Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

...a videćemo i crkvu koja je bila nikad suzdržanija.

 

Moguće je da će kršiti predizbornu tišinu u korist "desnice" a navodnike stavljam pošto su nanometar od fašista.

Ili im je svejedno, pošto ti pod navodnicima dobijaju, i ovi dalje mogu da kradu i od sveta i da rovare po susednim državama.

 

Jer Azra...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, goldberg said:

 

Nama treba da bude cilj jedno drustvo u kojem ce svako moci da kaze svoje misljenje, ali i da bude kritikovan ako to misljenje odstupa od realnosti. Tipa, ako ja kazem da lekari u Srbiji MORAJU da imaju iste plate kao lekari u Nemackoj neko drugi moze da me tera da objasnim kako sam to zamislio, ali ne i da mi prisiva da sam lopov ili da mi treba zabraniti da ista kazem.

To su sve lepi ciljevi, ali i dalje su iz domena tzv nadgradnje. Nama treba da bude cilj drustvo u kome će se sa neodobravanjem i prezirom, a ne sa zavišću, gledati na kumove i ostale čiji bi maksimimum u normalnom drustvu bio da pakuju robu u Amazonu, a tu kupuju te meklarene od 300,000 evra, koje su pošteno zaradili ugrađivanjem i "lapanjem". Ali taj opšti stav u zdravim društvima dolazi odozdo, ne nameće se ni dekretima, ni "edukovanjem" ni apelovanjem. Eventualno možda popovi mogu nešto da urade na popularisanju tog stava "naroda" prema ovim pojavama, samo ne popovi SPC jer to i nije u njihovom programu, nego da i oni lapaju. Dok se to ne promeni (neće) potpuno je svejedno sve ovo ostalo o čemu pišu razni forumaši.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 
Ovo jeste ekstreman stav - pola DS, ceo DSS, ceo SPS, ceo SRS, sve je to isto jer imaju suprotne stavove. Dakle, narod je zbog toga zasluzio Vucica.
 
Opet, nema nista lose u ekstremnim stavovima
...


Druže, shvatam ja da vama (a to "vi" ste svi od Miloševića i Šešelja preko Koštunice pa do Boškića i ove kreature za koju ćeš da glasaš) ekstremizam postojanje i mrvice proevropske opcije u Srbiji. Shvatam i opraštam etiketu - oprostio sam učitavanje, što ne bih i uklizavanje...

Uostalom ima vas onoliko, svaki izbori to pokazuju. Dobili ste za šta ste druge slali da se bore, prodali ste narodu "ugrožena srpska ognjišta" držite ga večito pod tom tenzijom ne dajući mu glavu da digne i ne pomisli na nešto drugo, a kamo li da oseti kako izgleda živeti dostojanstveno i dostojno čoveka.

Sad uživaj u tom pluralizmu jednoumlja.

Sent from my SM-N9860 using controlled FACT 200

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mr Tuvok said:

To su sve lepi ciljevi, ali i dalje su iz domena tzv nadgradnje. Nama treba da bude cilj drustvo u kome će se sa neodobravanjem i prezirom, a ne sa zavišću, gledati na kumove i ostale čiji bi maksimimum u normalnom drustvu bio da pakuju robu u Amazonu, a tu kupuju te meklarene od 300,000 evra, koje su pošteno zaradili ugrađivanjem i "lapanjem". Ali taj opšti stav u zdravim društvima dolazi odozdo, ne nameće se ni dekretima, ni "edukovanjem" ni apelovanjem. Eventualno možda popovi mogu nešto da urade na popularisanju tog stava "naroda" prema ovim pojavama, samo ne popovi SPC jer to i nije u njihovom programu, nego da i oni lapaju. Dok se to ne promeni (neće) potpuno je svejedno sve ovo ostalo o čemu pišu razni forumaši.

 

Kao razni forumaš, tvrdim da promene ne dolaze odozdo, može da ima nezadovoljstva, besa, ali da bi se desile promene mora neko da artikuliše nezadovoljstvo i da ga potstakne, i da organizuje i ponudi put promena i da prihvati odgovornost. Taj neko nije jedan čove, a nije ni nedefinisana masa.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Izvrće značenja termina genocid.
 
Kaže da genocid nije pitanje broja, već osmišljene namere i da nije bitno da li je 100 ili 100 000.
 
 
Sankcije Rusiji, za otcepljenje Vojvodine što je ranije govorila. Prilično je jasno da gaji antisrpske stavove za jednog liberala.
 
Sada kao govori da je Kosovo Srbija, radi većeg broja glasača. Valjda joj je neko sa 2 grama mozga rekao.
 
Bila bi ona ista kao Vučić, ali bi brzo pala na sledećim izborima. Vučko ima doktorsku disertaciju u obmanjivanju naroda.
Ovaj post je za temu gadost dana a ne ovu ovde.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, erwin said:

Kakvi carevi, istraživanje objavljeno u 23:30 sinoć. 😇

Ima ovde nekih sumnjivih stvari, ali neka, videćemo za koji dan... Bitno je da od svih lista jedino SPN ima neki potencijal za neki blagi rast u finišu. Ozbiljno bih bio iznenađen ako SPN rezultat pređe 25%, u fazonu: gde ste vi ljudi bili sve ove godine?

7 hours ago, koca popovic said:

Da li neko prokomentarisa onu listu podrske nepomeniku. Na listi se nalazi mnogo zanimljivih licnosti. 

Budimo pošteni, javilo se dosta ljudi kojii su rekli da nisu dali odobrenje za svoje ima ne toj listi. Izgleda da su razne institucije, sportski klubovi itd. slali spiskove po kvotama.

Link to comment
Share on other sites

Ipsosovo istraživanje je za okačiti mački o rep. Prošle godine su omanuli maltene za 8% ako se ne varam.

 

Problem je što su i naši omanuli prošli put i rekli da ako izađe 3.8 miliona ljudi, padaju na parlamentarnim i ide se u drugi krug predsedničkih. Izašlo je 3.7milioina. Rezultate znamo.

 

Za republiku ne gajim bilo kakve nade. Ima dovoljno satelita, ima dovoljno rasutih glasova da oni sa SPS i manjinama imaju komotnu većinu.

 

Isto tako, ja ne vidim kako Beograd može da ostane u njihovim rukama. Prošle godine su imali jebenih 70k glasova manje i zadržali vlast. Znamo i zahvaljujući kome i kako. Ta razlika je sada sigurno veća od 70k. I ostaje pitanje kako je banda nadomestila tu razliku. 

 

Izlaznost u BG će nam to verovatno reći. Ako su u BG potrpali hiljade ovih što su iz gradova gde nema lokalnih izbora, imaćemo veću izlaznost (u totalnim brojevima) u Beogradu. Inače, sem ako nisu prebacili 100k ljudi u Beograd i sem ako im se kao i prošli put dogovorom ne ustupi grad, SNS gubi Beograd lagano. 

 

I još nešto, banda je usavršila krađu PRE izbora. Znajući da se krađa na izborima mnogo lakše otkriva. I na njima je samo da 17.12. sprovede ono što je napravljeno pre izbora. I ako bude stani pani, tajming je maltene savršen za njih, za dva dana Sveti Nikola, eventualni ponovljeni izbori na 31.12. Zna se koja će mašina da izvede svoje birače tada a ko će da fenira kosu za novu godinu.

 

Da ponovim, Beograd mora da padne. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, NMX said:

Isto tako, ja ne vidim kako Beograd može da ostane u njihovim rukama. Prošle godine su imali jebenih 70k glasova manje i zadržali vlast. Znamo i zahvaljujući kome i kako. Ta razlika je sada sigurno veća od 70k. I ostaje pitanje kako je banda nadomestila tu razliku. 

 

Zaboravih još nešto, što me zapravo najviše brine.

 

Oni nisu morali da raspišu izbore u BG. Imali su stabilnu većinu do 2026. godine.

 

I znajući da su na prošlim izborima imali 70k glasova manje od opozicije (makar i djuture opozicije, sa sve desničarima) i znajući da su se desili Ribnikar i Mladenovac i znajući da Šapić pravi gaf za gafom, da je inflacija jezivo oborila kupovnu moć i znajući da im je generalno, ne samo na republici, trend pada - oni raspišu izbore u Beogradu. 

 

Teško da su toliko sigurni u sebe i teško da idu glavom u zid. Da li je dogovor o mirnoj predaji grada zarad još 4 godine republike, da li je dogovor da nastave sa gradom, da li je dogovor sa opozicijom, strancima ja mogu samo da lupam ali sam siguran da banda vrlo dobro zna kako je padao Sloba 2000. i Tadić 2012. kada su odlučili da skrate mandat. Makar i na gradu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, NMX said:

Beograd mora da padne. 

 

Ne bi bilo lepšeg novogodišnjeg poklona za sve nas u Bgd, pa neka krene odavde ko onomad...

ALI...

Ne vidim način da oni daju da "padne" (nevezano za rezultate izbora) ni Čumićevo sokače a bogami ni Crveno barjače na Belim Vodama a kamo li grad kao što je Beograd.

Kad sam to rekao, ne znači da sam defetista (iako ponekad tako zvučim) i da sam fatalista po tom pitanju - samo mislm da bi svako trebalo da bude spreman na najgore, na traženje pravde na ulici umesto da

 

17 minutes ago, NMX said:

fenira kosu za novu

 

...spreman, na svakakve vrste zla koje se mogu desiti u danima posle 17.12.  (naravno, ako nas ne počiste na tim izborima)

 

E, sad...

Da li smo spremni?

 

nota bene:

Ne verujem ni u kakve dogovore, verujem samo da su neizbežni teror i nasilje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, NMX said:

Inače, sem ako nisu prebacili 100k ljudi u Beograd i sem ako im se kao i prošli put dogovorom ne ustupi grad, SNS gubi Beograd lagano. 

 

Ništa neće biti lagano, ne zalećimo se. A Beograd prošli put nije nikakvim dogovorom prepuštan, nego opozicione liste nisu dobile dovoljno glasova da formiraju većinu, a Tadićeva lista nije mogla da se pogura preko cenzusa na ponovljenim izborima. Nema ni sada nikakvih dogovora, izbori su raspisani da se Vučićevim ličnim rejtingom sačuva šta se može sačuvati pre no što dalja ekonomska kriza i pritisci oko Kosova i ko zna šta još još više smanje rejting pred sledeći krug izbora. Izbori 17.12. su najavljeni par dana posle Banjske. Koliko se zeznuo u proceni, ostaje da se vidi.

 

Svi prosto neka izađu na izbore i glasaju po savesti, pa ćemo da vidimo za dalje.

 

Što se perioda posle izbora tiče, postoji toliko načina da se sabotira dobar rezultat opozicije u Beogradu i opstruiše predaja vlasti, ništa neće biti gotovo 18.12. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Helena said:

Moguće je da će kršiti predizbornu tišinu u korist "desnice" a navodnike stavljam pošto su nanometar od fašista.

Nažalost, bez udruživanja SPN sa desnicom je teško pobediti sns čak i u Beogradu. 

Link to comment
Share on other sites

Ovo za BG bi bio interesantan scenario :

 

SNS+SPS = 42%

SPN+DSS = 45%

ZAV+DVE = 4,6%

 

Ako ova koalcija preleti u vlast opet parizer ima većinu. Postoji scenario da DVE ne prelete ali ne znam njihov koalcioni sporazum da vidimo koji je odnos u prvih 15-tak kandidata.

 

Tadić i Nestorović ako pređu cenzus onda se već može pričati o više kombinacija. Ako samo Tadić pređe onda ZAV+DVE nisu bitni na koju će stranu. Naravno pod uslovom da je ovo tačno.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Klotzen said:

Ako ova koalcija preleti u vlast opet parizer ima većinu. Postoji scenario da DVE ne prelete ali ne znam njihov koalcioni sporazum da vidimo koji je odnos u prvih 15-tak kandidata.

 

Pretpostavljam da dele pola-pola "prolazna" mesta. Mislim da Boško nije lud da u ključnom momentu preleti ka vlasti. Porodica Stamenkovski ne mora da radi ništa, može jednostavno neki od njihovih odbornika da dobrovoljno pređe u SNS. Posle nek se njihovi birači zapitaju za koga su i zašto glasali.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, erwin said:

Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković i predsednik stranke Slobodna Crna Gora Vladislav Dajković podržali SNS u spotu sa Vučevićem.
 

  Reveal hidden contents

 

 

 

 

Srbski svet braćo.

Svako ko je protiv, taj je mrzitelj svega srbskog i ruskog. 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...