Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Da li dajete svoj glas 02.06.24?  

155 members have voted

  1. 1. Da li ćete izaći / Da li ste izašli na lokalne izbore 2. juna 2024?

    • Da, glasaću za stranke bliske vlasti
      4
    • Da, glasaću za stranke bliske opoziciji
      12
    • Ne, glasao bih za stranke koje bojkotuju izbore
      6
    • Ne, nikad ne izlazim na izbore
      2


Recommended Posts

5 hours ago, Kronostime said:

SAD donirale neku opremu klinici, ovi se zahvalili plocom zahvalnicom na zidu iste i patriJote se osetili ugrozenim zbog toga.

Nije samo to..čini mi se da je išla neka priča da tamo ima rodbinu ili je jedan deo života proveo tamo?
 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Drug Crni said:

Nije samo to..čini mi se da je išla neka priča da tamo ima rodbinu ili je jedan deo života proveo tamo?
 

Sreca da se nisam kandidovao, sa rodbinom po celom svetu (sem Antarktika, a i neki iz S. Koreje su mi sumnjivi) bi bio etalon za Veleizdajnika.

:classic_biggrin:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

To što smo mi generalno primitivan narod, nedorastao za demokratiju, ne čini Hilla ili bilo kog američkog administrativca nekim pozitivnim likom. Meni je generalno smešno kad neko onaniše na US administraciju i veruje da su oni nekakvi kapetani Amerike iz stripova, a ne samo predobro plaćeni smradovi koji itekako imaju i svog udela i krvavih ruku u svemu što se dešava i ovde i po celom svetu. Naravno, opet sam radije i za njih nego za KGB zlotvore i njihove brabonjke po istočnoj Evropi, ali nemojmo im davati kredita tamo gde ga nema. Kad bi američki ili EU interes bio zaista da se Srbija umije, protrlja krmeljive oči i mic po mic prihvati i interiorizuje zapadne vrednosti i udalji se od raznih diskursa gvozdene čizme, učinili bi makar neke korake da nam pomognu to da uradimo jer smo očito samostalno nesposobni za tako nešto uvek bili. I uz najbolju nameru, koliko god ograničeni bili moji intelektualni kapaciteti, ja ne vidim kako otvoreno podržavanje žvalavog monstruma ide ikako u prilog ovim interesima, ma kako oni bili daleko od primarnih za zapadnu administraciju.

  • Like 5
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Chaos Is Me said:

Meni je generalno smešno kad neko onaniše na US administraciju 

 

Da li ovo pises samo onako ili stvarno imas uvid u to? U Srbiji se kazes ovo desava ili? Stvarno neko `onanise` na us adm.? Nisam to primetila jer u srb se `onanise` na sve suprotno od toga.

 

5 hours ago, Chaos Is Me said:

Kad bi američki ili EU interes bio zaista da se Srbija umije, protrlja krmeljive oči i mic po mic prihvati i interiorizuje zapadne vrednosti i udalji se od raznih diskursa gvozdene čizme, učinili bi makar neke korake da nam pomognu

 

Zbog cega bi bilo ciji interes bio da se Srbija umiva i ispira, da lagano i neprimetno prihvati zapadne vrednosti, da se lagano i neprimetno odvoji od glupila, ako sama Srbija to ni jednim jedinim gestom nije pokazala da zeli? 

 

Zamisli kad mora da se hoda po jajima da se retardina drzava, tj njeni zitelji ne probude iz dubokog sna i dok je jos sanjiva, a amerikanac i evropljanin je lagano vuku sebi kao kad hoces da upecas neku retku ribu i izvadis na camac. Pa jel Srbija retka riba ili bozja dosada koja takva, nikom ali nikom nije potrebna. Znaci prvo da se unormali pa onda da joj pomognu da se izvuce iz zivog blata.

 

Procitaj kako to Kurti kaze a list danas preneo a ja prenela na temu Kosovo. Jasno se odredio - Srbija uz Rusiju, Kosovo uz SAD. 

 

Moje misljenje je da Srbija umesto lagano i neprimetno apsolutno mora da ima vlast koji ce je bez pitanja i prenemaganja odvesti u nato, eu, na mars ako treba, jer sama srbija uz ove cudne ljude koji sami nemaju pojma ni sta hoce ni sta nece a posebno sto nece ni ono sto hoce - niko ziv tako necemu slaboumnom, neodredjenom i amorfnom - ne moze da pomogne.

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nije Milić takav, ali pri pozivu "drugoj strani" da glasaju za opozicione liste....bilo bi fora da kaže "a i mnogi od vas će pre ili kasnije, kod mene pod nož, a vi vidite dal ću zaboravim nešto "

Elem:

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Mama_mia said:

Moje misljenje je da Srbija umesto lagano i neprimetno apsolutno mora da ima vlast koji ce je bez pitanja i prenemaganja odvesti u nato, eu, na mars ako treba, jer sama srbija uz ove cudne ljude koji sami nemaju pojma ni sta hoce ni sta nece a posebno sto nece ni ono sto hoce - niko ziv tako necemu slaboumnom, neodredjenom i amorfnom - ne moze da pomogne.

A i ne treba. Sa takvog mesta dok se ne unormali normalan svet samo treba da uz saradnju sa lokalnim poglavicama nabavlja sirovine i jeftinu radnu snagu i da im prodaje neku robu i to je to. Nestle npr izvozi i u Nigeriju ili Somaliju. Zasto da ne. Neće valjda oni da love somalijske pirate i da tamo smenjuju poglavice i prosvećuju.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Mama_mia said:

 

Da li ovo pises samo onako ili stvarno imas uvid u to? U Srbiji se kazes ovo desava ili? Stvarno neko `onanise` na us adm.? Nisam to primetila jer u srb se `onanise` na sve suprotno od toga.

 

 

Zbog cega bi bilo ciji interes bio da se Srbija umiva i ispira, da lagano i neprimetno prihvati zapadne vrednosti, da se lagano i neprimetno odvoji od glupila, ako sama Srbija to ni jednim jedinim gestom nije pokazala da zeli? 

 

Zamisli kad mora da se hoda po jajima da se retardina drzava, tj njeni zitelji ne probude iz dubokog sna i dok je jos sanjiva, a amerikanac i evropljanin je lagano vuku sebi kao kad hoces da upecas neku retku ribu i izvadis na camac. Pa jel Srbija retka riba ili bozja dosada koja takva, nikom ali nikom nije potrebna. Znaci prvo da se unormali pa onda da joj pomognu da se izvuce iz zivog blata.

 

Procitaj kako to Kurti kaze a list danas preneo a ja prenela na temu Kosovo. Jasno se odredio - Srbija uz Rusiju, Kosovo uz SAD. 

 

Moje misljenje je da Srbija umesto lagano i neprimetno apsolutno mora da ima vlast koji ce je bez pitanja i prenemaganja odvesti u nato, eu, na mars ako treba, jer sama srbija uz ove cudne ljude koji sami nemaju pojma ni sta hoce ni sta nece a posebno sto nece ni ono sto hoce - niko ziv tako necemu slaboumnom, neodredjenom i amorfnom - ne moze da pomogne.

 

 

 

Onaniše se na ovom forumu, kad se samo setim nadnaravnih sposobnosti koje su pripisivane Hillu po njegovom imenovanju, posebno u pogledu sposobnosti stezanja balkanskih skrotuma.

 

LOL Amerikanci su posebno poznati po tome da puštaju druge da se samoopredeljuju i samostalno uređuju sopstvene brloge. Možda u stripovima i holivudskim blokbasterima. Ovde i dalje postoji kritična masa koja veruje u zapadne vrednosti, Srbiju u Evropi ili makar na putu ka tamo i koja se ne razlikuje previše od ljudi iz gradove zapadne Evrope. Video sam to svojim očima tokom majskih protesta a i više puta pre toga. Tim ljudima kojih nema malo treba pomoć. Nikakva druga pomoć nego da se učini makar neki napor međunarodne zajednice da se bar izborni proces upodobi Evropi a ne Africi. Dovoljno bi bilo samo poslati Kesićevu emisiju post ovih izbora (bez obzira šta ja mislio o njegovom humoru) sa prevodom na engleski u svaku ambasadu država EU i SAD, u tih 30ak minuta je lepo sve spakovano, ne treba ništa dalje. Da li njima zaista odgovara takva vrsta ludaka u Evropi (ma koliki liliputanac bio) ili diskurs privržen tom zapadu i konačan otklon od ruske čizme? Pre 20 godina je većina istog ovog naroda bila pro-EU, naravno u velikoj meri pod uticajem zapadnih impulsa, a ne lokalnih. Treba nam ta pomoć jednostavno, da nas neko barem malo pogura, pa posle ili ćemo sami da kotrljamo te točkove ili ćemo da se razbijemo jer vožnja zapadnog bicikla jednostavno nije za nas. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Mama_mia said:

 

Da li ovo pises samo onako ili stvarno imas uvid u to? U Srbiji se kazes ovo desava ili? Stvarno neko `onanise` na us adm.? Nisam to primetila jer u srb se `onanise` na sve suprotno od toga.

 

 

Zbog cega bi bilo ciji interes bio da se Srbija umiva i ispira, da lagano i neprimetno prihvati zapadne vrednosti, da se lagano i neprimetno odvoji od glupila, ako sama Srbija to ni jednim jedinim gestom nije pokazala da zeli? 

 

Zamisli kad mora da se hoda po jajima da se retardina drzava, tj njeni zitelji ne probude iz dubokog sna i dok je jos sanjiva, a amerikanac i evropljanin je lagano vuku sebi kao kad hoces da upecas neku retku ribu i izvadis na camac. Pa jel Srbija retka riba ili bozja dosada koja takva, nikom ali nikom nije potrebna. Znaci prvo da se unormali pa onda da joj pomognu da se izvuce iz zivog blata.

 

Procitaj kako to Kurti kaze a list danas preneo a ja prenela na temu Kosovo. Jasno se odredio - Srbija uz Rusiju, Kosovo uz SAD. 

 

Moje misljenje je da Srbija umesto lagano i neprimetno apsolutno mora da ima vlast koji ce je bez pitanja i prenemaganja odvesti u nato, eu, na mars ako treba, jer sama srbija uz ove cudne ljude koji sami nemaju pojma ni sta hoce ni sta nece a posebno sto nece ni ono sto hoce - niko ziv tako necemu slaboumnom, neodredjenom i amorfnom - ne moze da pomogne.

 

 

Zasto bi neko "onanisao" na bilo koju US administraciju posle Regana i Busa starijeg?

Zato sto su svojom politikom navele Kinu, Rusiju, Iran, S.Koreju u savez i partnerstvo a u Evropi uzrokovali demografsku promenu u korist Bliskog Istoka i severne Afrike?

Divan posao - bolje da nista nisu radili!

:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da hoce taj truli kolektivni zapad da nam pomogne odao bi nam svetu tajnu nivelisanja sahtova na cestama a ne da nam 30 godina uskracuju tu informaciju.

  • Like 3
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Clash said:

Da hoce taj truli kolektivni zapad da nam pomogne odao bi nam svetu tajnu nivelisanja sahtova na cestama a ne da nam 30 godina uskracuju tu informaciju.

Armirana betonska ploca od bar 15cm ispod asvalta, tuneli za kanalizaciju i ostale instalacije ispod - resenje staro preko 100 godina.

:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kronostime said:

Armirana betonska ploca od bar 15cm ispod asvalta, tuneli za kanalizaciju i ostale instalacije ispod - resenje staro preko 100 godina.

:default_coffee:

Ko te placa izdajnice?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kronostime said:

Zasto bi neko "onanisao" na bilo koju US administraciju posle Regana i Busa starijeg?

 

 

Za ovo pitanje nije trebalo da citiras mene jer nisam ja uvela pojam `onanija` na forum, tako da nema ni potrebe da meni objasnjavas kako i bi zasto bi neko onanasio ....

 

6 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Onaniše se na ovom forumu, kad se samo setim nadnaravnih sposobnosti koje su pripisivane Hillu

 

To sigurno mislis na onog jednog i po forumasa koji su imali zelju da Hill pocne da vuce za usi ove nesposobne, bezobrazne, neadekvatne neutraliste i rusiste?

Ali ne bi trebalo da se obazires na tog jednog i po forumasa, jer je to nebitna manjina, ono sto bi trebalo da raduje je da je ostatak od mnogo vise forumasa slicno ostatku Srbije po pitanju Hilla. Cak i opozicija ima zamerke. Ali to su zamerke jer zapravo, opozicija kad nesto zamera Hillu, to je iskljucivo zato sto veruje da je Vucic privilegovan u odnosu na njih. Ali kako kaze onaj Draskovicev seljak kad je upitan kada ce da glasa za SPO, on kaze - Za vas cu glasati kad dodjete na vlast. Tako i Hill, pomazice opoziciju po glavi kada opozicija dodje na mesto Vucica. 

 

Zato, pusti tog jednog i po forumasa da onanisu na Hilla, na nato, na ameriku, na eu i na ostale koliko-toliko normalne stvari. 
Gledaj ti i javi nam ako primetis da neko, kako kazes, na forumu, onanise na stvari koje su suprotne, pa da se izbrojimo i vidimo cije bludne radnje vise smetaju da se i Srbija unormali. Naravno da je to receno retoricki jer prakticno ni teoretski nije moguce da jedan i po covek u Srbiji i na forumu moze da smeta ovoj razigranoj vecini koja samo trazi razlog da se kritikuje nesto od cega zavisis.

 

inace ima intervju sa hillom sigurno ste vec procitali, on i dalje tvrdi da dobro saradjuje sa Srbijom, misleci na vlast...naravno da je prava steta sto tu vlast nije dobila nepatvorena prozapadna politicka grupacija ali takva kao i da ne postoji ili postoji u obliku onog` jednog i po` forumasa, koji nisu od nekog znacaja za Hilla, cisto zbog niske brojnosti...

 

Cekajuci bolje, Hill radi kako mora sa onim sto ima u ponudi....Jako smesno zvuci kada Djilas, nazovi glavna opoziciona snaga, ili bi bar trebalo da bude - kritikuje Hilla pritom je jasno da misli da ce dobiti i sns i dss glasove jednog dana ako ukine bojkot ako se mrsti na Hilla ....Nije dobro razradio strategiju pa ispada kao da se glupira, ali mozda i ne ume bolje....Neki dometi su kratki. Mislim na Djilasove. I ne samo kratki vec im je i pravac nepoznat. Ne kazem da A-bomba koju prizeljkuje Milos Jovanovic nije dobra i efektna zamisao koja se dopala i Djilasu, ali trebalo bi onda politiku usmeriti na to a ne rasplinuti se kao sto to radi aktuelna vlast, tj. vucic.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Viši sud u Nišu usvojio 13 žalbi na rešenja Gradske izborne komisije

 

Od ukupno 27 žalbi koje su podnele četiri opozicione liste u Nišu na rešenja Gradske izborne komisije, Viši sud u tom gradu je do danas usvojio 13.

Žalbe su usvojene i poništena su rešenja Gradske izborne komisije, navodi portparol Višeg suda u Nišu, Emilija Stošić.

 

Prema Zakonu o lokalnim izborima Gradska izborna komisija u Nišu dalje će postupati najkasnije u roku od deset dana, navodi se u saopštenju.

Posle izbora 2. juna za odbornike Skupštine grada Niša, četiri opozicione liste podnele su 36 prigovora, a Gradska izborna komisija je delimično usvojila samo šest, dok su ostali odbijeni ili odbačeni, zbog čega je opozicija uputila žalbe.

 

Viši sud nastavlja da radi, o svakoj žalbi treba da se izjasni u roku od 72 sata od njenog prijema.

https://www.rts.rs/lat/vesti/politika/5466396/nis-lokalni-izbori-zalbe.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/13/2024 at 8:07 PM, Constantin said:

Viši sud u Nišu usvojio 13 žalbi na rešenja Gradske izborne komisije

 

 

 

Viši sud u Nišu usvojio 21 od 27 žalbi opozicije: Sada je na potezu GIK

Kako se navodi, u svim predmetima u kojima su donete odluke, usvojene su žalbe i poništena su rešenja Gradske izborne komisije.

 

https://nova.rs/vesti/politika/visi-sud-u-nisu-usvojio-21-od-27-zalbi-opozicije-sada-je-na-potezu-gik/

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/10/2024 at 3:16 PM, Mama_mia said:

Ako mozes da preskocis slavodobitno izjednacavanje Kosutunice, Tadica, Dinkica i statijaznam koga sve sa Djindjicem. Posebno nije normalno napisati da su svi oni, ukljucujuci i Djindjica imali svoje trenutke slave i svi su padali sto su duze na vlasti :classic_huh::classic_huh::classic_huh:

 

Za pocetak objasni kako je to Djindjic pao s vlasti, a tek zatim uporedjuj sa ostalima koji su takodje padali....Mislim te politicare koje su ubacio na istu listu su jos uvek zivi i zdravi, koje blage veze oni mogu imati sa Djindjicem koji je bio meta Atantata a oni obicne mete politike bez ideologije, koja se vidim i dalje prenebregava i nipodastava.

 

Napisao sam da im je popularnost padala sto su duze bili na vlasti sto je tacno i moze da se proveri ako se prelistaju vesti od pre 15 ili 20 godina.

 

Dakle, imali smo politicare koje su promovisali razlicite ideologije i cije su stranke (a i oni sami) bili dosta popularni u trenutku dolaska na vlast (ili neposredno pre toga), a postajali sve nepopularniji sto su duze bili na vlasti.

 

Narocito je zanimljiv slucaj Kostunice i DSS - stranke koja je ideoloski mozda bila i najslicnija sadasnjem SNS, a koja je sa Kostunicinih preko dva miliona glasova, preko 17% za Marsicanina, 22% 2003., 17% 2007. pala na 11% 2008. (zajedno sa NS Velimira Ilica), da bi 2012. osvojili 7%, a 2014. otisli ispod cenzusa.

 

Moglo bi da se kaze da je tadasnji DSS idealan i taman po volji "prosecnog srpskog biraca" - nisu imali program koji je zagovarao raskid saradnje sa EU (nema ga ni SNS sada), imali su popularnog lidera (tada Kostunica, SNS ima zna se koga), itekako su bili konzervativno i nacionalisticki orijentisani (kao sto je i SNS sada). Pa opet, SNS ce jos malo pa dve decenije da ima stabilnih 50% na svakim izborima, dok je DSS prvo otisao sa vlasti, a onda i u istoriju (da bi se malo povampirili sa pojavom Milosa Jovanovica i njegovog NDSS).

 

Razlog je, naravno sto smo do 2012. imali demokratiju, a nakon toga je vise nemamo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, goldberg said:

Mrtvi NLS 60 glasova vise od Ruske stranke. :frusty:

 

Sta je bio razlog njihovog samostalnog izlaska?

 

Parandilović je nepoznanica za Niš, a Baneta Bananu znamo odlično.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, goldberg said:

Mrtvi NLS 60 glasova vise od Ruske stranke.

Ko ili šta je NLS?

 

On 6/13/2024 at 10:04 AM, Chaos Is Me said:

Onaniše se na ovom forumu, kad se samo setim nadnaravnih sposobnosti koje su pripisivane Hillu po njegovom imenovanju, posebno u pogledu sposobnosti stezanja balkanskih skrotuma.

Ja sam jedan od tih forumaša,pa je stoga tvoja opservacija na mestu i fer.
Na meni je da priznam da sam pogrešio u njegovoj proceni..ili u mojim očekivanjima - dođe na isto. Mislim na njegove postupke. Ostajem pri (pr)oceni da je čovek intelektualac od čega nemam(o) ništa

Link to comment
Share on other sites

O njima sam već pisao malo. Doslovce jedina organizacija unutar nekadašnje SPN za koju bih smeo da stavim ruku u vatru da su Oskarovi trojanci.
Možda nisu jedini,ali za lika nemam dilemu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...