Jump to content

VN Japana 2023, Suzuka, 24.09.


Radoye

Recommended Posts

Max nastavlja da obara rekorde. Danas je postavio rekord za najveću prednost u šampionatu. Prednost ispred Pereza iznosi 177 bodova što niko u istoriji nije zabeležio. Naravno nema smisla gledati u istoriju pre 2009. godine jer se tada dodeljivalo mnogo manje bodova.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, alberto.ascari said:

Gotovo, uzeli su titulu i sad mogu da šutnu Pereza i uzmu Ricciarda čim ozdravi. Drago mi je što je LAW ispred TSU. Bravo McL, rade posao i za nas, uzimaju bodove Mečki, ali mi nismo u stanju da to iskoristimo.

 

Rikardo je vec par sezona teska kanta, potpisujem da bi u ovom Red Bulu bio gori od Pereza.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, John Terry said:

Rikardno je potvrdjen za AlphaTauri sledece sezone. Nije neka razlika izmedju njega i Pereza, ali mislim da Rikardo ima daleko vece postovanje RBR u odnosu na Meksikanca koji, da budemo fer, bas razocarava ove sezone nakon odlicnog starta, od maja meseca je kanturina.

 

Jedna firma, mogu da ih menjaju kao čarape, ugovor nikad nije bio problem. Doduše ni u Ferrariju...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Drago said:

Vraćaju Pereza da ometa rivale. Red Bul brine Noris na tvrdim gumama koji će na kraju preći na mekše gume od Maxa i biti opasano brz.

 

Perez je imao neodradjenu kaznu od +5s sto bi znacilo automatsku kaznu na startu naredne trke. Vratili su ga u trku, odradili jedan stop da odsluze kaznu i u sledecem ga krugu ponovo parkirali. Na taj nacin su izbegli kaznu tj. odradili je da ih nista ne kosta.

Koliki god da su supci ovi iz RBR ne moze da im se ne prizna da pravila citaju bolje od bilo koje druge ekipe u F1. Ne verujem da bi se neko drugi setio da na ovakav nacin izvrda kaznu, niti bi ko razmisljao u tom pravcu...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Čeko je isto tako korišten u Abu Dabiju 2021. kako bi što više usporio Hamiltona i približio mu Maxa. Na radiju se jasno čuju instrukcije da ga namerno uspori. Ne znam koliko je ovo bilo legalno ...

 

 

 

Iako se iz Red Bula vade da su Pereza vratili na stazu zbog neke kazne ipak je sumnjivo što je to urađeno baš kada je krenula druga runda pit stopova. Kada su videli da je Meklaren montirao tvrde gume umesto mekih onda su povukli Serhija sa staze.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...