Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

3 minutes ago, Esli said:

Ako ovde postoje strani agenti koji podrivaju ustavni poredak, očekujem akciju: hapšenja, proterivanja diplomata, optužnice, sud... Naravno, ništa od toga nećemo videti, ostaće sve na jutarnjem programu.


Kamo sreće da prvo proteraju Blesan-Qrčenka.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DJ_Vasa said:


Kamo sreće da prvo proteraju Blesan-Qrčenka.

Svako ko bi makar i pokusao da najuri varvarsku hordu odavde bi mogao da dobije samo ili metak ili takve ruZofilske masovne demonstracije da ga ne bi spasilo ni bezanje avonom iz Srbije. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sonic said:

Svako ko bi makar i pokusao da najuri varvarsku hordu odavde bi mogao da dobije samo ili metak ili takve ruZofilske masovne demonstracije da ga ne bi spasilo ni bezanje avonom iz Srbije. 

Hm...demonstracije nisu neka posebna opasnost, ali otvoreni prozori...jesu.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, NMX said:

 

Boskov upad

Bojkot izbora 2020.

Sedi ne nasedaj

Zahtev za izborima 2023. 

 

4 slučaja gde je opozicija direktno pucala sebi u nogu i dala kartelu zicere za još i još i još. 

 

I naravno da se ne otimaju, niko nije lud a bgm ni sposoban da istrči u prvi red. Što i dalje ne znači da ne treba pričati da li su oni u prvim redovima radili nešto dobro ili loše. Ili ćemo da žmurimo. 

 

btw, Sveta Kostić (ovde ne baš omiljeni lik na forumu, zbog reforme poreskog sistema i uvođenja testa samostalnosti kod paušalaca) je danas pravni zastupnik ZLF. I evo šta čovek kaže dan posle izbora:

 

 

 

 

 

 

Aj ovako.

 

Prvo, veoma je upitno da li je opozicija pucala sebi u nogu u svim ovim slucajevima. Ja se ne slazem sa poslednja dva ovde definitivno, a takodje u trenutku bojkota izbora ogroman broj ljudi i ovde i generalno i u opoziciji je smatrao da je to dobro resenje. Sto se prvog tice, da, ali to nema veze sa Djilasom.

 

Tako da i ti i tvoj drug Sveta niste konzistentni sa svojim tvrdnjama.

 

Sto se tice konkretno onog sto je Sveta napisao, to bi napisao ili covek koji je izuzetno netalentovan za politiku, ili udbas. A moze da bude i jedno i drugo.

 

Nije mi cilj da branim Djilasa, ni meni Djilas nije simpatican, ali objektivno gledano, opozicija je krenula putem ukrupnjavanja i izbacivanja veceg broja ljudi ispred da budu nosioci, bas iz razloga koji Sveta ovde apostrofira.

 

Ne znam kako mu smeta anonimus kandidat za gradonacelnika, a onda nastavlja da prica o Djilasu, a i ti si radio slicno. Taj Djilas nije kandidat za neku funkciju jako dugo.

 

Sta treba da se uradi da se kaze e brate moj odmori idi u anonimnost, daj ostavku na sve funkcije u svojoj stranci, odbijaj svaki poziv medija da gostujes i to je to?

 

Ja se slazem da je Djilas imao gafove, ali imali su ih mnogi opozicioni politicari. Po cemu je Djilas toliko poseban? Bukvalno ne razumem.

 

On jeste jedan od lidera, ali upravo to - jedan od. I relativno se jeste sklonio. Marinika na primer je pre prepoznata kao lice SSP, a ne on. I tako vec godinama.

 

Mnogo veci problem opozicije su ovakvi disonantni tonovi, kad neka partija u bloku poraste pa se osili pa misle da je bolje da budu sami. Ja sam glasao za njih prosli put, sad bih im takodje najpre dao glas, i pored toga sto mislim da im je ekonomski program blago izazvan da se tako izrazim, a meni je to najbitnije, posle naravno ociglednog - da se skine Vucic. Ali ako bi se oni izdvojili sto Sveta kaze, a svi ostali ostanu zajedno, voleo bih da padnu ispod cenzusa. Jer je ocigledno da je recept za skidanje Vucica isti kao i za skidanje Slobe i on to zna i bas zbog toga baca opozicionim antitalentima za politiku poput Svete kosku koja se zove Djilas da je glodju.

 

Samo jedan veliki opozicioni blok koji je spreman da prvi ide kroz zid i ako treba popije suzavac, pa onda da ih prati "narod", studenti itede itece moze da uzdrma Vucica, ta prica o Djilasu kao lideru opozicije je prica za njegove glasace i za one oportuniste koji njega ne vole ali ne bi ni stali iza tog Djilasa.

 

Da te podsetim na price o Saletu Prangiji koji evo nestade covek iz politike nestade i potreba da se istrazi da li je covek ubica, sto je u jednom trenutku bilo drzavno pitanje broj jedan. Uvek ce se naci neki Djilas, sledstveno, Djilas nije stvarni problem i sluzi samo da skrene paznju sa glavnih problema i Vucicev je nacin da onemoguci opoziciju da dela na nacin koji je njemu najproblematicniji.

 

Na primeru talenta Svete, vidimo, uspesno.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, DJ_Vasa said:


Kamo sreće da prvo proteraju Blesan-Qrčenka.

A umesto toga, predsednik mu nosi dokaze o obojenoj revoluciji da zabavi rusofilsko biračko telo, a nastavlja da tajno šalje granate Ukrajini. Ambasador Hil srećan.

Edited by Esli
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

 

Aj ovako.

 

Prvo, veoma je upitno da li je opozicija pucala sebi u nogu u svim ovim slucajevima. Ja se ne slazem sa poslednja dva ovde definitivno, a takodje u trenutku bojkota izbora ogroman broj ljudi i ovde i generalno i u opoziciji je smatrao da je to dobro resenje. Sto se prvog tice, da, ali to nema veze sa Djilasom.

 

Tako da i ti i tvoj drug Sveta niste konzistentni sa svojim tvrdnjama.

 

Sto se tice konkretno onog sto je Sveta napisao, to bi napisao ili covek koji je izuzetno netalentovan za politiku, ili udbas. A moze da bude i jedno i drugo.

 

Nije mi cilj da branim Djilasa, ni meni Djilas nije simpatican, ali objektivno gledano, opozicija je krenula putem ukrupnjavanja i izbacivanja veceg broja ljudi ispred da budu nosioci, bas iz razloga koji Sveta ovde apostrofira.

 

Ne znam kako mu smeta anonimus kandidat za gradonacelnika, a onda nastavlja da prica o Djilasu, a i ti si radio slicno. Taj Djilas nije kandidat za neku funkciju jako dugo.

 

Sta treba da se uradi da se kaze e brate moj odmori idi u anonimnost, daj ostavku na sve funkcije u svojoj stranci, odbijaj svaki poziv medija da gostujes i to je to?

 

Ja se slazem da je Djilas imao gafove, ali imali su ih mnogi opozicioni politicari. Po cemu je Djilas toliko poseban? Bukvalno ne razumem.

 

On jeste jedan od lidera, ali upravo to - jedan od. I relativno se jeste sklonio. Marinika na primer je pre prepoznata kao lice SSP, a ne on. I tako vec godinama.

 

Mnogo veci problem opozicije su ovakvi disonantni tonovi, kad neka partija u bloku poraste pa se osili pa misle da je bolje da budu sami. Ja sam glasao za njih prosli put, sad bih im takodje najpre dao glas, i pored toga sto mislim da im je ekonomski program blago izazvan da se tako izrazim, a meni je to najbitnije, posle naravno ociglednog - da se skine Vucic. Ali ako bi se oni izdvojili sto Sveta kaze, a svi ostali ostanu zajedno, voleo bih da padnu ispod cenzusa. Jer je ocigledno da je recept za skidanje Vucica isti kao i za skidanje Slobe i on to zna i bas zbog toga baca opozicionim antitalentima za politiku poput Svete kosku koja se zove Djilas da je glodju.

 

Samo jedan veliki opozicioni blok koji je spreman da prvi ide kroz zid i ako treba popije suzavac, pa onda da ih prati "narod", studenti itede itece moze da uzdrma Vucica, ta prica o Djilasu kao lideru opozicije je prica za njegove glasace i za one oportuniste koji njega ne vole ali ne bi ni stali iza tog Djilasa.

 

Da te podsetim na price o Saletu Prangiji koji evo nestade covek iz politike nestade i potreba da se istrazi da li je covek ubica, sto je u jednom trenutku bilo drzavno pitanje broj jedan. Uvek ce se naci neki Djilas, sledstveno, Djilas nije stvarni problem i sluzi samo da skrene paznju sa glavnih problema i Vucicev je nacin da onemoguci opoziciju da dela na nacin koji je njemu najproblematicniji.

 

Na primeru talenta Svete, vidimo, uspesno.

 

Ne znam odakle bih pre počeo da li od ad hominem pljuvanja Svete koga ne voliš iz razloga poreza ili toga što si napisao onoliko a rekao još manje.

 

Al hajde par crtica. 

 

Nemam nameru da branim ZLF, to prvo. Nit sam glasao niti ću, ikada. Nula razumevanja imam za bilo koju od tih zeleno-levih ekipa, ponajmanje kad im pročitam programe, ekonomske pogotovo.

 

Ti pominješ bojkot i kako je to bilo super. Za koga super? Za opoziciju koja je ostala bez izvora finansiranja dok je jedna stranka imala relativno stabilnog gazdu na čelu, makar za urgentne stvari. Drugi to nisu imali. Pa se tako rahmetli DS i zvanično ugasio, barem što se tiče ozbiljne politike.

 

Da li da idem dalje u priču kako je razjebao Narodnu stranku (da su druge okolnosti pa i da mu čestitam na tome s obzirom o tome o kakvim se ljudima radi)? Nikola Jovanović, izvozan kao majmun. Gle čuda, udba mu podmetnula snimak kako pljuje redom, baj baj ozbiljna politiko. IZvuče Ponoša iz Narodne, sažvaće ga, ispljune ga i pusti ga da napravi stranku za koju van ulice gde im je centrala niko nije čuo. Uzme Mikija, sažvaće ga, treba li da kažem kako će Miki proći? Epilog, Narodna na smetlište gde joj je i mesto. Ali onda da ne pričamo o ukrupnjavanju opozicije. Mi smo ukrupnili sve građanski orijentisano što imamo. Nema više ničega. I lupili u plafon. Fale desni glasovi. Gle čuda, stranka koja je mogla da ih donese (šta god mislio o njoj i članovima joj) više neće postojati. Cui bono? 

 

Treba li o gafovima nakon prošlih izbora? Kanabe na Anrićevom vencu? Kome korist?

 

Ako iko u 2023. godini misli da je Dragan Đilas političar koji želi vlast (samim tim i želi da radi bilo šta da bi izašli iz falusa u kome smo), ne znam šta da mu kažem. Nickelodeon i Cartoon network imaju ozbiljniji sadržaj, pa preporučujem. 

 

I šta kažeš, jedan opozicioni blok ali znaš da u tom bloku nema desnog spektra jer si ga, pajsad, sahranio ili ćeš tek to da uradiš (Miki). 2000. smo nakrcali 2/3 Dosa sa desno orijentisanim strankama. I koliko god to tada nebitno bilo jer nam je trebao referendum protiv zla, toliko i sada treba isto. Samo ćemo mi da probamo jubilarni 5 put sa građanskom opcijom (čiji sam deo i uvek ću biti deo). Nema problema. Valjda neka odgovornost mora da postoji i za to, hm? 

 

I kad Saleta pominješ, Sale nije stigao da uradi sa opozicijom sve što je Dragan uradio iz topline vračarskih kafića, već je bio u istoriji. Samo gle čuda, udba je Saleta sahranila relativno brzo. Dragan je nekako tu i dalje. Slučajnost reklo bi se. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NMX said:

Ti pominješ bojkot i kako je to bilo super. Za koga super? Za opoziciju koja je ostala bez izvora finansiranja dok je jedna stranka imala relativno stabilnog gazdu na čelu, makar za urgentne stvari. Drugi to nisu imali. Pa se tako rahmetli DS i zvanično ugasio, barem što se tiče ozbiljne politike.

 

Ja sam i tad bio protiv bojkota, iako nisam glasao. Ovde je PSG prosao "toplog zeca" zato sto su na kraju izasli na te izbore, da te podsetim. I nikada se nisu oporavili, iako su pokazali potencijal da budu najjaca opoziciona stranka. U tom trenutku je to delovalo kao dobra ideja mnogima, ukljucujuci one koji to nazivaju danas sa vremenske distance gafom. To nije fer, a i da se slozimo da je to glupa ideja, opet nije potekla iskljucivo od Djilasa, i to je takodje fakat.

 

4 minutes ago, NMX said:

Da li da idem dalje u priču kako je razjebao Narodnu stranku (da su druge okolnosti pa i da mu čestitam na tome s obzirom o tome o kakvim se ljudima radi)? Nikola Jovanović, izvozan kao majmun. Gle čuda, udba mu podmetnula snimak kako pljuje redom, baj baj ozbiljna politiko. IZvuče Ponoša iz Narodne, sažvaće ga, ispljune ga i pusti ga da napravi stranku za koju van ulice gde im je centrala niko nije čuo. Uzme Mikija, sažvaće ga, treba li da kažem kako će Miki proći? Epilog, Narodna na smetlište gde joj je i mesto. Ali onda da ne pričamo o ukrupnjavanju opozicije. Mi smo ukrupnili sve građanski orijentisano što imamo. Nema više ničega. I lupili u plafon. Fale desni glasovi. Gle čuda, stranka koja je mogla da ih donese (šta god mislio o njoj i članovima joj) više neće postojati. Cui bono? 

 

Onda je Djilas zapravo uspesan politicar, jer je uspeo da razjebe udbino kukavicje jaje u opoziciji.

 

5 minutes ago, NMX said:

Treba li o gafovima nakon prošlih izbora? Kanabe na Anrićevom vencu? Kome korist?

 

Bukvalno jedini autenticno njegov gaf i tezak autogol, tu se slazemo. Je l' jedini pravio takve gafove i zabijao takve autogolove?

 

6 minutes ago, NMX said:

Ako iko u 2023. godini misli da je Dragan Đilas političar koji želi vlast (samim tim i želi da radi bilo šta da bi izašli iz falusa u kome smo), ne znam šta da mu kažem. Nickelodeon i Cartoon network imaju ozbiljniji sadržaj, pa preporučujem. 

 

Pa cekaj sad, je l' Djilas treba da sedne u fotelju ili da se skloni? Ne razumem iskreno.

7 minutes ago, NMX said:

I šta kažeš, jedan opozicioni blok ali znaš da u tom bloku nema desnog spektra jer si ga, pajsad, sahranio ili ćeš tek to da uradiš (Miki). 2000. smo nakrcali 2/3 Dosa sa desno orijentisanim strankama. I koliko god to tada nebitno bilo jer nam je trebao referendum protiv zla, toliko i sada treba isto. Samo ćemo mi da probamo jubilarni 5 put sa građanskom opcijom (čiji sam deo i uvek ću biti deo). Nema problema. Valjda neka odgovornost mora da postoji i za to, hm? 

 

Kakva je tu tacno Djilasova odgovornost? Pa ako ima necije odgovornosti, ona je na toj desnoj strani. Djilas bi primio i Zavetnike ako treba, to je njegova izjava.

 

Ja smatram da upravo ovako, ukrupnjavanjem gradjanskog bloka, mozemo da skinemo Vucica. Skidanje Vucica trulim koalicijama ce dovesti samo do toga da Srbija nestane kao drzava. Meni je isto, bilo da Vucic vlada do smrti, ili da ga skinemo posle hektolitara krvi i znoja, a da se nista ne promeni, osim sto njega nema. To je moj stav, mozemo se sloziti ili ne, ali to u krajnjoj liniji nema veze sa ovim o cemu smo poceli da pricamo.

 

9 minutes ago, NMX said:

I kad Saleta pominješ, Sale nije stigao da uradi sa opozicijom sve što je Dragan uradio iz topline vračarskih kafića, već je bio u istoriji. Samo gle čuda, udba je Saleta sahranila relativno brzo. Dragan je nekako tu i dalje. Slučajnost reklo bi se. 

 

Sale mukica nije bio svestan u sta je usao i pukao je. Sa udbom nema veze. Da li Djilas ima veze sa udbom, mozda, ali ovo sto ti pises ne ukazuje na to. Pre ukazuje da je svaki opozicioni politicar koji ga napada - udbas. Jer se tako igra Vuciceva igra lova na vestice, ovaj, Djilase, i tako se vrti same old same old, umesto da se premesti fokus na bitnije stvari.

 

A ti meni reci da li ikome ko hoce da stvarno promeni vlast i sistem u ovoj zemlji u 2024. godini vec, kuca na vrata, tema treba da bude jebeni Dragan Djilas u bilo kom kapacitetu, da li kao lider ili kao problem opozicije?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, NMX said:

IZvuče Ponoša iz Narodne, sažvaće ga, ispljune ga i pusti ga da napravi stranku za koju van ulice gde im je centrala niko nije čuo.

 

Ozbiljno? Popičkarali su se na samo veče izbora i ne govore od tada. Nije mu bio ni na osnivanju stranke. 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, McLeod said:

 

Onda je Djilas zapravo uspesan politicar, jer je uspeo da razjebe udbino kukavicje jaje u opoziciji.

 

Ček, ček. Razjebao udbino kukavicje jaje tako sto je uzeo na listu dva od tri najvaznija lika iz tog kukavicjeg jajeta? Neće biti da je zato razjebao.

 

19 minutes ago, McLeod said:

 

 

Bukvalno jedini autenticno njegov gaf i tezak autogol, tu se slazemo. Je l' jedini pravio takve gafove i zabijao takve autogolove?

 

Direktnog koketiranja sa AV, da ja znam, jeste. Jedini.

 

19 minutes ago, McLeod said:

 

Pa cekaj sad, je l' Djilas treba da sedne u fotelju ili da se skloni? Ne razumem iskreno.

 

Treba da kaze da li ga fotelja zanima. Ako ga zanima, da ne radi ono sto radi nego da radi nesto drugo. Da li zaista ovo treba da odgovaram

 

19 minutes ago, McLeod said:

 

Kakva je tu tacno Djilasova odgovornost? Pa ako ima necije odgovornosti, ona je na toj desnoj strani. Djilas bi primio i Zavetnike ako treba, to je njegova izjava.

 

Ček, istovremeno kažeš da je razbio udbino kukavičje jaje i da je to top potez a citiraš izjavu da bi primio udbin osinjak, ako zatreba?

 

19 minutes ago, McLeod said:

Ja smatram da upravo ovako, ukrupnjavanjem gradjanskog bloka, mozemo da skinemo Vucica. Skidanje Vucica trulim koalicijama ce dovesti samo do toga da Srbija nestane kao drzava. Meni je isto, bilo da Vucic vlada do smrti, ili da ga skinemo posle hektolitara krvi i znoja, a da se nista ne promeni, osim sto njega nema. To je moj stav, mozemo se sloziti ili ne, ali to u krajnjoj liniji nema veze sa ovim o cemu smo poceli da pricamo.

 

Ovde mogu da se složim. Meni lično je nula desničara potrebno. Samo da budemo odgovorni i vidimo da li to 1. može, 2. šta ako ne uspe, tj. ko je kriv za status kvo u kome ostajemo ako ne uspe?

 

19 minutes ago, McLeod said:

A ti meni reci da li ikome ko hoce da stvarno promeni vlast i sistem u ovoj zemlji u 2024. godini vec, kuca na vrata, tema treba da bude jebeni Dragan Djilas u bilo kom kapacitetu, da li kao lider ili kao problem opozicije?

 

Tema je smena AV i zločinačkog režima. Smena režima sa onima koji bi da ga smene. Jab rekao da Dragan nije jedan od tih.  I rado bih voleo da grešim i da pojedem sva govna što sam izasrao ali evo četri godine već isti utisak

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, NMX said:

Tema je smena AV i zločinačkog režima. Smena režima sa onima koji bi da ga smene. Jab rekao da Dragan nije jedan od tih.  I rado bih voleo da grešim i da pojedem sva govna što sam izasrao ali evo četri godine već isti utisak.

 

+1, baš mi je gadan lik i ne deluje istinski zainteresovan da smaknemo ove

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vucic je stajao na balkonu, hrabar i visok kakav jeste, vanserijski duhovit.... i cekao ih da ga uFate , sto samo znaci da je opozicija bila nespremna za balkon jer kao sto vidimo medju okupljenima nije bio ni spiderman ni cat woman, ni neki obican alpinist...Nespremni u lovu na lopova koji im se smeje od gore.

 

 

39 minutes ago, NMX said:

 

Tema je smena AV i zločinačkog režima. Smena režima sa onima koji bi da ga smene. Jab rekao da Dragan nije jedan od tih. 

 

Upravo je tu srz problema, ali ne problema same smene rezima vec detekcije ko bi a ko ne bi u opoziciji zaista hteo da ga smeni...Mozda gajgerov brojac moze da pomogne u otkrivanju tih laznih cestica...

 

...ali jace je zapitati zbog cega je tako tesko uvideti da ako se istaknes kao normalna prozapadna opozicija i tada ti nisu potrebni raznorazni trojanci - dovoljan ti je Zapad da ti pruzi logistiku. Ovo je kao nesto tesko za razumeti? Dokazi opozicijo, Zapadu da Vucic nema nameru da ucini nista od obecanog i gotov je. 

 

Ako jos jednom vidite da neko izmislja toplu vodu i nacine svrgavanja vucica samostalno ili uz neke lazne svrgavace ili decu, bez polovine normalnog sveta na svojoj strani, bez policije i vojske koja ih podrzava - onda....nece vam ostati cak ni jedan prekidac da ugasite svetlo jer je vucic sistematski razlupao i to. Nadam se da ste culi da on od besa ide hodnicima i lupa prekidace kad ga neko naziva `imenima`...uostalom to sam vec rekla ovde odavno, ali nema ko da cita, ma sve sam rekla odavno ali nema ko da veruje i samo se vrtimo u krug ali to je trend u Srbiji .... (covek zaista to radi, to sa prekidacima)

 

Pazi, ako nece ostati niti jedan prekidac, koliko toga nece biti posle njega sve polupano i neupotrebljivo.....a opozicija samo neka se razvlaci bez jasnog stava ko su oni zapravo i zasto sebe nazivaju opozicijom. Puka zelja za svrgavanjem Vucica za Zapad ne znaci bas nista. Kad neko uporno zeli da bude hrcak na tocku pa neka ga, ostali ce i tako da pobegnu i da im se smeju iz daleka....ok neki emotivniji ce da placu, ali opet iz daleke...

 

Bice kao kad su cvetale tikve....

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Krivo mi je sto su ljudi juce popili batine od kerova, ali ne znam da li protesti sada imaju smisla? Ako su potpisani zapisnici za birackih mesta, sta koji qrac sad hocemo? Da je SNP imao vise, onda se nista ne bi postavljalo pitanje?

Mogu da stavim ruku u vatru da je tacno ono sto je onaj lik ispisao, da su Dobrica, Pavle i ostala makijato boranija ocekivali da ce izlaznost pokriti sve sto ovaj dodatno pokrade, kad ono prc. Vucic jeste parizer, ali on zivi izbore svaki dan, on dise izbore, on orkestrira horde sns orkova, pa ako treba i of mecke Dodika ce da ih pozajmi koliko treba. 

Mislim da ne ostaje nista drugo nego priznati da nas je opet izjebo od pozadi kad senismo nadali, pa vise srece drugi put, ionako ce novi izbori za 2 godine, posto ih on tako i raspisuje.

Ovo sto se desava sad, treba da se desava pred izbore, da vrsi pritisak na sredjivanje birackog spiska, pre slanja poziva za izbore. 

 

 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, 40Wins said:

Krivo mi je sto su ljudi juce popili batine od kerova, ali ne znam da li protesti sada imaju smisla? Ako su potpisani zapisnici za birackih mesta, sta koji qrac sad hocemo? Da je SNP imao vise, onda se nista ne bi postavljalo pitanje?

Mogu da stavim ruku u vatru da je tacno ono sto je onaj lik ispisao, da su Dobrica, Pavle i ostala makijato boranija ocekivali da ce izlaznost pokriti sve sto ovaj dodatno pokrade, kad ono prc. Vucic jeste parizer, ali on zivi izbore svaki dan, on dise izbore, on orkestrira horde sns orkova, pa ako treba i of mecke Dodika ce da ih pozajmi koliko treba. 

Mislim da ne ostaje nista drugo nego priznati da nas je opet izjebo od pozadi kad senismo nadali, pa vise srece drugi put, ionako ce novi izbori za 2 godine, posto ih on tako i raspisuje.

Ovo sto se desava sad, treba da se desava pred izbore, da vrsi pritisak na sredjivanje birackog spiska, pre slanja poziva za izbore. 

 

 

 

Nije to niko napisao,oni sami izjavili da znaju da ce doci ljudi iz Bosne i sl ali da ce izlaznost biti dovoljno velika bla bla

Znaci unapred priznaju da ce biti kradje ali ako mi pobedimo nije ni bitno,pa cekaj ta kradja ce nekog drugog gurnuti ispod cenzusa.

Inace u BG SNS 50.000 glasova vise,cak i da je u BG toliko namaknuto bio bi egal i opet bi odlucivao Nestorovic,tako da i nema neke razlike.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kako da ne potpišeš zapisnik kad je sve u redu na biračkom mestu? Ti likovi iz Bosne su došli sa regularno izdatim ličnim kartama i upisani su u birački spisak. To je rađeno pre izbora. A neke ljude koji dugo nisu tu su brisali, a ove njihove ubacivali. Da ne bi broj novih glasača pobudio sumnju. Mnoge stvari su se tek sad otkrile, šta su sve radili. Epska krađa... sa ovakvim inžinjeringom SNS nema šanse nikada da izgubi izvore, čak su izbori i besmisleni, mogu da ih ukinu koliko sutra i ovog proglase za novog Tita... osećam da bi dobar deo naroda bio oduševljen na to...

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ras kass said:

Opoziciji je cilj internacionalizacija pitanja, logicno. Sigurno nece verifikovati mandate i dati legitimitet. Nakon ovih izvestaja oebs i odihr, imaju pokrice za to i u evropi.

I onda ce vucic da prica kako bi domaci izdajnici & strani placenici uz pomoc trulog Zapada da ga ruse i da tako uniste Srbiju (jer ''drzava = vucic'') i eto ti jos veceg rejtinga sns i vucica medju sirokim masama. 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Issey said:

Kako da ne potpišeš zapisnik kad je sve u redu na biračkom mestu? Ti likovi iz Bosne su došli sa regularno izdatim ličnim kartama i upisani su u birački spisak. To je rađeno pre izbora. A neke ljude koji dugo nisu tu su brisali, a ove njihove ubacivali. Da ne bi broj novih glasača pobudio sumnju. Mnoge stvari su se tek sad otkrile, šta su sve radili. Epska krađa... sa ovakvim inžinjeringom SNS nema šanse nikada da izgubi izvore, čak su izbori i besmisleni, mogu da ih ukinu koliko sutra i ovog proglase za novog Tita... osećam da bi dobar deo naroda bio oduševljen na to...

Ali bilo je masa slika na Tviteru poziva za glasanje nekim fantomima za koje u zgradi niko nije cuo, e tad je trebalo ovoliki pritisak i galamu da naprave, a u toku samog izbornog dana stigli su snimci iz arene i slicno, takodje je tad mogao da se odradi bilo kakav pritisak, ali ne, vec u 20 i nesto je nego izasao preliminarno, ali neoficijelno da je opozicija uzela Beograd... E pa tek kad su prdnuli u cabar, onda je krenulo kukanje.  Kasno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sonic said:

I onda ce vucic da prica kako bi domaci izdajnici & strani placenici uz pomoc trulog Zapada da ga ruse i da tako uniste Srbiju (jer ''drzava = vucic'') i eto ti jos veceg rejtinga sns i vucica medju sirokim masama. 


kako to  `onda ce vucic da prica`, jer vucic je vec pricao: Ruski ambasador Bocan Harčenko izjavio je za televiziju Rusija 24 da ga je srpski predsednik informisao da zapad stoji iza jučerašnjih nereda u Beogradu.

„Opozicija je počela proteste, koji su podržani spolja. Vučić je pričao o tome, ne mogu o detaljima, jer su poverljive informacije. Ali on ima neoborive dokaze da je podstrekavanje nereda stiglo sa Zapada“, rekao je Bocan Harčenko posle sastanka sa srpskim predsednikom, prenosi N1. :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Sonic said:

I onda ce vucic da prica kako bi domaci izdajnici & strani placenici uz pomoc trulog Zapada da ga ruse i da tako uniste Srbiju (jer ''drzava = vucic'') i eto ti jos veceg rejtinga sns i vucica medju sirokim masama. 

 

Pa on to prica non stop, sta tu ima novo...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...