Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Inače pogledao sam malo timsku statistiku posle 5 kola u EL i naleteo sam na vrlo interesantne stvari.

 

Zvezda je 1. u evroligi po ofanzivnim skokovima, a 17. po defanzivnim skokovima, bilo bi dobro da neki stručnjak objasni kako smo dominantni pod tudjim košem a ne možemo svoj reket da zatvorimo.


Dobre stvari su da smo četvrti tim sa najmanje izgubljenih lopti, što je iznenadjenje s obzirom na Tea i Nejpira. Drugi smo tim po broju ukradenih lopti.

 

Od loših stvari 16. po procentu šuta za dva i 2. po broju šutnutih trojki(a 11. po procentu). 3. smo po broju popijenih blokada i 3. tim sa najmanje napravljenih blokada (taj atleticizam).

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, СтелаРоса said:

Istina, ali moras priznati i da se pre dve sezone posle utakmice sa Olimpijakosom u Pioniru pricalo da se vise nece dozvoliti da se zvizdi Olimpijakosu, makar i na silu

Тачно, као што је пре тога речено да север разуме незадовољство осталих трибина због честог скандирања Олимпијакосу и да од сад гледамо да испоштујемо братски клуб али у неким мерама које су прихватљиве и навијачима ван група. Сад кад је прошло неко време делује ми да такав компромис одговара свима у хали а тога не би било без пружене руке надрогираних који једва чекају да пребију неког ко им смета.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Fromthecorner said:

Inače pogledao sam malo timsku statistiku posle 5 kola u EL i naleteo sam na vrlo interesantne stvari.

 

Zvezda je 1. u evroligi po ofanzivnim skokovima, a 17. po defanzivnim skokovima, bilo bi dobro da neki stručnjak objasni kako smo dominantni pod tudjim košem a ne možemo svoj reket da zatvorimo.


Dobre stvari su da smo četvrti tim sa najmanje izgubljenih lopti, što je iznenadjenje s obzirom na Tea i Nejpira. Drugi smo tim po broju ukradenih lopti.

 

Od loših stvari 16. po procentu šuta za dva i 2. po broju šutnutih trojki(a 11. po procentu). 3. smo po broju popijenih blokada i 3. tim sa najmanje napravljenih blokada (taj atleticizam).

 

Procenat šuta nas favorizuje u ofanzivnom skoku 🙂

Mnogo bolji podatak bi bio koji smo po procentu uhvaćenih lopti u napadu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nick_theking said:

Pa sad, ako su nam Kuzma, Simon i Tobi/Mitar povređeni mi možemo da funkcionišemo.

Lepo sam napisao ...

Quote

Ceniš da bi bilo bolje da smo bez Mitrovića, Bolomboja i Tobija ... baš je nesrećna okolnost, bilo koja pozicija da je u pitanju.

Možemo mi i bez bekova da krpimo, ma sve može. :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Chaos Is Me said:

Povrede su sastavni deo sporta i rizik koji uvek postoji. Najbolje da sve ekipe imaju po 20 igrača jer "šta ako se neko povredi". Mnoge moćne ekipe su zbog povreda ostajale bez trofeja i dobrih plasmana, sve je to sastavni deo profesionalnog sporta i niko nije imun na to. Nadam se da je vest o Hanginoj povredi patka a ako nije - jebiga, guramo dalje sa onim što imamo i to je to. Kao što rekoh pre nekoliko strana, imamo potrebu za jednom četvorkom i to je to, iz ove situacije možemo da se izvučemo samo internim rastom a ne dovođenjem 5 novih igrača jer to ne radi niko nikad. 

 

Kad imaš puno matorih i injury prone igrača, onda je rizik sa povredama mnogo veći nego kod timova koji imaju normalnu selekciju rostera. Dakle, nije samo manjak sreće, daleko od toga.

 

Lično mislim da ne možemo ništa sa ovim rosterom bez Hange i Lazića duži period a pitanje je i za Nedovića. Smatram da gubimo i od Bayerna.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sector said:

 

Kad imaš puno matorih i injury prone igrača, onda je rizik sa povredama mnogo veći nego kod timova koji imaju normalnu selekciju rostera. Dakle, nije samo manjak sreće, daleko od toga.

 

Lično mislim da ne možemo ništa sa ovim rosterom bez Hange i Lazića duži period a pitanje je i za Nedovića. Smatram da gubimo i od Bayerna.

Sad sam vec ubedjen, pobjeda sutra protiv Bayerna💪 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, John Terry said:

 

Sve razumem, ali da prizeljkujes poraz od 20 razlike ne razumem. Pri tome uopste nisam nikakav cuvar vatre, vrlo sam kritican i pesimistican, ali bas da prizeljkujem, to ne. Nista licno.

 

Drugo, ova navijacka govna pozivaju na "jedinstvo" samo kada su njihovim gazdama muda u procepu. Kako ih samo nije sramota. Kad god vidim to "nije sad vreme za iskazivanje nezadovoljstva" - e jeste, vreme je!

Jbg, crveno beli kranovi rade punom parom po Beogradu. Milioni se vrte.

Nije Vucic blesav, upumpava pare u svaku mafijasku organizaciju.

SNS delije odavno veze nemaju sa interesom Zvezde.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Ja se ne secam u prethodnih 15 godina da sam video da je neko nekog prebio u hali tokom utakmice zbog nekih stavova tipa vredjanje uprave ili slicno. Bilo je nekih pijanih situacija i slicno, ali oko izrazavanja takvih stavova nisam nijednom. Narocito ne gde 20 nadrogiranih bije oca sa detetom. Takvu situacija nisam video nijednom a prisustvao sam 90% utakmica u prethodnih 15 godina.

 

Sta je milion puta vidjeno?

 

Podseti me, kako je ono isla priča sa Lakijem? Zaboravio sam.

 

OK... mozda sam preterao ovo sa decom, jer se to desavalo u nekim davnijim vremenima( ali se ipak desavalo, lično sam bio svedok), I vise je svojstveno fudbalskim utakmicama.Ali poenta ostaje.

Link to comment
Share on other sites

Jasno je svakome da je bez Hange sezona gotova. Neka druga ekipa, koja je koncipirana na drugi način bi vjerovatno lakše pregurala izostanak, ali mi sa Šabazom, Teodosićem i Jagom, a bez Hange i Lazića, mislim da nije realno da očekujemo pobjedu protiv bilo koje EL ekipe. Može se zalomiti neki meč, ali na duže staze je ovo propast. 

Edited by Wake in Fright
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Fromthecorner said:

 

Zvezda je 1. u evroligi po ofanzivnim skokovima, a 17. po defanzivnim skokovima, bilo bi dobro da neki stručnjak objasni kako smo dominantni pod tudjim košem a ne možemo svoj reket da zatvorimo.

 

 

 

Pa ovo je lako pitanje.

 

U napadu ne mozemo nista da pogodimo, pa uspemo da uhvatimo neki skok.

 

U odbrani ne mozemo nista da odbranimo, samo primamo koseve, pa nema potrebe ni da skacemo. 😄

 

  • Like 25
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Fromthecorner said:

Inače pogledao sam malo timsku statistiku posle 5 kola u EL i naleteo sam na vrlo interesantne stvari.

 

Zvezda je 1. u evroligi po ofanzivnim skokovima, a 17. po defanzivnim skokovima, bilo bi dobro da neki stručnjak objasni kako smo dominantni pod tudjim košem a ne možemo svoj reket da zatvorimo.


 

 

Što se tiče defanzivnog dela...verovatno dozvoljavamo dobre procente protivnicima + ne umemo da gradimo. Vremenom ćemo se popraviti u tom delu, treba treninga. 

 

A za najbolji ofanzinvi ribaunding (by Kari) ima više faktora. Naš loš šut dovodi do dosta prilika za skok, ima i do toga da smo pametni u proceni odbijanja lopte, te smo krupni, dugački, igramo sa dva centra, a imali smo petorke i sa Rokasom na 2, Pradedom na 3 i dve petice...znači visina i duge ruke na više pozicija prave prednost i nadoknade tromost/loš odraz ili što bi moja bivša rekla - centimetre ne možeš da naučiš. 

Edited by Dropkick Murphys
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Leonard said:

Jbg, crveno beli kranovi rade punom parom po Beogradu. Milioni se vrte.

Nije Vucic blesav, upumpava pare u svaku mafijasku organizaciju.

SNS delije odavno veze nemaju sa interesom Zvezde.

Da bi kritike imale efekta, one moraju biti precizne i proverene. 
Jedna od vecih gluposti koja je plasirana u javnost pre vise od 2 godine je da crveno beli kranovi imaju veze sa ekipom sa severa koja je presla u gradjevinu.

Potpuna glupost, kranovi (barem 95% takvih) su vlasnistvo slovenacke firme koja ih iznajmljuje po celoj Evropi. 
U poslu sam i znam, nije mi rekao rodjak/kum/komsija.
 

Da li je mozda neki bata sa severa svoj 1 kran koji ima ofarbao u crveno belo da bi pokazao svoju moc prolaznicima? Sumnjam, nije nemoguce, ali sumnjam.

U svakom slucaju to je 1 ili nijedan kran. 
 

Za ovih 50 drugih po gradu je kako sam iznad naveo.
 

Izvinjavam se za offtopic, najebali smo ako je Hanga duze van terena

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, 1989 said:

Против Олимпијакоса добар део трибине преко пута копа је исказао свој став па нико дрогиран ишао да бије неког. А могла је у секунди да се испразни не трибина него цела хала. На аба лиги нема Делија па вас опет не видим незадовољне да исказујете ставове.

Sta kazu iz Ultra kopa? Koliki su im prihodi ove godine?

 

  • Ha-ha 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Leonard said:

Sta kazu iz Ultra kopa? Koliki su im prihodi ove godine?

 

Можда ти шапнем ако чујем да си против Бајерна исказао став о управи КК. 😉

 

Ајде, мора таква информација да се заслужи 🙂

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@Kankkunen Hanga hramlje, tako da pitanje je za sutra ali svakako da ne odsustvuje do NG.

Neda igra, samo jos da krene da zakucava ko pred mec sa FMP.

4 minutes ago, Sector said:

 

Iskreno ti želim da ti budeš u pravu kao i da Zvezda pokida ovu sezonu, nevezano za ishod tog meča.

Pa naravno, koliko god da smo svi ostrasceni i nezadovoljni nekim stvarima, svima nam je zajednicko KK Crvena Zvezda i svi joj zelimo najbolje tako da ne znam nijednog koji zeli da ekipa gubi cisto da bi mogao reci cuvenu "jesam ti rekao"? Cak ni @Losmi17😀

Edited by Miki28 Teoljub
typo
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...