Jump to content

Streljaštvo - Pariz 2024


Recommended Posts

dezurni bjelosvjetski "novinarcici" se ne prestaju provaljivati, a i nasi se trude da ih prate s glupostima.

Sta je to imao Mikec ili bilo koji drugi strelac od opreme a da nije imao strelac iz Turske osim naočala.

Streljacke patike je imao i Dikec.

Mikec trenutno koristi antifone a Dikec "obične " čepove za usi. Pored ove dve, postoji i treca zastita za usi a to su takodje čepovi ali koji se prave po mjeri za svakoga.  ( licno sam koristio samo ove obicne jer su najmeksi ).

Mikec koristi naočale gdje mu je na strani oka s kojim nisani blenda s kojom podesava vidno polje a moze se staviti i dioptrija ako neko koristi naočale za vid. Na suprotnoj strani je obični komad bilo čega ( karton, plastika ili sl...) da mu se ne dupal slika nisana pred ocima. Strelac koji moze pucati bez te zastite je cak u prednosti jer mu se manje zamaraju oci nego kad imas pregradu ispred jednog oka.

 

Ono poslednje sto pisu jer za rubriku vjerovali ili ne... "samo sa rukom u dzepu".

Pa volio bih znati ako ne u dzepu ili za pojasom, gdje je jos moze staviti i gdje se to jos drzi ruka.

Edited by Abizolirni
Link to comment
Share on other sites

Mnogo ozbiljno gledate na stvari. Ljudi se samo dovro zabavljaju, zabole ih i za pravila streljaštva i ko šta nosi,

 

Jednostavno gledaju Igre i zabavljaju se, a tako i treba. Samo mi krećemo u boj kao da nam sudbina zavisi od toga.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Smrtokapa said:

 

Mislim da im pomažu kod stabilnosti, to su poprilično čvrsta odela.

 

Inače Turčin Dikec postao mim na internetu jer nije koristio ništa od tih silnih pomagala i ima taj assassin next door vibe.

 

04pNGlM.jpeg

 

KJLBzcg.jpeg

Srbin Mikec i Turcin Dikec. 

Link to comment
Share on other sites

Jako bitna stvar je bpm i baš je qool što to prikazuju.

 

Ja sam se, na primer, šokirao kad sam prvi put video koliko je meta udaljena od takmičara u streličarstvu s obzirom koliko strela ide u centar. Zamisli koliko tu treba koncentracije, sinhronizacije disanja, smirenosti i onda ti pčela sleti na ruku moment pre odapinjanja kao onoj kineskinji pre neki dan :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Završeno je takmičenje na strelištu, kako je i počelo. Disciolina 25m brzinska paljba zlato i bronza za Kinu, srebro za Koreju.

 

Dominacija Kineza pošto su odneli zlata u sve četiri muške discipline. Kod dama tri zlata Koreju i jedno za Švajcarsku.

 

U miksu zlato za Srbiju u pištolju, i u mikasu puška -Kina.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...