Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Quote

EVROLIGA

Ti si Zvezdin čelnik, Miloše

 

 10:23h, 31.01.2024.

 

 Marko Ljubomirović

 

Kada neko u profesionalnom sportu provede preko dve decenije logično je da pri kraju karijere bira neke klubove i destinacije na kojima neće da bude puno stresa, a gde će uloga da bude takva da posluži za tranziciju iz igračkih u penzionerske dane. Naravno, ovo nije nikakvo pisano pravilo, nego česta praksa. Međutim, Miloš Teodosić nikad svojim očima ne vidi ono što se ukazuje većini (vidi pod pas Davidovcu u Milanu), i u glavi uvek ima drugačije misli od većine. To je valjda jedna od odlika posebnih ljudi, a Miloš je taj.

 

Ovoga puta fokus neće da bude na delu koji Miloš radi na samom parketu, iako je tu njegov doprinos takav da Zvezda bez njega prosto ne ume da igra. Doslovno. Pokazao je to poraz od Albe u Berlinu. Doveden je da pomogne, da bude veteran koji će da igra 15-ak minuta, ali…
Ovde je reč o Milošu lideru i o njegovom, možda, poslednjem plesu na velikoj sceni.

 

"RUDARI” I GULI KOLENA

Naime, kada je prošlog leta posle više od 15 godina gastarbajterskog rada rešio da se vrati u Srbiju i konačno zaigra za klub koji voli i za koji navija, verovatno nije planirao niti pomišljao da je moguće da se u 37. godini sve vrti oko njega. To nije ni hteo.

Život je, kažu, ono što nam se dešava dok pravimo planove, a Milošu se dešava da je on čelnik ovakve Crvene zvezde ove sezone, ali ne sedi u kancelarijskoj fotelji nego “rudari“ i guli kolena. Svakog dana. Znamo svi da ima problema sa leteralnim kretnjama (vidi pod izjava pokojnog velikana Ivković Dude). I nije mu problem.

Kao što mu nije bio problem da potroši par beogradskih večeri da pokuša da probudi i uključi ćudljivog Šabaza Nejpira u tim ili da kad već to nije više imalo smisla svojim imenom utiče da se Nikola Topić vrati u svoj klub i odmah ga uzme pod svoju veteransku zaštitu ili da prvi skoči na Zeka Ledeja u nameri da odbrani saigrača i zaštiti svoj tim. Onda posle teško dobijenog derbija na svoju odgovornost traži da igra protiv Valensije pošto će prethodno da primi injekciju, a posle toga će, verovatno, ponovo da se vidi sa jednom poznatom doktorkom i jednim u narodu popularnim gelom za masažu.

 

LIDER LIČNIM PRIMEROM

 

Amerikanci vole da što se sporta tiče lidere dele na one koji su vokalni lideri i na one koji su lideri ličnim primerom. Za Miloša se zna odavno, još od kadetskih dana, da je bio taj “galamdžija“ u praktično svakom timu u kojem je igrao (vidi pod tajm-aut na meču između Srbije i Brazila sa SP 2014. godine), a da je davanje ličnog primera ostavljao nekim drugima i odlazio da zapali svoju cigaretu.

Međutim, Zvezda je nešto drugo. Ona ti traži da joj daš sve što imaš, pa i više od toga. Tako je i Miloš postao i lider ličnim primerom i to u segmentu u kojem se nikada u karijeri nije isticao – u odbrani. U prethodnim mesecima svedočili smo da se broj četiri nekoliko puta baci za loptu ili dobije mismeč duel ispod koša na želju, ali i košarkašku inteligenciju. Kada to uspete u timu u kojem su Lazić i Hanga, znači da ste postigli nešto značajno.

Takva sezona i takva uloga kod Tea razumljivo proizvodi i puno emocija, koje on više ni ne sputava već izbacuje iz sebe. To teška Zvezdina publika prepoznaje, pa se pretposlednjeg dana januara u Areni orilo „Teo, Teo, Teo…“, a sigurno je među onima koji su to pevali bilo mnogo onih koji su letos mrmljali sebi u bradu ili glasno komentarisali sa prijateljima nešto kao: “Šta sad dolazi u Zvezdu kao penzioner, što nije došao dok je mogao?”

 

NA RED STIŽU KRAVATA I LAPTOP

Za penziju još nije – pokazao je.

Još može, možda zato što mora. I to je pokazao.

Bez njega i bez stalnih konsulatacija sa njim ne može ni trener Sferopulos, pokazao je meč u Berlinu.

Baš kao što je Miloš pokazao da čelnik jednog evroligaškog kluba može da se bude u patikama i opremi, а ne nužno sa kravatom i laptopom, mada će i to jednog skorijeg dana doći na red. Prosto crta se taj put, a Zvezda baš dugo vapi za nekom jakom figurom u sportskom sektoru. Samo, pre toga bi valjalo (kada za to dođe vreme), napraviti jednu oproštajnu revijalnu utakmicu u čast filmske karijere kudravog Valjevca i time bar delimično ispraviti brljotinu Košarkaškog saveza Srbije.

O tome ćemo dogodine, sada uživajte u magiji.

Bas odlican tekst Marka Ljubomirovica 👏

  • Like 19
  • Love 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Juce je dosao protivnik prakticno bez centara, tesko da ce imati bolji matchup.

Izuzev utakmice protiv KKP, ima cetiri meca bez poena i dva meca sa po 2 poena, ali je veci problem sto se i u odbrani gubio i pravio greske.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

mnogo se pažnje posvećuje gilespiju, naravno da bi podvukli kako je najbesmisleniji igrač i kanta i slično. ovo samo nama može da se desi

kaos je lepo napisao ono što je očigledno, gilespi će jednom u plavom mesecu imati idealan matchup u protivnicima, koji će se poklopiti sa njegovom dobrom napadačkom partijom i tada će nam njegov učinak doneti pobedu, kao onomad protiv partizana.

 

u velikoj većini sličajeva, on će biti igrač koji nam pomaže da malo korigujemo odbranu, dobijemo na hustle elementima u kratkom vremenskom periodu

@bodo & WTF faul: sinoć je igrao dva minuta i napravio je jedan faul kako bi sprečio kontru i lake poene nakon izgubljene lopte nedovića ili teokratije, zaboravih

 

sinoć je tobey bio taj kome je odgovarao matchup + je imao dan, tako da je proveo 23mins, ubedljivo najviše na odigranih 24 tekmi

nažalost, tobey je od top 3-4 pojačanja, došao do uloge basketaški potkovanog gilespija, pa će na nekoj sledećoj tekmi već igrati 5mins a gilespi možda imati zapaženiju rolu u nekih 10-15, ukoliko nam njegova tri kvaliteta znače da se dobije tekma. sve u svemu, nemam ništa protiv njegovog potpisa, sasvim je rezonski a valjda je jasno da nije nikada bila dilema "da li da dovedemo gilespija ili startnu četvorku".

Napravio je faul nakon pokušaja ofenzivnog skoka nakon ne znam tačno čijeg promašaja gde nije bio ni blizu plus bili smo u bonusu ako dobro pamtim. I njegov izraz lica nakon istog. Meni se to učinio potpuno nepotreban faul jer nije bila kontra u pitanju. Možda grešim

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Cavani said:

Juce je dosao protivnik prakticno bez centara, tesko da ce imati bolji matchup.

Izuzev utakmice protiv KKP, ima cetiri meca bez poena i dva meca sa po 2 poena, ali je veci problem sto se i u odbrani gubio i pravio greske.

 

teško da će tobey imati bolji matchup ali nema veze to, već da je vrlo dobrom partijom tobeyja, popunjen sav prostor na centru iza sinoć lošeg bolomboya

što se bolda tiče, osim što smo apsolvirali da bez teokratije neće postići poene, teško da možeš da ih daš više od npr dva, ukoliko igraš između dva i četiri minuta.

 

ali niej bitno, čovek je lateralni potez jačanja nekih aspekata naše igre, prošlo je vreme kada si dovodio stranca isključivo da pravi razliku, to može kada imaš ukupno 2-3 stranca

3 minutes ago, bodo said:

Napravio je faul nakon pokušaja ofenzivnog skoka nakon ne znam tačno čijeg promašaja gde nije bio ni blizu plus bili smo u bonusu ako dobro pamtim. I njegov izraz lica nakon istog. Meni se to učinio potpuno nepotreban faul jer nije bila kontra u pitanju. Možda grešim

 

 

napravio je faul na sredini terena, odmah pored aut linije, u kontri valensije. bar je tako meni ostalo u sećanju

al nebitno, lik igrao cela dva minuta sinoć

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

 

teško da će tobey imati bolji matchup ali nema veze to, već da je vrlo dobrom partijom tobeyja, popunjen sav prostor na centru iza sinoć lošeg bolomboya

što se bolda tiče, osim što smo apsolvirali da bez teokratije neće postići poene, teško da možeš da ih daš više od npr dva, ukoliko igraš između dva i četiri minuta.

 

ali niej bitno, čovek je lateralni potez jačanja nekih aspekata naše igre, prošlo je vreme kada si dovodio stranca isključivo da pravi razliku, to može kada imaš ukupno 2-3 stranca

 

napravio je faul na sredini terena, odmah pored aut linije, u kontri valensije. bar je tako meni ostalo u sećanju

al nebitno, lik igrao cela dva minuta sinoć

Da, trebalo bi ponovno odgledati. Jbg minute mora zaslužiti a on to jučer nije i pored očito slabije partije Bolomboja. Trener već zna razloge. 

Edited by bodo
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Cavani said:

U napadu se privikava na ulogu koja mu je namenjena, sa dosta off ball kretnji jer je uvek u petorci ili sa Jagom ili Teom/Hangom kao primarnim ball handlerima, u prvom poluvremenu je poprilicno sveden na spot up pretnju sto mu ne odgovara, u drugom je poceo da katuje i da ide agresivnije na ulaz, sto bi trebao i inace da cini. Rekao bih da se dosta komotnije oseca kada ima loptu u rukama vecinu poseda pa tada da odluci da li da ide na ulaz, trojku ili asistenciju. Ipak, kod nas tesko da ce imati priliku za takvu igru pored Tea i Jaga, a i deluje da je malo nesigurniji na lopti, nekako je gura kada je vodi, cesto mu ide i preko ramena.

 

To sa guranjem lopte i puštanjem da se odbije preko ramena sam primetio kad prenosi loptu. Po mom mišljenju, nonšalancija. Jer kad je fokusiran i napadne protivnika driblingom, rekao bi da mu je ballhandling pre strenght nego weakness.

 

Što se tiče petorki, ja mislim da ima više smisla upariti ga sa Yagom, barem kada pričamo o ofanzivnom delu. Yago se odlično snalazi u tranziciji. Na postavljenu odbranu mislim da je malo slabiji i da bi mu to dobro došao Smart kao neko ko če često uzeti loptu u svoje ruke i premešati stvari. Uz njih dvojicu Boki na centru, jer ne zavisi toliko od pika. A Gileta i Tobija naravno vezati za Tea, jer bez njega bolje da i ne ulaze na teren.

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, bucks1337 said:

Sta mislite ko ispada iz 12 kad se vrati Top?

Jedan od visokih...Hanga malo više minuta na 3, Gidra u nekom small ball-u i na 4 i to je to.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, NMX said:

Gledam tickets.rs, ostalo karata na prste jedne ruke. Da svi sezonci ispoštuju i biće spektakl. Plus kad gazda naštampa dodatnih 4000 za stepenice i prolaze

Kapacitet dvorane za meč sa Barselonom je skoro rasprodat, u prodaji se na raspolaganju nalazi izuzetno mali broj karata za nivo 200, takodje u prodaji se nalaze karte za nivo Nivo 400, kao i karte za mesta pored terena.

https://kkcrvenazvezda.rs/2024/01/31/karte-za-barselonu-skoro-rasprodate/

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, NMX said:

Gledam tickets.rs, ostalo karata na prste jedne ruke. Da svi sezonci ispoštuju i biće spektakl. Plus kad gazda naštampa dodatnih 4000 za stepenice i prolaze

Treba štampati dodatne ukoliko je moguće kada se vidi da prodaja ide dobro.

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Kad se vrati Top i dovede krilni centar očekujem da Tobi i Gilespi /Davidovac ispadnu iz 12. Ali najverovatnije Tobi i Gilespi. Na 4 će biti taj krilni centar i Davidovac a na 5 Bolomboj i Mitrović. 

Edited by Čočo
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Voleo bih da pojedem sva govna što sam izasrao ali mislim da više ne postoji ni promil šanse da dođe četvorka. Da je u ovom game of thrones događaju odlučeno da se možda i malo prištede pare za sledeću sezonutm i da se gura sa ovim rosterom. Da smo nekako dobili asvel/albu/baskoniju i umešali se za top10, sigurno bi doveli.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, NMX said:

Voleo bih da pojedem sva govna što sam izasrao ali mislim da više ne postoji ni promil šanse da dođe četvorka. Da je u ovom game of thrones događaju odlučeno da se možda i malo prištede pare za sledeću sezonutm i da se gura sa ovim rosterom. Da smo nekako dobili asvel/albu/baskoniju i umešali se za top10, sigurno bi doveli.

Neko rece i da se na skupsitini suskalo da dolazi 4,trener je rekao takodje ako bude igrac koji pravi razliku...svakako cemo brzo znati ako je 7 februar poslednji dan za pojacanja.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, NMX said:

Voleo bih da pojedem sva govna što sam izasrao ali mislim da više ne postoji ni promil šanse da dođe četvorka. Da je u ovom game of thrones događaju odlučeno da se možda i malo prištede pare za sledeću sezonutm i da se gura sa ovim rosterom. Da smo nekako dobili asvel/albu/baskoniju i umešali se za top10, sigurno bi doveli.

Udri edit ... :smiley53:

  • Like 1
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NMX said:

Voleo bih da pojedem sva govna što sam izasrao ali mislim da više ne postoji ni promil šanse da dođe četvorka. Da je u ovom game of thrones događaju odlučeno da se možda i malo prištede pare za sledeću sezonutm i da se gura sa ovim rosterom. Da smo nekako dobili asvel/albu/baskoniju i umešali se za top10, sigurno bi doveli.

Postoje dva rešenja. 

1.Neće se dovesti. 

2.Da će doći do tog roka predviđenog za registraciju koji se poklapa sa prozorom i pauzom da može neometano da se uigra sa ekipom za završnicu EL i naravno ono zbog čega se prvenstveno dovodi a to je ABA liga. 

Edited by Čočo
P. S. S obzirom da je krenuo polako da se formira tim i za sledeću sezonu možda se čeka neka,, zverka" za duže staze.
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Čočo said:

Kad se vrati Top i dovede krilni centar očekujem da Tobi i Gilespi /Davidovac ispadnu iz 12. Ali najverovatnije Tobi i Gilespi. Na 4 će biti taj krilni centar i Davidovac a na 5 Bolomboj i Mitrović. 

 

Mi 7 mjeseci ne možemo da nađemo četvorku ali ćemo je naći za 7 dana?

 

Klub koji se zove Merkezefendi je za pola sezone lansirao 2 dobra EL igrača ali za nas nema igrača na tržištu.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...