Jump to content

Premier League 2024/2025


Ko osvaja titulu?  

23 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

    • Manchester City
      2
    • Arsenal
      15
    • Liverpool
      3
    • Manchester United
      1
    • Chelsea
      0
    • Tottenham
      1
    • Neko sedmi
      1

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 08/16/2024 at 07:00 PM

Recommended Posts

1 hour ago, BattleBender said:

Rodri je najbolji igrac na svetu, KDB nije nikad bio.

 

KDB je car, ali to se da nadomestiti. Rodri is the shit, u 2 god uradio vise nego nahajpovani Gerrard za celu karijeru.

 

Jel su se neki drugi igraci batalili fudbala pa je Rodri najbolji igrac na svijetu?

 

Rodri okruzen fenomenalnim igracima u City i Spaniji je najbolji igrac svijeta? Hahahaha 

Sjajan igrac, jedan od najboljih ali KDB je najbolji veznjak kojeg je PL vidjela. Rodri pa i ne bas. 

 

Ali dobro, kontam te. Tebi je Kerik najjaci veznjak svih vremena

Edited by Miki28 Teoljub
typo
  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Rodri je najbolji vezni igrač poslednjih godina, tu dileme praktično i nema.

Da, Kroos i Modrić su majstorčine i imali su ogroman uticaj na Karlov Real Madrid u istom periodu. Ali u "najbolji igrač na XY poziciji" diskusiji ponavljanja, efikasnost, impact i važnost u timu je nešto što nijedan od nabrojanih igrača nema poput Rodri-a. A ta dva tima su Šitijeva mašina i Španija.

 

Ako ćeš da biraš igrača da menja stranu, Kroos je možda i GOAT.

Ako ćeš igrača da diktira ritam, Modrić prošle i pretprošle sezone.

Ako ćeš igrača za line-breaking pasove, KDB.


Ako ćeš heartbeat tima, Rodri.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Koliko Modrić iza sebe ima vrhunskih sezona a koliko Rodri? Luka igra skoro 15 godina na vrhunskom nivou. 4 titule LŠ sa Realom u Ronaldo eri, kada je bio u top3 igrača najjačeg kluba na svijetu. Onda još dvije titule bez Ronalda. Ne možda baš sa tolikim uticajem ali i dalje jako bitan. Na sve to i vrhunski rezultati sa Hrvatskom. I sad sa skoro 40 može da igra vrhunski fudbal u nekim doziranim mjerama. Po meni je Luka najveći vezni igrač još od Zidana. 

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Shunsuke Nakamura said:

Koliko Modrić iza sebe ima vrhunskih sezona a koliko Rodri? Luka igra skoro 15 godina na vrhunskom nivou. 4 titule LŠ sa Realom u Ronaldo eri, kada je bio u top3 igrača najjačeg kluba na svijetu. Onda još dvije titule bez Ronalda. Ne možda baš sa tolikim uticajem ali i dalje jako bitan. Na sve to i vrhunski rezultati sa Hrvatskom. I sad sa skoro 40 može da igra vrhunski fudbal u nekim doziranim mjerama. Po meni je Luka najveći vezni igrač još od Zidana. 

 

Sve je tačno što si rekao, ali ne pomaže diskusiji o "najboljem igraču/najboljem veznom igraču" trenutno. Kao što CR-a i Messija sada ne računamo kada pričamo o najboljim igračima. Kada bi gledali suvo skill, Messi bi bio sve dok je formalno aktivan. Ili kada bismo gledali, poput Modriću, akolade i postignuto na duže od decenije.

Danas je Rodri najbolji veznjak, Modrićev impact iskoči kada uđe sa klupe ili kada baci neki magičan pas. Ali je važnost, uloga, za ceo tim i sistem, žestoko na strani Rodrija. Glupo porediti, kao i u većini "ko je najbolji" diskusijama, ali kod najboljeg veznjaka danas baš je teško naći razlog zašto to nije Rodri.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Toni Kroos je zavrsio karijeru prije par mjeseci ( o tome kako si Njemci pokradeni da ne pricamo ).

 

Rodri jeste sjajan ali Toni Kroos je nivo iznad. Najpotcenjeniji veznjak ikada.

 

Sada? Pa evo Rodri je povrijedjen, De Jong je povrijedjen, vrijeme je za druge. Vidjecemo ko su ti.

 

Najbitniji igrac City je Kevin De Bruyne, posle njega Rodri. Ne sumnjam da ce Pep lagano transformisati ekipu i da neki drugi to lagano iznijeti. Bez KDB, nema ostrice naprijed

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Šiti je tim sa kičmom (Rodri), vratom (KDB) i pesnicom (Haaland). Svaki je na svoj način integralni deo onoga što rade, a bez čega će radije da ostanu... nešto mi se čini da se bez vrata snalazilo, bez pesnice nekako, a bez kičme - videćemo. Mislim da će ih više eksploatisati u tranziciji i da neće na istom nivou reciklirati posed. Ali imaju dovoljno kvaliteta da se pokrpe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Toni Kroos je zavrsio karijeru prije par mjeseci ( o tome kako si Njemci pokradeni da ne pricamo ).

 

Rodri jeste sjajan ali Toni Kroos je nivo iznad. Najpotcenjeniji veznjak ikada.

 

Sada? Pa evo Rodri je povrijedjen, De Jong je povrijedjen, vrijeme je za druge. Vidjecemo ko su ti.

 

Najbitniji igrac City je Kevin De Bruyne, posle njega Rodri. Ne sumnjam da ce Pep lagano transformisati ekipu i da neki drugi to lagano iznijeti. Bez KDB, nema ostrice naprijed

Najbitniji igrač Sitija je Rodri.On diktira sve.Videćemo kako će Gvardiola to zakrpiti.Siguran sam da hoće ali to neće biti na tom nivou.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 Teoljub said:

Jel su se neki drugi igraci batalili fudbala pa je Rodri najbolji igrac na svijetu?

 

Rodri okruzen fenomenalnim igracima u City i Spaniji je najbolji igrac svijeta? Hahahaha 

Sjajan igrac, jedan od najboljih ali KDB je najbolji veznjak kojeg je PL vidjela. Rodri pa i ne bas. 

 

Ali dobro, kontam te. Tebi je Kerik najjaci veznjak svih vremena

Nisu batalili, ali je Rodri bolji od Krosa i Modrica Koji zajedno imaju 80 godina. Bolji je od prajm Kroosa verovatno. A cisto da se zna, ko sto sam prvi pricao za Modrica da je najboki igrac na Svetu, tako sam i pricao za Kroosa dok je bio u Bayernu da je igracina. I za Kroosa i za Modrica sam bio ismevan od strane gomile mediokriteta kao sto si ti. Tamo da nemam nikakav bias protiv Kroosa i Modrica. S obzirom na moj hot takes, trebalo bi da guram na njihovu stranu.


Kroos je igračina, ali je tier ispod Modrica. Ne da mi se to objasnjavat, ko moze da moze. Kroos nije klasa Modrica, Xavi-a

i Scholesa, a to je 1st tier veznjaka. I svaka pomisao da jeste je iluzija.

 

Bez ikakve skromnosti, sve mogu da vas stavim u skolske klupe i da vad učim kako se posmatra fudbal, i kako se registruju stvari iz fudbala kao same igre. Nije da sam presrrvan zbog mog talenta za observaciju fudbala, menjao bih to za heklanje, ali imam je. It is what it is. Nekad imam osecaj da sam kao Russel Crowe na onom prozoru.


Rodri je najbolji i najvazniji igrac najboljeg tima na svetu u poslednjih 2,3 god. Incidentno je da su samo jednom osvojili LS u tih 3 god. The most valuable asset u celoj PL, i tu nema nikakve dileme.

KDB u ovom trenutku nije

morr valuable od Odegaarda za početak.

 

Mediokriteti kao sto si ti to ne mogu mozda da vide. Mediokriteti kao sto si ti, (mada nisi ti ni mediokritet) ce naravno da pokusavaju da kompromituju nekog tako sto ce da hiperbolizuju i iskrive tudje stavove. Naravno da nikad nisam reko da je Carrick najbolji igrac na Svetu, naravno da ces ti da proguras da proguras takvu kojestariju kako bi dobio nekakve lajkice I podrsku drugih, jer si toliko nesiguran i nedovoljan pa gradis legimitet svojim argumentima, tako sto ces da se dodovoris drugima koji rade zabave vole ideju oko te hiperbole, zabavna im je. I nekad su imali i sami diskusije sa necime sto je pre-hiperbola verzija tog narativa.

E to rade nedovoljni.

 

Oni koji dobace više od nedovoljnog, za pocetak ne pokusavaju takve jadne metode diskreditovanja, ali pre svega znaju da je Carrick bio igračina, i da takvi kao ti to nikad nisu mogli da razumeju.

  • Love 3
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Meni je ovo više od posta materijal, po mnogo osnova.

 

Od sada, pa zauvek, posmatrati ovog čoveka kao na slici ispod, samo zamislite ostrvsku facu Majkla Kerika nakon što je upravo završio fish & chips.

 

Spoiler

russell-crowe-in-a-beautiful-mind.jpg?s=

 

Ustvari, da ne zamišljamo...

 

ffcb3654968184049c63900b870468c8.webp

Edited by Charles De Ketelaere
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Carrick je nedavno igrao na nekom testemonial meču sa raznim legendama

i bukvalno bio bog.

 

U jeku ovog sintetickog fudbala gde po svaku cenu svaki fudbaler pokusava da se napravi u golgetersko levo/desno krilo (da bi vredeo zilion) pa se i ne razvijaju igraci kako treba + tranzicija i smena generacija, zapravo je jako slab nekakav Top10 worldwide

Michael Carrick bi sad bio laganeze top5.

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Charles De Ketelaere said:

Meni je ovo više od posta materijal, po mnogo osnova.

 

Od sada, pa zauvek, posmatrati ovog čoveka kao na slici ispod, samo zamislite ostrvsku facu Majkla Kerika nakon što je upravo završio fish & chips.

 

russell-crowe-in-a-beautiful-mind.jpg?s=

All jokes aside, moje gledamje fudbala u poslednjih 4,5 godina se svodi da ucim sebe da ne vidim uglove, konekcije, relacije itd u glavi. Trudim se da ga gledam sto prostije i bazicnije.

 

Pokušavam da uzivam u simple vibes fudbala. Kao mladji sam imao live real-time tracking uglova i trouglova u glavi dok gledam fudbal na tv-u. Oni After Effects callout grafici sto izlaze… to sam ja imao pre dok gledam fudbal…

 

Lakse mi je da se prilagodim obicnom gledanju fudbala, nego da posledicno budem isfrustriran sto drugi ne mogu da vide fudbal kako ga ja vidim.

 😄

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, BattleBender said:

Nisu batalili, ali je Rodri bolji od Krosa i Modrica Koji zajedno imaju 80 godina. Bolji je od prajm Kroosa verovatno. A cisto da se zna, ko sto sam prvi pricao za Modrica da je najboki igrac na Svetu, tako sam i pricao za Kroosa dok je bio u Bayernu da je igracina. I za Kroosa i za Modrica sam bio ismevan od strane gomile mediokriteta kao sto si ti. Tamo da nemam nikakav bias protiv Kroosa i Modrica. S obzirom na moj hot takes, trebalo bi da guram na njihovu stranu.


Kroos je igračina, ali je tier ispod Modrica. Ne da mi se to objasnjavat, ko moze da moze. Kroos nije klasa Modrica, Xavi-a

i Scholesa, a to je 1st tier veznjaka. I svaka pomisao da jeste je iluzija.

 

Bez ikakve skromnosti, sve mogu da vas stavim u skolske klupe i da vad učim kako se posmatra fudbal, i kako se registruju stvari iz fudbala kao same igre. Nije da sam presrrvan zbog mog talenta za observaciju fudbala, menjao bih to za heklanje, ali imam je. It is what it is. Nekad imam osecaj da sam kao Russel Crowe na onom prozoru.


Rodri je najbolji i najvazniji igrac najboljeg tima na svetu u poslednjih 2,3 god. Incidentno je da su samo jednom osvojili LS u tih 3 god. The most valuable asset u celoj PL, i tu nema nikakve dileme.

KDB u ovom trenutku nije

morr valuable od Odegaarda za početak.

 

Mediokriteti kao sto si ti to ne mogu mozda da vide. Mediokriteti kao sto si ti, (mada nisi ti ni mediokritet) ce naravno da pokusavaju da kompromituju nekog tako sto ce da hiperbolizuju i iskrive tudje stavove. Naravno da nikad nisam reko da je Carrick najbolji igrac na Svetu, naravno da ces ti da proguras da proguras takvu kojestariju kako bi dobio nekakve lajkice I podrsku drugih, jer si toliko nesiguran i nedovoljan pa gradis legimitet svojim argumentima, tako sto ces da se dodovoris drugima koji rade zabave vole ideju oko te hiperbole, zabavna im je. I nekad su imali i sami diskusije sa necime sto je pre-hiperbola verzija tog narativa.

E to rade nedovoljni.

 

Oni koji dobace više od nedovoljnog, za pocetak ne pokusavaju takve jadne metode diskreditovanja, ali pre svega znaju da je Carrick bio igračina, i da takvi kao ti to nikad nisu mogli da razumeju.

Ti si moj brat

  • Love 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa ovim sto kazu @sasha arsenal i @Charles De Ketelaere u vezi Rodrija, trenutno nezamenljiv u ekipi Sitija.

 

Na nekom britanskom kanalu sam gledao derbi sad za vikend i izneli su statistiku Sitija sa Rodrijem i bez njega.

Naravno da se ne secam tacnih podataka ali je razlika bas osetna. Ako me ne bude mrzelo probacu kasnije da nadjem pa dopunim post.

 

Morace Gvardiola ozbiljnu magiju da izvede sada kada je ostao bez Rodrija i KDB-a.

Ne radujem se povredama ali ovo je ozbiljna sansa za Arsenal (doduse videcemo njih bez Odegara).

Link to comment
Share on other sites

Ovo je najveci udarac koji je Gvardiola doziveo do sada sasvim sigurno, pogotovo sto u ovoj sezoni nema dovoljno igraca u rotaciji da lako amortizuje ovakve povrede kao nekad.

 

Konceptualno je jos veci problem sto je vecina veznjaka u Sitiju u padu, Bernardo nije tako mator, ali je postao izuzetno pasivan i lenj, bukvalno me podseca na Ozila sa kraja karijere, Zesus mu je dva puta uzeo loptu u nadoknadi kao detetu, De Brujne je majstorcina i verovatno ce sada pokusati sa nekom labudovom pesmom, ali je i on jasno prosao prajm, Kovacic i Gundogan ne vidim kako mogu da nadomeste Rodrija, cak pre ocekujem da ce Stonsa pomeriti napred i naravno ocekujem reakciju u januaru, ali do tada ce biti jako zanimljivo sta ce Gvardiola smisliti.

 

Ono sto je jasno je da ce udarna igla biti Foden-Haland i Voker ce zbog pasivnosti Silve mozda imati jos veci znacaj napadacki, ali ne vidim kako ce Siti moci da drzi sredinu kao do sada.

Link to comment
Share on other sites

Moj 2 cents za krosa je isto da ne moze u istu recenicu sa igracima kao sto su xavi, iniesta, modric, zidan itd. Do pre 2 sezone nije bio toliki hajp oko njega, uvek je bio klasa ali nekako su pohvale dostigle nov nivo tokom prosle sezone kada je odigrao u cugu par vintage partija sa nerealnim pasovima i procentima.

Link to comment
Share on other sites

Najbolji dodavac je sirok pojam, i izbegavam da ga koristim jer se odomacilo da se gleda ko je najbolji dodavac u nekakvom irelevantnom vakumu.
Kroos i Beckham nisu najbolji dodavaci iako su im lopte najprecizinije. As simple as that. Niko nije imao nikad loptu kao sto je imao Beckham, ali on nije najbolji dodavac.

Kroos moze da se iskljuci iz igre. Nije mnogo jak na nogama, mozes da ga ugusis presingom. U presingu prodise samo kad ostatak tima manevrise dobro na malom prostoru protiv presinga.
Modrica ne mozes da iskljucis iz igre. Modric ce svaki dan da bude na 9 ili 10 od 10. Kros nece.

U domen efikasnosti dodavanja ulazi mnogo vise od toga ko koliko precizne sutne loptu do drugog saigraca. Priprema za pas, ali i koliko se lako stvara prostor da neko doda. Koliko su ti uniformni i citljivi pokreti itd. Kumulativno efikasnost tih stvari stvara veci leverage u igri nego da li je pas precizan u milimetar nego je precizan sa -10 mm....

Modric prima i odlaze loptu sa tezistem i na jednoj i na drugoj nozi, manje prostora mu treba da doda, korak mu ima mnogo vise improvizacije prilikom namestanja za pas, nego kod Krosa.
Ako ih izvuces ovako na prazno polje, das im 50ak lopti i das im neku sipku koju treba da gadjaju sa razdaljine od 40,50 metra, bice bolji Kroos svakako. Tu su Beckham i Kroos no1, cak nesto ispred Scholes-a.
Fora je sto Scholes, Xavi i Modric mogu da igraju fudbal mnogo lakse na malom prostoru, i da sve operacije u build up-u igraju u svakom polozaju tela, da nemaj prejak trait ili preferencu kad to rade.
I to ih odvaja od ostalih.
Reci cu nesto kontroverzno, a to je da Kroos taman toliko dobio nefer i preuvalican status, koliko je Guti bio underrated, i koliko je Guti kao igrac kasno pronadjen. Kroos je zavrsio sa vise trofeja, sa vise vrhunskih sezona itd itd.
Ali Guti da je igrao sa Modricem, i da nije trazen godinama kao nekakva lazna devetka, poluspic, second striker, bio bi dobar at least koliko je bio dobar Kroos sa Modricem.
Ponovo, neki mozda tad nisu pisali, ali ja bih da podsetim na to da je jedna od instanci mog dobro poznatog ubedjivanja sa Mc-om bilo sa Kroos-om dok je on bio u Bayernu. Kad sam ja pricao da je world class veznjak i generacijski igrac, a on se prvo podsmevao tome, pa naravno, shodno svojoj navici nastavio da hiperbolizuje do mere da moze da igra samo u Bayern-u, i da je projekat Bayerna (inace nije dobar ni za Wolfsburg). Tako da nemam nista protiv Kroos-a.

Sport je vazda uvek bio platforma da ljudi grade svoje metrike na osnovu marginalnih, retko ponovljivih instanci. A reci da je Kroos klasa Modrica je bas tako nesto...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...