Jump to content

VN Saudijske Arabije 2024, 9. mart


Recommended Posts

image.png

 

Jos jedna subotnja trka na Bliskom Istoku zarad pocetka Ramazana, i to na najbrzoj ulicnoj stazi na svetu koja to zapravo i nije (mislim, ulicna). Prva trka sezone nam je donela ocekivanu dominaciju RBR i Ferstapena a verovatno ni ovde nece biti mnogo drugacije. Ferari je imao problem sa kocnicama, Mercedes sa pregrevanjem, ostali su bili manje-vise nevidljivi.

Doduse, deluje kao da je malo koga briga sta se dogadja(lo) na stazi - fokus svih F1 medija je na seriji skandala koji ovih dana potresaju "najbrzi cirkus" i izgleda kao da im nema kraja, svakog dana nesto novo ispliva. Od internih sukoba struja za Matesicevo nasledje i prevlast unutar RBR do predsednika FIA koji sugerise stjuardima kako da (ne)primenjuju pravila u kojoj situaciji.

Masi vrati se, sve ti je oprosteno!

 

Pireli donosi kombinaciju C2-C3-C4.

Satnica vikenda OVDE.

Link to comment
Share on other sites

Ova staza je uživancija za vožnju na F1 22, probao sam pre neki dan, veoma dinamična, i deluje kao da si na nekom velikom roller coasteru, nešto slično Zandvoortu.

 

Mene još drži entuzijazam, naravno, posebno jer je moj tim krenuo značajno bolje nego li prošle sezone, i iako su četvrti tim trenutno iza Red Bulla, Ferrarija i Mercedesa, nekako mi se čini da ćemo ove godine biti konkurentniji, barem za drugo mesto.

 

Druga stvar što mi je drago što je trka u subotu pa se ne poklapa sa startom sezone Indycar.

 

Ajmo Lando!!!

Link to comment
Share on other sites

https://www.racefans.net/2024/03/06/teams-face-warmer-weekend-in-jeddah-after-cooling-problems-in-bahrain/

 

Quote

Two Formula 1 teams are facing a warmer race weekend knowing they have cooling problems to solve after the opening round in Bahrain.

 

Although there were no retirements from the season-opener last week, two Mercedes-powered designs suffered overheating: The works W15, whose drivers had to lift-and-coast to cool their cars, and the Williams FW46, leading to warnings of “critical” temperatures.

 

While that occurred in ambient temperatures under 20C, drivers can expect to face warmer conditions at Jeddah Corniche Circuit this weekend. It is forecast to be the hottest race at the venue since the round moved to an early-season date.

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.racefans.net/2024/03/07/mercedes-fined-hamilton-warned-after-serious-near-miss-with-sargeant/

 

Quote

Mercedes have been fined by the Saudi Arabian Grand Prix stewards after a near-miss between Lewis Hamilton and Logan Sargeant in second practice.

 

The team were told to pay €15,000 (£12,812) after committing a “serious failure” while Hamilton has received a formal warning.

 

 

Hamilton :smiley26:

Link to comment
Share on other sites

Ovo vukljanje po stazi gledamo već 10 godina zbog čuvanja energije u baterijama. Nije mi jasno da ako je ovakvo sporo kretanje po stazi taktika tima kako to da trkački inženjer ne prati situaciju na stazi tj. na monitoru i ne upozori svog vozača da je neko iza njega na brzom krugu kako bi se ovaj sklonio na vreme?

Link to comment
Share on other sites

@Drago Konkretno, na ovoj stazi imas nekoliko vrlo uskih krivina od krivine 4 do krivine 10, gde bukvalno nemas gde da se sklonis, a problem dodatni je sto su to slepe krivine, i onda nadolazeci vozaci bukvalno u zadnjem trenutku vide da je neko spor. To je veoma opasno i morali bi na ovakvim stazama da zabrane to sporo kretanje.

 

Juce je na FP1 bilo bas nekoliko gadnih situacija. Pritom, nadolazec vozac moze vrlo lako sebi da napravi medvedju uslugu, izbegavajuci sporog da izgubi kontrolu nad vozilom i da se slupa.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, alberto.ascari said:

Ovo me jako interesuje, da vidimo u realu gde je Ferrari akademija.

 

52 minutes ago, alberto.ascari said:

 

Bearman bi mogao da bude najmladji osvajač bodova u F1.

 

Puno trazis kume, mali prvi put seda u ovogodisnji F1 bolid, i prvi put uopste u bilo kakav Ferarijev F1 bolid (prosle godine vozio dva FP1 za Has, a to i Ferari su nebo i zemlja).

 

Mislim, nije iskljuceno da se poklope kockice i da uzme bodove ali da se ja pitam u Ferariju ne bih mu pravio nikakav pritisak i moranje, niti bih se zaletao da na osnovu ovoga ocenjujem koliko zapravo moze...

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, alberto.ascari said:

Ako se ne varam, prvi Britanac u Ferrariju od Mike Hawthorna. A to nije Lewis, mali mu ukrao šou.😁

 

Race debut with Ferrari (2024)[edit]

Bearman is set to make his Formula One debut, replacing Carlos Sainz Jr. for the remainder of 2024 Saudi Arabian Grand Prix after the latter was diagnosed with appendicitis, thereby becoming the first driver to make his F1 debut for Ferrari since Arturo Merzario in 1972 [62][63] and the first British driver to drive for the team since Eddie Irvine in 1999.

Link to comment
Share on other sites

Da, bila je velika frka oko tih zastava i himne, pretili su mu smrcu njemu i njegovima malo IRA malo unionisticki teroristi...

Inace, i Roman Grozan je ustvari Svajcarac ali se celi karijeru takmici kao Francuz. Ima takvih primera.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Race debut with Ferrari (2024)[edit]

Bearman is set to make his Formula One debut, replacing Carlos Sainz Jr. for the remainder of 2024 Saudi Arabian Grand Prix after the latter was diagnosed with appendicitis, thereby becoming the first driver to make his F1 debut for Ferrari since Arturo Merzario in 1972 [62][63] and the first British driver to drive for the team since Eddie Irvine in 1999.

 

Znam čoveka, nemoj meni da pričaš 😁

Eno ga Horner, drnda telefon na pit wallu, verovatno šalje dick pick 😂😂

ZHO Red flag 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...