Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Da li dajete svoj glas 02.06.24?  

155 members have voted

  1. 1. Da li ćete izaći / Da li ste izašli na lokalne izbore 2. juna 2024?

    • Da, glasaću za stranke bliske vlasti
      4
    • Da, glasaću za stranke bliske opoziciji
      12
    • Ne, glasao bih za stranke koje bojkotuju izbore
      6
    • Ne, nikad ne izlazim na izbore
      2


Recommended Posts

Da li neko zna sigurno da su uslovi za glasanje i za kandidovanje na listi jednaki u pogledu dužine boravka na teritoriji lokalne jedinice. Osnovno pravilo je bilo da kandidat ili birač stanuju na teritoriji na kojoj se vrše izbori na u momentu utvrđivanja biračkog spiska odnosno raspisivanja izbora stim što su uslovi za kandidate utvrđeni zakonom o izborima  a uslovi za birače zakonom o biračkim spiskovima. Zakon o biračkim spiskovima je menjan pa je usvojeno pravilo da birač mora da bude prijavljen bar 11 meseci pre raspisivanjaizbora. N znam da li je na isti ili sličan način menjan zakon o izborima na lokalnim zajednicama. Ako neko ima oggovarajuće informacije, molim za link.

Savo M tvrdi da su na vračaru prikupili potreban broj potpisa(600) ali da su neke od instan listi koje nisu ni prikupljale potpise iskoristile podatke o potpisnicima i prijavili preko 200 ljudi kao potpisnike podrške za sebe, zato izborna komisija nije u prvom momentu priznala pokretu Kreni-promeni listu jer nema dovoljno potpisa, zatim je proglasila listu, onda je sud poništio odluku Izborne komisije. 

Jeste Savo neiskusan u političkoj kampanji i političkim igrama, ali je manje pokvaren od ovih iskusnih, strankama koje bojkotuju izbore, mada ih termin bojkot jako nervira, kažu ne učestvuju na izborima jer nema izbora, dakle nema izbora u BGd ai ima u NS, učestvovaće na izborima kad institucije budu odgovorne, sudstvo ažurno, spiskovi tačni, mediji nezavisni, kad sve bude tako nemam razloga da glasam ni za koga, pogotovo da menjam vlas koja to obezbedi, a ne može da obezbedi niko ko nije učestvovao na izborima, a u stvari, htedoh da kažem, bojkotaši jedbva spomenu Vućića ali Savo će biti kriv ako Vučić pobedi na izborima, oni neće, oni su se hrabro i odlučno sklonili na vreme.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Div said:

bojkotaši jedbva spomenu Vućića ali Savo će biti kriv ako Vučić pobedi na izborima, oni neće, oni su se hrabro i odlučno sklonili na vreme.

 

 

Ne brini za to, jer

videla sam da je Djilas bio gost na nekoj tv, mislim euronews i spominjao ga je ali sve po losem nista dobro nije rekao za predsednika svoje drzave srbije :lol_2:

Medjutim nista dobro nije rekao ni o kome, osim o sebi i svojim podrzavateljima i jos se Djido platonski zaljubio u Milosa Jovanovica ali to je samo povrsno zapazanje...

Cak ni minimum politicke intuicije nema ....i kada vec prepricavam, smesan mi je bio jer je spominjao nesto -  kako eto bas slucajno dok je vezbao u teretani....zamislite nekog politicara koji nije vucic ili djilas da javno na tv prica o tome kako je nekoga mlatio na severu ili kako posecuje teretanu....Da je recimo Djindjic lupetao kako dize tegove ili slicno....

 

Ne znam koliko djilas ima godina, ali je pominjao mamu svoju - mama rekla - iju sine jel onaj kinez otisao iz srbije, a sin kaze - jeste majko - a mama kaze - zasto onda jos stoje zastavice kine po autoputu.....Kakvo oko ima djilasova majka. Koga briga za kineske zastavice u ovoj sprdnji od drzave i od bojkota, osim gospodju Mamu. Ovo ako cuje Vucic tacno ce reci - pa sta? Moja angelina je to primetila pre ove .... pa se ne hvalim :lol_2:

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
On 5/20/2024 at 2:52 PM, Mama_mia said:

Postoje dva razloga da ne priznajem bojkot. Prvi je zato sto ga ne razumem, tj. niko nikada nije dovoljno dobro objasnio taj stav. A drugi razlog je da aktuelni tj. najnoviji Bojkot ne bih nikada prihvatila ako mi u njemu pripomaze neko kao koalicija NADA sa Kostunicom. To je moje obrazlozenje.

 

Sa druge strane uvek bih svojim glasom pomogla nekom kao sto je Pavle Grbovic, a on misli da: 

" Ili ćemo naneti prve poraze SNS-u ili ćemo ostati kod kuće"

 

...bez obzira koliko se ovo cini naivnim ipak ima nekog smisla dok bojkot ne izgleda nista manje naivno ali nema ni nekog veceg smisla (ukoliko taj smisao zagovornici bojkota ne artikulisu)

 

Ne znam sta cu da uradim 2 Juna osim da cu nesto da uradim, sigurno necu ostati kod kuce. Ima dovoljno vremena da prelomim: 1. Cica Glisha 2. Fuck you 3. Da pocepam listic demonstrativno.3. Da pljunem kontrolore 4 Da krenem peske za Mongoliju.....?

Edited by Pletilja
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pletilja said:

Ne znam sta cu da uradim 2 Juna osim da cu nesto da uradim, sigurno necu ostati kod kuce. Ima dovoljno vremena da prelomim: 1. Cica Glisha 2. Fuck you 3. Da pocepam listic demonstrativno.3. Da pljunem kontrolore 4 Da krenem peske za Mongoliju.....?

 

Ja sam razočaran u opoziciji i hteo sam da ih kaznim na ovim izborima. Naime ja sam znao da ću izaći ali sam planirao da glasam za jedan lokalni pokret pošto ih znam. Međutim ovde u NS komplet opozicija uključujući i taj pokret BRAVO izlaze svi na jednoj listi tako da ću glasati za njih. Za Savu je rano, trenutno mi je sumnjiv, ovima drugima u NS ili ne verujem ili nemaju šanse za cenzus.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Pletilja said:

Ne znam sta cu da uradim 2 Juna osim da cu nesto da uradim, sigurno necu ostati kod kuce. Ima dovoljno vremena da prelomim: 1. Cica Glisha 2. Fuck you 3. Da pocepam listic demonstrativno.3. Da pljunem kontrolore 4 Da krenem peske za Mongoliju.....?

 

 

Ovo oko zvrljanja cica Glise na glasackom listicu, to mi je nesto poznato, zar nije to vec bilo?

 

 

Ustvari u izbornoj pomahnitalosti i pogubljenosti je bilo svega, osim sto se jos nije kretalo peske u Mongoliju. Kao i predlozi 1, 2 i 3 i Mongolija je identicno uspesan vid gradjanske neposlusnosti i priteravanja vlasti uza zid....

 

Iduce godine da probamo put u Gobi sigurno ce tada pasti sam ovaj koji nikako ne pada ni pored sve rezignacije i pasivnog hejta ...Niti ovaj izmuceni narod vidi drugo resenje osim da isplazi jezik na glasacki listic....E ako ni to ne pomogne da se uruse i da pobedi neki Isplazen Jezik, onda dogodine u Gobiju!

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/22/2024 at 8:29 PM, Klotzen said:

 

Ja sam razočaran u opoziciji i hteo sam da ih kaznim na ovim izborima. Naime ja sam znao da ću izaći ali sam planirao da glasam za jedan lokalni pokret pošto ih znam. Međutim ovde u NS komplet opozicija uključujući i taj pokret BRAVO izlaze svi na jednoj listi tako da ću glasati za njih. Za Savu je rano, trenutno mi je sumnjiv, ovima drugima u NS ili ne verujem ili nemaju šanse za cenzus.

 

Ko uopste izlazi na izbore u NS, a da se vodi kao opozicija osim ove velike zajednicke liste?

 

Svakako vi iz NS i treba da izadjete i glasate protiv Sarumana i bagre, ovde u BG je ishod manje - vise poznat.

Link to comment
Share on other sites

Pored te velike liste tu su Savo Manojlović, Bačulov (on sigurno nije sa SNS ali po meni nema šanse da pređe 3%, čovek je zaslepljen pažnjom na netu koju ima kada radi humanitarne akcije ali ne shvata da ga 90% ljudi u gradu ne zna), Odžić (isuviše ekstreman da bi prešao i 1% , mada siguran sam da bi se nekima na forumu svideo njegov stil 🙂),  

 

Ovi su sumnjivi ali nemam neke veće dokaze da su trolovi :

 

Adaviera ― Ivana Vujasin (izašla na izbore 2020. koje je opozicija bojkotovala i dobila jedno mesto, nije se čulo ništa od nje u skupštini grada, nikakve kritike na račun vlasti nije bilo, dosta je aktivna i izvan izbora, svakih par meseci mi u sandučetu bude njen flajer, dodatno sumnjiva što je registrovana kao vlaška stranka kojih ovde nema skoro uopšte)

Volim Novi Sad - Srpski pokret Dveri, Narodna stranka, Pokret Živim za Srbiju (niko nije video njihovo skupljanje potpisa pa im ne verujem, vrlo je moguće da su u dilu sa parizerom da otkinu jedan deo glasova, mada oni možda i pređu cenzus)

DJB - Takođe niko nije video njihovo skupljanje potpisa a nosilac liste je tip koji je postao urednik na TV Novi Sad za vreme naprednjaka, doduše nebitnog odeljenja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da pohvalim opoziciju u NS, ovu udruženu :

 

 

 

Baš dosta poznatih ličnosti su angažovali u promo video materijalima, iskaču i na YT, ima i bilborda zakupljenih. Nažalost očigledno neće dobiti prostor u medijima što im fali da privuku i one ljude koji nisu toliko na internetu. No ovoliko aktivnosti nikad u ovih 12 godina nije bilo. Pokušavaju sa ovakvim video klipovima :

 

 

 

Ali opet to neće videti oni koji nisu na netu. Jedino što fali je više obraćanja mladima, ispod 25. godina jer njih retko kad interesuju ozbiljnije teme kao što su u ovom videu. Trebali su neko istraživanje da naprave među mladima i da se obraćaju dirktno njima. Tu je jedino prostor da se značajnije popravi rezultat.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

"Somborske novine" odbile da štampaju oglas/reklamu za lokalnu listu Sombor protiv nasilja.

"Ne bismo smeli da vam odštampamo sve i da platite preko cene" rekli predstavnicima koalicije. 

 

Srbistan,21.vek

  • Tuzno 1
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

Vucic je preziveo nepriznavanje Kosova, raspad ekonomije, demografski raspad koji se sve vise oseca, neuvodjenje sankcija Rusiji 2022.

 

Samo da podsetim ovde da je Tito umro sa skoro 88 godina, da Putin ima 72, da Lukasenko ima 70. To znaci da stiskanje pesnice nakon pobeda na izborima moze komotno da se produzi do 2040. i tako ce i biti sve dok opozicija ubedi svet da nece biti stabilnosti sve dok se Vucic i SNS ne uklone sa vlasti. Uostalom, tako je pao i Milo Djukanovic, nakon masovno posecenih litija i jasnog znaka da je zemlja na pragu velikih unutrasnjih sukoba.

 

Sve te price kako je Milosevic vladao 12 godina, kako je DOS vladao 12 godina (a nije, bile su to razlicite vlasti) i kako, eto, sad i Vucic ima 12 godina sada su i zvanicno pale u vodu. Vucic ce vladati minimum 15 godina, a nakon toga ce samo preci na mesto premijera i nastaviti da vlada dok god pozeli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Teško je predvideti, ali ne bih smeo da se zakunem da i Srbija nije na ivici velikih unutrašnjih sukoba u narednih par godina ako se ovakav pritisak nastavi ... Njemu realna podrška zaista pada već godinama i on još uvek drži sve u svojim rukama samo uz sve brutalnije metode kako vreme prolazi, prosto je na to prisiljen. Jedna ozbiljna varnica može da prouzrokuje ozbiljan plamen.

Link to comment
Share on other sites

Opozicija I da uzme BG dobice bankrot grad, u dugovima do guse, razvaljenim gspom. Vlast bi im uskracivala placanje sa republike.

Nista se vise ne radi, gradilista u korovima, infrastruktura u raspadu....turski scenario uveliko. Ni kamen na kamenu ostati nece.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, goldberg said:

i tako ce i biti sve dok opozicija ubedi svet da nece biti stabilnosti sve dok se Vucic i SNS ne uklone sa vlasti.

 

Ma jok, tako će biti dok ne ubedi domaće birače. Zaista ne verujem da će se naseljavati nemci ili belgijanci da glasaju za opoziciJonare. Kad se svedu na 2-3 stranke, uozbilje, umiju, promole nos van Beograda, onda može da se priča o nečemu. Ako su spalti na to da ih zajebava Draža Petrović, koji je antirežimski nastrojen 200%, kao što je to učinio ovde, onda nema o čemu da se priča. Treba tako sa stokom u stereo tehnici, sa jedne strane AV, sa druge ozbiljni ljudi kao što je Draža, pa da se ili upristoje, ili da čuvaju ovce jer za bolje i nisu.

 

2 hours ago, tjurkan said:

Teško je predvideti, ali ne bih smeo da se zakunem da i Srbija nije na ivici velikih unutrašnjih sukoba u narednih par godina ako se ovakav pritisak nastavi ... Njemu realna podrška zaista pada već godinama i on još uvek drži sve u svojim rukama samo uz sve brutalnije metode kako vreme prolazi, prosto je na to prisiljen. Jedna ozbiljna varnica može da prouzrokuje ozbiljan plamen.

 

U šta da se kladimo da od toga nema ništa? Većina ima niži IQ od evropskog proseka, a protiv brojki se ne može. Jedino kad bi bilo sreće da se uvede neki staratelj, ali od toga nema ništa.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, goldberg said:

Vucic je preziveo nepriznavanje Kosova, raspad ekonomije, demografski raspad koji se sve vise oseca, neuvodjenje sankcija Rusiji 2022.

 

.............Vucic ce vladati minimum 15 godina, a nakon toga ce samo preci na mesto premijera i nastaviti da vladOa dok god pozeli.

 

O boze, pa nije Vucic bubasvaba da prezivi toliko `atomskih bombi` :lol_2:

 

Inace, zasto nemas optimistickiji utisak? Da li zbog toga sto ne vidis kapacitet sa druge strane vlasti, ili zbog toga sto se vidi ogroman vucicev kapacitet da nadzivi sve zive i mrtve?

 

Meni licno on deluje da je gotov. Nekako iscrpljen. Kao helijumski balon, napumpan leti visoko pa splasne, ne znam kako bih to opisala, mozda mi nadodje neka inspiracija kasnije....

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Nije jasan ovaj post iznad, da li to znaci da je onaj ko bira borbu vucicev placenik?


Birati Bojkot je zapravo pravi put kojim se jedna pobednicka opozicija krece? Ili je Biram Bojkot zaprao put kojim sere dje ide? 

 

Mislim, sta raditi u ovom zivotu i na bg izborima, da li birati borbu ili birati djilasa, ponosa i kostunicu?

 

 

Prenecu ovde jedan tuzan komentar na sinocni Utisak nedelje koji nisam licno odgledala vec samo kroz pisanje iznesnog gledaoca....

 

Olja bezobrazno i neprofesionalno -navijački ,gura priču o bojkotu.Zašto ne insistira na tome da oni koji su preglasani sa 6:3,treba da se pridržavaju odluke većine ,a ne da se vade na tobož držanja reči i potpisa sa Proglasom.Oni ne izlaze na izbore u BG ,jer imaju neko američko istraživanje iz marta ,da u BG pobedjuje SNS.I to je jedini razlog ,a ne loši izborni uslovi.Da su ostali zajedno,i krenuli u ofanzivnu kampanju imali bi šansu da pobede ,jer su istraživanja relativna ,promenljiva i često ,nepouzdana kategorija.Prijatno iznenadjenje je.................................sa kojim će prozapadna opozicija ,nakon izbora možda moći da napravi postizbornu pobedničku koaliciju.Ja se tome iskreno nadam,a neće mi biti ni prvi ni poslednji put da mi nada bude uzaludna.Imam 72god i 35god ukradenog života kao da imam više života ,pa nije važno što mi je Milošević (sa ostalim banditima) uzeo bezočno pola jednog.

 

 

Ovde sam uklonila ime opozicionara da ne bude to besplatna reklama za njega a inace kazem da je ovo tuzan komentar zbog toga sto neki ljudi u srbiji zbog godina vise nemaju vremena da se bave bojkotima ili necinjenjima....ali Djilas je, pretpostavljam mlad, skoro decak, i ima vremena za jos mnoge bojkote nefer izbora. 

 

Neka strucnjaci koji znaju sta je pro-av a sta anti-av kampanja,  procene da li je ovaj komentar iz Danasa, neko botovanje za izlazak na izbore. Licno mi se ucinilo da je ovo sto je napisao taj gospodin, receno iskreno....

 

Edited by Mama_mia
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Mama_mia said:

Ali i dalje ne znamo da li ima glasaca ili samo bojkotasa u `ovom avionu`.... 

 

I ranije, kad se pisalo o bojkotima, izlasku-neizlasku, obaveznom glasanju, belim listićma, tvrdio sam da svako ko se nalazi na biračkom spisku glasa, kako god da postupi njegov "glas" nekome ide u koristako sam protiv Vučića, a ne izađem na izbore je skoro isto kao da glasam za Vučića, isto kao i ako glasam za neku stranku čiji je maksimum 1%.

Jedino izlazak dovoljne mase na ulice, blokada svega, puteva, institucija i ostanak na ulicama, sad već ne do promene uslova glasanja nego do ostavke ove vlade i predsednika.

Ovi što izlaze na izbore, teško da će srušiti vučićeve , osim, možda u par gradova, dok, kao što reče Lazović, ovi što bojkotuje neće sigurno nigde dobiti izbore, a ni bolje uslove.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da postoji neka taktika sa bg izborima ali niko je ne objasnjava. Ili ja nisam uspela da je shvatim. Zato jer ne shvatam, nije mi ni jasno da se na izbore izlazi samo ako imas garanciju da ces pobediti ...a ta taktika je da deo opozicija izadje deo kao nesto bojkotuje ali sta posle? Jedino sto mi pada napamet je da su ovi izbori referendum za/protiv Djilasa. 

 

Djilas me ne zanima mnogo, vise je sponzorski sraf nego lider, ali udruzen sa A-bombom Milosem Jovanovicem, pa to je `overen kod notara` njegov politicki diletantizam.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Div said:

 

I ranije, kad se pisalo o bojkotima, izlasku-neizlasku, obaveznom glasanju, belim listićma, tvrdio sam da svako ko se nalazi na biračkom spisku glasa, kako god da postupi njegov "glas" nekome ide u koristako sam protiv Vučića, a ne izađem na izbore je skoro isto kao da glasam za Vučića, isto kao i ako glasam za neku stranku čiji je maksimum 1%.

Jedino izlazak dovoljne mase na ulice, blokada svega, puteva, institucija i ostanak na ulicama, sad već ne do promene uslova glasanja nego do ostavke ove vlade i predsednika.

Ovi što izlaze na izbore, teško da će srušiti vučićeve , osim, možda u par gradova, dok, kao što reče Lazović, ovi što bojkotuje neće sigurno nigde dobiti izbore, a ni bolje uslove.

Dive, objasnite  mi ovo boldovano: kod mene na lokalu nema moje opcije ali cu glasati. Ideja mi je bila da glasam za najblesaviju opciju koja nece dobiti ni taj 1%, mislim da je to jedino resenje za nas na lokalu. Ponistavanje, neizlazak, sve ide AV koaliciji, zasto bi ova opcija glasanja za budale isla AV u? 

Sta je najpametnije uraditi ako na lokalnim izborima nema moje opcije? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pletilja said:

Dive, objasnite  mi ovo boldovano: kod mene na lokalu nema moje opcije ali cu glasati. Ideja mi je bila da glasam za najblesaviju opciju koja nece dobiti ni taj 1%, mislim da je to jedino resenje za nas na lokalu. Ponistavanje, neizlazak, sve ide AV koaliciji, zasto bi ova opcija glasanja za budale isla AV u? 

Sta je najpametnije uraditi ako na lokalnim izborima nema moje opcije? 

 

Takav je izborni zakon. Neiskorišćeni glasovi se prelivaju opcijama koje imaju najviše glasova. Evo kako glasi:

 

Član 61

U raspodeli mandata mogu učestvovati samo izborne liste koje su dobile najmanje 3% glasova od broja birača koji su glasali.

Ako nijedna izborna lista nije dobila 3% glasova od broja birača koji su glasali, onda sve izborne liste koje su dobile glasove mogu učestvovati u raspodeli mandata.

 

Član 62

Mandati se raspodeljuju tako što se ukupan broj glasova koji je dobila izborna lista koja učestvuje u raspodeli mandata podeli svakim brojem od jedan do broja odbornika koji ima skupština.

Dobijeni količnici razvrstavaju se po veličini tako da izbornoj listi pripada onoliko mandata koliko ima svojih količnika među najvećim količnicima svih izbornih lista koje učestvuju u raspodeli.

Broj najvećih količnika je broj odbornika koji ima skupština.

Ako dve ili više izbornih lista dobiju količnike iste vrednosti na osnovu kojih se raspodeljuje mandat, prednost ima izborna lista koja je dobila veći broj glasova.

Ako određenoj izbornoj listi pripada više mandata nego što ima kandidata za odbornike, mandat koji se ne dodeli toj izbornoj listi dodeljuje se izbornoj listi kojoj pripada sledeći najveći količnik za koji nije dodeljen mandat.

Izbornoj listi koja je prešla izborni cenzus, a po sistemu najvećeg količnika joj ne pripadne mandat dodeljuje se jedan mandat na račun izborne liste kojoj pripada poslednji količnik na osnovu kojeg se dobija mandat, a koja nije izborna lista nacionalne manjine i koja je dobila više od jednog mandata.

 

Izvor: https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_lokalnim_izborima.html

 

To je preciznije rečeno u članu 62, onaj deo o dobijenim količnicima. U praksi, to znači da lista koja je dobila najviše dobija i najveći deo tih glasova koji su ostali ispod cenzusa. Isto važi i za nevažeće listiće.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pletilja said:

Dive, objasnite  mi ovo boldovano: kod mene na lokalu nema moje opcije ali cu glasati. Ideja mi je bila da glasam za najblesaviju opciju koja nece dobiti ni taj 1%, mislim da je to jedino resenje za nas na lokalu. Ponistavanje, neizlazak, sve ide AV koaliciji, zasto bi ova opcija glasanja za budale isla AV u? 

Sta je najpametnije uraditi ako na lokalnim izborima nema moje opcije? 

 

Ako glasaš za nekog ko ne pređe cenzus isto je kao i da se ostala kući. Tvoj glas se deli shodno rezultatima. Ja da nemam ni jednu opozicionu listu koja može da pređe 3% ne bih ni izašao na izbore jer time šaljem jači signal nezadovoljstva vlašću nego da izađem jer će izalznost biti manja zbog nas koji nemamo za koga da glasamo. Ako imaš neku opozicionu listu, bez obzira da li ti je bliska ili ne, onda je bolje za nju glasati. Copy-pasteuj nam stranke u tvojoj opštini pa da vidimo.

 

Evo matematike :

 

Recimo da u BG SNS dobije 40%, SPN 20%, Savo 10%, Ludi doktor 5% i još jedna lista 5%. To znači da su ovi što nisu prešli cenzus svi zajedno 20% i oni se praktično ne računaju. Dakle imamo 80% "važećih" i onda se računa koliko je 40 u 80 a to je 50%. Dakle SNS koji je dobio 40% glasova dobija 50% mandata. Dakle profitirao je na ovima što su ostali ispod 3% sa odličnih 10% . Praktično svaki drugi koji je glasao za ove što ostanu ispod cenzusa je dao glas SNS-u. To je matematika koja stoji iza toga "ako glasaš za te luzere skoro isto kao da si glasao za Vučića". Ovo inače nije puka matematika nego se na izborima 2018. desilo da je 21% glasova ostalo ispod cenzusa i naravno da su ogroman broj tih glasača preuzele stranke vlasti dok je opozicija koja je tada dobila 19% uzela nekih 5% tih glasova.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...