Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

Posted (edited)
9 minutes ago, Borca said:

 

 

Real i PAO po 3 igrača, niko iz Olimpijakosa. Sad Barcokas svojima do F4 daje da jedu samo živo meso 😄

Edited by Beonegro
  • Like 5
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Ludilo mozga da po tri igrača Reala i PAO-a budu u All-Euroleague timovima, ne sećam se da je ikada bilo ovako... Real je bio baš dominantan pa bi mi bilo ok da imaju recimo dvojicu, sve preko toga je preterivanje. I otkud Zo ovde, on generalno uopšte nije imao dobru sezonu do plejofa - 38.3% šut iz igre, 30.9% za tri? Ništa mi nije jasno...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, božija noga said:

Što se izbora timova tiče

 

 

Uzgred, druga petorka sigurno nije ustanovljena tek u sezoni 2011/12, Bo je bio druga petorka u sezoni 2009/2010.

Link to comment
Share on other sites

Od 10 igrača koji su se našli u idealnim petorkama, po meni su samo petorica to zaslužila: James, Baldwin, Lessort, Hayes-Davis i Campazzo... Što je ujedno morala da bude i najbolja petorka. Ovo je očigledno recency bias na osnovu plejofa, koji ne bi smeo uopšte da se računa prilikom glasanja. Pritom, tokom sezone su jedini kriterijumi za izbor igrača kola, meseca i sl. famozni PIR i da li je ekipa pobedila/skor, a sada kada se bira ono glavno obe stavke se suštinski ignorišu. Još jedan pokazatelj koliko je EL smešna i amaterska organizacija i kako se sve radi ofrlje i lenjo. 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nema ni Larkina, Hauarda (ipak je najbolji strelac takmicenja), Monekea i Niba u top10.

Takodje, Boldvin tek u drugoj postavi, zajedno sa Lorencom - a Lorenco imao poprilicno skromnu sezonu (znatno losiji nego prosle). Tavaresa obozavam, ali nije zasluzio mesto - Nibo dosta bolju sezonu imao, pa i Poarje verovatno. Larkin > Slukas.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
9 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Negde sam slušao da je Valensija sve bliže odluci da igraju Ligu Šampiona umesto EL i da im je to nešto i finansijski isplativije, mislim na onom podcastu što rade Vujak i Radojević.

 

EL moze da se gasi ako je tako, bukvalno niko nece hteti da je igra.

 

No, bice da je u pitanju zelja medija bliskim ovim nasim koji zele da vide jos "beogradskih dvoboja" u BG. Jer, zasto bi igraci iz EL klubova zeleli da igraju FIBA LS jer je u pitanju Valencia? Da im je do finansijske isplativosti, ne bi ni zadrzavali skupe igrace, nego bi jurili Tanaskovica, Zagorca, nekog otpatka iz EL (tipa Strazel) i takve igrace.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Izgleda je Zaneti prodao polovinu Segafredo kompanije i doslo je do drasticnog kresanja buzeta. A kako je to Virtusov naslovni sponozor...

Ovih dana je provejavalo po Twitteru da je Virtus neizvestan sto se tice EL i da smo mi (Zvezda i Parizan) u boljoj poziciji. Ili ti da je borba izmedju Virtusa i Valensije....

Link to comment
Share on other sites

Onaj baja iz EL pre neki dan komentarise kako im je Berlin interesantno trziste i da nece odustati od Albe.

Medjutim, Alba je u problemu sa halom jer im za 2 godine istice ugovor sa Uber (ex-Mercedes Benz) Arenom koji su jedva i dobili nakon raznih intervencija.

I sad grad gleda kako zna i ume da im obezbedi neku halu, posto cak i Max Schmelling je prebukirana drugim sportovima. Postoji ideja da se renovira Velodrom ali znajuci koliko sve traje u Nemackoj, 4-5 godina je neki minimum i to ako pocnu sutra.

A ako i bude nova hala to ce tek da kosta i da traje.

 

Sve u svemu ja zaista ne vidim kako Alba na duze staze moze da obezbedi dobre uslove. Mislim moze, ali je sve na dugackom stapu.

 

Sta zapravo hocu da kazem? Berlin je fakat veliki grad koji postaje svakim danom sve komercijalniji, ali njemu je, kao i EL svaki sportski motiv poslednja rupa na svirali.

Link to comment
Share on other sites

Majka Đems emvipi. 

Stvarno ove nagrade moraju da se podijele odmah na kraju regularne sezone, ovako sad koliko god da sam ja upoznat sa činjenicom da se ne odnosi na učinak u PO, to koliko je u četvrtfinalu bio ispod očekivanja mi kvari sliku o njegovoj sezoni.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Beonegro said:

Majka Đems emvipi. 

Stvarno ove nagrade moraju da se podijele odmah na kraju regularne sezone, ovako sad koliko god da sam ja upoznat sa činjenicom da se ne odnosi na učinak u PO, to koliko je u četvrtfinalu bio ispod očekivanja mi kvari sliku o njegovoj sezoni.

 

A opet je nekako utisak da su najbolje petorke lige birane i na osnovu Plej-ofa. Ne znam, bezveze baš...

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Grobarcina1992 said:

Ako Virtus izbace iz EL otići će svi glavni igrači  ima se šta probrati Toko Heket Mickey Iffe jedno je sigurno  Dobric se vraća u CZ Teča ne propušta takve prilike da ojača domaću osnovu 

Hackett je odmrmorio, u decembru puni 37 godina, Shengelia je nekako zaglavljen između 4 i 5, Mickey je čitavu karijeru nekonstantan, Fredi Ljundberg zvani Ife (Ivandić) je za mene lošiji igrač od Hrvoja Smitha.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Grobarcina1992 said:

Ako Virtus izbace iz EL otići će svi glavni igrači  ima se šta probrati Toko Heket Mickey Iffe jedno je sigurno  Dobric se vraća u CZ Teča ne propušta takve prilike da ojača domaću osnovu 

 

Za Kobru će da nam doplate da ga vratimo, kao CSKA za Dekija.

 

Što sam i predvidio prošlo ljeto a nisam nostradamus.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Cenim da ce Barsa da se dodatno pojaca posle neuspesne sezone (sezona bez f4 je za njih neuspesna sezona realno). Silds bi bio ogroman upgrade u odnosu na Kalinica (u ovim godinama i sa ovim cimanjem). Uz njega na 3, Dzabarija na 4, Veselog i Vilija na 5 + Laprovitola to je preozbiljan napad. A imaju u odbrani Rikija, Satoranskog - ozbiljan tim.

Link to comment
Share on other sites

On 5/14/2024 at 11:43 AM, pilif88 said:

Izgleda je Zaneti prodao polovinu Segafredo kompanije i doslo je do drasticnog kresanja buzeta. A kako je to Virtusov naslovni sponozor...

Ovih dana je provejavalo po Twitteru da je Virtus neizvestan sto se tice EL i da smo mi (Zvezda i Parizan) u boljoj poziciji. Ili ti da je borba izmedju Virtusa i Valensije....

 

Pa to je zato sto se samo nasi zaludni mediji bave EL, a oni to ne rade vodeci se nacelima istrazivackog novinarstva, nego samo potpaljuju masu.

 

Ostaje Segafredo u Bolonji i naredne sezone, samo je ugovor istekao.

 

No, ono sto je bas sprdnja je da sve manje ima zainteresovanih da baca pare na klubove u Evropi i da placa mesto u EL, a Srbija kao da se granici sa UAE i Bahreinom, u fazonu "tek smo poceli, ne znamo sta cemo sa parama".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...