Jump to content

Recommended Posts

2 minutes ago, Dzep said:

Samo da izjavim za Dnevnik da mi se sviđa ovaj tim. Ne predaju se a pri tome traže rešenja, niko ne privatizuje loptu, tačno je da im fali ekstra kvalitet ali bismo makar kući morali redom da bijemo uz pametan pristup i boost sa tribina.

 

Nisam nezadovoljan partijom, samo rezultatom


meni isto… nova ekipa, videcemo kad se

kompletiramo… ako se ikad kompletiramo

 

i sad je ekipa na ozbiljnom testy u Podgorici… da vidimo imaju li snage za reakciju

Link to comment
Share on other sites

I da, gotivim Dejvisov napadacki talenat, ali se moram sloziti sa @jedibojan. Dosta glupih gresaka i manjak fokusa stoji...ali onaj potez za 5.faul je za neku bas jaku kaznu. U bonusu, sa jasnom namerom da izadje iz igre, jer se iz aviona videlo da mu nije cilj da iscacka loptu. Ne igra ti se - trazi izmenu, ne kanali sopstveni tim, idiote bezobrazni 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pristojno raspoložen izlazim iz ove utakmice i pored vidljivih starih boljki. 

 

Takođe me raduje i ovih 10ak minuta Nakića i njegova sasvim pristojna rola, uz par odličnih defanzivnih poseda u 1v1 situacijama. Ima telo i deluje kao sasvim upotrebljiv igrač za nešto širu rotaciju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sramota je sto je Kampaco igrao... Da nije, dobili biste (jer ovaj Real je trenutno vrlo upitan, a bez Fakua je pak srednje zalostan). Ipak, vi sa ovim timom ne biste smeli da igrate ovakvu kosarku i utakmice na 90p. Blato je vas teren i riljanje, a defanzivno je nekako bilo nezno. Mada, obzirom na partije Ifea, Dejvisa i Karlika do 35tog minuta - jos ste se i odlicno drzali. Vanja i Bonga, pa i Braun i Frenk - sasvim solidno, ali ova trojica prvih moraju da povuku. T. Dzons je pak spektakularan.

Hteo bih da pohvalim Zoca i davanje sansu Nakicu (fillam brzi). Mario je to vrlo solidno iskoristio. Steta sto ona trica iz coska nije usla, da jeste bilo bi perfektno.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Napadcki nema previse toga da se zameri ekipi, odlican % za 3 i dobar za 2, vise asistencija... i generalno se vidi neka ideja u napadu.

 

Ali, ovo sta mi pruzamo u odbrani je jednostavno neprihvatljivo. Forsiramo ta preuzimanja, a u EL to bas nece ici. Bas je delovalo da samo slucajno oni nece dati kos. A kad i promase sut, otmu nam loptu pod kosem i sledi kazna. Kad se tome dodaju, glupe izgubljene lopte, dodjemo do toga da se poslednjih 5 minuta igraju bez rezultatske neizvesnosti.

 

I za kraj moram da se osvrnem na Daviesa. Uopste mi se ne svidja njegov stav na terenu. U pojedinim trenucima mi deluje da on igra neku svoju igru, nevezano od tima. A dobio je ulogu zamenika kapitena. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Xpert said:

 

Ali, ovo sta mi pruzamo u odbrani je jednostavno neprihvatljivo. Forsiramo ta preuzimanja, a u EL to bas nece ici. Bas je delovalo da samo slucajno oni nece dati kos. A kad i promase sut, otmu nam loptu pod kosem i sledi kazna. Kad se tome dodaju, glupe izgubljene lopte, dodjemo do toga da se poslednjih 5 minuta igraju bez rezultatske neizvesnosti.

Najjebenije je sto je ovo sad vec 99% do Zeljka

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Izgleda Partizan ozbiljnije sveukupno nego sto sam ocekivao u ovako ranoj fazi, a cini mi se da ima dosta rezerve u projektovanim nosiocima. 

 

Defanziva je mozda nesto tanja, ali nesto mi govori da ce to izgledati zaatrasujuce za protivnike kada se zategne. 

 

Ako je ista uteha za navijace Partizana, to je da je ipak Real morao da bruka evroligu i da vraca Kampaca na teren pre nego sto mu je vreme bilo, i da bi bez njega vrlo moguce Real izgubio u sopstvenoj kuci. 

Edited by Horium
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 10/9/2024 at 7:41 PM, Marvin said:

Nego, baš sad razmišljam koliko godina smo kukali da želimo pravog pleja, konačno ga dobili, ali zato sad nemamo četvorku ka svet. 😶‍🌫️

 

Šalu na stranu, ja sam 100% ubeđen da ovo nije bio plan, nego da se čekao (ok, znamo za Čimu) i sad još uvek čeka neki ozbiljan igrač, a da ovaj intermeco koristimo da se probaju na toj poziciji Aleksej, Ajzea i Isak (plus kombo sa dve petice).

Tako i mi čekamo još od sezone Milera tog ozbiljnog pa ga nema

Edited by Урош19
Link to comment
Share on other sites

Ko god je igrao kosarku, ili je prati malo ozbiljnije, zna da je odbrana stvar uigranosti, posebno ovaj nacin odbrane sa mnogo preuzimanja koji Zeljko forsira. 
 

Upravo taj nacin odbrane nas je u sezoni 22/23 doveo na korak od F4. Ali dzaba price o odbrani jer navijaci ocekuju da ekipa sastavljena pre 6 nedelja spusti Real u gostima na 75 poena. 
 

Dobijamo ih u areni gotovo sam siguran, jer ovaj real nije nista spec ove godine.

 

Ono sto sam pisao o pojedinim igracima kada su potpisali i dalje ostajem pri tome, njihove igre to potvrdjuju.

 

Braun je low IQ kosarkas, Dejvis je igrac ciji zenit je prosao odavno, i on je kanta od igraca. Pokusevski moze da vezba ove godine u Aba.

 

Ocekujem tezak mec protiv SC Derbija, posle toga nam sledi povoljan raspored, dosta vremena cemo provesti u Beogradu, sto je jako vazno, imacemo neki kontinuitet za uigravanje i treninge koji su preko potrebni.

 

Moramo dobiti Bajern, ako se to dogodi, ocekujem 3:2 posle 5 odigranih kola.

 

edit: 

 

kruna tog mini ciklusa utakmica kod kuce bi bila pobeda protiv monaka, u kojoj ce se vec videti koji su realni dometi ovogodisnje ekipe.

Edited by Coz29
  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Horium said:

 

Ako je ista uteha za navijace Partizana, to je da je ipak Real morao da bruka evroligu i da vraca Kampaca na teren pre nego sto mu je vreme bilo, i da bi bez njega vrlo moguce Real izgubio u sopstvenoj kuci. 

Stare kurave inace imaju obraz pa im je problem obrukati se

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Bas mi je tesko da gledam ove centre sto traze loptu na 5+ metara od kosa a nemaju playmaking ni 10% od Nikole Jokica. Jbg jeste trziste siromasno, ali bas mi je tesko da shvatim Zeljkovu ideju sa Dejvisom ove sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, jedibojan said:

Stare kurave inace imaju obraz pa im je problem obrukati se

 

Nacelno se slazem, ali sve u zivotu kosta nesto. To nesto moze biti novac, vreme, rad, socijalni kapital... 

 

Real ima uticaj da svasta uradi i da mu to prodje, ali i takvi njihovi postupci imaju cenu. 

 

Nazalost, tu cenu mozda ne naplati onaj ko bi bio najpozvaniji, ali ta cena pre ili kasnije bude naplacena svakako. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Raspored je majka Mara na pocetku sezone, pogotovo sada kad su skracene pripreme zbog unije igraca ili cega vec pa uvod u sezonu dodje kao nastavak priprema.  

Verovatno je ideja sa Dejvisom bila da su potrebni i poeni unutra iz post igre, u teoriji je kompatibilan sa Jonesom. 

Partizan gotivan, bez ijedne mrzne face, ako je to bitno. 

Sada dok se gradi tim vam je mnogo bitno da se dobije Bajern na bilo koji nacin, da se ne bi doslo u opasnost od nekog raspada i nervoze ako se ode na 0-3.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, MC Thunder 2 said:

Mozemo za 4. kolo da zamolimo komšijske igrace da obuku nase dresove i pobede svoju redovnu musteriju za nas i nasa 2 boda. Ukoliko im nije mrsko i ukoliko ne igramo istog dana, naravno 😁

 

Zauzvrat primamo Luku

Ovo vam je završeno...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...