Jump to content

Gimnastika - Pariz 2024


Recommended Posts

14 minutes ago, Don Dusko said:

@Stiletto pending to @McLeod

 

😄

 

Moze koliko hoce, ovo je jedan od vrlo retkih sportova koji mi bas nije ni malo privlacan da ga gledam. A gledao sam karling, bocanje, pikado, strelicarstvo... ovo mi je skroz bezveze.

 

Uz svaka cast na atleticizmu i onome sto mogu da urade naravno.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nije samo ovaj Kinez što je pao kriv. Prvi Kinez na vratilu je dobio 13,4 jer je doskočio na kolena. Da je sleteo kako treba i dobio makar 14 Kinezi bi uzeli zlato i pored padova drugog Kineza po redu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Hoće li Hrvati imati neke kandidate za medalje u pojedinačnoj konkurenciji ? Ima li iko drugi iz regiona u gimnastici da ćemo ga gledati ?

 

Tin Srbić iz Hrvatske je osvojio srebro na vratilu u Tokiju. Ovde je takođe jedan od favorita.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Hoće li Hrvati imati neke kandidate za medalje u pojedinačnoj konkurenciji ? Ima li iko drugi iz regiona u gimnastici da ćemo ga gledati ?


Za Hrvatsku će u finalu preče/vratila nastupati Tin Srbić koji ima odličnu šansu za medalju pa i zlatnu s obzirom da prvi favorit, olimpijski pobjednik iz Tokija Japanac Hashimoto nije prošao kvalifikacije. Srbić je u Tokiju bio srebrni. Uz njega će boje Hrvatske u finalu preskoka braniti i Aurel Benović. Ponovi li izvedbu iz kvalifikacija (bio je treći) i on se može nadati medalji. Više od Hrvatske tj. više od dva predstavnika u finalima po spravama imaju samo Velika Britanija, Ukrajina, Japan i Kina. Stvarno nevjerojatan uspjeh hrvatske gimnastike, koja od srebra Filipa Udea iz Pekinga ima kontinuitet nastupa u finalima.

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Nema ni Novak eleganciju Rodžera Federera :57: 

 

Simone je vrlo verovatno GOAT i pomera kruto postavljene okvire kad je u pitanju ženska gimnastika, gde ih šalju u penziju sa 20 godina. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, DameTime said:

Simone je vrlo verovatno GOAT i pomera kruto postavljene okvire kad je u pitanju ženska gimnastika, gde ih šalju u penziju sa 20 godina. 

 

In my humble opinion, nemoguće je u istoriji planete Zemlje sa mesta GOAT-a u ženskoj gimnastici pomeriti Nađu Komaneči.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Apsolutno. Mislim da Simone ne moze da se poredi sa Nadjom. Pre svega zbog nacina na koji Simone slece. Mozda ona radi zahtevnije vezbe nego sto su se ranije radile, ali koliko znam u gimastici nacin na koji ces sleteti i docekati se je vazan, a ja tu retko kad vidim da ona to uradi dobro.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

Nema ni Novak eleganciju Rodžera Federera :57: 

 

Simone je vrlo verovatno GOAT i pomera kruto postavljene okvire kad je u pitanju ženska gimnastika, gde ih šalju u penziju sa 20 godina. 

Gimnastika je sport koji traži eleganciju, i kod muškaraca.

Tenis ipak ne.

Glede Nađe, ne sećam je se (gledanja uživo), ali je i Korbut pre Simon, premda je bila devojčica.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...