Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Da li dajete svoj glas 02.06.24?  

156 members have voted

  1. 1. Da li ćete izaći / Da li ste izašli na lokalne izbore 2. juna 2024?

    • Da, glasaću za stranke bliske vlasti
      4
    • Da, glasaću za stranke bliske opoziciji
      12
    • Ne, glasao bih za stranke koje bojkotuju izbore
      6
    • Ne, nikad ne izlazim na izbore
      3


Recommended Posts

3 hours ago, goldberg said:

niko ni ne gleda ni program niti prati politiku, samo se kao krdo okuplja oko the Lidera).

A koja se to stranka drži nekog programa, ne znaju ni ti lideri tačno šta im piše u programu, razlike se vide kad stranka osvoji vlast u načinu vladanja, količini nasilja, korupcije, poštovanju osnovnih postavki ustava i zakona. Zašto bih čitao program SRS, šta bih našao u njemu, možda kad bih dobio programe deset stranaka a ne ne pie u njima ime stranke ne bih pogodio za više od polovine čiji je program. SRS je za evropske integracije, saradnju u regionu, protiv korupcije...piše u programu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
8 hours ago, Koca Popovic said:

Gdje je to?

 

Ispod onog velikog koji stoji od prošlih izbora u decembru, mali je pa se jedva uoči... A žao mi da brišem onaj stari poll.

 

Ok, znam da je sve u qrcu i da smo po ko zna koji put pukli, ja ću ipak, što reče moj drugar - Sednem na ruku da utrne pa glasam ko tuđom :classic_biggrin:

 

Mislim na poll, naravno :wicked:

 

edit: ma izbrisao sam stari poll valjda se sad dobro vidi

 

Edited by fancy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prilicno sam siguran da je to lazna vest. Dobrano ide na ruku 'nekima'.

 

Inace, jel obisao neko Arenu od jutros, da se opet ne 'snima neki film'? Ili se snima na nekom drugom mestu :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
15 hours ago, Maharaja said:

Jedino ako se plaše da će konačno nestati sa javne scene. Iz Vučićeve perspektive on je idealan opozicionar. Potpuno unelectable, ikad. Plus štetočina za samu opoziciju. Najbolji garant mirne vlasti Danila i Milice u narednim decenijama.

 

100%. Da je Vučić sebi zamišljao idealnu opoziciju, ne bi uspeo da smisli ove debile koji sve vreme igraju za njega...

Edited by DameTime
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DameTime said:

Da je Vučić sebi zamišljao idealnu opoziciju, ne bi uspeo da smisli ove debile koji sve vreme igraju za njega...

Nista on nije zamisljao, nego je na tome radio. A debili su oni koji se na to 'primaju'. To je politika (u Srbiji).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam se nećkao da li da izadjem i juče sam gledao Sergeja u Radar intervjuu gde je napušavao sve koji hoće promene a sede kod kuće i to doživeo kao da mi se lično obraća. Tako da izlazim.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Počeli da se pojavljuju snimci sabirnih centara iz Novog Sada i Beograda..u NS je to Sajam,u BG ovaj put SC Banjica..
Lik u NS počeo da snima telefonom,nakon pola minuta se pojavila ekipica sa fantomkama..

Edited by Drug Crni
Dopuna posta
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Policija brani SNS sabirni centar na Sajmu u Novom Sadu. Dakle javno dobro koriste za interese jedne stranke. Šteta što ih ima par desetina, ako se skupi 1000 ljudi mogli bi da probiju kordon.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Klotzen said:

Policija brani SNS sabirni centar na Sajmu u Novom Sadu. Dakle javno dobro koriste za interese jedne stranke. Šteta što ih ima par desetina, ako se skupi 1000 ljudi mogli bi da probiju kordon.

Pa kazu da su pobegli na zadnji izlaz sa materijalom I dokumentima, sigurno imaju neki 'rezervni polozaj'.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Pobegli su na prednja vrata, jer su ovi bili na vratima od hale gde je sabirni centar :

 

tIpXnOvs?format=jpg&name=small

 

Mašina za dobijanje izbora 🙂 Edit : evo sad vidim na vestima da su ovi sa slike izašli na zadnja vrata, a na prednja je izašlo samo par ljudi sa nekim kutijama.

 

Pobegla je svega par ljudi sa dve-tri kutije, pretpostavljam da su odneli kopije biračkih spiskova pa će sad da zovu neki režimski medij da snime kako tamo nema ništa.

 

A u BG opet radi glasački turizam :

 

https://x.com/n1srbija/status/1797226407484948912

 

Jednostavno je, bez većih ustupaka režima nema šansi da se ovo spreči. Opozicija jednostavno ne može da proveri nikog bez policije a policija to neće raditi.

 

Edited by Klotzen
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

24 minutes ago, Klotzen said:

 

 

Pobegla je svega par ljudi sa dve-tri kutije, pretpostavljam da su odneli kopije biračkih spiskova pa će sad da zovu neki režimski medij da snime kako tamo nema ništa.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ovo je smešno. 

Nema potrebe za izborima, neka se proglasi za kralja lagano.

Jeste defetizam ali tako je na žalost, oni izbore NEĆE izgubiti.

Naroda nema,  tj većina kojoj je smetalo je otišla iz zemlja, ostali su malobrojni,a spoljnom faktoru on paše očito. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kao što pisah i ranije... Borba je za izborne uslove, a ne borba na "izborima" koji to nisu. SNS je mafija, oni neće nikada dati bilo kakve ustupke sem ako na to ne budu naterani. Evo ponovo kradu bez blama...  nema od institucija i policije ništa, borba je jedino moguća na ulici, gerila bukvalno... Ali nema nas dovoljno i zato se sve ovo i dešava... 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Tako je, zato je jedino resenje da se izlazi na namestene izbore dok nas ne bude dovoljno. Bojkot vodi u Severna Koreja scenario, sigurno ne u rasplamsavanje borbe.

  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Glasao sam ali ne vidim neku posebnu korist od toga dok opušteno mogu da se kroje rezultati preko prigradskih naselja, a vidim sad su rešili i u gradu da poprave rezultat da spreče bilo kakvo iznenadjenje. I to tako opušteno, bez blama...a o ucenama po javnim preduzećima da ne pričam.

Link to comment
Share on other sites

Zasto nas ne bi bilo dovoljno? I sad bi moglo da nas bude dovoljno. On da ukrade i 200k glasova u Beogradu to ne bi smeo da bude problem jer ako u Beogradu gde ne postoji potencijal ucene kao u drugim mestima (eventualno komformizam nesposobnih po JP) ti nemas 200k glasaca vise, onda bi konacno trebalo pogledati sebe u ogledalo ipriznati da jeVucic samo tipican, najprosecniji srpski glasac i da takvih slepaca poput njega ovde ima bar milion.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...