, u nekom zatisju, kad ne budem moro gasim ovakve stvari.

chu, ne volim zeljka... bivseg igraca kluba, trenera koji je doneo klubu najveci uspeh, coveka koji se u statusu evropske kosarkaske legende vratio u klub, da ga izvuce iz zivog blata 6 metara izpod povrsine. ne svidjaju mi se odredjeni segmenti trenutne zeljkove basket filozofije. razlikovati te 2 stvari. nebi trebalo bude bas tesko.

i ovo oko svodjenja racuna. to se radi na kraju, post festum. podvuce se crta i npr kaze: klub je igrao 4 takmicenja i u svima nie postigao ciljeve postavljene na pocetku sezone. pa ide analiza, neki 1 dobiju podrsku uprave, neki 15 ne dobiju. i ide se dalje. u novu sezonu.

i oko predvidjanja. e, to se radi unapred. pre nego sto se nesto dogodi. na osnovu nekog znanja, iskustva, filinga... covek kaze: ja msm dace tako i tako biti. i rizikuje da pogresi. nekad i ono... bas bas. a samo zato sto neko predvidja negativni scenario, ne znaci da mu se i nada, dae radostan, da se ne nada da mu je prognoza pogresana. a samo zato sto bi svi voleli slusaju samo lepa predvidjanja, covek ne kaze: bice lep i suncan dan, a vidi da se namrcilo od zemuna, ko da ce govna da padaju. 

konkretno, za bayern (i makabi) ja ocekujem pobede. i konkretno u ovoj sezoni ne ocekujem pozitivan skor u EL. ako zeljko ne resi da napravi neke promene. a on tome tokom sezone nie sklon. .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, mipivi said:

Dame, ostacu ti duzan jedan kvalitetniji post, u nekom zatisju, kad ne budem moro gasim ovakve stvari.

chu, ne volim zeljka... bivseg igraca kluba, trenera koji je doneo klubu najveci uspeh, coveka koji se u statusu evropske kosarkaske legende vratio u klub, da ga izvuce iz zivog blata 6 metara izpod povrsine. ne svidjaju mi se odredjeni segmenti trenutne zeljkove basket filozofije. razlikovati te 2 stvari. nebi trebalo bude bas tesko.

i ovo oko svodjenja racuna. to se radi na kraju, post festum. podvuce se crta i npr kaze: klub je igrao 4 takmicenja i u svima nie postigao ciljeve postavljene na pocetku sezone. pa ide analiza, neki 1 dobiju podrsku uprave, neki 15 ne dobiju. i ide se dalje. u novu sezonu.

i oko predvidjanja. e, to se radi unapred. pre nego sto se nesto dogodi. na osnovu nekog znanja, iskustva, filinga... covek kaze: ja msm dace tako i tako biti. i rizikuje da pogresi. nekad i ono... bas bas. a samo zato sto neko predvidja negativni scenario, ne znaci da mu se i nada, dae radostan, da se ne nada da mu je prognoza pogresana. a samo zato sto bi svi voleli slusaju samo lepa predvidjanja, covek ne kaze: bice lep i suncan dan, a vidi da se namrcilo od zemuna, ko da ce govna da padaju. 

konkretno, za bayern (i makabi) ja ocekujem pobede. i konkretno u ovoj sezoni ne ocekujem pozitivan skor u EL. ako zeljko ne resi da napravi neke promene. a on tome tokom sezone nie sklon. .

 
sve super…

 

ali to si zakljucio na osnovu 3 ABA i 2 EL utakmice koje smo igrali bez prve projektovane cetvorke?

 

npr samo to a gde su drugi fsktori, nova ekipa itd

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Luchifer89 said:

Imao je par poteza protiv reala koji podsetiše na onu grupu građana od prošle godine.

2 napada u prvoj četvrtini je baš usro i oma popio klupu

 

Imali su svi, kapiten i Dejvis pre svega. A Brauna ne bih kritikovao nakon Madrida, njemu svaka cast za partiju.

Link to comment
Share on other sites

Ili na osnovu 3 el, 2 aba i 150 utakmica u prethodne 3 godine. Nie zeljko letos poco u partizanu.

 

Ta startna 4 bi moro bude rodman. Cenim da vrv nie. Nadam se da ce imati poz uticaj.

 

Nova ekupa sastavljena od skolovanih igraca. Uigrace se jos naravno, ali ni sada to nie lose. Nie to problem. 

Edited by mipivi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mipivi said:

Ili na osnovu 3 el, 2 aba i 150 utakmica u prethodne 3 godine. Nie zeljko letos poco u partizanu.

 

Ta startna 4 bi moro bude rodman. Cenim da vrv nie. Nadam se da ce imati poz uticaj.

 

Nova ekupa sastavljena od skolovanih igraca. Uigrace se jos naravno, ali ni sada to nie lose. Nie to problem. 

Evo i sc derbi nam kupi lopte levo i desno. Pogotovo sa Brandonom u igri kad se vise forsira Zeljkova tm switch odbrana

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mipivi said:

...

chu, ne volim zeljka... bivseg igraca kluba, trenera koji je doneo klubu najveci uspeh, coveka koji se u statusu evropske kosarkaske legende vratio u klub, da ga izvuce iz zivog blata 6 metara izpod povrsine. ne svidjaju mi se odredjeni segmenti trenutne zeljkove basket filozofije. razlikovati te 2 stvari. nebi trebalo bude bas tesko.
...

Kolika razlika u zrelosti stila pisanja i sadrzine 🙂

Salu na stranu, poruka ovog napisanog je zaista sjajna, duboko postovanje za istu. Slepo obozavanje ikoga/icega bez iole kritickog stava je idiotsko, ali postovanje i ljubav prema klubu i legendama kluba (kosarke uopste) treba da bude sveprisutno.

Voleo bih da citam vise postovanja prema Zeljku sa crveno-bele strane brda, kao i vise kritickog sagledavanja Zeljkovog rada sa crno-belog, to bi bas bilo top 🙂

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mipivi said:

Ili na osnovu 3 el, 2 aba i 150 utakmica u prethodne 3 godine. Nie zeljko letos poco u partizanu.

 

Ta startna 4 bi moro bude rodman. Cenim da vrv nie. Nadam se da ce imati poz uticaj.

 

Nova ekupa sastavljena od skolovanih igraca. Uigrace se jos naravno, ali ni sada to nie lose. Nie to problem. 


racunas tu “onu” sezonu kad smo igrali mozda najbolju kosarku EL?

 

i da li smo tada igrali Zeljkovu tm switch odbranu?

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Geronimo said:

Kolika razlika u zrelosti stila pisanja i sadrzine 🙂

Voleo bih da citam vise postovanja prema Zeljku sa crveno-bele strane brda, kao i vise kritickog sagledavanja Zeljkovog rada sa crno-belog, to bi bas bilo top 🙂

 

Mislim da ovo drugo, ne manjka na ovom topiku. 

 

Dobar meč za nas, rutinska pobeda reklo bi se. Drago mi je zbog Mitra, držim palčeve da postane ozbiljan igrač, a čini se ima predispozicije za lepu karijeru. Ajmo sad po prvenac u EL, da padne Bajern u punoj Areni

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...