Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

8 hours ago, Charles De Ketelaere said:

Apsolutno tačno, ali je zajedno sa Savićem i još nekoliko ljudi baš baš kriv što nam je svaki igrač procureo metar dana ranije, što je došlo do situacije Madar, što je ticketing sistem pušten 2 meseca posle najave i pred sam početak i kao trešnjica na tortu što ga je Teča popišao na sve dozvoljene i nedozvoljene, krivične načine a trener bio jedini "na braniku". 

Slažemo se da nije ni genije ni organizacioni mag, a malo ima i do toga da ih je iznenadio "prerani rast" (što bi svojevremeno rekao peja, odlazak na f4 je Daniloviću i drugarima bio najgora stvar koja im se mogla desiti) pa su pokušali da jašu na tom talasu, delom uspešno (16K sezonskih, promocija kluba), a delom ne (sve navedene i druge brljotine i dečje bolesti). 

 

Što se tiče poslednjeg dela, nije baš samo trener bio jedini "na braniku". Pojušavao je Ostoja intervjuima i saopštenjima da parira, ali jasno je da njegov lik nema težinu niti je na kraju tu stvar u prepišavanju van terena jer je to van naše moći nego pokazivanju ko je bolji s loptom, čak i u lošijim uslovima. A tu smo opasno fejlovali.

 

Mislim da bi trebalo da shvate da ne može niko pobediti onog udbaša u "pripremi mečeva" niti u besramlju pa se samim tim ni ne treba takmičiti u tome. Što bi rekao Sting "confront your enemies, avoid them when you can", pa treba birati bitke. 

 

Ono što bih voleo je da se klub "mentalno zatvori" i podigne na viši nivo u tom delu:

- da se igračima zabrani svaka vrsta provokacija, nesportskog i besmislenog ponašanja. Mafijanje i bronksovanje neka ostave kod kuće. Nikakve reakcije osim u samoodbrani, a tada neka se potrude da napadača pošalju u Urgentni,

- da Željko prestane da se bavi svim i svačim na kzš, samo da odgovara na košarkaška pitanja,

- da prestanu bilo kakva saopštenja (osim onih vezanih za rad kluba) i odgovaranja, koliko god da smo u pravu ili da smo nepravedno napadnuti,

- da se od početka gradi fokus da se igra svoja igra u kakvim god uslovima - sudije, publika, šta god,

- pošto su derbiji posebno kritični, da se obezbedi maksimalno korektan odnos i tretman tima i stručnog štaba CZ na mečevima,

- uz to, obaviti sto razgovora sa navijačima svih vrsta kako bi se prestalo sa prozivanjem porodica suparnika, gađanjem i drugim stvarima koje em su pogrešne i glupe em mogu da se iskoriste,

- prekinuti svaki odnos sa upravom CZ, čak do nivoa da im se ne pruži ni ruka - ne postoje. Bez ikskvih objašnjenja u medijima ili gde već. Gde mora da se uspostavi tehnički kontakt to odraditi uz minimum komunikacije. Nikakva saradnja u šatro interesu srpske košarke u ABA ili EL,

- isto važi i za šarlatane iz KLS lige, kad dođe do nje. 

 

Dakle, mi smo dve godine imali bolji tim pa smo u domaćicama jednom jedva pretekli a drugi put se mentalno i igrački raspali. Dakle, tu se mora ojačati a ne pokušavati da se vode bitke koje smo unapred izgubili. 

  • Like 22
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Barkley#34 said:

Slažemo se da nije ni genije ni organizacioni mag, a malo ima i do toga da ih je iznenadio "prerani rast" (što bi svojevremeno rekao peja, odlazak na f4 je Daniloviću i drugarima bio najgora stvar koja im se mogla desiti) pa su pokušali da jašu na tom talasu, delom uspešno (16K sezonskih, promocija kluba), a delom ne (sve navedene i druge brljotine i dečje bolesti). 

 

Što se tiče poslednjeg dela, nije baš samo trener bio jedini "na braniku". Pojušavao je Ostoja intervjuima i saopštenjima da parira, ali jasno je da njegov lik nema težinu niti je na kraju tu stvar u prepišavanju van terena jer je to van naše moći nego pokazivanju ko je bolji s loptom, čak i u lošijim uslovima. A tu smo opasno fejlovali.

 

Mislim da bi trebalo da shvate da ne može niko pobediti onog udbaša u "pripremi mečeva" niti u besramlju pa se samim tim ni ne treba takmičiti u tome. Što bi rekao Sting "confront your enemies, avoid them when you can", pa treba birati bitke. 

 

Ono što bih voleo je da se klub "mentalno zatvori" i podigne na viši nivo u tom delu:

- da se igračima zabrani svaka vrsta provokacija, nesportskog i besmislenog ponašanja. Mafijanje i bronksovanje neka ostave kod kuće. Nikakve reakcije osim u samoodbrani, a tada neka se potrude da napadača pošalju u Urgentni,

- da Željko prestane da se bavi svim i svačim na kzš, samo da odgovara na košarkaška pitanja,

- da prestanu bilo kakva saopštenja (osim onih vezanih za rad kluba) i odgovaranja, koliko god da smo u pravu ili da smo nepravedno napadnuti,

- da se od početka gradi fokus da se igra svoja igra u kakvim god uslovima - sudije, publika, šta god,

- pošto su derbiji posebno kritični, da se obezbedi maksimalno korektan odnos i tretman tima i stručnog štaba CZ na mečevima,

- uz to, obaviti sto razgovora sa navijačima svih vrsta kako bi se prestalo sa prozivanjem porodica suparnika, gađanjem i drugim stvarima koje em su pogrešne i glupe em mogu da se iskoriste,

- prekinuti svaki odnos sa upravom CZ, čak do nivoa da im se ne pruži ni ruka - ne postoje. Bez ikskvih objašnjenja u medijima ili gde već. Gde mora da se uspostavi tehnički kontakt to odraditi uz minimum komunikacije. Nikakva saradnja u šatro interesu srpske košarke u ABA ili EL,

- isto važi i za šarlatane iz KLS lige, kad dođe do nje. 

 

Dakle, mi smo dve godine imali bolji tim pa smo u domaćicama jednom jedva pretekli a drugi put se mentalno i igrački raspali. Dakle, tu se mora ojačati a ne pokušavati da se vode bitke koje smo unapred izgubili. 

I za moju dusu: iskljucivo Trifa da se koristi za obracanje navijacima

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Slažemo se da nije ni genije ni organizacioni mag, a malo ima i do toga da ih je iznenadio "prerani rast" (što bi svojevremeno rekao peja, odlazak na f4 je Daniloviću i drugarima bio najgora stvar koja im se mogla desiti) pa su pokušali da jašu na tom talasu, delom uspešno (16K sezonskih, promocija kluba), a delom ne (sve navedene i druge brljotine i dečje bolesti). 

 

Što se tiče poslednjeg dela, nije baš samo trener bio jedini "na braniku". Pojušavao je Ostoja intervjuima i saopštenjima da parira, ali jasno je da njegov lik nema težinu niti je na kraju tu stvar u prepišavanju van terena jer je to van naše moći nego pokazivanju ko je bolji s loptom, čak i u lošijim uslovima. A tu smo opasno fejlovali.

 

Mislim da bi trebalo da shvate da ne može niko pobediti onog udbaša u "pripremi mečeva" niti u besramlju pa se samim tim ni ne treba takmičiti u tome. Što bi rekao Sting "confront your enemies, avoid them when you can", pa treba birati bitke. 

 

Ono što bih voleo je da se klub "mentalno zatvori" i podigne na viši nivo u tom delu:

- da se igračima zabrani svaka vrsta provokacija, nesportskog i besmislenog ponašanja. Mafijanje i bronksovanje neka ostave kod kuće. Nikakve reakcije osim u samoodbrani, a tada neka se potrude da napadača pošalju u Urgentni,

- da Željko prestane da se bavi svim i svačim na kzš, samo da odgovara na košarkaška pitanja,

- da prestanu bilo kakva saopštenja (osim onih vezanih za rad kluba) i odgovaranja, koliko god da smo u pravu ili da smo nepravedno napadnuti,

- da se od početka gradi fokus da se igra svoja igra u kakvim god uslovima - sudije, publika, šta god,

- pošto su derbiji posebno kritični, da se obezbedi maksimalno korektan odnos i tretman tima i stručnog štaba CZ na mečevima,

- uz to, obaviti sto razgovora sa navijačima svih vrsta kako bi se prestalo sa prozivanjem porodica suparnika, gađanjem i drugim stvarima koje em su pogrešne i glupe em mogu da se iskoriste,

- prekinuti svaki odnos sa upravom CZ, čak do nivoa da im se ne pruži ni ruka - ne postoje. Bez ikskvih objašnjenja u medijima ili gde već. Gde mora da se uspostavi tehnički kontakt to odraditi uz minimum komunikacije. Nikakva saradnja u šatro interesu srpske košarke u ABA ili EL,

- isto važi i za šarlatane iz KLS lige, kad dođe do nje. 

 

Dakle, mi smo dve godine imali bolji tim pa smo u domaćicama jednom jedva pretekli a drugi put se mentalno i igrački raspali. Dakle, tu se mora ojačati a ne pokušavati da se vode bitke koje smo unapred izgubili. 

dosta dobar post, sem boldovanih delova

koji se mogu tumaciti kao kontradiktorni ostatku posta...ili ipak izbija neki tata ili nismo isti

mislim tom logikom su ledej, lesor i naneli odavno trebali da budu u urgentnom?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

prekinuti svaki odnos sa upravom CZ, čak do nivoa da im se ne pruži ni ruka - ne postoje. Bez ikskvih objašnjenja u medijima ili gde već. Gde mora da se uspostavi tehnički kontakt to odraditi uz minimum komunikacije. Nikakva saradnja u šatro interesu srpske košarke u ABA ili EL,

Da li ovo važi i ako se skloni Čović, kao što se najavljuje, odnosno i sam je to najavio pre neki dan, ili je svejedno? Mislim, nije baš da ova stavka ima istu težinu u oba slučaja.

3 minutes ago, NikadProtivKaline said:

dosta dobar post, sem boldovanih delova

koji se mogu tumaciti kao kontradiktorni ostatku posta...ili ipak izbija neki tata ili nismo isti

mislim tom logikom su ledej, lesor i naneli odavno trebali da budu u urgentnom?

Za prvi bold sam gotovo siguran da nije mislio na utakmice sa Zvezdom, nego mu je u glavi bila utakmica i događaji sa Realom.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Knipex said:

Da li ovo važi i ako se skloni Čović, kao što se najavljuje, odnosno i sam je to najavio pre neki dan, ili je svejedno? Mislim, nije baš da ova stavka ima istu težinu u oba slučaja.

Za prvi bold sam gotovo siguran da nije mislio na utakmice sa Zvezdom, nego mu je u glavi bila utakmica i događaji sa Realom.

Ko jos veruje Covicu sta kaze?

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Knipex said:

Za prvi bold sam gotovo siguran da nije mislio na utakmice sa Zvezdom, nego mu je u glavi bila utakmica i događaji sa Realom.

mozda

moja poenta opet ostaje ista, valjda to ide u 2 pravca?

ne secam se da je ovde bilo osuda tih fizickih napada od strane kkp igraca. ako jeste, izvinjavam se

druga stvar, mislim da ih je upravo taj stav da se odreaguje na provokaciju jos jace doveo u situacija da izgube posle 2:0 od reala prosle godine

 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, NikadProtivKaline said:

dosta dobar post, sem boldovanih delova

koji se mogu tumaciti kao kontradiktorni ostatku posta...ili ipak izbija neki tata ili nismo isti

mislim tom logikom su ledej, lesor i naneli odavno trebali da budu u urgentnom?

 

29 minutes ago, NikadProtivKaline said:

mozda

moja poenta opet ostaje ista, valjda to ide u 2 pravca?

ne secam se da je ovde bilo osuda tih fizickih napada od strane kkp igraca. ako jeste, izvinjavam se

druga stvar, mislim da ih je upravo taj stav da se odreaguje na provokaciju jos jace doveo u situacija da izgube posle 2:0 od reala prosle godine

 

Jasno sam napisao "u samoodbrani". Bilo je osuda tih poteza, može da se proveri, samo što se nije upadalo u hajku da je baš svaki Ledejov potez džukački, iako neki baš jesu.

 

Što se mene tiče, napisao sam par puta da apsolutno nemam problem sa reakcijama navijača Zvezde prema Ledeju jer bih se isto osećao. Kad pominjem samoodbranu, da je Petrušev "iznabadabadao" Lesora nakon što ga je ovaj na kraju utakmice džukački lupio s leđa reč ne bih rekao. Klasična samoodbrana i "što ulaziš u frku...". Isto tako, nikada nisam zamerio Panteru što je ušao u klinč sa Ljuljem. 

 

Moja logika je jednostavna, ne dirati nikoga i sportski se ponašati, a ako te neko namerno napadne, neka zažali što je to uradio.

 

46 minutes ago, Knipex said:

Da li ovo važi i ako se skloni Čović, kao što se najavljuje, odnosno i sam je to najavio pre neki dan, ili je svejedno? Mislim, nije baš da ova stavka ima istu težinu u oba slučaja.

Mislim da neće otići, a ako se to ipak desi, teško da će se u potpunosti distancirati, tako da bih sačekao da vidim ponašanje te buduće uprave CZ, saopštenja, način komunikacije i slično. Do tada, led.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Vazno da medju igracima vecitih bude sve sportski i zdravo, sto u najvecoj meri i jeste. Nepozdravljanje je šabanski ali kada gubis, nije ti ni do cega, makar pojedincima. Neka to bude najgora stvar koja moze da se desi i bice super. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
18 minutes ago, Barkley#34 said:

Moja logika je jednostavna, ne dirati nikoga i sportski se ponašati, a ako te neko namerno napadne, neka zažali što je to uradio.

 

 

 

Zavisi i kakav je napad, kad neko krene pesnicama, normalno i da ćeš se braniti. Al ako igrači reaguju posle svakog nesportskog faula u stilu Ljulja, pa oni će zbog kazni brzo završiti karijeru. :classic_biggrin: Možda se onaj deo tvog prethodnog komentara odnosio na Nanelija i Lazarevića? Tu je daleko veća krivica Lazarevića, ne bih zamerio Naneliju čak i da je u ovoj situaciji prvi zamahnuo pesnicom.

Edited by Volter
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Volter said:

Al ako igrači reaguju posle svakog nesportskog faula u stilu Ljulja, pa oni će zbog kazni brzo završiti karijeru. :classic_biggrin: 

Ma tu je Dante zeznuo jer je odgurnuo Ljulja pa su se nadovezale sirovine iz Reala i otišlo je sve u k. Panter bi dobio samo tehničku za ono stezanje pesnice i unošenje u facu. 

 

Naravno da mislim na napade, ne na uobičajena koškanja.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Don Dusko said:

Za svako postovanje, mogu da kazem da je tema 10x citljivija i kvalitetnija od nase.

 

Kao i svaka tema 😄 

 

Spoiler

U nečemu moraju biti bolji!

 

Link to comment
Share on other sites

Novi su u ovom poslu, nisu još razradili proizvod. Mi to godinama unazad negujemo. Došli smo dotle da se oseti i priliv novih članova kako se otvori tema za prelazni rok kkCZ :s_d:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
23 minutes ago, DameTime said:

Jbt, samo 7 strana, pomislio bi čovek da se ništa ne dešava...

 

Pa realno, sta se desava?

 

Mislim da Arijan Lakic i nije bas hype trigger, ako cemo iskreno.

Edited by MC Thunder 2
Link to comment
Share on other sites

  • Don Dusko changed the title to KK Partizan 2024/25 prelahttps://vox92.net/forum/topic/3223-kk-partizan-202425-prelazni-rok-revolucija/?do=getNewCommentzni rok - (r)evolucija
  • Don Dusko changed the title to KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...