Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

Bertans bi bio bas top opcija, a Poku ne znam da li za EL nivo moze da se smatra pojacanjem. Nemam nista protiv da dodje, ali mislim da je suludo ocekivati da ima Smailagicev impakt, kamoli nesto vise. Mozda za dve, tri sezone izraste u igraca koji ce biti perma-plus za ekipu, ali u ovom trenutku je dosta daleko od toga.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Bertans bi bio bas top opcija, a Poku ne znam da li za EL nivo moze da se smatra pojacanjem. Nemam nista protiv da dodje, ali mislim da je suludo ocekivati da ima Smailagicev impakt, kamoli nesto vise. Mozda za dve, tri sezone izraste u igraca koji ce biti perma-plus za ekipu, ali u ovom trenutku je dosta daleko od toga.

Mislim da Poku trenutno moze biti malo bolji od Tristana u El i nista vise od toga, makar u prvoj sezoni.
 

Za Aba bi bio dobro pojacanje i uz krvavi rad mogao bi solidno da napreduje.

 

Kosarkaski ima mnogo veci plafon od Smailagica, ali fizicki trenutno nije spreman za EL, makar tako deluje.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pokusevski tamo ima 2,2m bruto za narednu sezonu. Ako ga vejvuju do sutra ne dobija nista. Malo je puno da mu se da novac veci od milke. Mozda neki ugovor 2+1 sa rastucom platom, tipa 500k+700k+1m.

Mislim da ce biti oprezni sa vecim ugovorima s obzirom kako se proslo sa KP. Ali Bertansu bi mogli da daju do 2m, ali ni cent vise.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
11 hours ago, jedibojan said:

Poku je unicorn. Ako ima promil sanse da se dovede - dati sve od sebe i onda beskonacno strpljenje. Plafon se tu jos ni ne vidi

 

Pa dobro, ne bih da umenjujem talenat decku ali on je u NBA 4 sezone j nije uradio nista.

Mozda nije imao srece sa timovima u kojima je, ali on nije uspeo da se probile u Oklahomi koja je u ribildingu i pruza sansu klincima.

Veoma je mrsav i fizicki inferioran, tako da mu se napad svodio na sut spolja.

Moze da bude dobar na zastiti obruca zbog dugih ruku.

Ne znam, mozda je i njemu samom bolje da shvati da nije za tu ligu, mozda moze u evropi nesto da uradi.

 

Ali da je unicorn...tesko.

Edited by Juan Pablo Montoya
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ja tvrdim da bi imao veći impact na igru od Natekline, ali hajde daj bože da to i gledamo.

Nego razmišljao sam da ako dodje Milutinov nemamo peticu sa šutem. Tu bi fino seo recimo Fojtman #samokazem

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Davies ima solidan sut za centra. Nije Smajli, ali nije ni Lesor. Ranije nije toliko uzimao suteva spolja kao u Valensiji. 

Sto se tice Pokusevskog, pojma nemam sta bi on igrao kod nas. Visina centra, telo krila, pa je logicno da bude nesto izmedju. Ali plasim se da bi ga vecina krilnih centara "nazidali" lagano.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Marvin said:

Ja tvrdim da bi imao veći impact na igru od Natekline, ali hajde daj bože da to i gledamo.

 

Bas mi je tesko da zamislim to. Ntilikina uz sve svoje ofanzivne limite bi trebalo da od prvog dana bude covek koji pravi razliku nazad, neko ko generise stopove. On ima tu defanzivu i sposobnost da se razvuce na veliki broj pozicija na svojoj polovini, kao nesto sto je vec gotov kvalitet. U tom kontekstu, za takmicarsku kosarku i pun gas od prvog dana je to mnogo korisnije od nekakvog obecanja grejtnesa koji igrac poput Pokua nosi sa sobom. On je na papiru jednorog koji jase jednoroga, ali do sad iz milion razloga nije pokazao ni da je lipicaner. A dug je put i do Akhal-Tekea. 

 

Ponavljam, nemam nista protiv da dodje, da se proba sa njim, ali bih rekao da je propast u najavi davanje njemu neke velike uloge i tovarenja ocekivanja da nas on kao nosilac vodi ka krovu Evrope. Prilicno sam skeptican kada je on u pitanju jos od prvog dana i prvih hvalospeva iz mladjih kategorija i za sada je uradio jako malo da me razuveri. Za njega treba odvojiti vreme, a uspeh je sve samo ne zagarantovan. Imali smo vec Smaju kao slican primer, tu je miks faktora uticao na konacan rezultat, ali je iz ugla KKP to bio klasican corak - 3 godine otisle ni u sta, pojeli ih skakavci. Niti je on sada nesto bolji igrac nego tada, niti smo mi profitirali u vidu uspeha i rezultata sa njim kao vaznim clanom rotacije. Dakle oprez.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Poku pre svega ima veći košarkaški IQ od većine igrača koji nam dokaze direkt iz Amerike (pogotovo od npr. Smajlija).

Ja ga vidim kao nekog point forwarda koji ima dosta loptu u rukama a to ne znači (za razliku od Pantera, Nanelija i sl.) i da on mora da završava napade, naprotiv.

Plus je takodje dobar defanzivac.

Plus ima iskustvo (kakvo takvo) igranja u Evropi.

 

Ali, slažem se da ga ne treba odmah opteretiti očekivanjima, ovo je sve moj subjektivni šbbkbb stav

Edited by Marvin
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

'ajd da se ne zanosimo mnogo, Poku i Bertans ce grebati i rukama i nogama da ostanu u NBA jos koju sezonu, pogotovo Berta koji vec ima dug staz od 8 godina a koliko se secam NBA igraca sa stazom od 10 godina imaju neko ludilo beneficije od lige kada se jednom penzionisu. To se taman gadja sa sezonom 2025/26 koju je Berta spomenuo kao godinu povratka u evropsku kosarku. 

Link to comment
Share on other sites

Brate Poku i kosarkaski IQ ne mogu zajedno u istu recenicu 😄  Od 2020 u NBA a i prije toga, jedina konstantna stvar oko njega je nekonstantnost. Za eo skoro 4 godine i dalje niko ne zna sta je on na terenu, koju ulogu moze da igra efektivno i koga da brani. U teoriji svasta nesto moze al se u praksi to vidi samo na flasheve neke povremeno.

  • Like 8
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Don Dusko said:

Poku je u NBA poznat po uzimanju bas dobrih suteva tako da se ne bih uzdao u njegov IQ.

 

Kao 80% NBA igrača

1 hour ago, Alek The Great said:

Sto se tice Pokusevskog, pojma nemam sta bi on igrao kod nas. Visina centra, telo krila, pa je logicno da bude nesto izmedju. Ali plasim se da bi ga vecina krilnih centara "nazidali" lagano.

 

Poku je igrao centra za OKC u sezoni 2022-23 kad je ruki Holmgren bio povređen.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...