Jump to content

Euroleague transfer market 2024/25


Recommended Posts

8 minutes ago, Christofer Moltisanti said:

Johannes Thiemann, koji se pominjao kao opcija/želja i za Zvezdu i za Partizan, potpisao u japansku B ligu (izvor Eurohoops).

 

Meni je ovo baš šokantno, s’obzirom da je odigrao verovatno najbolju evroligašku sezonu u karijeri, a pre toga osvojio SP.

 

Da li neko ima neko racionalno objašnjenje?

 

 

Neko je već pisao da to nije B liga (u smislu druga) već to predstavlja skraćenicu od Basketball. Prva liga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, goldberg said:

 

Naravno, kao sto i DS i njihove derivate smatram za mnogo bolju opciju od Oca nacije i ekipe oko njega bez obzira sto su i jedni i drugi korumpirani. 

 

Kada tvoji budu prestali da dovode igrace koji kostaju 2 miliona evra i kada budu prestali da prave kampanju da je normalno da samo oni igraju EL i finale ABA lige onda ces moci da ih poredis sa Zalgirisom, Buducnosti, Zadrom i ostalim klubovima koji dobijaju deo budzeta od drzave. 

Mislim da Žalgiris nije dobar primer za sportsku pravdu.

Principski, funkcioniše isto kao BG blizanci, odabran je od strane države i favorizovan u odnosu na druge klubove, na osnovu istorije, broja navijača, čega god. 

Nekad je imao veći budžet od BG klubova, sada ima manji, sutra će opet imati veći - to ne menja stvar, isti model.

Ti si rešio da je tvoja granica za finansije KK neki nivo Žalgirisa i to je ok. Kao što je ok da granica ostalih ljudi ne bude ta, jer je suštinski jednaka nepravda da li je budžet za plate 7 ili 11 miliona evra, kad je sistem finansiranja nepravedan i nesportski.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MarioKempes said:

Mislim da Žalgiris nije dobar primer za sportsku pravdu.

Principski, funkcioniše isto kao BG blizanci, odabran je od strane države i favorizovan u odnosu na druge klubove, na osnovu istorije, broja navijača, čega god. 

 

Zalgiris ne prodaje karte na osnovu obecanja da ce da se juri F4, niti su se povezivali sa bukvalno svim igracima u EL kao KKP i KKCZ u onoj sramnoj Mirotic histeriji i kasnije pljuvanju.

 

Jedini razlog zasto su oni konkurentni je zato sto znaju da izvuku maksimum iz igraca tipa Lekavicius, Ulanovas, Dimsa ili Butkevicius koji dokazano ne mogu da igraju nigde u EL osim kod njih ili u Albi/ASVELu.

 

Nemaju toliki novac jer su naj naj nego zato sto je u Litvaniji kosarka nacionalni sport. I opet, ne teze kupovini f4 i imitiranju Maccabija ili Fenerbahcea. 

 

1 hour ago, MarioKempes said:

Ti si rešio da je tvoja granica za finansije KK neki nivo Žalgirisa i to je ok. Kao što je ok da granica ostalih ljudi ne bude ta, jer je suštinski jednaka nepravda da li je budžet za plate 7 ili 11 miliona evra, kad je sistem finansiranja nepravedan i nesportski.

 

Pa da, sve je to isto, eno i Zadar ima mnogo vise od Sibenke i Dubrave, nepravda je svuda pa je alternativa ili ne pratiti sport ili podrzavati nase gigante u borbi protiv zlog zapada i komsija neprijatelja. 

 

Sustina je da se samo u Srbiji javnost pravi idiotima i prica nesto sto nema veze sa istinom. Da ne pricam o megalomaniji i "mi smo najjaci, najbrzi i najbolji, svi nam se dive" i patoloskoj zelji da se stalno osvaja prvo mesto sto za posledicu ima mrznju izmedju navijaca jer i jedni i druge misle da je normalno da su stalno na vrhu. 

 

Moze drzava da odredi KKCZ ili KKP kao jedine kandidate za A licencu i da se ovi drugi svedu na FIBA LS ili EC, ali ne, smisao ovih ulaganja i nije da imamo predstavnika u EL nego da se navijacima ispunjavaju zelje. E, u tome je i najveci problem, nije ni bitno ko sta radi, javnost i navijaci treba da narucuju ko ce da bude u finalu ABA lige. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, goldberg said:

 

Zalgiris ne prodaje karte na osnovu obecanja da ce da se juri F4, niti su se povezivali sa bukvalno svim igracima u EL kao KKP i KKCZ u onoj sramnoj Mirotic histeriji i kasnije pljuvanju.

 

Jedini razlog zasto su oni konkurentni je zato sto znaju da izvuku maksimum iz igraca tipa Lekavicius, Ulanovas, Dimsa ili Butkevicius koji dokazano ne mogu da igraju nigde u EL osim kod njih ili u Albi/ASVELu.

 

Nemaju toliki novac jer su naj naj nego zato sto je u Litvaniji kosarka nacionalni sport. I opet, ne teze kupovini f4 i imitiranju Maccabija ili Fenerbahcea. 

 

 

Pa da, sve je to isto, eno i Zadar ima mnogo vise od Sibenke i Dubrave, nepravda je svuda pa je alternativa ili ne pratiti sport ili podrzavati nase gigante u borbi protiv zlog zapada i komsija neprijatelja. 

 

Sustina je da se samo u Srbiji javnost pravi idiotima i prica nesto sto nema veze sa istinom. Da ne pricam o megalomaniji i "mi smo najjaci, najbrzi i najbolji, svi nam se dive" i patoloskoj zelji da se stalno osvaja prvo mesto sto za posledicu ima mrznju izmedju navijaca jer i jedni i druge misle da je normalno da su stalno na vrhu. 

 

Moze drzava da odredi KKCZ ili KKP kao jedine kandidate za A licencu i da se ovi drugi svedu na FIBA LS ili EC, ali ne, smisao ovih ulaganja i nije da imamo predstavnika u EL nego da se navijacima ispunjavaju zelje. E, u tome je i najveci problem, nije ni bitno ko sta radi, javnost i navijaci treba da narucuju ko ce da bude u finalu ABA lige. 

Kakve veze ima šta ko obećava, niko nije kupio sezonsku zato što je Čović najavljivao F4, nego zato što su, na osnovu sastava i dovedenih igrača, navijači očekivali legitimnu borbu za top8, što je za Zvezdu značajan uspeh. Nije se desilo, idemo dalje.

Ulanovas je igrao u Feneru, Lekavičus u PAO, Brazdeikis u Oli - to su dobri košarkaši, nisu anonimusi. Kad se oni vrate u Žalgiris to je normalno, a kad se Kalinić i Nedović vrate u Zvezdu - to je megalomanija. Neće biti.

Nije alternativa ne pratiti sport, nepravda je svuda i uvek, pored nje i sa njom živimo, gde god živeli.

Ti simpatišeš Žalgiris i Budućnost jer odluku o simpatijama donosiš na osnovu trenutnih finansija kluba - to je sasvim ok i legitiman izbor.

Ja navijam za Zvezdu uvek, i kad igra Drča za kikiriki i Nejpir za besne milione, i kad je predsednik Tadić i kad je Vučić, oni me ne zanimaju, nebitni likovi u mom mikrosvetu. Isto legitiman izbor kao i tvoj. Niti si ti bolji niti sam ja bolji zbog takvih izbora.

Priča o megalomaniji "najbolji, najjači, najveći" uglavnom postoji u glavama onih koji je potenciraju (u ovom slučaju tvojoj, nadam se da se ne ljutiš, nije mi namera da uvredim). Poznajem mnogo, mnogo ljudi koji navijaju za Zve i Par, bar 95% njih nije u tom tripu. 

Takva je vlast trenutno (a i inače ovde), sve radi da bi se dodvorila glasačima i prikazala uspeh, otuda enormna ulaganja.

Sustinski, za svoj klub navijam i kad nema dinara za vreme DS i kad ima milione kod SNS.

  • Like 1
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, goldberg said:

 

Zalgiris ne prodaje karte na osnovu obecanja da ce da se juri F4, niti su se povezivali sa bukvalno svim igracima u EL kao KKP i KKCZ u onoj sramnoj Mirotic histeriji i kasnije pljuvanju.

 

Jedini razlog zasto su oni konkurentni je zato sto znaju da izvuku maksimum iz igraca tipa Lekavicius, Ulanovas, Dimsa ili Butkevicius koji dokazano ne mogu da igraju nigde u EL osim kod njih ili u Albi/ASVELu.

 

Nemaju toliki novac jer su naj naj nego zato sto je u Litvaniji kosarka nacionalni sport. I opet, ne teze kupovini f4 i imitiranju Maccabija ili Fenerbahcea. 

 

 

Pa da, sve je to isto, eno i Zadar ima mnogo vise od Sibenke i Dubrave, nepravda je svuda pa je alternativa ili ne pratiti sport ili podrzavati nase gigante u borbi protiv zlog zapada i komsija neprijatelja. 

 

Sustina je da se samo u Srbiji javnost pravi idiotima i prica nesto sto nema veze sa istinom. Da ne pricam o megalomaniji i "mi smo najjaci, najbrzi i najbolji, svi nam se dive" i patoloskoj zelji da se stalno osvaja prvo mesto sto za posledicu ima mrznju izmedju navijaca jer i jedni i druge misle da je normalno da su stalno na vrhu. 

 

Moze drzava da odredi KKCZ ili KKP kao jedine kandidate za A licencu i da se ovi drugi svedu na FIBA LS ili EC, ali ne, smisao ovih ulaganja i nije da imamo predstavnika u EL nego da se navijacima ispunjavaju zelje. E, u tome je i najveci problem, nije ni bitno ko sta radi, javnost i navijaci treba da narucuju ko ce da bude u finalu ABA lige. 

Ne blamiraj se moli te brat. 
Ovo ti kaze brat najdobronamernije, nema potrebe da te smatraju glupim 1000+ coveka 🙂

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, MarioKempes said:

Kakve veze ima šta ko obećava, niko nije kupio sezonsku zato što je Čović najavljivao F4, nego zato što su, na osnovu sastava i dovedenih igrača, navijači očekivali legitimnu borbu za top8, što je za Zvezdu značajan uspeh. Nije se desilo, idemo dalje.

 

Sto je potpuno isto, mnogi su poceli da se loze na F4 jer je potroseno 2 miliona samo na jednog igraca. To Zalgiris nije radio. 

 

17 hours ago, MarioKempes said:

Ulanovas je igrao u Feneru, Lekavičus u PAO, Brazdeikis u Oli - to su dobri košarkaši, nisu anonimusi. Kad se oni vrate u Žalgiris to je normalno, a kad se Kalinić i Nedović vrate u Zvezdu - to je megalomanija. Neće biti.

 

Svi oni su imali uzasne sezone (lako je proveriti), dok je Kalinic imao dobre brojke u Barceloni, Nedovic je imao odlicne u inostranstvu gde je igrao. 

 

Poenta je da ova trojica osim u Zalgirisu nigde nisu mogli da budu ista vise od promasaja prelazbog roka u njihovim klubovima. 

 

17 hours ago, MarioKempes said:

Ti simpatišeš Žalgiris i Budućnost jer odluku o simpatijama donosiš na osnovu trenutnih finansija kluba - to je sasvim ok i legitiman izbor.

Ja navijam za Zvezdu uvek, i kad igra Drča za kikiriki i Nejpir za besne milione, i kad je predsednik Tadić i kad je Vučić, oni me ne zanimaju, nebitni likovi u mom mikrosvetu. Isto legitiman izbor kao i tvoj. Niti si ti bolji niti sam ja bolji zbog takvih izbora.

Priča o megalomaniji "najbolji, najjači, najveći" uglavnom postoji u glavama onih koji je potenciraju (u ovom slučaju tvojoj, nadam se da se ne ljutiš, nije mi namera da uvredim). Poznajem mnogo, mnogo ljudi koji navijaju za Zve i Par, bar 95% njih nije u tom tripu. 

Takva je vlast trenutno (a i inače ovde), sve radi da bi se dodvorila glasačima i prikazala uspeh, otuda enormna ulaganja.

Sustinski, za svoj klub navijam i kad nema dinara za vreme DS i kad ima milione kod SNS.

 

Ti i takvi kao ti ste u manjini, vecina gde god pogledas je u fazonu "mi moramo da budemo prvi ili nepravdaaa". 

 

Na primer, koliko ljudi koji prate kosarku kod nas smatra da bi bilo dobro da i drugi klubovi osim njihovih igraju u EL, da liga postane konkurentnija? Verujem velika manjina, ostatak se 100% slaze sa onim sto pisu mondo, mozzartsport, zurnal, b92 i drugi mediji u Srbiji, A licenca za beogradske klubove i zatvaranje bilo kakve sanse za sve ostale da bar u jednoj sezoni budu veci favorit od Crvene zvezde i Partizana kada je rec o borbi za regionalni trofej. 

 

14 hours ago, atmsfr lnČ said:

Ne blamiraj se moli te brat. 
Ovo ti kaze brat najdobronamernije, nema potrebe da te smatraju glupim 1000+ coveka 🙂

 

Pa tako reci, smeta ti sto ti je klub SNS masina za manipulisanje masama i sto ne mozes da argumentovano objasnis zasto to nije istina, pa onda u stilu rezimskih medija prosipas propagandu kako "su svi isti". 

 

Pisi o cemu god hoces, samo prestani da koristis ovu temu kao platformu za gusenje misljenja koje ti se ne svidja. Ti si poceo sa postom u kojem pominjes dovodjenje igraca od 38 godina kao nekakav primer bahacenja, kad se udostojis da prestanes da i dalje odgovaras na moje postove i ova rasprava ce prestati. 

Link to comment
Share on other sites

Shane Larkin

Rodrigue Beaubois

Elijah Bryant

Salih Altuntas

Melih Tunca

Ridvan Oncel

Darius Thompson

Mehmet Efe Demirel

Dogus Ozdemiroglu

Burak Can Yildizli

Justus Hollatz

Ercan Osmani

Daniel Oturu

Ercan Yilmaz

Derek Willis

Vincent Poirier

Rolands Smits

Stanley Johnson

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Kankkunen said:

Shane Larkin

Rodrigue Beaubois

Elijah Bryant

Salih Altuntas

Melih Tunca

Ridvan Oncel

Darius Thompson

Mehmet Efe Demirel

Dogus Ozdemiroglu

Burak Can Yildizli

Justus Hollatz

Ercan Osmani

Daniel Oturu

Ercan Yilmaz

Derek Willis

Vincent Poirier

Rolands Smits

Stanley Johnson

15 сениора + 3 јуниора. Цигани на апаратима.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 7/17/2024 at 5:52 PM, Christofer Moltisanti said:

Johannes Thiemann, koji se pominjao kao opcija/želja i za Zvezdu i za Partizan, potpisao u japansku B ligu (izvor Eurohoops).

 

Meni je ovo baš šokantno, s’obzirom da je odigrao verovatno najbolju evroligašku sezonu u karijeri, a pre toga osvojio SP.

 

Da li neko ima neko racionalno objašnjenje?

 

 

 

Kao što Beo reče 🤑🤑🤑. Dobio je tri puta veće pare nego u EL, kako on sam kaže:

 

Timan: „Razgovarao sam sa nekoliko evroligaških timova, naravno i sa Albom. Ali ponuda iz Japana je bila veoma dobra. A onda sam pomislio: zašto da ne?”

Još jedan važan faktor u odluci bila je činjenica da su prvo i drugo kolo prošlogodišnjeg Svetskog prvenstva odigrano u Japanu. Timan je proveo više od dve nedelje na Okinavi, a tamo je u to vreme bila i njegova supruga Mari. „Da nismo tamo proveli vreme, ne bih imao pojma“, objašnjava reprezentativac. „Onda možda to uopšte ne bi bila tema. Ali bio sam veoma impresioniran kulturom i sada nekako znam u šta se upuštam.”

 

Nemački racionalna odluka, rekao bih 😬

Edited by Eddard
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Virtus Bologna, corporate changes in sight. An agreement has been reached with Ori Allon, former owner of Hapoel Jerusalem.

Together with some American partners, Allon will take over 55 percent of the shares belonging to the Segafredo group.

Ori Allon’s goal would be to sign the deal as soon as possible in order to build the roster for the upcoming EuroLeague season.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Howie Roseman said:

Daulton Hommes u Parisu.


Njega sam prizeljkivao prosle godine kada smo cele sezone cekali cetvoruku.

U Baskoniji je bio bas koristan.

 

Koliko znam, prosle sezone nije nigde ni igrao?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...