Jump to content

Košarka - Pariz 2024


Recommended Posts

26 minutes ago, Beonegro said:

Mills kad je u ritmu Dort i Brooks mogu jedino rep da mu posole.

 

Možda nekad. Mills već bar 2 godine praktično ni ne igra na klupskom nivou. Previše su fizikalni Kanađani za njega, nisu tu samo Dort i Brooks koji btw nisu klasični specijalci već mogu da povuku i u napadu, Mills je liability u odbrani i nije mu lako da igra u kontaktu protiv fizički moćnijih Kanađana. Meni Kanada deluje odlično i imaju dosta širi izbor igrača nego na SP. Danas su pod košem uglavnom igrali Powell i Birch, za drugi match up imaju šutere Lylesa i Olynyka. Sad imaju i zaštitnu mrežu u Murrayu i Nembhardu ako SGA uđe u neke probleme, na SP su to morali da krpe Bell-Haynes i Scrubb, nebo i zemlja.

 

Po meni, Nemci imaju najviše džebane da se napucavaju sa Amerima, Francuzi možda najbolju odbranu, ali samo Kanađani deluju da mogu u oba smera da igraju neki egal sa njima. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Chaos Is Me said:

Mills već bar 2 godine praktično ni ne igra na klupskom nivou.

 

Da, ali mu to nije smetalo da prošle godine na SP ima 18,6 ppg na 47% šuta iz igre i 39% za 3. Patty je u australijskom sistemu u kojem je komforan i ima slobodu i dalje jedan od boljih skorera na svijetu za FIBA košarku. Prije tri dana je Špancima dao 19 poena sa 50% šuta, neće biti da je od tada zaboravio da šutira.

Link to comment
Share on other sites

Ja obožavam Millsa i svakako je i dalje sjajan igrač za reprezentaciju (agitujem da dođe u Evroligu, to bi bilo top) ali nije baš slučajno što se protiv mekanih španskih bekova naigrao, a protiv kanadskih running bekova nije. Nije on zaboravio da šutira nego je danas protiv Kanade imao veoma malo otvorenih pogleda ka košu i sve vreme su ga Kanađani držali pod kontaktom gde je inferioran u odnosu na njih.

Link to comment
Share on other sites

Kanadska spoljna linija je objektivno jedina koja može da parira Amerima u kontinuitetu. SGA je trenutno i overall najbolji bek u svijetu košarke, tu su dva elitna pit bula (Brooks i Dort) koji znaju da odigraju ponešto i u napadu, posebno ovaj prvi. Kao zamjene imaju tri odlična plej of performera - Murray i Nembhard prije svega ofanzivno, dok je NAW još jedan sjajan defanzivac. Da ne zaboravim i RJ-a koji igra iznad očekivanja i trenutno je njihov prvi strijelac. Pod košem su osrednji, da ne kaže slabi, ali zbog širine rostera mogu oni to kvalitetno da ''sakriju'' i na jedan meč opasni su po bilo koga. Svakako će u četvrtfinalu biti klanica. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ja obožavam Millsa i svakako je i dalje sjajan igrač za reprezentaciju (agitujem da dođe u Evroligu, to bi bilo top) ali nije baš slučajno što se protiv mekanih španskih bekova naigrao, a protiv kanadskih running bekova nije. Nije on zaboravio da šutira nego je danas protiv Kanade imao veoma malo otvorenih pogleda ka košu i sve vreme su ga Kanađani držali pod kontaktom gde je inferioran u odnosu na njih.

Ima logike, opet Patty je deliverovao toliko puta za Australiju, čak i protiv Amerikanaca, da ja od njega i dalje očekujem znatno više nego što je danas pokazao. 

 

A sad ajmo Japanci, obrukajte atletičare 😄

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...