Jump to content

RG 2024.


Helena

Recommended Posts

Ako ne bude morala da se radi artroskopska operacija kolena,može čak i da bude spreman za OI.

Videćemo u narednih par dana..

 

Federer je u poznoj etapi svoje karijere kidao meniskus,plus imao problem sa ledjima,pa se vratio i osvojio tri GS i odigrao nezaboravno finale sa Novakom 2019.godine na Wimbledonu.

Novak neće odustati,verujem da će ga dodatno motivisati da završi karijeru pod svojim uslovima.

 

 

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ciao said:

Gledajmo to kao neminovnost da Novak nastavi karijeru jos 4 godine tj do sledece OI za slucaj da sada ne osvoji

Ne znam za 4 godina, ali ako povreda ne ostavi veće fizičke posledice, ovaj naredni period koji će provesti u rehabilitaciji može da ga na neki način mentalno resetira i probudi glad za neke nove pobede i uspehe, i da, da mu produži karijeru za još koju godinu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Pustite vi Feda i Rafu, njih nije napravio Goat Srki koji će sinčini junaku da upadne pijan nakon operacije (dok na blututu piči patriotski mix) i da vikne jedno - ajmooo! 

 

 

 

Edited by Molina23
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Polivalentni Stevica said:

Ako ne bude morala da se radi artroskopska operacija kolena,može čak i da bude spreman za OI.

Videćemo u narednih par dana..

 

Federer je u poznoj etapi svoje karijere kidao meniskus,plus imao problem sa ledjima,pa se vratio i osvojio tri GS i odigrao nezaboravno finale sa Novakom 2019.godine na Wimbledonu.

Novak neće odustati,verujem da će ga dodatno motivisati da završi karijeru pod svojim uslovima.

 

 

 

 

Mora se uzeti u obzir da je Federer bio 2-3 godine mladji tada i sa mnogo manje predjenih kilometara imajuci u vidu stil igre obojice.

 

Ovo je bas veliki udarac za Novaka, veliko ce iznenadjenje biti da se vrati uopste ove sezone.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Mora se uzeti u obzir da je Federer bio 2-3 godine mladji tada i sa mnogo manje predjenih kilometara imajuci u vidu stil igre obojice.

 

Ovo je bas veliki udarac za Novaka, veliko ce iznenadjenje biti da se vrati uopste ove sezone.

Naravno,ali moramo uzeti u obzir i to da Novak dosta više pažnje posvećuje radu na svom telu nego Rodžer.

Plus je mentalno dosta jak.

 

Sve zavisi od toga koji je stepen kidanja meniskusa.Ako ne može OI da igra,nek uzme slobodno do kraja sezone i pripremi se za verovatni poslednji ples naredne sezone.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Vimbldon ne treba ni uzimati u obzir, tamo je opterećenje za kolena preveliko. Šteta jer mislim da je tamo imao najviše šanse do kraja karijere. Na svu sreću nakupio je već par kila tih ananasa :classic_smile:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Polivalentni Stevica said:

Naravno,ali moramo uzeti u obzir i to da Novak dosta više pažnje posvećuje radu na svom telu nego Rodžer.

Plus je mentalno dosta jak.

 

Sve zavisi od toga koji je stepen kidanja meniskusa.Ako ne može OI da igra,nek uzme slobodno do kraja sezone i pripremi se za verovatni poslednji ples naredne sezone.

 

 

Novak ce gledati sve moguce metode kako bi izbjegao operaciju ali i u tom slucaju oporavak je dug, za napore kakav je GS ili OI nije dovoljno 8-12 nedelja tog RICE metoda jer je u tom periodu potrebno potpuno mirovanje a tek nakon toga postepeni trenazni proces

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 Teoljub said:

Novak ce gledati sve moguce metode kako bi izbjegao operaciju ali i u tom slucaju oporavak je dug, za napore kakav je GS ili OI nije dovoljno 8-12 nedelja tog RICE metoda jer je u tom periodu potrebno potpuno mirovanje a tek nakon toga postepeni trenazni proces

Tri puta sam operisao koleno,a jednom imao nagnječenje meniskusa,prvi stepen.

Tako da razumem i jasno mi je šta pišeš. 😃

  • Love 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Dvoumila sam se da li da prekinem ovo što radim i da bacim pogled na prenos, ali po statistici ne deluje mi da ima šta da se vidi.

Evo sam izgurala Cicipasa do TB-a ali i set mu je izgleda mnogo.

Žali li se ovo Cicipas na Alkarazovu buku tokom poena? 

Meč izgleda jedino može postati zanimljiv ako se posvađaju :classic_tongue:

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Spomenuo Mekinro kako je Cicipas poludeo na W kad je igrao protiv Kirgiosa, to sam i zaboravila.

Evo se publika opet javlja, hoće da učestvuju u meču, dosadno im izgleda :classic_rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Šta god Cicipas radio, on je u pravu.

I sabalenka I Alkaraz su preglasni, Sabalenki može da se sudu svaki put hindrance, a bogami i kod Alkaraza.

Da bude jasno, navijam za njega sad, ali je tako.

 

 

Što se pak Novaka tiče, samo organizatorima da zahvali, nisu njegove ludorije dovele do ovoga, ne stavljaš prvog igrača i prvu zvezdu turnira da igra u pola jedanaest uveče i poslušaš ga za podlogu, jer je to govorio i pre samog meča.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zato je i kukao i bunio se, iz ciste nemoci jer ga Alkaraz konstantno unistava. :classic_biggrin:

 

Lepo finale sa ove strane, Alkaraz-Siner, obojica fini momci :classic_smile:

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Rekla bih da je Cicipas prilično popravio ponašanje u odnosu na pre par godina, mada je to uglavnom zato što je koučing sad dozvoljen pa više ne dolazi toliko da izražaja što tata ne ume da ćuti između poena :classic_tongue:

Baš je mogao odigrati i taj miks sa Badosom, sigurno bismo gledali zanimljiviji meč nego večeras.

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem Sašinu igru, čovek te visine, raspona ruku, dobrog kretanja i servisa, ostajanje na baznoj liniji i ne izlazaka na mreži.

Evo ML na Minorov servis 

No, dobio je, ali primedba ostaje.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...