Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

39 minutes ago, Igor_ said:

Prosecno preko davidovca primamo 20+ sa pozicije 4 verovatno 30+ po mecu. Ali glavni problem nam nije odbrana. Svasta se moze procitati. 

 

Mislim da ni sam ne verujes u to da primamo 20+ poena preko Davidovca a kamoli 30+, ne postoji nijedna utakmica verovatno gde smo primili 20+ poena zbog njegovih gresaka u odbrani.

 

O odbrani bi moglo da se prica pre nego sto su dovodjeni igraci, da iskazujemo nase zelje i slicno. I ja bi voleo da imamo bolji defanzivni tim i definitivno sam Radonjic team sto se tice koncepcije rostera bez obzira imao mali ili veliki budzet. Ali s obzirom da je sastavljen drugaciji tim onda komentarisemo njegove prednosti i mane i fokusiramo se na ono sta imamo. Uostalom gro ljudi jer kod Radonje pre 2 sezone pisao da se ne moze igrati kosarka sa Lazarevicem, Kuzmicem itd. odnosno sa igracima koji nisu opasni po kos a sad se fokusiraju na odbranu...

 

Da nam je napad bio efikasniji imali bi dosta vise pobeda i ne bi pricali o odbrani. Odbrana nam je takva kakva je i nemamo puno prostora za napredak, povratkom Hange bice malo bolja, mozda i dolaskom nekog pojacanja, ali u napadu imamo, bar na papiru s obzirom na procente igraca iz prethodnih sezona, jako puno prostora da se to poboljsa. Ako se procenti poboljsaju u kontinuitetu, pobedjivacemo, ako se ne poboljsaju, necemo. Svaki mec smo gubili po par razlike, ne zbog odbrane jer nam ona nije forte, vec mahom losih procenata pre svega za 3 poena ali i promasenih zicera sto ne bi smelo da se desava na ovom nivou ako hoces da pobedis. 

 

Partizanova odbrana je znacajno losija od nase ako se pogleda uzorak na 13 utakmica jer smo 5 pozicija ispred njih ako gledamo primljene poene na 100 poseda, sto je verovatno i najrelevantiji podatak. A na tabeli su oni ispred nas 9 pozicija. Dakle razlika je efikasnosti napada. Obe ekipe su koncipirane pronapadacki. Kada je ekipa koncipirana prodefanzivno onda se meri dal smo primili ispod 70 poena ili ne, da li nam je odbrana bila dovoljno dobra ili ne. To ne znaci da se zanemaruje napad tada ili odbrana sada, vec se istice sta je forte ekipi i zbog cega se pobedjuju utakmice odnosno gube.

 

Ne postoji ta odbrana koja moze da spreci Pantera, Larkina, Majk Dzejmsa i tako u svakoj ekipi po nekoliko takvih (isto je i u Nba i u svakoj drugoj ligi) da dodju do svojih brojki, a i ne postoji ta timska odbrana koje ce nas spreciti da dodjemo do barem 20ak izgradjenih pozicija za sut. Glavni problem je sto smo takve situacije pogadjali u malim procentima u odnosu na ono o cemu raspolazemo.

 

Ako to neko ne moze da rasudi, kako je ekipa koncipirana, karakteristike ovih igraca i sta je glavni problem i na cemu treba biti fokus za kritiku igre, onda zaista barem ja tako vidim znanje o kosarci je na minimumu, cak mozda i ne znanje o kosarci koliko rasudjivanje sta je kljuc.

  • Like 4
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NMX said:

4 poraza od Albe za redom kući. Poslednja pobeda pre bezmalo 9 godina gde su ih Boban, Djenka i Markus natrpali.

 

Poslednje dve po 15 razlike.

 

Pre toga dve u produžecima, lagano.

 

Ako i danas uspemo da izgubimo, ajd što će biti zaista kraj evrolige za ovu sezonu nego što će biti baš baš onako trademark blam za naš tim.

 

Mrzi me da kopam ali obe ruke dajem da Alba nema u gostima ni sa jednom ekipom skor ka sa nama. 

Makar mozemo izvuci neke pozitivne stvari kad izgubimo u tome smo sampioni

Link to comment
Share on other sites

@NMX, jeste frustrirajuce ali nije nevidjeno; koliko smo mi bese puta dobili oly do knap poraza ove sezone u pireju? svakako je razlika zvezda-alba manja nego zvezda-oly, any given sezone

 

ma samo da jednu jos od asvela otvorimo sa dobrim sutem, ne treba sipanje k'o onomad, samo neki prosecni procenti za prosecnog pobednika u el tekmi.

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Nele said:

Nije ni cudo da u periodima u utakmici kada pogadjamo u napadu igramo i jako dobru odbranu u vecini slucajeva a sve ovo tesko da mogu da kazu statistike vec mora malo i da se gleda.

 

Pa sam priznajes ovo sve sto sam napisao do sada. Lepo si rekao, kada pogadjamo igramo dobru odbranu, a posto si poceo od toga kada pogadjamo (sto je u nasem slucaju presudno), a mi ne pogadjamo dovoljno dobro, dakle sve pocinje od toga u nasem slucaju.

 

U Radonjinoj Zvezdi samopouzdanje u napadu dolazi iz agresivne odbrane. U ovakvoj koncepciji rostera samopouzdanje u odbrani ako se to moze tako nazvati ce nam doci iz efikasnog napada (ako ga bude) sto i sam lepo uocio jer je daleko talentovaniji napadacki (i manje defanzivno) nego pre 2 sezone recimo.

 

Kao sto je manje vise agresivna odbrana u prodefanzivnoj Zvezdi nekada bila neupitna, ovde bi trebao efikasan napad u kontinuitetu trebao biti neupitan. Ne svaki mec bas ali minimum 2-3 dobra pa 1 los. Problem je sto tako nije vec je obrnuto i sto imamo igrace koji prikazuju puno manje od onog sto smo svi ocekivali, konstantno nekoliko njih, sto je previse i sto se ne desava nikom u El ove sezone, a na to se i nadoveze po neka povreda. 

 

Sa svim ovim faktorima nepredvidjenih okolnosti, a rekao bih i ekstremno nepredvidjenih sveukupno gledajuci, poput raspada Nejpira i Tobija (startera na 1 i 5 predvidjenih), lose forme Hange na pocetku pa i povrede, lose forme Giedraitisa na vecini utakmica, dodje se do toga je kljucni problem napadacka forma ekipe i procenti suta. Mozemo i o odbrani ali u ovakvoj koncepciji rostera ide napad pa 5 mesta prazno pa price o odbrani.

 

Ne znam zasto teramo inat jedni drugima bezveze.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

4 poraza od Albe za redom kući. Poslednja pobeda pre bezmalo 9 godina gde su ih Boban, Djenka i Markus natrpali.

 

Poslednje dve po 15 razlike.

 

Pre toga dve u produžecima, lagano.

 

Ako i danas uspemo da izgubimo, ajd što će biti zaista kraj evrolige za ovu sezonu nego što će biti baš baš onako trademark blam za naš tim.

 

Mrzi me da kopam ali obe ruke dajem da Alba nema u gostima ni sa jednom ekipom skor ka sa nama. 

I Sasa im bio trener. Al su nas zato tamo dobili. :D

Edited by Don Dusko
Link to comment
Share on other sites

Nikako se ne slazem sa vama dvojicom, ko da ne gledamo iste utakmice. Poenta celog onog posta je da kad te puni Maodo Lo ili ko god, kao da je Kajri irving iz prajma to isfrustrira nase igrace sto se vidi i gestikulacijama na terenu kad cesto sire ruke u neverici kako i ko sve pogadja, pa se ta nervoza i isfrustriranost prenesu u napad gde su pod vecim pritiskom da i oni nesto pogode a generalno nemamo igraca ocito koji je dobar pod pritiskom. 
Nije odbrana jedini problem ali svi nasi problemi krecu od nje, uostalom i sami igraci i trener to navode kao glavni uzrok svih problema u porazima. 🤷‍♂️

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@Nele, svejedno, stvar je prosta: nasi igraci mogu istorijski gledano da sutiraju puno bolje. isto tako, istorijski, ne mogu puno bolje defanzivno.

 

kako dobijati tekme je valjda jasno.

 

niko nece reci, niti treba tako razmisljati, "treba da batalimo odbranu"

 

mi inace udjemo svezi u tekmu sa 1/10 za tri, nije kao da nam umor smeta

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ovo pitanje je poput onog da li je starije kokoška ili jaje. Može da se kaže da je jaje starije, ali je realno to manje bitno, iz jajeta ide kokoška, iz kokoške jaje i tako se dobija dobar kokošinjac.

 

Tako i iz dobre odbrane ide samopouzdanje u napadu, iz dobrog napada sledi dodatno cimanje u odbrani.

 

Dobro bi bilo kada bismo za početak otvorili utakmicu kako valja, a ne da već na pola prve četvrtine jurimo -10 ko što nam se redovno događa.

 

Odnosno lepo bi bilo kada bismo sneli jedno jaje na početku tekme.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Moram jos ovaj post i zavrsavam, evo sad sam pogledao bas zadnje dve tekme u Spaniji u prvim poluvremenima u obe utakmice primamo 56 i 52 poena a postizemo 40 i 43

dok u drugim poluvremenima kada se vracamo i ulazimo u egal primamo 29 i 35 a postizemo 42 poena u obe utakmice.

Prakticno isti ucinci u napadu, vratila nas je odbrana. Verovatno su i bolji procenti suta u drugim poluvremenima nisam proveravao sto samo ojacava cinjenicu da bi nam iz konstantnijeg igranja odbrane dosla i sigurnost u sutu. Jedino ako ne smatrate da ovaj tim moze da postize 90+ppg onda da najveci nam je problem napad.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

4 poraza od Albe za redom kući. Poslednja pobeda pre bezmalo 9 godina gde su ih Boban, Djenka i Markus natrpali.

 

Poslednje dve po 15 razlike.

 

Pre toga dve u produžecima, lagano.

 

Ako i danas uspemo da izgubimo, ajd što će biti zaista kraj evrolige za ovu sezonu nego što će biti baš baš onako trademark blam za naš tim.

 

Mrzi me da kopam ali obe ruke dajem da Alba nema u gostima ni sa jednom ekipom skor ka sa nama. 

Večerašnji poraz bi bio moj 13. razlog.

 

Za neupućene https://m.imdb.com/title/tt1837492/

Link to comment
Share on other sites

U principu kada bismo šutirali trice 50% mi bismo izlazili kao pobednici na svakoj utakmici bez obzira na odbranu. Da li je to realno? Pa i ne baš, sad da me pitaš kome bih dao da šutira trojku da mi život od toga zavisi, pojma nemam koga bih uzeo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, K.Dot said:

U principu kada bismo šutirali trice 50% mi bismo izlazili kao pobednici na svakoj utakmici bez obzira na odbranu. Da li je to realno? Pa i ne baš, sad da me pitaš kome bih dao da šutira trojku da mi život od toga zavisi, pojma nemam koga bih uzeo. 

Ne treba 50% ali definitivno ne mozemo na gostovanju bez dive i sa sutem od 30% za 3 poena pa i manje. To se ne prasta u EL jer smo i ekipa koja je koncepirana kao suterska ekipa spolja.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, K.Dot said:

U principu kada bismo šutirali trice 50% mi bismo izlazili kao pobednici na svakoj utakmici bez obzira na odbranu. Da li je to realno? Pa i ne baš, sad da me pitaš kome bih dao da šutira trojku da mi život od toga zavisi, pojma nemam koga bih uzeo. 

 

kada bi sutirali cca 35-37%, imali bi makar dve-tri pobede vise.

 

mi sutiramo 33,8% i to zato sto smo u vecini pobeda imali lud procenat a skoro svim porazima ispod 30 freakin %.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, K.Dot said:

U principu kada bismo šutirali trice 50% mi bismo izlazili kao pobednici na svakoj utakmici bez obzira na odbranu. Da li je to realno? Pa i ne baš, sad da me pitaš kome bih dao da šutira trojku da mi život od toga zavisi, pojma nemam koga bih uzeo. 

Ja znam koga ne bi 😁

Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 Teoljub said:

Slazem se, ja bih Hangu bacio u vatru protiv Makabija. Tu nam treba bas

 

pa sad, to valjda zavisi od njegovog stanja. sferopulos na ovom videu gore kaze da je juce imao prvi trening sa kontaktom

ako ide sve kako treba, bilo bi fino da odigra 15ak mins ali nikako po svaku cenu

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...