Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

2 hours ago, realno *w said:

Monako jako lepo skockana ekipa. 

 

Nakon 3. mesta u EL, odriču se samo Monekea, a dovode Kembu, Kornelijea i Žaiteta. Sada mogu lagano da ih uvode u sistem.

 

Ekipa prepuna fizikalaca, a opet dovoljno dobrih igrača da se igra kvalitetan napad.

Ja sam to pisao posle naše utakmice sa njima. Kiksali su u prva 2 kola ali su ozbiljna ekipa koju vidim u najužoj konkurenciji za F4.Fizički maksimalno utegnuta ekipa. Igraju vrhunsku odbranu. Šuta im ne fali nimalo. Još kad se Lojd vrati...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, realno *w said:

Koliko nekvalitetna završnica i produžetak Pao Makabi. Kao drogirani i jedni i drugi, maše se bacanja, ziceeri, gube lopte, zaboravljaju da mora faul i slične gluposti.

 

Nastavlja se, Rivero iskusno pravi faul pru šutu za 3 na -3 :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pierre van hooijdonk said:

Brutalna utakmica u Bolonji, uživao sam u košarci. 

Aj ne sprdaj se i ne staj na muku. Brutalno je bilo samo odsustvo mozga, gomila greški i izgubljenih lopti i kod jednih i kod drugih. Da je barem bilo neizvesno pa da kažeš nešto nego se Virtus odvajao svaki put kad bi Zvezda prišla na 7 razlike osim na samom kraju gde na -3, 26s do kraja i 11s za napad Virtusa Luka Mitrović i Ivanović imaju finalno pomračenje mozga i pravi se faul za 2 bacanja... Užasna košarka...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Knipex said:

Aj ne sprdaj se i ne staj na muku. Brutalno je bilo samo odsustvo mozga, gomila greški i izgubljenih lopti i kod jednih i kod drugih. Da je barem bilo neizvesno pa da kažeš nešto nego se Virtus odvajao svaki put kad bi Zvezda prišla na 7 razlike osim na samom kraju gde na -3, 26s do kraja i 11s za napad Virtusa Luka Mitrović i Ivanović imaju finalno pomračenje mozga i pravi se faul za 2 bacanja... Užasna košarka...

Ja mislim da je Kendrikov upis omaz jednom sinocnjem upisu na ovoj temi. 😄

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam na šta misliš, ali utakmica od sinoć je bila za uživanje za neutralne posmatrače. Jasno je da je malo takvih i da je većina više navijala da Partizan izgubi nego što je navijala da Olimpijakos pobedi. Ja sam uživao u košarci. Suđenje ne bih komentarisao jer sam već napisao na vašoj matičnoj temi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Patriota iz kauca said:

Da ne beše Asvela, oba “pretendenta za F4” iz BG-a bi bila na nuli.

Kakav fail.

 

Kao sto kazu u vecini juznih drzava USA:

 

raf,360x360,075,t,fafafa:ca443f4786.jpg

 

Jako dobar pocetak evrolige i uvod u petom kolu nakon cega je moguc pocetak pucanja jednog od dva projekta. Narocito se to odnosi na Crvenu zvezdu koja je izgubila mec kod kuce koja je mogla da dobije i uz to pukla na dva laksa gostovanja (uz ona u Vitoriji, Berlinu, Vilerbanu i Minhenu).

 

Sto se ostatka EL tice, Real i Barca se polako izdvajaju od ostatka takmicenja, prijatna iznenadjenja su Zalgiris, Valencia i Virtus sa po 3-1. Sa druge strane na dnu su Alba i ASVEL sa po 0-4 i jasno je da ce tu da ostanu, a uz njih su podbacili i BG projekti + megalomanski projekat zelenih iz Atine.

Link to comment
Share on other sites

Za sada su podbacili i po igri i po rezultatima. Naravno, ima jos mnogo vremena da se sve ispravi ili pokvari, ali je evidentno da su neke ekipe koje nisu bile ocekivane na vrhu u dobroj formi, a u ove tri pobrojane ekipe mnogo toga ne funkcionise.

 

Sto se tice tri ekipe koje si pomenuo, Maccabi se nalazi u jako nezgodnom trenutku i za njih je super sto i dalje igraju, Oly dobro gura kada se zna da imaju velikih problema sa povredama, a Monaco je sa dve pobede uhvatio ritam.

Link to comment
Share on other sites

Partizan je mogao i morao bolje protiv Makabija, kao i protiv Barselone, ali rezultatski teško da možemo da kažemo podbačaj. U Vilerbanu smo oduvali Asvel, što i nije Bog zna kakav reper, a sinoć smo i pored poznatih boljki odigrali dobru utakmicu kada se sve sabere i pobeda nam je iskliznula iz ruku.

Mislim da nije preterano ni važno, jer je 4 utakmice premali uzorak, pogotovo što je evidentno da čekamo još jednog visokog igrača i nadamo se da ćemo koliko toliko rešiti problem u skoku.

 

Što se tiče očekivanja, mislim da su sva očekivanja vezano za Partizan pravljena u potencijalu kada se ekipa kompletira. Ja sam očekivao tokom leta da ćemo doći u poziciju da ne počnemo takmičenje kao prošle sezone, a iako ima nekih sličnosti, ipak smo imali vrlo težak raspored i ovih 1:3 me daleko, daleko manje brine nego prošle sezone.
 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Shonewizard said:

Kapiram ja animozitet i sve, ali šta tačno znači "podbaciti" nakon 4 kola u ligi kojoj imamo 34 kola? Jesu li Oly, Makabi, Monako... podbacili?

Ovo!

Nakon 4.kola u vrhu Virtus, Valensija, Žalgiris. Daleko je april, polako sa prognozama.

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, pierre van hooijdonk said:

Partizan je mogao i morao bolje protiv Makabija, kao i protiv Barselone, ali rezultatski teško da možemo da kažemo podbačaj. U Vilerbanu smo oduvali Asvel, što i nije Bog zna kakav reper, a sinoć smo i pored poznatih boljki odigrali dobru utakmicu kada se sve sabere i pobeda nam je iskliznula iz ruku.

Mislim da nije preterano ni važno, jer je 4 utakmice premali uzorak, pogotovo što je evidentno da čekamo još jednog visokog igrača i nadamo se da ćemo koliko toliko rešiti problem u skoku.

 

Mislim da je Partizan morao da bude na 2-2, tj. da zaostaje za tu jednu pobedu. Kao sto si sam rekao, skok i zagradjivanje predstavljaju ogroman problem, ali opet, Barca je imala tezak raspored, a Oly je igrao sa 9 od svojih 12 igraca. Sad slede tri meca koji bi morali da se dobiju, dva kod kuce i jedno od laksih gostovanja, pa cemo videti.

 

Sto se tice kvaliteta ekipa, utisak je sledeci:

 

1. Nivo: Real - iznad svih ostalih. Prosto, koja god je petorka u kojoj igraju Campazzo i Tavares, ta petorka moze da dobije vecinu ekipa. 

 

2. Nivo: Barca, Oly, Armani - ucesnici F4, gomila iskusnih evroligaskih igraca, ispod Reala, ali iznad ostalih.

 

3. Nivo: Fener, Maccabi, PAO, Crvena zvezda, Monaco, Efes, Partizan - na papiru bi jos ove ekipe trebalo da se bore za vrh tabele i tu svako moze da pobedi svakoga.

 

4. Nivo: Zalgiris - nakon Albe najlosiji sastav kada gledamo pojedinacne igrace, ali i prilicno neugodna ekipa koja izvlaci maksimum svojih mogucnosti i koristi svaki raspad sistema kod protivnika

 

5. Nivo: Virtus, Baskonia, Valencia, Bayern - niti imaju neki kvalitet, niti koheziju pa da se kaze da mogu da u kontinuitetu pobedjuju. Bice cudo ako neko od njih zavrsi u TOP 10.

 

6. Nivo: Alba, ASVEL: Samo dokazuju da je prosirenje EL na 18 ekipa bilo glupost. Tu su zato sto su iz Nemacke i Francuske, a jasno je da nemaju ambicije da se bore za vrh u doglednoj buducnosti. Pretposlednje i poslednje mesto.

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, goldberg said:

 

Mislim da je Partizan morao da bude na 2-2, tj. da zaostaje za tu jednu pobedu. Kao sto si sam rekao, skok i zagradjivanje predstavljaju ogroman problem, ali opet, Barca je imala tezak raspored, a Oly je igrao sa 9 od svojih 12 igraca. Sad slede tri meca koji bi morali da se dobiju, dva kod kuce i jedno od laksih gostovanja, pa cemo videti.

 

Sto se tice kvaliteta ekipa, utisak je sledeci:

 

1. Nivo: Real - iznad svih ostalih. Prosto, koja god je petorka u kojoj igraju Campazzo i Tavares, ta petorka moze da dobije vecinu ekipa. 

 

2. Nivo: Barca, Oly, Armani - ucesnici F4, gomila iskusnih evroligaskih igraca, ispod Reala, ali iznad ostalih.

 

3. Nivo: Fener, Maccabi, PAO, Crvena zvezda, Monaco, Efes, Partizan - na papiru bi jos ove ekipe trebalo da se bore za vrh tabele i tu svako moze da pobedi svakoga.

 

4. Nivo: Zalgiris - nakon Albe najlosiji sastav kada gledamo pojedinacne igrace, ali i prilicno neugodna ekipa koja izvlaci maksimum svojih mogucnosti i koristi svaki raspad sistema kod protivnika

 

5. Nivo: Virtus, Baskonia, Valencia, Bayern - niti imaju neki kvalitet, niti koheziju pa da se kaze da mogu da u kontinuitetu pobedjuju. Bice cudo ako neko od njih zavrsi u TOP 10.

 

6. Nivo: Alba, ASVEL: Samo dokazuju da je prosirenje EL na 18 ekipa bilo glupost. Tu su zato sto su iz Nemacke i Francuske, a jasno je da nemaju ambicije da se bore za vrh u doglednoj buducnosti. Pretposlednje i poslednje mesto.

Slažem se u mnogome.

Ali smatram da će Fener i Monako završiti na nivou iznad.

A biće jako zanimljivo kako će se Makabi snaći u novonastalim okolnostima, pa predviđam spuštanje za nivo ispod.

Link to comment
Share on other sites

Mislis, Maccabi bi trebalo da zavrsi na nivou iznad, a zavrsice na nivou ispod?

 

Ne znam, ulazimo u politiku, ali za Izrael je svaki duzi rat katastrofa (dosta su jaci od protivnika, a bilo kakva pomoc Hamasu od nekog sa strane bi znacilo i ulazak u regionalni rat). Tako da mislim da ce ili Maccabi vrlo brzo moci da igra u TA svoje meceve ili ih nece igrati uopste.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Knipex said:

Vildoza će vrlo brzo pakovati kofere.

 

Šta ja znam. Gledao sam jednim okom pored Zvezde, ali meni se je učinilo da je on bio glavni u tom stizanju razlike na kraju, Ne samo što je ubacio neke koševe, več je odnekle izvukao i jako dobru odbranu na Lorenzu, gde je svojom agresivnošču pripomogao tome da ukradu nekoliko lopti i otvore kontranapad.

 

A da mi je drago što su opet izgubili, drago mi je.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jučerašnja tekma mu je bila ponajbolja u Panatinaikosu. Naravno da ga neće oterati, a ostaviti recimo Gaja koji igra 6-7 minuta po meču i daje 3 poena. 

 

Ok, mogu ga kriviti za onu izgubjenu, ali Pao je pre toga napravio toliku količinu gluposti, da je to samo kap u moru.

 

 

 

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...