Jump to content

AO 2024


Helena

Recommended Posts

Zverev i Medvedev imaju interesantan mecap. Zverev ga je zapoceo sa 4-0 i 5-1 i do 2019. se cinilo da Medvedev moze da ga pobedi tako, jednom u 4-5 puta. A onda se sve preokrenulo jer se Zverev povredio i izgubio kao sjaj u travi, a Medvedev postao GS sampion. Od tada serija 10-2, sto je slicno Djokovicevom metlanju Mareja u kljucnim trenucima njihovih karijera.

 

Jedine dve pobede je Zverev odneo na Masters kupu 2021. u finalu potpuno neocekivano i prosle godine u Sinsiju, malo manje neocekivano, imajuci u vidu da je na kanadskim mastersima prosle godine Medvedev igrao kao pijan, izgubio je prethodno i od De Minora u Torontu (sa kojim ukupno ima 6-2 H2H).

 

Sve u svemu, obojica igraju sa oscilacijama, ali u zavrsnici slema Medvedev mora da bude favorit.

 

A i jedini je u stanju da bar nacini jedan set zanimljivim protiv Djokovica u ova dva meca.

 

Siner, da ne kazem lakmus papir slabe ere, ce biti pociscen.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

I tako dođem ja kući mrtva umorna i namestim se posle ručka da gledam reprizu Alkaraza i Zvereva. Ali prvo ne lezi vraže daju Medu i Hurkača, pa moram opet da odgledam tačno onaj deo koji sam jutros videla, a oči mi već padaju. Onda ovi krenu od trećeg seta reprizu i ja se kao ljutim kako su preskočili prva dva, a belu mačku ne vidim :classic_biggrin: i na kraju se svelo na moje dremanje uz meč i buđenje svaki put kad je buka publike posle poena i Kirgios kaže nešto. Uglavnom sam od meča videla kako svaki na svoju stranu proslavlja poene.

Evo sad je krenula repriza od početka pa ću valjda uhvatiti nešto za promenu :classic_biggrin:

Edited by alcesta
  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pitanje ide organizatorima zašto se QF završi iza ponoći, a imali su još i dan ekstra u odnosu na ranije godine.

AO unazad godinama radi te sitne i manje sitne pakosti tipa da se "zaboravi" njegova čestitka i slično.

Da, mislim da je ovo pakost i nada da će mu vrućina smetati.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Helena said:

Pitanje ide organizatorima zašto se QF završi iza ponoći, a imali su još i dan ekstra u odnosu na ranije godine.

AO unazad godinama radi te sitne i manje sitne pakosti tipa da se "zaboravi" njegova čestitka i slično.

Da, mislim da je ovo pakost i nada da će mu vrućina smetati.

Termin je logičan imajući u vidu veću pauzu i Sinera i Novaka između QF I SF. Drugo, oba meča su obećavajuća. I treće, prognoza kaže da će vreme da bude jako prijatno, oko 22, 23 stepena. Drugo polufinale počinje dosta kasnije i ako se oduži može jako da odmogne pobedniku kasnije u finalu. Iz ovih razloga Siner ili Novak će imati malu prednost u odnosu na drugi par.

 

Imao je Novak loš tretman ranije kada je u pitanju raspored, naročito dok je igrao Federer, ali da ne grešimo dušu u zadnjih par godina ga baš poštuju (osim kada se ukrštao sa Rafom kada je on bio povlašćen).

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Većinski teniski "svet" apsolutno nije briga za Zvereva i Medvedeva, bitno I'm je sa li će Novak osvojiti.

Većina navija da izgubi.

A AO i logika su retko išli zajedno.

Koko servisa kao Novak što se brzine tiče :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Koliko god vreme bilo sutra prijatnije, opet uslovi za igru u toku dana i u vecernjem terminu (za kojih sam Novak puno puta je rekao da ih obožava), su do te mere različiti, ono baš kao da su dva različita turnira u pitanju. Tokom dana je brže, loptica odskače visoko, u toku noci dosta sporo sa niskim odskokom. Videćemo šta će biti, Novaku je ovo prvi dnevni meč u Australiji u ovoj fazi turnira, čak i sva ona četvrtfinala proteklih godina je uvek nekako igrao u vecernjem terminu, tako da siguran sam da i Novaku nije baš svejedno i da bi vise voleo taj večernji termin, ali kako je tako je, jbg. 

Šta radi Sabalenka 🤐

Edited by Elias
Link to comment
Share on other sites

Mislim da nije igrao baš sva četvrtfinala uveče, ali mrzi me sad da proveravam.

Kad je to pola pet, po našem ili po njihovom vremenu? :classic_biggrin:Pretpostavljam da je po našem ali me više ništa ne bi iznenadilo u rasporedu.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

Sabalenka ocekivano u finalu. Jedan od dominantnijih WTA GS turnira u poslednje vreme, bas je za koplje iznad svih. U finalu bi trebalo da pocisti ko god joj dodje.

 

kakva su sad pa ovo oprezna predvidjanja, opali ko covek jednu svoju stoprocentaru :classic_biggrin:

wta toliko volatilan da se ni mek ne usudjuje da bude siguran

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, alcesta said:

Mislim da nije igrao baš sva četvrtfinala uveče, ali mrzi me sad da proveravam.

Kad je to pola pet, po našem ili po njihovom vremenu? :classic_biggrin:Pretpostavljam da je po našem ali me više ništa ne bi iznenadilo u rasporedu.

Rodik 2009 zadnji put kad je igrao četvrtfinale u dnevnom terminu. Od tada pa nadalje uvek ove najbitnije mečeve 1/4F-F je igrao u vecernjem terminu. Ne da je to presudno za sutra ali eto kao mali kuriozitet. 😀

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alcesta said:

Mislim da nije igrao baš sva četvrtfinala uveče, ali mrzi me sad da proveravam.

Kad je to pola pet, po našem ili po njihovom vremenu? :classic_biggrin:Pretpostavljam da je po našem ali me više ništa ne bi iznenadilo u rasporedu.

Na sajtu piše not before 5:30 CET

1 hour ago, woolgatherer said:

 

kakva su sad pa ovo oprezna predvidjanja, opali ko covek jednu svoju stoprocentaru :classic_biggrin:

wta toliko volatilan da se ni mek ne usudjuje da bude siguran

Mek se spremio ove godine, ništa u glavu, sve okolo kole :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Kako ne volim ovaj bum tras tenis, ne znam ni hoću li gledati finale, totalno su mi nezanimljive i jedna i druga. Kad se setim kakav je tenis igrala Li Na :classic_sad: makar će Kina opet imati za koga da navija.

Link to comment
Share on other sites

Plus miks parovi imaju i druga pravila, pa ide još brže.

Nego me ovo nekako dirnulo i sad sam u problemu, Sabalenka mi je ekstra, ali i Ženg, al ipak...

 

Meni je tata umro kad sam imala 22 i znam kako je.

  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...