Jump to content

VN Monaka 2019


DASUBO

Recommended Posts

Luis je ovo odvezao šampionski i baš mi je drago što je uzeo pol poziciju danas.

Max je odvezao ponovo izuzetno i očigledno da ova sezona predstavlja jednu vrstu sazrevanja za njega iz koje mislim da će izaći kadar da osvoji titulu šampiona sledeće godine.

Naravno ako to Mercedes bude dozvolio i Honda bude uspela da se popne na tu planinu.

Ferari je očajno, užasno, neverovatno,, deprimirajuće grozan.

Ne razumeju auto, ne razumeju gume, Lekler počinje da puca i pravi klasične budalaštine za novajliju, dok je Vetel potpuno van forme i motivacije.

Džo Klir je...

Link to comment
Share on other sites

Kad covek posmatra stratege Ferarija kao da gleda neku parodiju 😄

 

Grozan opet na kraju izvukao deblji kraj, neverovatno koliko taj covek nema srece. Alfe ceo vikend kao brze a kad su dosle kvalifikacije em ih nigde nije bilo, em su jos i njemu ubrljali krug pa samim tim i oduzeli gomilu bodova.

 

Sutra postoje male sanse za kisu (oko 30%) zato svi sem Dasuba bubanj u ruke i nocas udarajte oko kuce 🙂

 

EDIT: Djovanaci i Gasli dobili po 3 mesta kazne zbog blokiranja u kvalifikacijama (Gasli za onaj gori zlocin, a za koji sam ja nepravedno optuzio Djovanacija, izbacivanje Grozana iz Q3, dok Italijanova greska realno nije uticala na poredak u kvalifikacijama).

Edited by Romantik
Dodela kazni posle kvalifikacija
Link to comment
Share on other sites

A sto bi ispao iz bodova nakon prezuvanja? Ja verujem da on na koriscenim zutim moze imati isti ili bolji ritam nego svi ovi van prvih 8 na novim, samim tim on ce dobijati pozicije kako ko ode u boks i nakon promene izgubiti mozda jednu ili dve pozicije. Jedini je problem koliko ce ljudi koji startuju ispred njega imati istu taktiku.

Link to comment
Share on other sites

Ja se vodim mislju da prestanem gledati trke. Ono, pogledam rezultate na kraju i dobro. Ne smeta mi dominacija Mercedesa, niti mi je smetala dominacija Red Bulla. Smeta mi apsolutni amaterizam i aljkavost u Ferrariju. Ovo postaje frustrirajuce. Vec deceniju i vise, od odlaska iole ozbiljnih ljudi, ovaj tim je postao prednet sprdnje. Ljudi su dosli do toga da strepis prilikom zamene guma jer im ni to vise ne ide od ruke. Kao da su ljude sa ulice pokupili da vode tim i rade u boksu. Bukvalno gledam trku da vidim sta ce zajebati, mene bude sramota nakon trke zbog njihovih gresaka. Bukvalno nijedna trka nije odradjena bez pocetnickih gresaka. Bas sam izgubio volju za gledanjem

Link to comment
Share on other sites

Ponovicu opet: mi pamtimo godine izuzetaka a ne pravila. Ferrari je uvek bio brljiv. Uvek. Timski su bili uvek ispod proseka. Red i disciplina krajem i pocetkom milenijuma je anomalija. Gde ste vi videli uspesnu organizaciju vodjenu od strane Italijana? Da smuljaju i na bljesak da naprave posao tu su majstori. Cim treba marjiv rad i disciplina tu podbace. To je moglo 70-tih 80-tih kada je F1 (u odnosu na dans) bila polu-profi sport. Sad vec nema zezanja. Sto je najgore i najsmesnije u celoj prici, ta masinerija koja danas melje u obliku Mercedes tima a ranije Red Bula je nastala upravo na receptu onoga sto je Ferrari uradio od ‘96. Hardcore profesionalizam, ljudi, resursi na 100%. E onda su ukapirali da bi bilo bolje da ispija kapucino u padoku, sedi raskopcane kosulje i gledaju dupeta. Dolce vita. Eto im. Neko me na rahmetli forumu prosle godine prozva zbog ovog predvidjanja pada u formi Ferrari-ja, posle smrti Markionea i otpustanja sefa tima. Ovo je agonija koja nece trajati godinu dana. Ovo ce trajati mnooooogo duze.

Ali sve to pada u vodu kad vidim crveni auto sa propetim konjicem na stazi, ulici, parkingu. Sve im oprostim i nadam se.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Luis je nenormano bio brz u kvalama. Njegova velika radost nakon pola govori koliko je dao sve od sebe.

 

Kažu postoji jako mala šansa za kišu, po radaru kišni oblaci bi trebalo okrznuti pistu.

 

Svake godine se žestoko nabrijem pre trke u Monaku te posle budem blago razočaran, i ove godine je isto, ali sad imamo par zanimljivih stvari za ispratiti kao što su na primer visoko pozicionirani Magnusen i Rikjardo te nisko plasirani Lekler koji je tik uz Pojnt Rejsinge i Grožana. Ako Fetel ne dobije pomračenje uma, mogao bi poredak Top4 ostati takav kakav jeste.

Gazli je mala misterija, mogao bi on zaglaviti iza Kvjata a recimo Albon bi mogao preteći Sajnca. Rajko bi mogao dobiti naredbe iz boksa da propusti Leklera.

 

Startni poredak:

 

        HAM

BOT

        VER

VET

        MAG

RIC

        KVY

GAS

        SAI

ALB

        HUL

NOR

        GRO

RAI

        LEC

PER

        STR

GIO

        RUS

KUB

 

Hehe, prvi put probam pisati startni poredak na ovaj način. Baš mi interesantno izgleda.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...