Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Sinoć sam se malo igrao procentima i Dontovim količnikom, za nekoliko različitih kalkulacija, čisto da vidim koji scenario bi bio dovoljan da opozicija zaista dobije većinu u odnosu na ekipu SNS/SPS/Nestor i rezultati koje sam dobio su poražavajući.
Prosto je fascinantno koliko je ova Vučićeva diverzija sa Nestorovićem, unazadila šanse opozicije za pobedu u Beogradu, čak i pod uslovom da nije bilo ovih bugarskih vozova iz RS.

Dakle u startu sam odlučio da smanjim SNS-u broj glasova za 40000 koliko se smatra da je dobio sa ovim fantomskim biračima i tako je ostalo u svim dole navedenim kalkulacijama.
Preskočiću sve kozmetičke varijante i odmah ću preći na najpovoljniju po opoziciju (realnu ili ne sami procenite), koja uključuje da stavim SDS zajedno na listu sa SPN i dodam im Tadićevih 1%, a onda sam im isto toliko oduzeo, kako bi taktičkim glasanjem i NS prešla cenzus.
Ostale sam držao na relativno istom odnosu, kakav imaju i sada.
Ispod crte sam dao DJB-u 1%, ostali su bili manje više na istom, ali to nije uticalo na konačnu raspodelu mandata.
Verovali ili ne, čak i u ovoj varijanti, pomenuta ekipa SNS/SPS/Nestor imala bi većinu od 56:54.
Ako bih povećao uticaj Tadićeve stranke u SPN-u na +2%, tek tada bi dobili egal od 55:55 mandata.
Pokušao sam i sa veoma nerealnom varijantom da obe liste SDS/DJB i NS dobiju po 3%, pri čemu nisam ništa smanjio SPN-u, zbog Tadićevog prelaska cenzusa.
Čak i u ovakvoj konstelaciji snaga po Dontu više gubi druga lista nego prva i opet bi imali samo pata karte 55:55 mandata.
Sve ostale blaže varijante od toga, su davale većinu režimskoj ekipi od makar 2 odbornika ili više.
Na kraju sam uneo i pretpostavku da su SDS/DJB/NS napravili zajedničku listu i osvojili oko 4.5%, ali i tada bi rezultat bio 55:55.
Jedina varijanta, gde bi opozicija dobila većinu i to sa tesnih 56:54, bi bila ona u kojoj bi svi desničari DSS/POKS/Dveri/Zavetnici/NS bili zajedno, kao što je trebalo i uzeli oko 12%, dok bi SDS/DJB ostao ispod cenzusa, kao što i jeste.

Tek sada se vidi, koliko je bila pogubna odluka desničara, da se ne okupe na zajedničkoj listi, mada uopšte ne sumnjam da bi i u toj varjanti, Vučić kupio par odbornika recimo iz redova Zavetnika i tajnim glasanjem, došao čak i do većine.
Ovako kako stvari stoje, izgleda da samo jedna velika lista opozicije nalik DOS-u ima šanse da pobedi barem u Beogradu, sve drugo je na vrlo klimavim nogama.
Ako sve ostane kao što je sada, jedva će moći da se računa na tih 5-6 beogradskih opština, pod uslovom da se do maja glasači opozicije izvuku iz apatije.

Edited by knight rider
  • Like 3
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, knight rider said:

Sinoć sam se malo igrao procentima i Dontovim količnikom, za nekoliko različitih kalkulacija, čisto da vidim koji scenario bi bio dovoljan da opozicija zaista dobije većinu u odnosu na ekipu SNS/SPS/Nestor i rezultati koje sam dobio su poražavajući.
Prosto je fascinantno koliko je ova Vučićeva diverzija sa Nestorovićem, unazadila šanse opozicije za pobedu u Beogradu, čak i pod uslovom da nije bilo ovih bugarskih vozova iz RS.

Dakle u startu sam odlučio da smanjim SNS-u broj glasova za 40000 koliko se smatra da je dobio sa ovim fantomskim biračima i tako je ostalo u svim dole navedenim kalkulacijama.
Preskočiću sve kozmetičke varijante i odmah ću preći na najpovoljniju po opoziciju (realnu ili ne sami procenite), koja uključuje da stavim SDS zajedno na listu sa SPN i dodam im Tadićevih 1%, a onda sam im isto toliko oduzeo, kako bi taktičkim glasanjem i NS prešla cenzus.
Ostale sam držao na relativno istom odnosu, kakav imaju i sada.
Ispod crte sam dao DJB-u 1%, ostali su bili manje više na istom, ali to nije uticalo na konačnu raspodelu mandata.
Verovali ili ne, čak i u ovoj varijanti, pomenuta ekipa SNS/SPS/Nestor imala bi većinu od 56:54.
Ako bih povećao uticaj Tadićeve stranke u SPN-u na +2%, tek tada bi dobili egal od 55:55 mandata.
Pokušao sam i sa veoma nerealnom varijantom da obe liste SDS/DJB i NS dobiju po 3%, pri čemu nisam ništa smanjio SPN-u, zbog Tadićevog prelaska cenzusa.
Čak i u ovakvoj konstelaciji snaga po Dontu više gubi druga lista nego prva i opet bi imali samo pata karte 55:55 mandata.
Sve ostale blaže varijante od toga, su davale većinu režimskoj ekipi od makar 2 odbornika ili više.
Na kraju sam uneo i pretpostavku da su SDS/DJB/NS napravili zajedničku listu i osvojili oko 4.5%, ali i tada bi rezultat bio 55:55.
Jedina varijanta, gde bi opozicija dobila većinu i to sa tesnih 56:54, bi bila ona u kojoj bi svi desničari DSS/POKS/Dveri/Zavetnici/NS bili zajedno, kao što je trebalo i uzeli oko 12%, dok bi SDS/DJB ostao ispod cenzusa, kao što i jeste.

Tek sada se vidi, koliko je bila pogubna odluka desničara, da se ne okupe na zajedničkoj listi, mada uopšte ne sumnjam da bi i u toj varjanti, Vučić kupio par odbornika recimo iz redova Zavetnika i tajnim glasanjem, došao čak i do većine.
Ovako kako stvari stoje, izgleda da samo jedna velika lista opozicije nalik DOS-u ima šanse da pobedi barem u Beogradu, sve drugo je na vrlo klimavim nogama.
Ako sve ostane kao što je sada, jedva će moći da se računa na tih 5-6 beogradskih opština, pod uslovom da se do maja glasači opozicije izvuku iz apatije.

Svaka cast na trudu

Jednostavan je zakljucak,SPN je osvojila dosta manje glasova u BG nego sto su se nadali,na stranu SNS i ostali,glasaci iz RS itd

Njima nisu pokrali njihove glasove niti oni to tvrde nego su osvojili manje nego sto je potrebno i sto su najavljivali.

Link to comment
Share on other sites

Ne bih potcenjivao sanse opozicije na lokalnim izborima. Zasto? Zato sto svuda po lokalu ima tih lokalnih mocnika, koji su dosadili "i Bogu i ljudima" a koji uopste ne resavaju vazne komunalne probleme stanovnistva. A i obzirom da se radi o lokalu, tu bi ljudi imali malo vise i hrabrosti i slobode da glasaju po savesti ili jednostavno "kazne"" na izborima bahatu lokalnu vlast. Koncentrisao bih se na par desetina opstina gde je najkriticnije. Pobeda opozicije na lokalnim izborima bi bio uvod u kanacan poraz ove vlasti na nekim buducim izborima. Samo treba raditi pametno i takticki i dobro zasuci rukave i u svakoj opstini analizirati kriticnu problematiku na kojoj sadasnje lokalne vlasti mogu pasti. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, knight rider said:

pogubna odluka desničara, da se ne okupe na zajedničkoj listi

 

Za početak - Kad pričaš o desničarima, Zajebnicu izbaci iz svih računa, a i Boškića s njom. 

Dalje - vrlo verovatno je da bi izlazak na jedinstvenoj opo listi zapravo odneo glasove "desničarima" čiji glasači, koji u principu odbijaju da imaju išta sa "izdajnicima" kao Marinika i Đilas (i vrlo verovatno još neki) i oterao ih ka Zajebnici i Nestoroviću tj. nazad u naručje Vučiću.

 

Zajebana je tu računica.  Nekad 2+2 zaista i bude 5, ali nekad bude i 3.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, fancy said:

 

Za početak - Kad pričaš o desničarima, Zajebnicu izbaci iz svih računa, a i Boškića s njom. 

Dalje - vrlo verovatno je da bi izlazak na jedinstvenoj opo listi zapravo odneo glasove "desničarima" čiji glasači, koji u principu odbijaju da imaju išta sa "izdajnicima" kao Marinika i Đilas (i vrlo verovatno još neki) i oterao ih ka Zajebnici i Nestoroviću tj. nazad u naručje Vučiću.

 

Zajebana je tu računica.  Nekad 2+2 zaista i bude 5, ali nekad bude i 3.

dobro, covek je racunao po jednom optimistickom scenariju i doso do zakljucka da bi cak i po njemu, u najboljem slucaju bila pat-pozicija!

Elem, ja sve vise sticem utisak da je ih je Vucic zapravo zajebao, da im je obecao gradsku vlast u Beogradu, pa da ih je posle otkacio, ili ts. 

Ovde bi se mogla napraviti i neka vrsta kompromisa, npr da Vucic dozvoli SPN da formira manjinsku gradsku vlast u Beogradu, da im se da sansa 

da malo nauce nesto o tehnologiji vrsenja vlasti. Ako bi Kristofer Hil pokrenuo tu ideju verujem da bi se ona mogla i realizovati. 

Edited by Darth Bane
Link to comment
Share on other sites

Quote

On [Aleksandar Šapić, predsednik privremenog organa grada Beograda i kandidat liste "Aleksandar Vučić - Beograd ne sme da stane" za gradonačelnika] je, gostujući na TV Hepi, naglasio i da se u Beogradu sada stvara "majdanska" atmosfera koja je bila uvod u strašan rat u Ukrajini koji je razvalio tu zemlju.

"Ovo što rade je uvod u građanski rat. Zato ih molim da to ne rade. Mi smo stradali mnogo. Nas je građanski rat upropastio. Još nema pomirenja. To ne sme da se ponovi. Ovo je podstrekivanje na građanski sukob i to ne smemo dozvoliti", rekao je Šapić.

https://insajder.net/prenosimo/sapic-srbija-na-ivici-gradanskog-rata
 

eXwQOyU.jpeg

Edited by erwin
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/19/2023 at 7:22 AM, Mr Tuvok said:

Utešno može da bude što će sve to od njihovih iskota na kraju kupiti zli "stranci" , jer tako obično biva, naročito kad nasleđeno nije ni zarađeno, nego opljačkano. Što je trebalo da se desi još devedesetih, ali dobro, taj deo Evrope je poznat po tome što kasni decenijama iza sadasnjeg vremena. Važno je da će se na kraju desiti.

 

Apsolutno se slazem. Kad ih 5-oktobarska masa onomad nije izvela i razapela po ulicama, za primer, nego je samo malo radila motka i pesnica, sta onda drugo ocekivati sada sa ovim iskotima?   

 

Sta se inace radi sa iskotima

 

Ne bi tu bilo stete ni zabrazditi i malo sire, pa nek s korovom ode i po koja plemenita biljka, sta ima veze? Pa da.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, srlepajce said:

Gde mi zivimo 😂

 

Ma pogresili su samo u zapisniku koliki je bio broj izaslih glasaca. 

 

 

Hajde sto su pogresili ovi na birackom mestu (mada mi nije jasno kako 10ak ljudi koji potpisuju zapisnik ne vide gresku), ali mi je jos manje jasno kako u RIK-u onaj ko unosi podatke, nema neku prostu proveru implementiranu o software koja ce da izbavi obavestenje da se ukupna suma pojedinacnih glasova i nevazecih listica ne slaze sa brojem izaslih glasaca, kao i da je mozda unet broj koji je veci od ukupnog broja glasaca i slicno. 

 

Jbt, debelo smo u 21. veku i nemamo IT infrastrukturu koja ima smisla. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ispravljen je taj zapisnik. Samo broj izašlih je bio pogrešno upisan, ne i rezultati pojedinačnih stranaka.

 

Originalni zapisnik:

https://www.rik.parlament.gov.rs/extfile/sr/election_results/657f75c1d2b21/@PA20.pdf_caa35a68254971cb7427073548952f9f.pdf

 

Usvojena ispravka:

https://www.rik.parlament.gov.rs/extfile/sr/election_results/6580833c74176/@PA20-RG7-1.pdf_3cd3eb462591d99ee61a0761a3d55ec4.pdf

 

Možete ovde da proverite pre nego što okačite takve tvrdnje.

https://www.rik.parlament.gov.rs/542645/rezultati/

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na reditu kažu da je Dragoslav Milojević, osoba koju su priveli ispred RIKa i koji je navodno priznao da ga plaćaju Marinika i Đilas u stvari osoba sa posebnim potrebama.

 

Takođe ne znam da li ste videli snimak 'priznanja' na Kuriru. Ne znam kako u to može da poveruje neko stariji od 5 godina.

 

https://www.kurir.rs/vesti/politika/4319560/mladic-koji-je-nasrnuo-na-direktora-rzs-djila-i-marinika-me-placaju-da-vredjam-i-fizicki-napadam-politicke-neistomisljenike

 

Ovo je isto baš skandal, trebalo bi da se uključe relevantna udruženja

 

 

 

IMG_6548.thumb.jpg.65da418d527411949277e2723682ee1d.jpg

Edited by nemanjaol
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, nemanjaol said:

Na reditu kažu da je Dragoslav Milojević, osoba koju su priveli ispred RIKa i koji je navodno priznao da ga plaćaju Marinika i Đilas u stvari osoba sa posebnim potrebama.

 

Takođe ne znam da li ste videli snimak 'priznanja' na Kuriru. Ne znam kako u to može da poveruje neko stariji od 5 godina.

 

https://www.kurir.rs/vesti/politika/4319560/mladic-koji-je-nasrnuo-na-direktora-rzs-djila-i-marinika-me-placaju-da-vredjam-i-fizicki-napadam-politicke-neistomisljenike

 

Ovo je isto baš skandal, trebalo bi da se uključe relevantna udruženja

 

 

 

IMG_6548.thumb.jpg.65da418d527411949277e2723682ee1d.jpg

Osoba sa posebnim potrebama studira istoriju. Nije za smeh i sprdnju, ali na neki nacin i jeste.

Link to comment
Share on other sites

Quote

A.Stanojkovic @TheSaleSax

"Ajmo malo o Nestoroviću i tome kako ga narod vidi.
90ih me je majka vucarala po lekarima zbog 1000 raznih stvari, a jedna od njih je bila što sam imao alergije jako često. Kako mi je otac podložan teškim anafalaktičkim šokovima, bila je zabrinuta da nisam pokupio te gene.
Iako sam kao dete imao samo osipe, bili su dovoljno česti da se brinula.
Išli smo po raznim lekarima, vucarala me je mesecima - sve dok nismo dobili uput za famoznog Nestorovića.
Mojoj majci je objašnjeno da se radi o najboljem lekaru u Srbiji, i mnogi su ga idealizovali.
Prvi put kada smo otišli tamo, bilo je jasno da ćemo danima čekati na red.

Tiršova je bila prepuna, i to generalno ljudi sa decom koji čekaju da idu kod njega. (Fun fact, jednom sam u tom redu sedeo pored Bajage)
Čekalo se danima, ali mnogi su ulazili preko reda.
I tako je moja majka odlučila da krene da mu nosi viskije i slično mito da bismo ušli tamo preko reda.

Zaista ne znam koliko je para potrošila, ali mogu samo da zamislim.
Kada ga podmitiš - puštaju prvo one koji su najviše para doneli (ili najskuplje poklone)
Kada se uđe kod njega u ordinaciju, to je izgledalo ovako:
Gomila flaša skupocenih pića na stolu, i koverata sa parama u fioci koju bi otvorio svaki put kad mu asistentkinja donese novu kovertu.
A on - 24/7 okružen studentkinjama medicine koje su došle na praksu i koje umiru od smeha na svaku njegovu prizemnu i šovinističku foru.

Konstanto se zajebavao i bio centar pažnje tih devojaka koje su očigledno odlepljivale na njega.
Iskren da budem, i meni je kao detetu bio prilično šarmantan jer je delovao jako pozitivno, ali mi se nije sviđalo kako je sa omalovažavanjem pričao sa mojom majkom i svim drugim ženama koje su tu dovele svoju decu.
U svakom slučaju, morao sam više puta da dodjem - što znači više poklona i mita za Nestorovića.
I lik mi je otkrio da sam alergičan na kakao i na grinje iz prašine.
Dakle po njegovoj logici sada nisam debeo nego sam otečen od alergije koju sam dobio od kilograma čokolade koju jedem godišnje.
A za grinje iz prašine - ne znam.. nisam nikad bio najuredniji lik, ali nikad nisam imao alergiju od toga.

U prevodu, lik je bio prevarant i 90ih, i dozvoljavalo mu se da pravi pičvajz u Tiršovoj, i da prima mito. I svi su za to znali, i nikome nije smetalo.
2000 i neke je keva čula da radi u BelMedic-u, i odvela me kod njega - i priča je bila ista. Samo bez mita jer svakako plaćaš za pregled. Ali je nastavio da omalovažava klijente (uglavnom žene) kroz sprdnju.
BelMedic od njega danas pere ruke, i govori da već godinama ne radi za njih.
A ukoliko vas interesuje na šta sam zapravo alergičan - njegov bivši asistent Saša (zaboravih prezime) je ustanovio da sam alergičan na ambroziju.
Kao i većina Beograđana....

U prevodu, od Nestorovića je narod pravio Boga. Bilo mu je dozvoljeno da radi šta želi, pa i da prima mito bez ikakvog ustručavanja.
I danas je ušao u parlament.
Dakle, narod ga napravio- država ga branila.
I tako ceo život."

Izvor: twitter.com/TheSaleSax/status/1737388762194170109

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, erwin said:

Izvor: twitter.com/TheSaleSax/status/1737388762194170109

Obzirom da bolujem ceo zivot od alergija mogu da kazem da je ovaj tvit jako upitan sto se price oko medicine tice a to baca sumnju na sve ostalo.

Vrlo se lako odredjuje ko je na sta alergican,jednostavnim alergotestom i to nema sta doktor da pogadja ili predpostavlja.

Edited by Zvezdarac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, nemanjaol said:

Ovo je isto baš skandal, trebalo bi da se uključe relevantna udruženja

 

I sve to za razvlačenje po tabloidima, inače bih očekivao da tužilaštvo postupi i pohapsi podstrekače nereda.🙄


Setio sam se, ima 20 godina kako sam ovo čitao, uspeo sam da nađem tekst Mihajla Mihajlova o njegovom štrajku glađu.

Spoiler

Tretman političkih zatvorenika zaista je bio loš, jezivo su nas držali. I ljudi pristanu da krenemo u štrajk glađu, bilo nas je 16 ili 17. Kad smo to obznanili, istog trenutka su nas pozatvarali u samice. Ne znate šta se događa; dani prolaze a ne znate da li su ostali još u štrajku. Ispostavilo se da sam ja štrajkovao 43 dana, nekolicina preko 20 dana, ostali su prekinuli ranije. To je potpuno razumljivo: sedi tamo sam, hoće da umre. Meni su posle 33 dana štrajka glađu počeli da daju injekcije glukoze, to ne možete sprečiti. Uprkos tome noge su mi žestoko otekle, dobio sam tzv. slonovske noge. Pijete samo vodu, ne jedete ništa, srce slabi i više se ne može. Najteže je prvih sedam dana: užasno se mučiš, krče ti creva, stalno misliš na hranu. Posle sedam dana gladovanja, organizam prelazi na unutrašnje rezerve, a posle tri nedelje osećaš se božanstveno, kao da letiš. Dve nedelje traje taj fantastičan osećaj, duhovni i fizički. Jedino ako se naglo pomeraš, onesvestiš se. Došla je lekarska komisija, pregledali su me i konstatovali da ću umreti. Onda su ovi iz uprave rekli: Dobro, biće vam ispunjeno to i to. Osnovni zahtev nisu nam ispunili: da se u zatvoru oformi političko odeljenje samo za političke osuđenike. – Zašto političko odeljenje? Samo ti štrajkuješ zbog toga, ostali su davno prestali – ne može! Jedan od zahteva bio je da zatvorenik ima pravo da nosi kosu i bradu. Bio sam ubeđen da će odbiti taj predlog, međutim, prihvatili su ga. Nisam imao kud, morao sam da pustim bradu.

 

Što se Nestorovića kao lekara tiče, svojevremeno smo vodili dete kod njega, privatno, negde gde je "konsultovao", zbog nekih zajebancija sa kožom, bio je vrlo ljubazan, i prema nama i prema detetu, rekao je da to nije iz njegove oblasti i da, iako bi klinika očekivala da nam sad preporuči kontrolu, nema potrebe da dolazimo, "nek prištede mama i tata pare". Sigurno je imao hiljade pacijenata, pod raznim okolnostima, ne sumnjam da je svašta bilo.

Edited by Esli
Link to comment
Share on other sites

Ovaj članak mi je zanimljiv:

 

LSV: U Ljuboviji prijavljeno 211 glasača iz BiH na jednoj adresi, ponoviti izbore u celoj Srbiji

 

Quote

„Sa druge strane, pitamo se zašto se ne govori o izbornim mahinacijama u Vojvodini ili drugim krajevima Srbije. Kako nazvati činjenicu da je u Ljuboviji, samo na jednoj jedinoj kućnoj adresi prijavljeno 211 glasača iz Bosne i Hercegovine? Ili da opština Mali Zvornik ima ukupno 11.000 stanovnika, 15.795 birača, a da su u Zrenjaninu, Novom Bečeju i Novom Sadu pozive za glasanje dobili građani koje niko ne zna i koji nikada nisu živeli na adresama na koje su pozivi stigli?“, postavili su pitanje.

 

Ovo je samo deo članka, ali se čini se da je u pitanju mnogo veća krađa nego što na prvi pogled deluje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne bih se baš preterano pouzdao u podatke koje iznose dojučerašnji Vučićevi koalicioni partneri, naročito kad je reč o centralnoj Srbiji gde nemaju nikakvo prisustvo.

 

12.2.2023.

Quote

SNS raskinuo koaliciju sa LSV u Novom Sadu: "Da vam prekratimo muke, da ne čekamo mart"

https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/331712/SNS-raskinuo-koaliciju-sa-LSV-u-Novom-Sadu-Da-vam-prekratimo-muke-da-ne-cekamo-mart.html

Edited by erwin
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DJ_Vasa said:

Ovo je samo deo članka, ali se čini se da je u pitanju mnogo veća krađa nego što na prvi pogled deluje.

Da, izgleda da je cela poenta vanrednih delimičnih lokalnih izbora bila da se širom Srbije premeštanjem glasača ojačaju pozicije SNS na lokalu, a na proleće isto to , samo u drugim opštinama. Onaj magarac iz Surdulice je o tome otvoreno pričao pred kamerom, neko je kačio par stranica unazad. Premeštanja birača na ovaj način je bilo sigurno u znatnom broju veće unutar Srbije nego iz BiH, samo što su BiH glasači, iz raznih razloga, uočljiviji, a i više je očiju bilo uprto u Beograd.  Zaista vrhunski politički inženjering i logistička operacija, evo skidam kapu, ovo je neprejebivo, al bez zezanja. 

 

Uostalom, opozicioni član RIK i o tome govori https://n1info.rs/vesti/izbori-2023/jovan-rajic-vucic-ceka-i-vaga-zna-da-je-pokrao-izbore-i-zato-je-zabrinut/ kao i osporavanju lokalnih izbora u celoj zemlji.

Edited by Esli
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne samo to,tamo gde je mislio da je jak organizovao je sada a ostalo ostavio za sl god gde sa pravom ocekuju dosta manju izlaznost a tek tada opozicija nema sanse.

Inace u BG je razlika preko 40.000 videcemo na koliko BM ce da se ponovi tako da moze da naraste jos vise.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...