Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

171 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

1 minute ago, Kooineeperk said:

Pogadja Spartak trojku nakon silnih skokova u napadu koje su imali u tom napadu... komentator se dere i kaze "I sada i dvocifrena prednost za Spartak!!!" 

 

Rezultat je 65:56 🙂 

Pa kako mi rekose racuna se kos razlika, Spartak ima +1 iz prvog meca.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 Teoljub said:

Pa kako mi rekose racuna se kos razlika, Spartak ima +1 iz prvog meca.

Aaaa u tom smislu da, vidis, nisam razmisljao da komentator to tako gleda, tek sad sam ukljucio ton, gledao sam fudbal do skoro pa sam samo pratio na drugom ekranu kosarku bez tona. 

Evo upravo je to rekao 😄 cita forum 😄 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kooineeperk said:

Aaaa u tom smislu da, vidis, nisam razmisljao da komentator to tako gleda, tek sad sam ukljucio ton, gledao sam fudbal do skoro pa sam samo pratio na drugom ekranu kosarku bez tona. 

Evo upravo je to rekao 😄 cita forum 😄 

 

Rekao je da ce racunati ukupan rezultat.

 

Sve u svemu uzasna utakmica.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Spartak mi deluje prilicno jaci, iskusniji, skoncentrisaniji, bolje timski deluju. Vosa ima samo Kaningema i tu i tamo Banjca i Rakicevica, nekako na silu idu, dosta individualno. Ali Spartak nikako da prelomi. Bice zanimljivo do kraja. 

 

4 minutes ago, nunilo said:

 

Rekao je da ce racunati ukupan rezultat.

 

Rekao je posle, kao da je citao nasu prepisku na forumu 🙂 

 

...

Ostala Vojvodina bez visokih igraca... gotovo je ovo. 

Edited by Kooineeperk
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kooineeperk said:

Zao mi Vose zbog nesto vece publike i Novog Sada, bas bi im leglo ucesce u ABA1 ligi.

 

Ali je Spartak ovo dobio skroz zasluzeno!

 

Utakmica je trajala 2h33min!

 

Spremni su za aba1! 

  • Like 4
  • Love 1
  • Ha-ha 19
Link to comment
Share on other sites

Bukvalno se ne zna koja je gora od ovih ekipa sto su igrale finale ABA 2, premalo kosarke, previse nekog fake hustlea i "intenziteta", jos veli ovaj ima buducnost kosarka u Srbiji, svakako sa ovim washoutima iz ABA i KLS igracima. Jos tu naravno dodje Pukl da glumi sudiju kojeg ne mrzi da zivi pa svaki drugi zajeb gleda da kompenzuje na neku drugu glupost i 50x se gledaju replays najociglednijih situacija. Jedino dobro je da se napokon zavrsilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je prvi mec kosarkaski mec koji sam gledao u kojem su sva cetvorica visoka igraca napustila igru zbog 5. faula. 

Gledao sam samo 2. poluvreme i vec tada su i Savic i Vucetic i Johnson i Nikolic imali po 3 faula. 

Svega je ovde bilo osim kosarke, a mislim i da bi Vojvodina imala vecu sansu da Cunnningham nije onako izdivljao na kraju. Imas - 4, idi na polaganje, bacanja, - 2 i onda u poslednjem napadu da se juri pobeda. 

Kako god, lepa atmosfera, kada bi ovako bilo protiv svakog kluba u ABA ligi i jedni i drugi bi bili pun pogodak, ali nesto nisam siguran u to. 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
3 hours ago, MrTwister said:

Bukvalno se ne zna koja je gora od ovih ekipa sto su igrale finale ABA 2, premalo kosarke, previse nekog fake hustlea i "intenziteta", jos veli ovaj ima buducnost kosarka u Srbiji, svakako sa ovim washoutima iz ABA i KLS igracima. Jos tu naravno dodje Pukl da glumi sudiju kojeg ne mrzi da zivi pa svaki drugi zajeb gleda da kompenzuje na neku drugu glupost i 50x se gledaju replays najociglednijih situacija. Jedino dobro je da se napokon zavrsilo.

Moras da uzmes u obzir koliki je ulog bio - ABA1. 

 

Ni ABA play off nisu lepotice utakmice. 

Edited by Kooineeperk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
53 minutes ago, MrTwister said:

Bukvalno se ne zna koja je gora od ovih ekipa sto su igrale finale ABA 2, premalo kosarke, previse nekog fake hustlea i "intenziteta", jos veli ovaj ima buducnost kosarka u Srbiji, svakako sa ovim washoutima iz ABA i KLS igracima. Jos tu naravno dodje Pukl da glumi sudiju kojeg ne mrzi da zivi pa svaki drugi zajeb gleda da kompenzuje na neku drugu glupost i 50x se gledaju replays najociglednijih situacija. Jedino dobro je da se napokon zavrsilo.

 

Pa sad, koliko su svi ABA washouti... Neki su i ove sezone imali solidne uloge u ABA 1 (Zoran Nikolić), neki su to imali prošle godine (Cerovina), neki su ne tako davno bili ozbiljne glave u ABA 1 (Gordić, Mozli), a neki su u naletu (Barna)... ima još zanimljivih imena, naravno.

 

Poenta je da ne znam koliko je uopšte moguće napraviti bolji tim i privući bolje igrače da igraju u drugoj ABA ligi nego što su Vojvodina i Spartak uradili. Uložili su i jedni i drugi, i svakako su među jačim rosterima koje je ABA 2 imala od svog osnivanja. 

Spartak je išao "all-in" ove sezone, Vojvodina će to verovatno naredne sezone raditi (neće ovaj projekat sa Rebračom tek tako stati), dok će se Spartak sigurno dodatno pojačati za ABA 1. 

"Mnogo košarke" se u mečevima sa ovakvim ulogom svakako ne može očekivati.

 

Moji pozitivni utisci su pre svega onih 6000 ljudi na Spensu, pa pre toga prepuna mala sala, pa onda i u Subotici ovih 4000 (a bilo bi preko da je veća hala), i puna hala u polufinalu, i generalno u Plej-ofu, i s' vremena na vreme u KLS-u. Zaželeli se ljudi, pratilo se, navijalo. Ništa drugo nego znaci života za košarku i van Beograda, koji će nadam se potrajati barem neko vreme. 

 

Edited by Troteri
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Quote

VIDEO Novi skandal u crnogorskom sportu: Sukob navijača u Nikšiću, meč Sutjeska - Budućnost neće biti nastavljen

Nevjerovatne scene - navijači podgoričkog tima upali u teren kroz službeni ulaz i počeli da provociraju domaće, koju su uzvratili stolicama

41234 pregleda 47 reakcija 32 komentar(a)

 

16.05.2024. 19:08h

Utakmica polufinala Prve crnogorske košarkaše lige između Sutjeske i Budućnost Volija u Nikšiću je prekinuta na nešto manje od šest i po minuta prije kraja prvog poluvremena.

Tada su navijači gostiju „Varvari” upali u teren kroz službeni ulaz, koji je bio otvoren, i počeli da provociraju domaće navijače s kojima su ušli u sukob.

Uslijedila je reakcija „Vojvoda” i gađanje stolicama, a onda je policija intervenisala i „Varvare” izbacila iz sale.

Sudije su prekinule utakmicu, prvi plan je bio da se nastavi pred praznim tribinama, ali je ta opcija brzo otpala, jer se Sutjeska protivila da nastavi meč bez podrške publike.

Duel tako danas neće biti završen, a Budućnost je u momentu prekida vodila 36:26.

 

 

03:11

Navijači su iz Podgorice, kako se nezvanično moglo čuti, stigli nenajavljeno, privatnim automobilima.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...