Jump to content

Recommended Posts

3 hours ago, TripleJ said:

Molim i jedno istrazivanje i procenu koliko ce 8kg manje super Maria Hezonje podici nase sanse u odnosu na to da igra u full formatu.

 

Imamo Marija kod kuće, šanse rastu sa 10% na 15%

 

Spoiler

spacer.png

 

(ništa loše, gotivan je dečko ;D)

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

Pa i ne sudim motleya na osnovu ove. Moja zelja jos iz rusie.  Samo me podsetio da postoi. I da igra EC.

 

Sudim kaminskog na osnovu baskonije.  Covek mi kopni pred ocima iz tima u tim, sezone u sezonu. Dok ga konacno nismo pokupili mi. U baba verziji. 

Edited by mipivi
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Slušajući Željka ovog leta u ona tri intervjua, na svakom je naglasio koliko mu je važno da se čuje sa igračem, ali i ljudima koji su radili i trenirali sa njim, pre nego što donese odluku. Poprilično sam siguran da igrač poput Motley-a je bio u opticaju, kao što sam poprilično siguran da je mogao da čuje od Itudisa i Šarunasa dosta stvari ukoliko ih ima.

 

A možda je i želeo dva drugačija profila centara, pa se odlučio za Jones-a za tog energy Lesorolikog igrača. 

Link to comment
Share on other sites

Motley je Kaboklo 2.0. Centar koji na svoje fizikalije je dominantan oko obruca, stim da nema sut(za 3) kao Bruno.

Glup je pa zbog toga je dosta slab u odbrani a i masina je za pravljenje faulova.

Evo i na ovoj utakmici je napravio 5 komada.

 

Zato je i razumljivo sto ga Zeljko nije hteo.Jer je vec to proziveo sa Kaboklom pa nije hteo boljeg igraca ali sa slicnim felinkama...

Link to comment
Share on other sites

Imato za motleya. Ima i da sam jedva ceko ispuca faule, da prestane nas maltretira. A ima i to dae igrac u piku snage i da moze da ufati loptu.

 

Kaminski ce kostati zeljka vise nego original. A onaj je bar na sajz kupio poneku ispod kosa. A i boljie basketbola 

Edited by mipivi
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DameTime said:

Kako nije? Upravo ih je držao na terenu uprkos mogućnosti poraza pa su starteri često vadili kestenje iz vatre.

 

Cekaj, zar nisi ranije napisala da su Madar i Smailagic bili starteri?

 

Mozda si mislila da upotrebis rec "nosioci igre", sto je tacno, ali je i tacno da su ti nosioci igre provodili vreme kad god bi se lomio mec.

 

6 hours ago, DameTime said:

Naravno, zašto ne bih podržavala trenera koji je GOAT u svom poslu i koji je toliko učinio za razvoj sporta koji volim?

 

Da li to znači da ću ja navijati za Partizan? Pa ne. Da li smatram da bi im trebalo skresati budžet i da ne treba da zavise od države? Apsolutno da.

 

Tvoje pravo, samo kazem da zauzimas dve suprotne pozicije, odnosno istovremeno imas i simpatiju i antipatiju prema KKP.

 

6 hours ago, DameTime said:

Situacija je trenutno takva kakva je; no isto tako Obradović zagovara opciju samofinansiranja kluba što može dati nadu da će se nekad nešto izmeniti u tom pogledu, da bi njegov ugled i prisustvo mogli da doprinesu pozitivnoj promeni. 

 

To samofinansiranje je samo sarena laza za ljude koji vole da im klub dovodi ovako skupa imena, a ne vole da se novac za ta skupa imena povezuje sa trenutnom vlascu.

 

Ne postoji nijedan kosarkaski klub u Evropi koji moze da se "samofinansira", svi dobijaju pare ili od fudbalskih sekcija ili od bogatih vlasnika ili od drzave (u slucaju KKP).

 

6 hours ago, DameTime said:

Možemo npr. da raspravljamo o tome da li je mogao više sa prošlogodišnjim rosterom, jer ima prostora za diskusiju. Priča da on ne radi sa mladim igračima, još gore da ne zna da radi sa njima, ili da neki nisu napredovali samo i isključivo zbog njega ne ostavlja prostora za (konstruktivnu) raspravu jer nije zasnovana na činjeničnom stanju. 

 

Navela sam ti primere koji pokazuju suprotno od onog što tvrdiš i ti bi opet da okreneš na svoju vodenicu lol

 

Ja nisam nista od toga tvrdio; ono sto sam tvrdio je da Obradovic nije trener koji je orijentisan na razvoj karijere mladih igraca nego na rezultat.

 

Evo, recimo, Petrusev - igrac je prakticno stvoren u Megi (oni su mu dali sansu da se dokaze u evropskoj kosarci). Hoces da kazes da je Dusko Ivanovic mag za rad sa mladim igracima jer je Petrusev imao dobre brojke kada je Martin bio povredjen? Ili Bartzokas? Po tom tvom tumacenju ispada da je svaki vrhunski trener koji je nekada trenirao vrhunskog mladog igraca (od 22, 23, 25 godina) zapravo majstor za rad sa mladim igracima?
 

Ne znam, ja Pabla Lasa smatram vrhunskim trenerom, ali ne mislim da je on trener stvaralac samo zato sto je imao priliku da trenira Luku Doncica u Realu.

 

6 hours ago, Charles De Ketelaere said:

I još mali milion razlika izmešu današnje i tadašnje košarke, tadašnjeg i današnjeg Partizana, tadašnjeg Vujoševića i današnjeg Obradovića.

 

Zamolio bih te da nas ne vrtiš kao budale svakih mesec dana sa u startu dokazano promašenim primesama i teraš da se kvoutujemo dok neko ne popizdi. I da, Baskonia nije fairytale priča kakvom je ove sezone guraš, i dalje su super zanimljiv klub koji ima nešto svoje i mrsi račune jačim klubovima ali hajde dozovi se pameti.

 

Razlog zasto bi neko "popizdio" i zasto pises "dozovi se pameti" je zato sto pominjem ime the Najveceg. Da sam napisao da je Bruno Caboclo centar i da ne moze da igra cetvorku, niko se ne bi ni osvrtao na moje upise (iako neko mozda ima misljenje da je BC bolji na poziciji 4).

 

Svako ovde ima prava da misli i pise sta zeli, pa i u vezi Zeljka Obradovica. Za razliku od nekih, ja niti sam pisao da je "njega pregazilo vreme", niti da "se neprimereno ponasa/juri klinke", niti da "je isfrustriran jer stalno gubi od najveceg rivala", pisao sam o kosarci.

 

E, kad smo vec kod kosarke, naravno da je Zeljko Obradovic mnogo veci i uspesniji od Duska Vujosevica, ali Dusko Vujosevic i Zeljko Obradovic ne mogu u istu recenicu kad se radi o radu sa mladim igracima (i ne samo sa njima, tu su i igraci koji su samo u KKP igrali kosarku, tipa Aleks Maric). Ti sad kazes, druga su vremena, pa i jesu druga vremena, zato evropske igrace mladje od 28-30 godina, a koji nesto znaju sa loptom i igraju u Evropi vise skoro pa i ne postoje (eto ti jedan primer, Vanja Marinkovic - opet pricamo o igracu kojeg je "oblikovao" Dusko Vujosevic).

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Kooineeperk said:

@Brat od Korneta, daj nam pls koliko je bilo pre kazne Kampaca, a koliko je sada? 😄

 

Pre kazne 75/25 sada 65/35.

 

Subjektivno bi rekao i jos 5% manje sanse za Real ali ipak Real igra kod kuce a i bez Kampaca (koji im je ubedljivo najvazniji igrac po meni) ima tu jos dovoljan broj vrhunskih igraca u vidu Muse, Hezonje, Deka, Tavarase i Ibake. Real se Felizom i Ljuljem na 1 mi ne uliva poverenje. Prvi debitant (nista nije pokazao do sad) a drugi u ovoj fazi karijere pred penziju mahom je bio koriscen na 2 kad sam gledao i mislim da ce imati dosta muke s organizacijom napada. Mozda cak i Musa bude igrao pleja i upare ga sa ovim nezadovoljnim Mejsom ili obrnuto.

 

Kampaco osim sto je najznacajniji igrac u napadu, maltene je jedini igrac koji moze da vrsi odlican pritisak na protivnicke organizatore igre. Kad bi igrao mislim da Karlik Dzouns bi igrao i manje nego proslu dok ovako vidim vise prostora za njega i ocekujem i vise minuta i bolju partiju nego proslu. Takodje i Hezonja nije u formi, poznati su njegovi problemi od skoro. Real je u evidentno krizi. Izgubili su superkup od Unikahe, u ACB od debitanta, mucili se kod kuce sa Saragosom i u Evroligi poraz od Bajerna, pritom je sve te utakmice igrao Kampaco koji je uglavnom bio najbolji igrac.

 

Ipak uz sve ovo Real je i dalje solidan favorit i Partizan ovo ukoliko pobedi bice to velika pobeda a ukoliko izgubi nikom nista jer uz sve probleme koje Real ima ocekuje se da pobede, a treba biti posten i reci da i Partizan ima svoje probleme u vidu celog novog tima plus fale 2 igraca iz rotacije.

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, pendulum said:

Ja sam čuo iz kluba da je on pri kraju inicijalne rehabilitacije (valjda dok su naši bili u Grčkoj) obnovio povredu i da se zato odužio taj povratak

 

Šilja mu poslao na viber vezbu koju da radi da ustedi vreme oporavka. Ostalo je ist aktuelnost 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...