Jump to content

FK Partizan 2024/2025


Recommended Posts

Kurta-Murta.

 

1 hour ago, mare80 said:

Ode vam Severina kod Bahara za 1,5 milion ....

D se ne mešam u tudje poslove,ali po mom mišljenju niste mnogo izgubili njegovim odlaskom ...

Recimo, u nedelju je bio jako angažovan, trčao kao retko do tad, driblao, ulazio u šanse, nažalost i promašivao. Poenta priče je da je retko kad bio takav i to kvaliteta što ima nije često pokazivao. 

Link to comment
Share on other sites

Severina je za 30ak utakmica imao svega jednu asistenciju, baš wtf podatak.

 

Golčina u derbiju je apsolutni highlight, ali realno njegovo toplo-hladno dolazi do nekog proseka - ipak je u pitanju lik koga je Den Haag katovao u Holandskoj cvajti prošlog leta. Da u dobrim okolnostima (pozicija na terenu gde primi loptu, ugao, protivnička odbrana) može da napravi dobar potez, apsolutno može, ali generalno veoma mlak igrač i na kraju korektna prodaja imajući u vidu poziciju kluba, reputaciju i neku skoriju istoriju.

 

I dalje ima igrača na izlaznim vratima drugih klubova, desetine kamiona igrača bez ugovora, ali besmisleno je bilo šta razmišljati ili planirati. Ovaj klub je odavno prezreo govnjive motke i bagere, sada je samo nakamaterena agonija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne vidim u ovom trenutku neku šok terapiju koja bi vama pomogla, osim totalnog reseta, bukvalno da oterate sve u klubu uključujući i stanojevića, pa neka sezona, ala Lukić i sms 2344. 

Ovako imate igrače koji imaju neke plate koje realno nigde ne bi mogli imati, uzgred ne dobijaju te plate, svi su nešto nezadovoljni, trener prebacuje krivicu na sve druge, a na kraju na stadionu bude 500 ljudi. 

Polako su vas kuvali u vodi, kao žabu, sad je stvarno vrag odneo šalu. 

Zvezda kad je bila u ovoj situaciji, imala je rekaciju publike, zvezdaši nisu dali da sve nemo prođe. 

 

 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Jedan dobar trener menja sve na bolje. Partizan je i dalje po kvalitetu i budzetu drugi tim, ali nije totalno bez sanse da uzme titulu. Zvezda ce imati tezi raspored i prethodne godine su pokazale da cesto posle evropskih utakmica ekipa izgleda kao izduvani balon. Na JNA Zvezda nema pobedu skoro 10 godina. Znaci ima prostora da Zvezda kiksne i izgubi bodove. Sa druge strane Partizan ne igra Evropu, moze maksimalno da se fokusira na prvenstvo. Nekoliko vezanih pobeda i dobra atmosfera u timu ce brzo vratiti ljude na stadion. Ali ne moze se to sve bez dobrog trenera. Tim je uvek slika i prilika trenera.

Link to comment
Share on other sites

Svesno ili nesvesno nas zajebavaš. :lol_2:

 

Kada bi bilo do trenera to bi bio najmanji problem. Budžet je mazanje očiju u našem slučaju jer cifre ne odgovaraju stvarnom (ne)kvalitetu igrača i ko zna gde su novci završili. Čak i da imaju kvalitet, pola tima je zamenjeno i pasji posao bi bio sve njih uigrati.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne zajebavam, to je moje misljenje, e sad kako u vasim ocima izgleda ne znam.

 

Ne mislim da bi trener resio probleme koji su se ukorenili u klubu, ali to nije reseno ni u Zvezdi. Da nije bilo Milojevica 2017. godine ne bi bilo svega ostalog posle. 

 

Mozda budzet ne odgovara stvarnom kvalitetu, ali ne mozes reci da sastav nije drugi najkvalitetniji u ligi i da ova ekipa, ako je dobro uigrana, ne moze da ostvari 90% pobeda u ovako bednoj ligi. 

Link to comment
Share on other sites

Da bi izrečen skup reči bio mišljenje potrebno je da ga podrže neki argumenti. Ovo tvoje da ovaj tim nije bez šanse za titulu je kao da ja kažem da bi CZ trebalo da se umeša u borbu za LŠ. Bićemo drugi u ligi verovatno zato što se ostali više raspadaju od nas, mada se ne bih ni u to kladio jer Vojvodina deluje bolje na terenu.

 

Kakav god bio Stanoje on ume da utegne tim da igra organizovano. Međutim, don Karlo lično ne bi uspeo da dobije 90% mečeva u ovoj ligi a da pritom mora uigra ekipu koja je promenila kompletnu poslednju liniju, igrače ispred nje a sad i špica. Pritom svi navedeni su upitnig kvaliteta. Kad na to dodaš različite interese zbog kojih neki moraju da igraju da bi se uopšte uzeo neki evro za njih od nekih nesrećnika koje uspemo da zajebemo i činjenicu da nam igra ima iole smisla tek kad uđe penzos od 36-37 godina, mogu da se samo nasmejem na priču o budžetu i timu kome fali samo trener.

Link to comment
Share on other sites

Zar argumenti nisu da Zvezda ima gusci raspored, da posle LS utakmica izgleda izduvano i da je postoji realna sansa da se dobije (ili bar ne izgubi) derbi na Jna? 

 

Budzet sam spomenuo na nivou nase lige. A i ne samo budzet, nego kvalitet ekipe. Partizan sigurno ima 11 igraca + 3,4 izmene koji su po kvalitetu drugi u ligi. Ovo za uigravanje se sve slazem, svakako bi bilo nezgodno u ovom momentu gurnuti novog trenera u vatru, ali o tome se trebalo misliti kada je postavljen Stanojevic koji i dalje vuce svoju karijeru na krilima uspeha iz 2010. godine.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arsen10 said:

Ja ne vidim u ovom trenutku neku šok terapiju koja bi vama pomogla, osim totalnog reseta, bukvalno da oterate sve u klubu uključujući i stanojevića, pa neka sezona, ala Lukić i sms 2344. 

Ovako imate igrače koji imaju neke plate koje realno nigde ne bi mogli imati, uzgred ne dobijaju te plate, svi su nešto nezadovoljni, trener prebacuje krivicu na sve druge, a na kraju na stadionu bude 500 ljudi. 

Polako su vas kuvali u vodi, kao žabu, sad je stvarno vrag odneo šalu. 

Zvezda kad je bila u ovoj situaciji, imala je rekaciju publike, zvezdaši nisu dali da sve nemo prođe. 

 

 

 

 

Nije baš za porediti, jer ovo nije situacija isključivo na nivou Partizana, već ide do najširih okvira gde je narod odavno apatičan i nemoćan, a FKP je samo jedna od posledica.

 

Ono što si lepo sročio je kuvanje žabe u vodi, na svim poljima, pa sada ni ne postoji tribina koja bi na to odgovorila. Prvo su postavljeni Janičari, pa je polako počelo i sa šamaranjima po istoku i zapadu, a nastavilo se i kulminiralo sa bombama, mlevenjem, ubistvima i jurenjem po ulicama nekih viđenijih navijača koji su bili protiv takvih pojava na tribini i oko kluba.

 

Tako da trenutna situacija nije puko nemo prolaženje nečega, već logičan rezultat svega što se dešavalo godinama unazad. 

Link to comment
Share on other sites

Uvek su utakmice nakon Evrope komplikovane za dobiti (mislim da je i septembarski derbi u tom terminu), ali Zvezda sad ima mnogo više igrača pa će se i ta izduvanost rešavati držanjem tempa koji naši ligaši ne mogu da isprate. Biće tu poneki iks ali ne puno. Mnogo su veće šanse da nas konačno oderete u derbiju nego da opet preživimo jer sad nema nimsrca u našoj igri.

 

Po viđenim u nedelju mislim da su igrači Vojvodine u celini kvalitetniji, plus uigraniji. Mada, biće tu promena pa ćemo da vidimo.

 

Stanoje jeste malo prolupao ali ne jaše samo na uspehu iz 2010. Pre par sezona je sa ograničenim timom igrao proleće u LK, odigrao odličan dvomeč sa Spartom, ali mali broj kvalitetnih igrača ga je sprečio da duže preti Zvezdi. Bar da je imao Jovanovića na golu.

 

E, sad, uvek postoji onaj 0,1% šanse da se CZ raspadne u Evropi pa to uzrokuje zlu krv u svlačionici i klubu i neko to iskoristi da malo duže prvenstvo liči na zanimljivo ali da se ne zajebavamo.

 

9 minutes ago, fillam said:

Ono što si lepo sročio je kuvanje žabe u vodi, na svim poljima, pa sada ni ne postoji tribina koja bi na to odgovorila. Prvo su postavljeni Janičari, pa je polako počelo i sa šamaranjima po istoku i zapadu, a nastavilo se i kulminiralo sa bombama, mlevenjem, ubistvima i jurenjem po ulicama nekih viđenijih navijača koji su bili protiv takvih pojava na tribini i oko kluba.

 

Tako da trenutna situacija nije puko nemo prolaženje nečega, već logičan rezultat svega što se dešavalo godinama unazad. 

Samo što se to odavno promenilo ali ono što se nije promenilo je to da ni savršena tribina ni 30K ljudi na stadionu ne bi mogli ništa da urade niti da izdejstvuju smenu uprave jer je zaštita sa malo većeg nivoa. 

Link to comment
Share on other sites

Ali slozices se da nije sve samo u jednoj tituli, nego da bi pozitivan utisak za pocetak mogao da bude i drugo mesto uz postavljanje odredjenog sistema koji bi se u narednoj sezoni nadogradio i poboljsao boljim igracima. U ovom momentu mi izgleda da cete za godinu dana krenuti opet u reset. 

 

Stanojevica ne cenim nesto previse kao trenera, jer on osim tog rezultata iz 2010. godine nema gotovo nista vredno pomena u narednih 15 godina. Nigde se nije zadrzao duze od godinu dana, nista nije osvojio. Slazem se da ume da zategne tim, kapiram da je dobar motivator i da moze na tu kartu poverenja u odnosu sa igracima i pravljenja dobre atmosfere da izvuce maksimum iz tima. Ali mislim da mu vise ni tako nesto ne polazi za rukom, jer sve je manje ljudi koji prihvataju ono "cigani nas kradu, ali mi cemo da im pokazemo da smo bolji, da smo protiv sistema" i slicne price. Pritom proziva sopstvene igrace po konferencijama od pocetka sezone i prakticno sam sebi pravi dodatne probleme. 

 

Po meni vam pre svega treba moderniji i ozbiljniji trener, a ne neki koji je odavno istrosen poput Stanojevica ili pocetnik poput Duljaja. Naravno, jasno mi je da u ovakvoj situaciji u kakvoj se nalazite nije lako naci ozbiljnog trenera koji bi radio sa ovom bagrom.

Edited by СтелаРоса
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, СтелаРоса said:

Stanojevica ne cenim nesto previse kao trenera, jer on osim tog rezultata iz 2010. godine nema gotovo nista vredno pomena u narednih 15 godina. Nigde se nije zadrzao duze od godinu dana, nista nije osvojio.

 

Stanojević je do trenutka kada mu je sugerisano da Partizanu možda i nije u interesu da ponovo bude prvak imao tu LŠ kampanju, dve dominantne sezone, imao 7-10 igrača u i oko 11 iz Teleoptika, uspostavio sistem koji u Partizanu nije postojao, gradio nešto što bi na duže stazetm dizalo klub. 

 

Epizode u Kini ne bih smatrao nešto relevantnim, u Izraelu i Grčkoj mu je pukla svlačionica/odnos sa upravom brzo. I imamo Konju koja je melodramatična sredina kojoj Stanojević sigurno nije bio najbolji pik, ali ajde. Recimo da je Makabi Haifa jedini klub gde je realno mogao da ubode neki trofej. Tu se zadržao jednu nepunu polusezonu. Konja je donji dom Turske lige u trenutku preuzimanja. PAOK me mrzi da proveravam ali svakako je vodio tim na dve utakmice samo.

 

Šta hoću da kažem? Argument "nigde ništa nije osvojio" nije baš relevantan na temu trenerskih kvaliteta u ovom slučaju, ali jeste zanimljiv korak do spoznaje da je komplikovan i ima istoriju pucanja svlačionice i odnosa sa upravom. Na to dodaj da su mu angažmani ili bili finansijski inspirisani (Kina, pustinja) ili klubovi koji i nisu u poziciji da ostvaruju nešto "vredno pomena". PAOK, Haifa i Konja zajedno nije nagurao 50 utakmica.

 

Ima još period pre Partizana kada je važio za našeg najperspektivnijeg trenera i odlične rezultate sa mladom repkom.

 

30 minutes ago, СтелаРоса said:

Ali mislim da mu vise ni tako nesto ne polazi za rukom, jer sve je manje ljudi koji prihvataju ono "cigani nas kradu, ali mi cemo da im pokazemo da smo bolji, da smo protiv sistema" i slicne price. 

 

Ovo priča prosečan navijač iz tebe, problemi su daleko dublji od ovoga kako si sročio. Stanojević može i mora da nastupa kako je nastupio nakon sramotne odluke o bonusima ili kriterijuma nakon utakmice sa IMT-om (na kojoj je dobio crveni karton). Sad što neki to pakuju u država nas krade, protiv sistema i ostalo, iako taj sistem je već dokazana stvar a ne duboka država teorija, to je deo navijačkih strasti i prepucavanja.

 

32 minutes ago, СтелаРоса said:

Pritom proziva sopstvene igrace po konferencijama od pocetka sezone i prakticno sam sebi pravi dodatne probleme. 

 

Ovo apsolutno nije tačno, apsolutno. Pođimo od ključne stvari, a koje mu poneki (neznajući) zameraju: Stanojević je u svakom nastupu označio da njegova krivica i odgovornost postoji. Neko će podrugljivo primetiti da to dođe uz dodatne krivice i odgovnornosti - ali to je apsolutno tako. Partizan je u situaciji gde ima mnogo alarmantnih problema i vađenje svakog iz konteksta daje pogrešnu sliku. Uprava je no brainer ali to ne briše fejlove Stanojevića. Fejl Stanojevića je postojan ali ni on ne briše kolektivnu odgovornost igrača. Kolektivna odgovornost igrača je isto jako važna ali ni ona ne briše individualnu odgovornost igrača, and so on.


Da, što se tiče prozivanja igrača. Potpuna laž. Rekao je u nekoliko navrata da neki igrači ne ispunjavaju zahteve Partizana, ne ispunjavaju zahteve trenera. Da neki igrači (opravdano) žele da idu, da neki igrači imaju jake ugovore i nije lako naći izlaz. Sve je apsolutno opravdano i transparentno. Nikada te stvari nisu označene kao jedini ili glavni razlog nekog od poraza. Nakon Genta i Lugana je bio veoma pohvalan prema igračima. U isto toliko navrata hvalio trud, zalaganje, malo nam fali bolje završnice itd.

 

36 minutes ago, СтелаРоса said:

Ali slozices se da nije sve samo u jednoj tituli, nego da bi pozitivan utisak za pocetak mogao da bude i drugo mesto uz postavljanje odredjenog sistema koji bi se u narednoj sezoni nadogradio i poboljsao boljim igracima. U ovom momentu mi izgleda da cete za godinu dana krenuti opet u reset. 

 

Ovde dolazimo do ključnog dela: ovo što si napisao je Duljaj 99% ostvario prošle sezone, i šta smo dobili? Dobili smo gubitak dva od tri ključna igrača na polusezoni, dobili smo užasan pad forme koji je smenio trenera i dobili smo pomenuti reset, gde su tragovi nečeg pozitivnog prodati u poslednjih nekoliko dana. Sistem, nadograđivanje, integracija i slično ne dolazi od trenera niti kolektivnog dogovora. Dolazi upravo na onom mestu koje je nedodirljivo, koje precednik hvali, koji svojim malicioznim tendencijama klubu ne dozvoljavaju i ne omogućavaju da krene u ovako nešto. 

 

Pored svega ovoga imaš i faktor ogromnog finansijskog, igračkog i organizacionog dispariteta u poređenju sa najvećim rivalom, koji se gradio godinama na oba mesta. U takvim uslovima, uz maliciozna smeća na najbitnijim mestima, ne postoji bolji, kvalitetniji trener. Ne postoji sistem, integracije, iskustva i slično. 

I da, Stanojević nije fantastičan trener, ali je jedan od možda 4-5 koji su iole realni za Partizan koji taj posao mogu dovoljno dobro (ako ništa više) da obavljaju.  

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj klub je sistematski uništavan godinama i svesno i nesvesno. Toliko da je većina ljudi digla ruke. Najžalije mi je što su me doveli do stanja ravnodušnosti. Više se ni ne stresiram, niti tugujem preterano kada izgubilmo važnu utakmicu i mnogo me nervira što se tako osećam. Koliko god da volim košarku, meni su fudbal i JNA ipak bili prvi dodir sa tim nekim osećajem pripadnosti nekoj skupini ljudi koji gaje iste emocije. Tu sam osetio prvi put tu atmosferu. Tu sam stekao mnoga prijateljstva. Odlasci na tekme po Beogradu i Srbiji sa ortacima iz kraja, muzika, pivo, kafane, fanzini...uspeli su da nam ogade i ubiju emocije prema jednom velikom klubu, sa velikom istorijom, sa jednom od najboljih omladinskih škola u Evropi koja je funkcionisala i u najgore vreme i gde su sva deca iz cele Srbije hrlila da dođu, klub koji je imao neki sistem i romantičarski pogled na igru preko većine svojih trenera. Lepota fudbala - to je bio Partizan. Čak i kad nije bio najbolji.

 

Ovo sad je kao neki ogled da se vidi koja je to granica koju navijači Partizana mogu da izdrže. Koji nivo ponižavanja može da se istrpi. Što je najgore potpuno smo bespomoćni. Svaki vid aktivnijeg otpora rezultuje ozbiljnim kaznama i represijom. Sa druge strane vrši se delimična anestezija tog crno-belog pučanstva guranjem KK-a, tako da ljudi imaju bar nešto za šta mogu da se zakače i nekako su svi digli ruke od FK-a. Totalna apatija.

 

Potpuno je besmisleno pričati o treneru, taktici i igračima dok se ova uprava u potpunosti ne razmontira. I tu ne mislim samo na menadžment i upravni odbor nego i na samu skupštinu kluba gde isti ljudi biraju svoje poslušnike. Naravno u ovoj zemlji ništa ne funkcioniše dok vrhovni vladar ne da mig ili bar signal da neće stajati na putu. Zašto on drži zaleđinu ovim nesposobnjakovićima je za ozbiljnu analizu? Da li je Zeka za koga se priča da drži šapu na klubu toliko jak da ne dozvoljava vlastima da izvrše bilo kakve promene, makar i kozmetičke? Ne verujem da je vrhovnom vođi koliko god nas mrzeo u interesu da budemo baš ovoliko jadni. Sigurno da bi mu bilo draže da drži neku opsenu koliko-toliko jakog i našeg FK-a pored svog omiljenog.

 

Ja garantujem da bi se sutra na JNA skupilo 20k ljudi samo da se ovi sklone. Samo da ljudi vide naznaku nekih promena. Da imaju za šta da se uhvate. Da nešto proizvede neku pozitivnu emociju, makar igrali sa Jovanovićem i 10 juniora.

Izašlo je opet saopštenje bivših igrača, trenera i zaposlenih koje gađa u centar. Ne zaobilazi ni Zeku, ni vlast. Pitanje je samo da li će imati ikakvog efekta.

 

https://www.mozzartsport.com/fudbal/vesti/poruka-bivsih-asova-partizana-pocivaj-u-miru-voljeni-klube-ovaj-horor-su-rezirali-vucelic-vazura-i-zecevic/491179

 

Quote

FK Partizan više nije klub svojih navijača, već privatno vlasništvo nekolicine bahatih pojedinaca (uz saučesništvo nekolicine naših bivših saigrača koji im služe) koji su legalizovali kriminal, uveli kulturu nepotizma dok se bezočno bogate na račun kluba. Stadion je pust, zarastao u korov, a dug se meri desetinama miliona evra! Navijači opravdano bojkotuju domaće utakmice u znak protesta protiv ovog najmračnijeg košmara u kome nas drže prisilom.

 

Sada, kada je posao obavljen skoro do kraja, nalogodavci likuju jer je jaz između nas i našeg sportskog rivala nikad veći. Jedan klub je u Ligi šampiona, a drugi, planski razoren, svakog trenutka može da se ugasi. Naravno, ti isti će sada pohrliti da mu daju pomoć na kašičicu, posegnuće za kozmetičkim promenama, taman toliko da iživljavanje može da se nastavi.

 

Kome odgovara ovakvo stanje? O čemu se ovde radi? Javno pitamo sve predstavnike vlasti: ”Da li podržavate okupaciju u Partizanu?” Bar tako kaže Miloš Vazura! To je njegov adut u svakoj priči i kec iz rukava: "Imamo podršku države!" Podršku za šta? Kakvu i čiju to podršku mogu imati ljudi koji su kriminalnim radnjama doveli jednu instituciju poput Partizana u ovakvo stanje? Podsećamo vas da je Partizan državni klub, i da Beograd nema samo jedan veliki klub. Interes Partizana mora da bude prvorazredni državni interes, ali smo svedoci da nije tako.

 

Danas se funkcije u FK Partizan ne dele prema kvalifikacijama i kompetencijama, nego prema tome koliko nisko možeš da se sagneš u podaništvu nalogodavcima, da podviješ rep i okreneš glavu na drugu stranu dok siluju Partizan. To je najveća zaostavština Žarka Zečevića i kamarile koja je legalizovala taj vid nepotizma i kriminala, a Milorad Vučelić i Miloš Vazura su ga podigli na nivo umetnosti. Bez stida, bez srama, i bez ikakvog sportskog rezultata, doveli su nas na ivicu ambisa, isterali su nas sa stadiona, na ulicu, da tamo potražujemo da nam se vrati ono što je naše! O sramotnoj Skupštini, ljudima koji zarad malo koristi pristaju na kolaboraciju ne treba ni trošiti reči.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala, drugari na postovima, objasnili ste sve mnogo bolje i preciznije nego što bih ja uspeo. Hvala i Steli što je dao podsticaj da se napišu ovakvi postovi.

 

Samo bih se nadovezao na par stvari.

13 minutes ago, Charles De Ketelaere said:

ali jeste zanimljiv korak do spoznaje da je komplikovan i ima istoriju pucanja svlačionice i odnosa sa upravom.

Mislim da Stanoje ima debela ograničenja u socijalnoj inteligenciji, razumevanju okruženja i ne može da izađe na kraj sa iole jačim karakterima. On je imao sukobe sa Nathom koji jeste težak i svadljiv sli je do maksimuma i dalje posvećen. Ranije je imao nesporazume i sa Saletom, a bilo je još toga.

 

8 minutes ago, pendulum said:

 

Ja garantujem da bi se sutra na JNA skupilo 20k ljudi samo da se ovi sklone. Samo da ljudi vide naznaku nekih promena. Da imaju za šta da se uhvate. Da nešto proizvede neku pozitivnu emociju, makar igrali sa Jovanovićem i 10 juniora.

Ne moraš da garantuješ ničim, videlo se kakva je euforija vladala prošle godine na gostovanjima, pa u derbiju na Mitiću, pa posle toga kada nas je došlo više hiljada na JNA iako traje bojkot. Sve to nakon blamaže u Evropi i bez obzira na to što smo znali koliko smo lošiji i da nema šanse da se umešamo u borbu za titulu. Preživljavalo se iz meča u meč ali je kapirana emocija. Da dodam i nekoliko hiljada gledalaca u dnevnom terminu na meču omladinaca u Evropi. 

 

Međutim, kad smo svi skapirali da je ionako ograničen tim dodatno razjeban prodajama, smešnim pojačanjima i sramotnim pripremama, masa se vratila u apatiju. 

Link to comment
Share on other sites

@Charles De Ketelaere

 

Svasta si napisao, procitao sam, ali ne bih odgovarao na svaki detalj jer diskusija ode u pm i gubi se sustina. Moje misljenje je da  Aleksandar Stanojevic ne radi dobar posao uz sve okolnosti u kojima se trenutno nalazi. Kao sto nisu radili ni Duljaj, Batica, Petric i ko je vec sve bio prethodnih godina. Jer su sve nikakvi treneri. Mislim da se Stanojevicu niko ne mesa u tim i da barem sa te strane moze u okviru tima i igrackog kadra da uspostavi sistem treniranja i igranja. Ako je drugacije, onda je i on saucesnik. Ne znam kako stojite sa isplatama, ali ne secam se da su vam igraci kukali da nema plata, tako da i sa te strane makar moze da se radi u miru. Da je uprava veliki teret, tj najveci, itekako, ali mislim da i u takvim okolnostima jedan trener moze vise da uradi od Stanojevica. Naravno, legitimno je reci i da uprava namerno postavlja takve trenere kako bi sprecila mogucnost pravljenja boljeg rezultata.

Link to comment
Share on other sites

Tek će u narednom periodu moći reći da li radi dobar posao ili ne jer je ovde tek par meseci uz dobrano promenjen roster, koji je usput žestoko nabacan bez ikakvog plana. Ruku na srce, ima stvari koje je radio u ovom periodu a ne koje mi se ne sviđaju ali za ocenu samog rada ipak treba sačekati. Mislim da žestoko precenjuješ naš igrački kadar i rekao bi da ih nisi ni gledao dovoljno.

 

On jeste poslušnik i za to je kritikovan jer se vratio kod istih koji su ga zajebali pre dve godine. Uprava ga je postavila zato što je jedini iole ozbiljan trener koji je pristao da radi sa njima i to mu se dodatno zamera, što im je pružio ruku spasa, da premoste još neki period. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slazem se naravno da treba jos vremena za neke ozbiljnije zakljucke, s tim da je Stanojevic dobro poznato lice. 
 

Medjutim, ja kada sve ovo pisem ne mislim iskljucivo na ovu sezonu i ne targetiram samo Stanoja, nego mislim na sve prethodne godine koje su bacene na trenere pocetnike, a u kojima je bilo teze ne igrati nego igrati evropska takmicenja. Jedan dobar trener bi u tom periodu sigurno napravio ozbiljan rezultat u bar jednoj sezoni. Na kraju krajeva, Stanojevic je jedini i uspeo u prethodnih nekoliko godina da zamalo uzme titulu, delila ga je jedna pobeda u derbiju od toga ako se ne varam. I svakako ne moze u isti kos sa Duljajem, Petricem i ekipom, ali po meni treba za bar jos jednu nijansu bolji trener.
 

Ne precenjujem ja vas. U odnosu na Zvezdu to je 3:0 za nju, ako gledamo samo na papiru. Ali liga je dovoljno losa da i ovakav sastav Partizana ukoliko je uigran i zategnut sigurno moze biti konkurentan za prvo mesto. 75 do 80 bodova na kraju 30. kola. Pa sad, mozda ni to ne bi bilo dovoljno za titulu, ali dostigni prvo taj broj bodova. 

Link to comment
Share on other sites

@Charles De KetelaereJebi ga, napišeš da je laž da je prozivao igrače a u sledećoj rečenici napišeš da je  u nekoliko navrata spominjao da neki igrači nisu dobri, da ne ispunjavaju zahtjeve trenera. Koliko shvatam, to je rekao u kontekstu loših rezultata, ne zato što igrate do jaja. Meni je to prozivanje igrača. To što je rekao da neki hoće da idu i da imaju jake ugovore pa je teško naći izlaz iz istih je isto pričao iz konteksta loših rezultata kojem doprinose ti prethodno pominjani igrači kojih on želi da se riješi ali ne može iz navedenih razloga..Vjerujem da ti isti igrači znaju da je mislio na njih i vjerujem da je i to prozivanje..

Na kraju krajeva, suština mog komentara i najveći razlog zbog kojeg ovo uopšte pišem jeste da je generalno potrebno malo više tolerancije pa to što neko napiše nešto što se kosi sa tvojim razmišljanjima, nije razlog da se tom istom kaže da laže. Nekako je to previše gruba riječ, implicira svjesno pričanje neistina a ne mislim da je lik uopšte to radio. Ovo je ipak obični forum, pogledaš ima li šta pametno i pičiš dalje, nekako nema potrebe za tako teškim riječima. Hvala.

P.S. Izvini što sam tebi odgovorio (mislim na drugi dio komentara), ne mislim da si ti nešto bolji ili gori od ostalih, bar u ovom virtuelnom svijetu. Čisto mi nekako "zaparalo uši" pa sam osjetio potrebu..Hvala na razumjevanju.

Edited by Small Owl
.
Link to comment
Share on other sites

Pre neki dan se video sa drugarom koji radi pri prvom timu Partizana. Inace je vec radio u Partizanu za vreme Dragana Djurica, pa moze da uporedi. Ono sto on kaze je da Partizan sada lici na drzavno preduzece koje se urusava iznutra da bi ga kuoio neki privatnik. Kaze da je opsti nemar na sve strane, ne radi se samo o upravi vec je prisutno kroz sve strukture, do najnizih. Za Stanoja kaze da je isti kao pre, ali da postoje dva problema koji ga sputavaju: stranci koji su ocigledno dosli da samo uzmu pare i otaljaju jer vide da uprava nema nikakve ambicije (ono izmedju Arijage i Jovanovica je samo kulminiralo na terenu ali zapocelo je mnogo ranije) i sama uprava koja diktira sastav. Na primer Saldanja je trenirao pred Gent i bio je u planu ali je odozgo stigao signal da je pred prodajom i da se povuce iz tima. Poslednje dane u Partizanu nije ni bio s ekipom nego na klinici gde je cuvan da mu se nesto (neka povreda bezazlena) ne dogodi, bukvalno pod staklenim zvonom. U principu, kaze vlada opsta apatija i nezainteresovanost. Ja se s njim ne bih slozio da je Stanoje isti jer onaj stari ne bi pristajao na kompromise i oterao bi i remetioce medju igracima i upravu u tri pm, ali covek ocigledno mnogo voli Partizan i ne zeli da digne ruke. Trener je najmanji problem u celoj prici. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...