Jump to content

Samo za muške


Dragan

Recommended Posts

Dragane, izgleda da sam glup. Ili barem "neobican."

 

Nikada nisam razumeo tu (uslovno receno) opsesiju lepotom tih nekih "poznatih," "slavnih" ili kako se to vec zove. To su naprosto ljudi koji su zbog prirode posla (uglavnom zabava, dakle gluma, sport ili pevanje i slicno) vidjeniji.

No, tokom zivota, vidjao sam na poslu ili u trgovini zene lepse od najlepsih glumica. No nisu bile na naslovnim stranicama magazina.

 

Privlace me lepe zene. No, ni zbog bilo koje ne bih zapostavio moju zenu koja je (naravno, subjektivno) najlepsa na svetu, svih vremena.  Kad je imala oko 20, okin'o sam je (foto-aparatom! :classic_biggrin: ) i fotka je ispala tako dobro da sam je dao uvecati (jos nije bilo digitalne tehnologije) i jos i dan-danas visi na zidu. Okruglo 40+ godina kasnije. Osim za moj uzitak, sluzi da cerka vidi kako je izgledala njena majka kad sam se zaljubio.

Danas (subjektivno) zena vise nije najlepsa na svetu, tu poziciju je zauzela cerka.

 

Imamo hormone i nagone, volimo razgolicene zene. No, uopste me ne zanimaju slike razgolicenih "poznatih" na internetu, samo me zanima moja razgolicena zena u spavacoj sobi.

 

Ocigledno, vecina muskih i ja nismo "iz istog filma." No zadovoljan sam svojim stavom, a ostali neka nastave svojim putem ako ih to usrecuje.

  • Like 1
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Zorane, kada bih zaozbiljno pisao o temi napisao bih od reci do reci ovo sto si ti napisao.

I jos bih naravno dodao, koliko je varljiva ta lepota potpomognuta sminkom, hiruskim zahvatima i fotoshopom.

Ja svoju hanumu ne bi menjao za stotinu tih lepotica.

 

No ipak je interesantno videti sta nas tacno privlaci u toj opseni, posmatrati svoje reakcije (hormonalne i drustveno uslovljene;

ima neka tajna u toj automatskoj, podsvesnoj, seksualnoj opcinjenosti),

tu vecnu ceznju za savrsenim oblikom (ako tako sto postoji) i na kraju, radovati se raznolikosti ljudskih bica.

 

PS

Baby, zar nisam napisao "samo za muske" ?  ;) :)

 

PPS

Kod Michelle mi se svidja (koliko sam mogao ispratiti), ne samo njen dobar, prirodan izgled i pod stare dane (mislim da nije vrsila nikakve kozmeticke intervencije) , vec mi se cini da zaista ima i dobar karakter.

Ima jos nekoliko glumica, glumaca i drugih prominentnih, koji su i pored takvog izlozenog polozaja, uspeli ostati "normalni"

i to veoma cenim.

 

 

 

Edited by Dragan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Dragan said:

..........................

Kod Michelle mi se svidja (koliko sam mogao ispratiti), ne samo njen dobar, prirodan izgled i pod stare dane (mislim da nije vrsila nikakve kozmeticke intervencije) , vec mi se cini da zaista ima i dobar karakter.

Ima jos nekoliko glumica, glumaca i drugih prominentnih, koji su i pored takvog izlozenog polozaja, uspeli ostati "normalni"

i to veoma cenim.

 

Eh, Dragane, ovo je lepo i zanimljivo.

(bice podugacak uvod, lajem)

 

Vise ne idem u bioskop, a u na internetu retko pogledam novi film. Video sam stotinjak njih gde dobri policajac lovi kriminalca, automobilske potere (a voznja me zanima) i slicno, necu videti nista novo i drugacije. Ne pratim ni novu muziku. vec do pocetka '80-ih sam napravio kolekciju od nekoliko stotina gramofonskih ploca (znam, danasnjoj omladini ta tehnika nije jasna). Sirok interes, pa tu ima od renesanse, Albinonija, preko Bethovena i Mozarta, pa do jazza, bluesa i rock'n'rolla. Imam originalni "Belafonte at Carnegie hall" dvostruki album, a to je navodno prva objavljena snimka koncerta uzivo. Nemam vremena da pre smrti ni ponovo preslusam sve sta imam, a pogotovo ta neka nova sranja.

 

Ipak, ziv sam covek i pratim vesti. Ne mozes izbeci naslove o tim nekim "poznatima." Zainteresovala me ta neka Taylor Swift, pevaljka. Ne bih mogao da prepoznam neku njenu pesmu. Nemam vremena, ne slusam radio nego si pustim Three Dog Night ili Climax Blues Band album. No nakon malo cackanja po internetu, video sam da ona podrzava (donira pare!) iste socijalne programe i politicke opcije kao i ja.

 

Pretrazujuci, naisao sam na njene gole slike. Slike drugih pevaljki, bilo kakve, nisam trazio.

Tako, bez nekih objektivnih argumenata, kazem da je to najlepsa od tih novih zabavljaca.

 

Mada i dalje nije lepsa od moje cerke  - koju sam poslednji put video skroz golu kad sam joj menjao pelene pre nekih 25+ godina.

Link to comment
Share on other sites

Zorane, tu smo negde. :)

Ipak, zivot je promena.

Ostaje secanje na onu prvu ljubav, prve jagode, prvo vidjenje i kupanje u moru ... u sustini na ono mlado ja.

I sasvim je moguce da smo prisustvovali nekim stvarima koje su bile sasvim nove i kvalitetne (kao sto mene na pr. fasciniraju otkrica u fizici oko 1900-te, dok mi danasnja puno manje odusevljavaju ... mada kvantne pojave izgledaju veoma interesantne).

 

Odoh malo u stranu. Ono sto zapravo zelim reci je da je sve uvek iznova jedinstveno i novo, interesantno i zivo, dakle promenjivo, a to se odnosi i na nas same. Oslobodivsi se na neki nacin vlastite proslosti (sto ne znaci zaboraviti) mozemo postati sposobni da svaki cvet, svaki novi dan, svakog ljuda koga sretnemo vidimo bas kao to sto jeste - neponovljivu, uvek novu, uvek divnu ... bozansku iskru.

Stariti ne mora znaciti, ponavljati uvek istu pesmu (mada te razumem glede ove nove muzike i umetnosti), ne znaci postati sebi i svetu dosadan.

 

Sto se tice Taylorke, imam vise utisak da je ona neki vlastiti marketinski projekat, nego zena od krvi i mesa.

 

Maggie Gyllenhaal se na pr. ne moze ubrojati u neke klasicne lepotice, ali meni se veoma svidja (kao i njen brat).

Opet, imam utisak da imaju dobar karakter (mozda sam samo zavaran njihovim filmskim ulogama, jer zapravo ne citam puno o tim zvezdama, ali mislim da mogu dobro proceniti ljude, cak i kroz malo podataka).

 

 

Jake-Gyllenhaal--cffae467212046c29ec0a8b

 

 

HD-wallpaper-maggie-gyllenhaal-gyllenhaa

 

desktop-wallpaper-maggie-gyllenhaal.jpg

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Uh dobro je, vec sam mislila da ce da bude, ima suvise dugacke noge 😄 

 

Ako cemo o nogama evo... i pri tome rodila je petoricu sinova !

A zna i da peva. Svidja mi se ta njena "funky" energija, nesto zivo i "drsko".

 

 

 

Spoiler

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dragan said:

Ako cemo o nogama evo... i pri tome rodila je petoricu sinova !

A zna i da peva. Svidja mi se ta njena "funky" energija, nesto zivo i "drsko".

 

 

To je ono sto sam ti napisala na drugoj temi, "it" faktor. Peva, ima decu... to bas i nema puno veze sa nogama. Nije meni Naomi omiljena osoba u celosti, samo po 'pakovanju.'

Link to comment
Share on other sites

Ono sto me uzasava kod svih njih je ogromna kolicina sminke koju koriste.

Verovatno im je to neophodno za posao kojim se bave, samo se nadam da

je ne koriste toliko i privatno.

Meni je to neka vrsta prevare i laganja.

 

Jennifer Lynn Connelly

4fb26543ab3d16b40713a1e0c13443ef.jpg

 

 

jennifer-connelly-bikini-3.jpg

 

9cad3d17-19de-4293-9ca9-fb8078c611b1_167

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Eh, kako svet utice na lepotu zena.

Ili, licno opredeljenje.

 

Napisah ranije da me zanimaju pevaljke ili glumice - naprosto, ne pratim tu tzv. "estradu."

A volim da vidim lepe zene. I pratim vesti, vise nego filmove ili koncerte.

Tako mi medju naljepse zene sveta spadaju Erin Burnett (CNN) i Cathie Phang (NBC).  Ne mogu da se setim nikakve glumice ili sportistkinje koja bi im bila ravna.

Namerno ne kacim slike, ako je neko radoznao neka googluje.

 

Zakljucujem da lepota stvarno nije samo u sisama, kosi i dupetu, nego je najvecim delom u glavi. Ne omalovazam sise, imaju znacaj, samo su one na mojoj zeni lepse kad i ona ima stav kakav izrazava Burnett. Bile bi ruznije da (ne d'o bog!) pocne da prica kao Maria Bartiromo (FOX). Apage satanas!

 

Lepota je bliskost. Ne (samo) seks. Moje prijateljice ili zene mojih prijatelja su lepe jer su dobre i pametne. Imam i poznatih budala iz komsiluka ili detinstva cijim zenama najvise zameram da su se udale za idiote. U mojim ocima, nikakve ih sise ne spasavaju, ostaju ruzne.

 

Zivele lepe zene! :heart:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@zoran59

Imamo slicne stavove, drago mi je da se ponekad javis, a mogao bi i cesce (o bilo cemu).

To sa slikama razumem, prelako je stvoriti iluziju lepote.

Kod pokretnih slika je slicno, ali ipak se tu moze delimicno videti i temperament, a kod pevaljki naravno i cuti glas.

Meni se jako svidjaju prominentni ljudi, koji uspeju da ostanu na zemlji, kao na pr. Keanu Reeves (iako mi se ne svidja to forsiranje ubijanja u John Wick, kao ni Tarantinovi filmovi za koje svi kazu da su super).

Ono sto mi je svakako strano je obozavanje i histerisanje glede tih poznatih pevaca, glumaca ...

 

Evo jedne belgijske glumice ciji mi se filmovi svidjaju.

Virginie Efira

 

portrait-de-virginie-efira-actrice-ancie

 

AVvXsEjOjBjimoYm-7tlnOdvAevWS5WvRKdkduD6

 

bed596396beb10f4f148b72f791c1897799aca19

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Dragan said:

@zoran59

Imamo slicne stavove, drago mi je da se ponekad javis, a mogao bi i cesce (o bilo cemu).

To sa slikama razumem, prelako je stvoriti iluziju lepote.

Kod pokretnih slika je slicno, ali ipak se tu moze delimicno videti i temperament, a kod pevaljki naravno i cuti glas.

Meni se jako svidjaju prominentni ljudi, koji uspeju da ostanu na zemlji, kao na pr. Keanu Reeves (iako mi se ne svidja to forsiranje ubijanja u John Wick, kao ni Tarantinovi filmovi za koje svi kazu da su super).

Ono sto mi je svakako strano je obozavanje i histerisanje glede tih poznatih pevaca, glumaca ...

 

Evo jedne belgijske glumice ciji mi se filmovi svidjaju.

Virginie Efira

 

portrait-de-virginie-efira-actrice-ancie

 

AVvXsEjOjBjimoYm-7tlnOdvAevWS5WvRKdkduD6

 

bed596396beb10f4f148b72f791c1897799aca19

Meni je cudno da tvoj ukus za lepe zene podrazumeva gole zene sa lepim ( ili vestackim) cicama.

Lepa zena ima lepo lice, a za mene je lepo lice neko zanimljivo, senzualno, a senzualnost nikako ne znaci

da lice mora da bude po shablonu Kardashijan ili neke zanosne plavushe.

Lepa je zena za moj ukus Ornela Muti, Linda Evangelista, Izabel Adjani.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Selina said:

Meni je cudno da tvoj ukus za lepe zene podrazumeva gole zene sa lepim ( ili vestackim) cicama.

Lepa zena ima lepo lice, a za mene je lepo lice neko zanimljivo, senzualno, a senzualnost nikako ne znaci

da lice mora da bude po shablonu Kardashijan ili neke zanosne plavushe.

Lepa je zena za moj ukus Ornela Muti, Linda Evangelista, Izabel Adjani.

Pa i golota je deo naseg bica (ne samo zenskog).

Ne treba potcenjivati nagone i fantaziju.

Posto ovde ne mozemo videti karakter, fotke ce uglavnom biti standardne,

a ti i drugi ste naravno slobodni da postavite svoje favorite.

Interesantno mi je i videti kako se neka osoba fizicki menja s vremenom.

 

 

 

Lindu necu stavljati, jer mi se ona bas cini, sto bi ti rekla, "po shablonu Kardashijan".

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Selina said:

Meni je cudno da tvoj ukus za lepe zene podrazumeva gole zene sa lepim ( ili vestackim) cicama.

..........................

 

Meni je lepota u karakteru, a donekle moze da se vidi u "filmu", izrazavanju, vise nego na staticnoj fotki. '90-ih sam vec ziveo u USA i mislio da je lepotica Christianne Amanpour koja se javljala iz Bosne sa najgroznijim vestima. Pokazivala je razumevanje i empatiju, vise sam voleo da to vidim nego golu glumicu u nekom filmu.

 

10 hours ago, Dragan said:

Pa i golota je deo naseg bica (ne samo zenskog).

............................

 

Ovo jeste istina, ali me od malena zbunjivalo.

 

Ne razumem (glup sam) opsti/drustveni odnos prema goloti. Goli smo svi isti - ili slicni. Nikada nisam video svoju baku ili tastu golu (vec su pokojne) - a mogao bih savrseno da nacrtam njihove donje delove tela. Ne bih pogresio. Da nacrtam lica, islo bi teze - nisam slikar. Tako nekako mislim, ako hocemo da sacuvamo privatnost i intimu, bilo bi bitnije da pokrivamo lice nego dupe.

 

Odeca ima svrhu. Prvo, fizicka zastita - od temperature ili ogrebotina. Onda, higijena. Ne bih voleo da stavim golo dupe na sediste u tramvaju gde je malopre bila znojna guzica nekog drugog. Inace, nije bitno.

 

Ovo me vraca 40 godina unazad.

Zena  ja smo otisli kod njenih, ziveli su na 4. spratu solitera, a u prizemlju kafana. Izadjemo iz kola (vozio sam VW bubu), zena je imala minicu i valjda rasirila noge izlazeci iz auta. Prolazeci kraj kafane, jedna lokalna budala (poznavao sam ga) dobaci " ej, video sam ti zeni gace!"

Moj odgovor?

"mogao si da ih vidis nedeljno, suse se na balkonu."

I dalje, "mogao si da joj vidis i pishu, zajedno sa jos 10 000 ljudi, da si letovao sa nama na nudistickoj plazi pre nekoliko dana."

 

 

Golota (ili nedostatak iste) je precenjena. Glava je bitnija. Ovako forumski, mogu da zamislim ili nacrtam "donje organe" tebe i tvoje zene. Verujem da smo slicni. A sta mislite, nemam pojma, treba da mi kazete.

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, zoran59 said:

 

Meni je lepota u karakteru, a donekle moze da se vidi u "filmu", izrazavanju, vise nego na staticnoj fotki. '90-ih sam vec ziveo u USA i mislio da je lepotica Christianne Amanpour koja se javljala iz Bosne sa najgroznijim vestima. Pokazivala je razumevanje i empatiju, vise sam voleo da to vidim nego golu glumicu u nekom filmu.

 

 

 

Golota (ili nedostatak iste) je precenjena. Glava je bitnija. Ovako forumski, mogu da zamislim ili nacrtam "donje organe" tebe i tvoje zene. Verujem da smo slicni. A sta mislite, nemam pojma, treba da mi kazete.

 

 

 

 

 

 

Karakter upoznajes mnogo kasnije, neki zapravo i nikada, meni je uvek bio najvazniji za prvu loptu smisao za humor, neki skriven

sharm za koji sam samo ja prozvana da ga otkrivam, i naravno parole, parole. Ne,nikako nije spoljni izgled prresudan za srecu i lljubav,

ukljucujuci i seks. U svakom slucaju je lice, izraz lica, cak i neka "falinka" na licu detalj koji nam prvi upada u oci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...