Jump to content

Davis Cup & druga timska takmičenja


zoe Bg

Recommended Posts

On 12/14/2020 at 5:05 PM, Crni Bombarder said:

Zimonjicu je istekao cetvorogodisnji mandat i bio je raspisan konkurs za izbor novog ili starog selektora. Javila su se cetvorica kandidata: Zimonjic,Troicki,Petar Popovic i Goran Bubanj.Prica se da su sami igraci bili za Viktora. Mozda se tako moze objasniti zasto je samo Zimonjic odsustvovao sa proslave jubileja osvajanja Dejvis kupa,pre tri dana. Nije bio prisutan ni Bogdan Obradovic,ali on se nalazi u Sangaju.

Samo se nadam da su zadrzali korektan odnos sa njim.

Ja nekako sve imam utisak da je Zimonjić tek postao selektor a ono prošle 4 godine :classic_ohmy: ne znam zašto da ga menjaju osim ako Troickom nije baš velika frka za pare od selektorske plate, ali nadam se da nije bilo nekih trzavica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Auuu bre... :frusty:

Na ATP kupu je stvarno izgledalo da sve sjajno funkcioniše, ne znam šta se to promenilo otada :classic_sad: pogotovo je ružno da ga niko od igrača koji traže promenu ne obavesti o tome. 

Baš mi je žao :classic_sad: nemam nikakva očekivanja od narednog ATP kupa, ali ne verujem da će ovo delovati pozitivno na tim.

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Troicki je u odnosu na mogućnosti imao sjajnu igračku karijeru na kojoj bi mu mnogi pozavideli, ali sigurno nije materijal za selektora. Doduše, s obzirom da je i Bogdan Obradović bio selektor, ne može čovek mnogo ni tu da pametuje :classic_rolleyes: nije mi stvarno jasno otkud ovo :twak:

Link to comment
Share on other sites

Bile su i priče da je Nenad prilično težak za saradnju , imao neke nesporazume i sa saigračima dok je igrao na turu dubl aktivno. Sećam se da bio kritikovan i kao selektor DC tima, pride da je Srbiji u timskom takmičenju dubl slaba karika , upisan bod za protivnika  i svašta još..

U suštini, ko god da je izabran u novi mandat bio bi kritikovan .Mentalitet je takav.

A jedino vreme može pokazati da li će Trojicki biti uspešan ili ne.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lepo ja napisah

 

On 12/14/2020 at 5:05 PM, Crni Bombarder said:

zasto je samo Zimonjic odsustvovao sa proslave jubileja osvajanja Dejvis kupa,pre tri dana. 

Samo se nadam da su zadrzali korektan odnos sa njim.

Pukla je negde tikva. Gde tacno i zasto,pojma nemam.
Filip je pre neki dan jos jednom apostrofirao da su igraci ti koji su zeleli Viktora.

Troicki kao selektor...voleo bih da cujem sta @nlavrnjamisli o ovome? :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Znam da dugo vremena Ziki i Nestor nisu govorili ni dok su igrali zajedno, ali i o Nestoru sam čitala svašta, tako da samo mogu da se divim ljudima koji mogu da budu toliko profesionalni da postižu dobre rezultate u takvim odnosima :classic_rolleyes: 

A dubl će nam biti slaba karika dok ga god moraju igrati singl igrači, tu ne znam šta se može popraviti.

Ziki je meni izgledao neverovatno smirujuće na ATP kupu, pogotovo kad se obraćao igračima u pauzi između gemova. Šta znam, valjda oni znaju zašto su ga smenili, ali nije u redu što je to bilo na ovaj način. 

 

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Crni Bombarder said:

Lepo ja napisah

 

Pukla je negde tikva. Gde tacno i zasto,pojma nemam.
Filip je pre neki dan jos jednom apostrofirao da su igraci ti koji su zeleli Viktora.

Troicki kao selektor...voleo bih da cujem sta @nlavrnjamisli o ovome? :classic_biggrin:

 

Nije problem sto su ga smenili, nego nacin na koji su to uradili, iza ledja  :classic_mellow:  posle svega sto su prosli zajdeno, kao tim, mogli su to ipak u lice da mu kazu

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Viktor je blesav covek, mislim da to njegovo ludilo moze biti i korisno za selektorsko mesto, sigurno je bolji motivator od Zimonjica, razumem ideju, to mi je jasno ali smandrljano je izvedeno, cak i da je Zimonjic ispao djubre najgore moglo je malo ukusnije da sve prodje. 

Meni je zao zbog svega lepog iz prethodnih 15-ak godina, DC reprezentacija je uvek delovala kompaktno iako ne mogu ljudi biti razlicitiji. Jbg, bas mi bzv... 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je propuštena šansa da se Kecmanović motiviše da igra za tim , i tako pokuša barem malo podmladiti ekipu i raditi  u reprezentativnom smislu sa njim kao zalogom za budućnost. Pitanje je da li i sam Miomir ima bilo takve ambicije, ili je orjentisan samo na svoju individualnu karijeru.

U suštini , ATP Cup je bio možda poslednji pik ove šire generacije srpskih tenisera . Svi ili u 30tim ili vrlo blizu. Sem Miomira , mladih igrača gotovo da i nema. Videćemo za ovog dečka Medjedovica da li če nešto uspeti.

Link to comment
Share on other sites

Za timske titule s ovim brojem raspoloživih igrača moraju sve zvezde da se poslože. Ne bi Novak ništa pomogao za ATP kup da i Dušan nije bio onako raspoložen tih nekoliko mečeva, što ko zna hoće li mu se više ponoviti, a i dubl je dobro funkcionisao prema mogućnostima. Odlično je što s uzeli ovo dok su mogli, a i taj DC da imaju, zajedno s onim kupovima iz Diseldorfa mislim da je to to što se tiče timskih titula za jaaaaaako dugo vreme.

Pogotovo s ovim novim pravilima, pitanje je koliko će nove generacije i biti više motivisane za nešto osim individualnih karijera. Za zemlju se ionako uvek može igrati na OI, naravno ako se kvalifikuješ.

Link to comment
Share on other sites

Ja, uz najbolju volju, ne mogu da vidim Troickog kao nekog selektora koji donosi odluke tipa kojeg ce igraca da stavi u singl, kojeg u dubl, da u toku meca savetuje nesto igraca, sta i kako da promeni u igri...jedino gde mogu da ga zamislim to je kako skace po klupi i kako se svadja sa sudijom :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sasvim logično  da Srbija ne bi osvojila ATP Cup samo sa Novakom  a bez njega šanse bi se merile promilima ,to verujem čak ni za njegove  kritičare koji ga sa ogromnim entuzijazmom osporavaju, nije diskutabilno.

A Dušan je bio fantastičan na ATP Cupu, te nedelje je igrao tenis karijere, na podlozi koja nije njegova omiljena, pravo uživanje je bilo gledati ga . Prosto drugi igrač od onog kakav je inače. 

Dubl isto,bilo je pravo čudo kako su se Novak i Viktor izdigli iznad "tragedije" u Madridu, naravno pogotovo Viktor. Novak je bio briliantan u oba dubl meča, može se tu govoriti i o posloženim kockicama neophodnim  za  svaki sportski uspeh, faktoru fantastične podrđke publike... Uglavnom bio je magičan nastup na ATP Cupu.

Teško da če se takvo nešto ponoviti u skorijoj buducnosti.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Keira said:

A Dušan je bio fantastičan na ATP Cupu, te nedelje je igrao tenis karijere, na podlozi koja nije njegova omiljena, pravo uživanje je bilo gledati ga . Prosto drugi igrač od onog kakav je inače. 

To mu se desi možda dvaput godišnje neki sjajan meč, ovde ih je spojio nekoliko pa još na betonu, stvarno ne znam kad će grom udariti opet tako i na "običnim" turnirima. A još mi bude gore kad ga gledam u takvom izdanju (kao i Filipa uostalom) s mene pa na uštap, onda se samo pitaš što ne mogu tako češće kad umeju :classic_sad: 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alcesta said:

To mu se desi možda dvaput godišnje neki sjajan meč, ovde ih je spojio nekoliko pa još na betonu, stvarno ne znam kad će grom udariti opet tako i na "običnim" turnirima. A još mi bude gore kad ga gledam u takvom izdanju (kao i Filipa uostalom) s mene pa na uštap, onda se samo pitaš što ne mogu tako češće kad umeju :classic_sad: 

Oduševio Dušan svojom igrom na ATP Cupu:classic_smile:tim više što njemu  nije išla na ruku prebrza za njega  podloga, nizak odskok loptice, Sve to zahteva brzu reakciju a on nije medju agilnijim igračima, naprotiv . 

Jedino protiv Aguta (nemesisa izgleda srpskih igrača:classic_biggrin:) nije mogao do pobede , mada se žestoko borio.

Iskreno nisam sigurna da je u stanju da veže još koji put takav niz mečeva, pa ni na šljaci .

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakvo pitanje, zasto je Zimonjic sve to izneo? :classic_ninja:

Ovi sva pravila prekrsili, sreli se u Parizu i dogovorili se, ko jebe TSS i procedure, ali sto je najgore, nisi bili ljudi prema njemu.

I sad je u ocima nekih Zimonjic kriv sto je sve to izneo i rekao javno...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Boxy said:

Kakvo pitanje, zasto je Zimonjic sve to izneo? :classic_ninja:

Ovi sva pravila prekrsili, sreli se u Parizu i dogovorili se, ko jebe TSS i procedure, ali sto je najgore, nisi bili ljudi prema njemu.

I sad je u ocima nekih Zimonjic kriv sto je sve to izneo i rekao javno...

Ziki je vrlo pristojan covek i van tenisa, potpuno normalan lik koji vodi klince na treninge, uredno se svima javlja, poprica iako ga uvek neko smara, sve 5.

 

S druge strane,  Troickog znam samo sa terena i sa suprotne strane tribine. Dzukela klasicna nevaspitana.

 

Iz nekog razloga su igraci zeleli Troickog. Ispalo je, kao i gore navedeno, dzukacki. Ali da cujemo i drugu stranu pre konacnog suda.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked and unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...