Jump to content

Masters turniri 2024 AD


alcesta

Recommended Posts

Rud dobio prvi set, u drugom zaostaje brejk.

A ja sam se super pokazala kao prognozerka :lol_2: 

Niko ne komentariše ispad Medvedeva.

A danas se nije mučio samo Novak, mučio se i De Minor. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, diego said:

Djokovic po prvi put u polufinalu Monte Karla od 2015. godine. Jbt, lik dodje rekreativno, da malo uhvati forme do RG i Olimpijskih igara, i ni kriv ni duzan napravi najbolji rezultat na ovom turniru u poslednjih 9 godina.

Nije ni žreb smetao :classic_biggrin:

 

2 minutes ago, Helena said:

A danas se nije mučio samo Novak, mučio se i De Minor. 

E znaš koliko mi je to bitno... :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elias said:

Ma Siner rešava Cicija rutinski. Jeste da šljaka kao podloga maskira neke mane u Cicijevoj igri, i dodaje na moć u njegovom forhendu, ali opet Siner je u brutalnoj formi, udarac koju trenutno poseduje, ta dubina lopte, shot tolerance, ogolice prvo taj krater na Cicijevoj BH strani pa onda će se kod Grka poraspadati i sve drugo. Inače hteo bih da vidim Sinerove statse po pitanju procente osvojenih servis gemova i procenat osvojenih brejkova. Osećam da tamo od Azijske turneje pa naovamo ima baš brutalne brojke, ono brutalne na nekom istorijskom nivou. Tipa Djokovic 2011 sezona ili tako nešto. 

Ne znam, nisam video još da neko ko nikad nije na šljaci pokazao neku naznaku vanserijske igre, odjednom krene da dominira nad jednim od najboljih igrača danas na šljaci, dok je za isto vreme na travi i hardu godinama unazad pokazivao, seća li se neko pre dve godine kako je Siner vodio 2:0 protiv Novaka na WB? Imao je gomilu maratonskih izgubljenih mečeva na sva tri slema, a samo na šljaci tankoza. Nešto je kliknulo na mentalnom planu i počeo je te mečeve da dobija, ali da li može baš toliko da klikne da postane odjednom i na šljaci nezaustavljiv. Teško.

 

Nema sumnje da je Siner overall mnogo bolji od Cicipasa, ali, podloge i uslovi su jako bitni. Posebno Monte Karlo, gde su uslovi za igru savršeni za Cicipasa.

 

Interesovalo me je da vidim kvote na kladionicama i baš me je iznenadilo da je na Sinera samo 1.2, a na Grka čak 4.0. Ne znam, na prvu izgleda da se zavaravam, ali nekako prateći tenis dosta godina, mislim da Siner ne zaslužuje da bude ovoliko favorit, a možda i uopšte favorit.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dracarys said:

Ne znam, nisam video još da neko ko nikad nije na šljaci pokazao neku naznaku vanserijske igre, odjednom krene da dominira nad jednim od najboljih igrača danas na šljaci, dok je za isto vreme na travi i hardu godinama unazad pokazivao, seća li se neko pre dve godine kako je Siner vodio 2:0 protiv Novaka na WB? Imao je gomilu maratonskih izgubljenih mečeva na sva tri slema, a samo na šljaci tankoza. Nešto je kliknulo na mentalnom planu i počeo je te mečeve da dobija, ali da li može baš toliko da klikne da postane odjednom i na šljaci nezaustavljiv. Teško.

 

Nema sumnje da je Siner overall mnogo bolji od Cicipasa, ali, podloge i uslovi su jako bitni. Posebno Monte Karlo, gde su uslovi za igru savršeni za Cicipasa.

 

Interesovalo me je da vidim kvote na kladionicama i baš me je iznenadilo da je na Sinera samo 1.2, a na Grka čak 4.0. Ne znam, na prvu izgleda da se zavaravam, ali nekako prateći tenis dosta godina, mislim da Siner ne zaslužuje da bude ovoliko favorit, a možda i uopšte favorit.

Pa Siner se pojavio na sceni na sljaci, na RG 2020.

 

Jedini je tu uspeo da odigra pristojan mec protiv Nadala, pre toga izbacio Zvereva.

 

Nema razloga da njegova igra ne bude dobra na sljaci.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Helena said:

Bitno je za uslove, to sam htela da kažem.

A, naravno, ali MC ima fizički najteže uslove generalno od svih šljakastih mastersa. Dalje bi trebalo da bude samo lakše.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Malkolm Brogdon said:

Pa Siner se pojavio na sceni na sljaci, na RG 2020.

 

Jedini je tu uspeo da odigra pristojan mec protiv Nadala, pre toga izbacio Zvereva.

 

Nema razloga da njegova igra ne bude dobra na sljaci.

To što je pokazao je ništa, nije čak ni set uzeo. Feliks primera radi je igrao 5 setova protiv Rafe.

 

Pa velika je razlika između toga da ima dobru igru na šljaci i da bude nezaustavljiv, tj. igrače kao što je Cicipas da pobeđuje lagano u MC.

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dracarys said:

To što je pokazao je ništa, nije čak ni set uzeo. Feliks primera radi je igrao 5 setova protiv Rafe.

 

Pa velika je razlika između toga da ima dobru igru na šljaci i da bude nezaustavljiv, tj. igrače kao što je Cicipas da pobeđuje lagano u MC.

Jesi gledao mec pa znas da nije pokazao nista ili si usao na vikipediju da vidis kakav je bio rezultat?

 

Ja ne znam nijednog igraca koji je bio nezaustavljiv na svim podlogama, ne vidim zasto se ocekuje da on svuda svakoga dobija lagano.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Jesi gledao mec pa znas da nije pokazao nista ili si usao na vikipediju da vidis kakav je bio rezultat?

 

Ja ne znam nijednog igraca koji je bio nezaustavljiv na svim podlogama, ne vidim zasto se ocekuje da on svuda svakoga dobija lagano.

I Izner je igrao vanserijski na šljaci, ipak 5 setova protiv Rafe!

 

Za drugi deo posta moraš da se obratiš forumašu kojem sam quotovao. Ja ne očekujem da Siner bude isti igrač na šljaci kao što je hardu i travi, čak to i naglašavam da nije isti, ali ti čitaš samo moje postove izgleda.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dracarys said:

I Izner je igrao vanserijski na šljaci, ipak 5 setova protiv Rafe!

 

Za drugi deo posta moraš da se obratiš forumašu kojem sam quotovao. Ja ne očekujem da Siner bude isti igrač na šljaci kao što je hardu i travi, čak to i naglašavam da nije isti, ali ti čitaš samo moje postove izgleda.

Ma okej, tu se slazem sa tobom, ne moze da se ocekuje da ce da dominira svuda.

 

Samo sam se osvrnuo na to da nema previse razloga da ne bude odlican i na sljaci kad je u pitanju njegova igra, za razliku od Cicipasa npr koji ima rupe u igri koje ga onemogucavaju da bude dobar na travi.

 

Izner je druga prica, nema to nikakve veze sa time sto je Siner pokazao na RG 2020. protiv Nadala koji je bio u fantasticnoj formi.

Link to comment
Share on other sites

Ocigledno je da Siner na ovakvoj sljaci nema arsenal da bude medju jacim igracima. Moze biti kompetitivan na RG svakako pogotovo sa ovom formom i samopouzdanjem, ali imajuci u vidu da ga Cicipas koji je u nikad goroj formi u zivotu ima, govori dosta.

 

Cicipas od prosle godine bi se bas prosetao ovim turnirom. Sto ne znaci da nece osvojiti i ove.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Da je Cicipas u tako lošoj formi trenutno ne bi stigao do polufinala, ovde mu je čak i bekhend relativno pristojan s obzirom koliko mu svi eksploatišu tu stranu, ali stoji i da ovde ima najviše vremena da se namesti kako treba ili obiđe na forhend.

U svakom slučaju verujem da Siner dobija ovo na glavu ako ništa drugo.

I evo samo što pohvalih Cicipasa ode mu gem :classic_laugh:

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, McLeod said:

Ocigledno je da Siner na ovakvoj sljaci nema arsenal da bude medju jacim igracima. Moze biti kompetitivan na RG svakako pogotovo sa ovom formom i samopouzdanjem, ali imajuci u vidu da ga Cicipas koji je u nikad goroj formi u zivotu ima, govori dosta.

 

Cicipas od prosle godine bi se bas prosetao ovim turnirom. Sto ne znaci da nece osvojiti i ove.

A koji su to igraci koji su na sljaci bolji od njega posto on nije medju jacim igracima?

 

Runea ocigledno moze da dobije, moze i Cicipasa, cak i ako izgubi ovaj mec. Koliko boljih igraca na sljaci ostaje?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...