Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

2 minutes ago, bodo said:

Inače ovo je vrlo pouzdan izvor. Pratim ga već duže vremena. 

 

Nebitno, zaista. Možda lik uopšte nije zlonameran, niti troler, ali ovakve informacije bez ikakve logičke pozadine zaista nisu informativne.

 

Dakle, danas je tu i tamo u toliko vremena i minuta održan sastanak između tih i tih ljudi na kojem je donesen između ostalog i zaključak vezan za deljenje licenci... i to je kredibilna vest.

 

Ovo je "rekao mi žika, on čuo od laze i možda je tačno, a možda nije, a možda će sutra biti četvrtak ili je danas..."

 

Kapiraš? Isto kao i kad neki trener kaže "Preuzimam odgovornost..." Odlično... i? Šta su posledice? Pa nema ih. Zato tako olako preuzima odgovornost. Da ih ima, vrlo dobro bi razmišljao šta će da izjavi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Nebitno, zaista. Možda lik uopšte nije zlonameran, niti troler, ali ovakve informacije bez ikakve logičke pozadine zaista nisu informativne.

 

Dakle, danas je tu i tamo u toliko vremena i minuta održan sastanak između tih i tih ljudi na kojem je donesen između ostalog i zaključak vezan za deljenje licenci... i to je kredibilna vest.

 

Ovo je "rekao mi žika, on čuo od laze i možda je tačno, a možda nije, a možda će sutra biti četvrtak ili je danas..."

 

Kapiraš? Isto kao i kad neki trener kaže "Preuzimam odgovornost..." Odlično... i? Šta su posledice? Pa nema ih. Zato tako olako preuzima odgovornost. Da ih ima, vrlo dobro bi razmišljao šta će da izjavi.

glej ti sa dotičnom informacijom radi prema vlastitom nahođenju. tvoj izbor.ne sugeriram ništa

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, bodo said:

Inače ovo je vrlo pouzdan izvor. Pratim ga već duže vremena. 

Ima on određenih informacija u vezi pojačanja, ovo je već viša matematika :classic_smile:

EL je velika misterija, tu se ništa ne zna ... pa ni oni sami.

Otom - potom.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Nini3112 said:

Narocito me zanima koji je to domaci igrac koga bi hteli i uprava i navijaci... Taj ce tesko ovde,ali otom potom

Smeo bih da se kladim da je mislio na Jovica. Majami Jovica. I da, tesko ce taj odje.

Link to comment
Share on other sites

Nepopulatan stav.

 

A licence služe samo gazdama klubova koji je imaju da pare ostanu unutar tih klubova i da se ti klubovi bogate. Sport, u ovom slučaju košarka, nema nikakav interes u zatvaranju bilo koje lige, koja bi u tom slučaju još i uzurpirala titulu lige za određivanje prvaka Evrope.

 

Kako neki klub može sebe da smatra prvakom Evrope samo na osnovu toga što je osvojio trofej lige koja se zasniva na neravnopravnosti šanse? Pa...isto kao što je pobednik NBA svetski šampion, osim što naravno nije.

 

Danas su principi toliko jeftini i toliko lako se gaze i služe kao doskočica ili floskula, da je to meni frapantno... Sistem vrednosti ne postoji do tog nivoa da meni samo ostaje da očekujem da se za desetak godina prvaci evrope odrede valjda dekretom, čemu takmičenje uopšte.

 

Ja sam galaktički giga imperator...šta vas boli kurac kako sam to postao, nikog pobedio, niti čak učestvovao...sam sebe proglasio.

 

Tako da, A licenca NI PARTIZANU NI ZVEZDI ni bilo kome. Otvoreno takmičenje pobednika lokalnih ili nacionalnih liga. Tako se određuje prvak Evrope. Ako hoćete zatvorenu ligu da pikate basketicu, super, može i to, ali prvaci Evrope niste. Prvaci ste zatvorene lige.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Nepopulatan stav.

 

A licence služe samo gazdama klubova koji je imaju da pare ostanu unutar tih klubova i da se ti klubovi bogate. Sport, u ovom slučaju košarka, nema nikakav interes u zatvaranju bilo koje lige, koja bi u tom slučaju još i uzurpirala titulu lige za određivanje prvaka Evrope.

 

Kako neki klub može sebe da smatra prvakom Evrope samo na osnovu toga što je osvojio trofej lige koja se zasniva na neravnopravnosti šanse? Pa...isto kao što je pobednik NBA svetski šampion, osim što naravno nije.

 

Danas su principi toliko jeftini i toliko lako se gaze i služe kao doskočica ili floskula, da je to meni frapantno... Sistem vrednosti ne postoji do tog nivoa da meni samo ostaje da očekujem da se za desetak godina prvaci evrope odrede valjda dekretom, čemu takmičenje uopšte.

 

Ja sam galaktički giga imperator...šta vas boli kurac kako sam to postao, nikog pobedio, niti čak učestvovao...sam sebe proglasio.

 

Tako da, A licenca NI PARTIZANU NI ZVEZDI ni bilo kome. Otvoreno takmičenje pobednika lokalnih ili nacionalnih liga. Tako se određuje prvak Evrope. Ako hoćete zatvorenu ligu da pikate basketicu, super, može i to, ali prvaci Evrope niste. Prvaci ste zatvorene lige.

El i jeste zatvorena. Prolaznost ka EL ne postoji, čak ni za pobednika EC gde postoje pisane garancije.

EL je želela Valensiju a ne Gran Kanariju kao pobednika EC ... i tako je bilo.

ABA je tek nebitna skroz.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, robespierre said:

 

Baš bih se iznenadio da se vrati opet u Zvezdu nakon što je pristao da uplati pare SPC pa se napravio lud. 

Nije to u pitanju ali svakako,nije vreme za pisanja oko bilo kakvim dolazaka(odlazaka)

Da se strpimo jos par meseci

Link to comment
Share on other sites

Quote

„Neki ljudi očigledno ne mogu da podnesu poraz… Kad god smo izgubili neku utakmicu ili ostali bez trofeja, prišao sam i čestitao. Nisam to baš doživeo sa druge strane. Od kada sam u klubu, mislim da naši igrači, kao i svi zaposleni, ponašaju se gospodski, bez provokacija i ispada. Moramo da dajemo primer ostalima“.

 

Prvo, Bagzi... ljubi te tata Nebojša za ovo "NEKI". Drugo, jebem li ga šta da ti kažem, valjda je bilo za očekivati da Žoc tebi lično čestita... na čemu, frizuri?

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bogoljub Gagic said:

Никола Калинић се вратио у Звезду 2021. године у најбољим годинама, тако да не видим разлог за овакав коментар? 

Брат је увек добродошао ако жели да се врати.

 

Uz sav respekt ka Nikoli, i uz potpuno razumevanje ovoga što si napisao, kao i uz potpuno slaganje sa tim da je Nikola sebe već dokazao kada je došao u zajebanom trenutku, sa ovime da je neko uvek dobrodošao ne mogu da se složim.

 

U timu moraju da igraju igrači koji su ili u vrhuncu ili su gladni dokazivanja (kao Yago recimo). Sve drugo prosto nije racionalno. Na tribini jeste uvek dobrodošao, u klubu jeste uvek dobrodošao, ali ako hoćemo da budemo deo elite sa ozbiljnim ambicijama, ne smemo da dovodimo igrače kojima je prošao zenit.

 

Kalinić je 91. godište. Cenim da ako ne dođe za sledeću sezonu ili onu tamo, ne treba ni da dolazi. Drugo je Teodosić, on svoje ime nikada nije ni gradio na fizičkoj spremi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

 

 

Kalinić je 91. godište. Cenim da ako ne dođe za sledeću sezonu ili onu tamo, ne treba ni da dolazi. Drugo je Teodosić, on svoje ime nikada nije ni gradio na fizičkoj spremi.

Све је до улоге, он је неко ко вероватно испред себе може да има још 2 сезоне са 25 минута просека, након тога исто бих га желео у тиму, само наравно са мањом улогом.

Иначе да кажем Лазић ако продужи уговор за следећу сезону прећи ће бројку од 100 одиграних дербија.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

U timu moraju da igraju igrači koji su ili u vrhuncu ili su gladni dokazivanja (kao Yago recimo). Sve drugo prosto nije racionalno. Na tribini jeste uvek dobrodošao, u klubu jeste uvek dobrodošao, ali ako hoćemo da budemo deo elite sa ozbiljnim ambicijama, ne smemo da dovodimo igrače kojima je prošao zenit.

 

A Teodosic u koju grupu spada?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Čitaj sine ceo tekst, parete su na kraju.

Moj propust, brzopletost (ako nije bio kasniji edit).

 

Podugacak je broj izuzetaka koje bismo mogli da navedemo...

Nismo mi bas u poziciji da biramo medju prvima na trzistu pa pokupimo igrace u prime-u ili zeljne dokazivanja.

 

Svake godine imamo bar nekoliko EL veterana, ne vidim sta bi bio problem da Kalinic zavrsi karijeru kod nas. Svakako bi i uloga bila odgovarajuca

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NikolaTest said:

Nismo mi bas u poziciji da biramo medju prvima na trzistu pa pokupimo igrace u prime-u ili zeljne dokazivanja.

 

Ne moramo birati među prvima da bismo pokupili igrače u prajmu. Ali moramo imati skauting a ne da lenjo dovodimo samo ono što nam servira Miško ili neko drugi. Inače, napisao sam u prajmu ili željne dokazivanja.

 

Matori igrači uglavnom gledaju da se uhlebe za godinu dve ugovora pre penzije, i da to bude bez cimanja. Masivan respekt što kod Tea to nije tako. Ali uglavnom jeste. Tako da je igrač pred kraj karijere mnogo privlačniji bogatim klubovima koji mogu da priušte skupog igrača na klupi.

 

Mi prosto nismo takav klub, iako smo ove godine imali ozbiljne pare. Po meni, mora da postoji skauting, i naravno mora da postoji stablna finansija. Kod nas skautinga nema. Svi igrači koji su dovedeni nisu produkt nekog istraživanja tržišta. Bukvalno svi znaju za njih. Donekle Smart.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Ne moramo birati među prvima da bismo pokupili igrače u prajmu. Ali moramo imati skauting a ne da lenjo dovodimo samo ono što nam servira Miško ili neko drugi. Inače, napisao sam u prajmu ili željne dokazivanja.

 

Matori igrači uglavnom gledaju da se uhlebe za godinu dve ugovora pre penzije, i da to bude bez cimanja. Masivan respekt što kod Tea to nije tako. Ali uglavnom jeste. Tako da je igrač pred kraj karijere mnogo privlačniji bogatim klubovima koji mogu da priušte skupog igrača na klupi.

 

Mi prosto nismo takav klub, iako smo ove godine imali ozbiljne pare. Po meni, mora da postoji skauting, i naravno mora da postoji stablna finansija. Kod nas skautinga nema. Svi igrači koji su dovedeni nisu produkt nekog istraživanja tržišta. Bukvalno svi znaju za njih. Donekle Smart.

Apsolutno svi bismo voleli to, ali mislim da je realnost drugacija.

Link to comment
Share on other sites

Apropo Tobija, on je uvek bio mrtvi belactm koji je karijeru pravio na visinu/dohvat, dobre ruke i nešto streč potencijala. Znači ofanzivni centar koji je pre svega dobra meta iz p&r-a, solidan finišer kada nema previše kontakta, ume fino da se pozicionira za ofanzivni skok (posebno kada protivnički centar iskoči visoko u odbrani pika) i onda kao dodatak taj streč momenat, pre svega sa centralne pozicije iz p&p-a. U odbrani je uvek bio prilično loš, jer ima spore i slabe noge, ne baš impresivan frejm/snagu/fizikalnost, niti brz i eksplozivan skok, tako da je laka meta što u p&r-u, što na postu protiv nekih masivnijih centara.

 

Onda mi prvo vratimo Davidovca, produžimo Mitrovića, potpišemo Simonovića i kao šlag na tortu dovedemo takvog igrača... Al' eto Bolomboj je atleta i defanzivac, on će sve to da ispegla. I što je najcrnje, Dozet izađe i mrtav ladan izjavi kako je Tobi doveden nakon što su propali pregovori sa Mirotićem i Šengelijom, da nam donese šut. Čovek niti igra tu poziciju, niti mu je šut ikada bio glavni kvalitet, znači dovodi se sporonogi, defanzivno limitirani p&r centar da nam donese spejsing igrajući mahom sa drugim sporonogim i defanzivno limitiranim centrima i jednom takvom četvorkom. Sjajno zamišljeno, nema šta...

 

 

  • Like 31
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...